Skocz do zawartości
Forum

Konkurs "Mama - najlepszy zawód na świecie"


Redakcja

Rekomendowane odpowiedzi

Kochane Mamy!

Już w poniedziałek Dzień Matki! Z tej okazji mamy dla Was konkurs, w którym do wygrania jest 5 książek "Mama - najlepszy zawód na świecie" od Wydawnictwa Vocatio:

http://kontoredakcyjne.strefa.pl/Mama%20-%20najlepszy%20zawod%20-%20mini.jpg

Oczywiście konkurs jest przeznaczony dla wszystkich - nie tylko dla Mam :-)

Zadanie konkursowe:
Napisz w kilku zdaniach, dlaczego mama to najlepszy zawód na świecie.

Najbardziej kreatywne i ciekawe wpisy zostaną nagrodzone!

Konkurs będzie trwał do 1 czerwca 2014 roku do północy, a dwa dni później ogłosimy jego wyniki.

Zapraszamy do udziału!

Regulamin konkursu

Odnośnik do komentarza

Mama - to najlepszy zawód na świecie.
Dlaczego?
Bo nic nie jest mi w stanie wynagrodzić uśmiechu mojego dziecka. Dla niego jestem najważniejsza. I mimo, że mogę być zmęczona po całym dniu, wystarczy jedno spojrzenie Szymka, jego uśmiech, przytulas, a już czuję nową energię. Dzięki niemu nauczyłam się na nowo żyć i zupełnie inaczej planować czas. Bycie mamą, to praca 24 godziny na dobę, ale najfajniejsza na świecie. I jestem bardzo szczęśliwa, że mogę być mamą.

http://fajnamama.pl/suwaczki/w7e0oow.png

http://www.suwaczki.com/tickers/bfaregz2mib36tc2.png

Odnośnik do komentarza

Od trzech lat jestem mamą domową na cały etat. Jestem szefem na swoim! Mam wpływ na atmosferę panującą w miejscu pracy, nie muszę nikogo pytać o zdanie, jeśli chcę zaprowadzić nowy porządek, pracuję z domu, więc nie tracę czasu na dojazdy... Mam co prawda dwoje wymagających klientów, ale jako że to stali bywalcy, już nauczyłam się, jak reagować na ich humory i humorki. A tak na poważnie - bycie mamą to nie tylko praca, ale i nowy styl życia. Zmieniły się moje priorytety, czasem własne potrzeby i marzenia muszę odkładać na bok, bo przede wszystkim staram się zapewnić wspaniałe dzieciństwo moim córkom. A one potrzebują przede wszystkim czasu i uwagi. Będąc mamą mam nienormowany czas pracy i nie przysługuje mi urlop, mimo to realizuję się w macierzyństwie a widok szczęśliwych dzieci to pensja nie do przecenienia:-)

Odnośnik do komentarza

Mama to najlepszy zawód na świecie, bo...

Potrafi zrobić wszystko, nie jest dobra w jednej dziedzinie...- mama jest specjalistą w każdej dziedzinie, w każdej kategorii.. MAMA potrafi gotować a więc jest kucharką; robi najpyszniejsze obiady na świecie..
Mama potrafi szyć, załatać każdą dziurę.... wyprać każdą plamę na ulubionych spodniach..... najpiękniej wyprasować koszulę..... jest najlepszym nauczycielem matematyki, jest instruktorem wf, mama zawsze pięknie wygląda- jest reprezentantem,... potrafi załatwić każdą urzędową sprawę- niczym najlepszy urzędnik... potrafi znaleźć wyjście z każdej sytuacji.... przewiduje co może się wydarzyć niczym wróżka...! To mama powie najpiękniejszy komplement.... to mama ma najładniejszy uśmiech na świecie... To mama jest najbardziej szczerym i prawdziwym przyjacielem..
Mama potrafi wymienić żarówkę jest niczym elektryk, potrafi upiec domowy chlebek- nie dorówna jej żaden piekarz.... to mama jest najlepszym doradcą i zna się na modzie niczym stylista, to mama piecze najlepsze ciasta na świecie- o niebo lepsze niż w najlepszej cukierni w mieście..! To mama jest najlepszym fryzjerem- zawsze potrafi zrobić piękną fryzurę w 5 minut- nie trzeba do niej czekać w kolejce miesiąc.. mama jest niczym malarz- potrafi zrobić remont mieszkania i malować ściany!
To mama jest najskuteczniejszym budzikiem! To mama daje najlepsza motywację by szczęśliwie żyć, spełniać marzenia... to mama jest najlepszym kibicem- zawsze kibicuje by nam się udało zrealizować plany, marzenia... Mama nigdy nie zazdrości, nie życzy źle, nie obmawia za plecami, nie kopie leżącego... a wspiera na duchu, przytula, wysyła kochający uśmiech, poda dłoń i KOCHA MIŁOŚCIĄ BEZWZGLĘDNĄ ♥♥♥

Odnośnik do komentarza

Mama to najlepszy zawód na świecie, bo bezkarnie możne huśtać się na huśtawce, budować zamki w piaskownicy, grać w piłkę i skakać na skakance. Będąc mamą "szef" nie powie złego słowa, gdy przesiedzisz dzień cały na placu zabaw lub nad brzegiem rzeki wrzucając kamyki. Mama może robić wianki z polnych kwiatów lub malować kredą na ulicy i będzie podziwiana za swoja robotę. Mama może wszystko, gdy takie jest życzenie szefa.
A ... szefa zawsze możesz przekupić lizakiem lub bajeczką w tv.

http://www.suwaczki.com/tickers/relgha00pg75am1j.png
http://www.suwaczki.com/tickers/relgx1hp8osklq3k.png
http://www.suwaczki.com/tickers/relghdge7w947kii.png

Odnośnik do komentarza

Mama to najlepszy zawód na świecie, pewnie dobrze o tym wiecie. To na pełen etat praca, która bardzo się opłaca. Świątek, piątek, czy niedziela - nikt urlopu nie udziela. Padać można ze zmęczenia, dla mnie nie ma to znaczenia. Choć w tym pełno blasków, cieni, dziecko zawsze Cię doceni. Na wypłatę, zamiast kasy, będą czułe przytulasy. I ten uśmiech najpiękniejszy - bonus najdrogocenniejszy. I trzy słowa: Mamo kocham Cię, najbardziej na świecie radują mnie!

monthly_2014_05/konkurs-mama-najlepszy-zawod-na-swiecie_11302.jpg

Odnośnik do komentarza

Mama to najlepszy zawód na świecie
i wy MAMY doskonale o tym wiecie .
Nikt wam zadań nie wytycza ,
z niczego nie rozlicza.
Czas sobie same organizujecie
jesteście szefem najwspanialszym na świecie .
Przy dziecku uciekamy w świat fantazji,
w świat dzieciństwa i wyobrazni :)
Wypłat od nikogo nie dostajemy
i 24 godziny na dobę
pracujemy :)

Odnośnik do komentarza

Co na to powiecie,
że mama na najlepszy zawód na tym świecie?
A dlaczego?
Zaraz się o tym dowiesz koleżanko i kolego!
Oto moje powody,
gdzie przy MAMIE giną inne zawody:

1. To ona jest sama szefem. Żaden inny szef jej nie gnębi, nęka.
2. Sama ustala sobie reguły i zasady planowania pracy.
3. Praca to ciągła zabawa.
4. Nie musi czekać na przystankach autobusowych, aby dostać się do pracy, nie wydaje na paliwo... Wstaje rano i już jest w swojej pracy.
5. Zawsze jest blisko swoich dzieci. Nie martwi się w pracy: "A co teraz robią moje brzdące?", "Czy już zjadły?" itp.
6. Codziennie dostaję wypłatę w formie: uśmiechów, uścisków, czy miłych słów dziecka.
7. Miejsce pracy jest przyjazne: kolorowy pokój czy plac zabaw.
8. Może w pracy słuchać dziecięcych przebojów, oglądać bajki, czy śpiewać.
9. Jest ciągle aktywna i nie przybierają jej niezbędne kilogramy, tak jak innym siedzącym całe dnie w pracy przed komputerem.
10. Praca daje jej szczęście, satysfakcję i zadowolenie.

Więc, czego chcieć więcej?

Odnośnik do komentarza
Gość Monika 1982

MAMA –najlepszy zawód na świecie,
Jeśli macie jakieś wątpliwości zaraz je rozwieje i prawdy się dowiecie :)
Czasem zostanie mamą, jak było w moim przypadku, przychodzi niespodziewanie…
Otóż razu pewnego test ciążowy miałam mieć „na śniadanie”…
Z łazienki wyszłam żwawo, choć czułam się coś słabawo.
Schowałam się jak dziecko pod pierzynkę, oj…, nieciekawą musiałam mieć wtedy minkę.
Minut parę dluuuugich odczekałam, wyniku negatywnego oczekiwałam…
a tu takie zaskoczenie…dwie kreski przechodziły me najśmielsze wyobrażenie!
I wszystko ‘się zaczęło’… - od jednej małej kropki na USG ;
Nie, nie, wcale nie mówię, że źle!
Nie wiadomo jak by się potoczyło dalej moje życie,
A teraz wiem, że wszystko jest jak być powinno, po prostu - należycie.
Mam męża, super córcię i małego synka.
i nieskromnie powiem, ze fajna jest z nas rodzinka!
Marzeń swych i kariery nie pogrzebałam,
Po prostu plany życiowe nieco przewartościowałam.
Teraz słów kilka o tym JAK WYGLĄDA BYCIE MAMĄ
Początek już za mną, sporo jeszcze przede mną,
To bardzo odpowiedzialna profesja,
Równać się z tym nie może żaden inny zawód, czy egzaminacyjna sesja.
Trzeba wiedzieć jak załatwić sprawy ‘nie do załatwienia’
Mieć wybitne zdolności do doby przedłużenia,
Przebywać jednocześnie w miejscach kilku
Tak, przykładów mogłabym mnożyć bez liku.
Przedstawić w liczbach czego się od ZAWODU MAMY oczekuje?
Proszę bardzo, taka oto lista się szykuje:
Bycie mamą wymaga 7 dni w tygodniu 24 godzinnej dyspozycyjności.
100% do rozwiązania sytuacji kryzysowych gotowości.
Mile widziane jest też medyczne przygotowanie -
Nocne dyżur gdy gorączka, zatkany nos, bolesne ząbkowanie,
A gdy pociecha starsza ran opatrywanie,
Na szczęście zdrowienie wspomaga mamy przytulanie.
Zdrowe i radosne dziecko to pełnia szczęścia matki,
Chwilowy „święty spokój”, czas by napić się spokojnie kawki.
Choć jest i przyjemniejszy moment, który wszystkie ciężkie chwile potrafi wynagrodzić,
Głos przyjaciółki w telefonie mówiący: „Doradź mi coś, Ty na pewno wiesz co w tej sytuacji zrobić”.
Widzicie więc, że w byciu mamą można się specjalizować,
A co! Czasem nawet się tym nawet trochę afiszować.
Bo życie takiej zwykłej z codziennymi problemami mamy, nie wygląda tak jak to pokazują reklamy;
O nie, tak nie wygląda na co dzień mama-Kobieta uśmiechnięta, wypoczęta i zadbana,
czystością lśni każdy kąt jej mieszkania, a dzieci grzeczne jak aniołki ze szkoły przynoszą same piątki.
Nie to jest najważniejsze w życiu mamy, ale to ile czasu z dzieckiem spędzamy.
Mama ‘dostępna’ i zrelaksowana; Taka mama jest najbardziej przez dziecko kochana.
O tym musi pamiętać każda mama jeśli chce wychować szczęśliwe dzieci,
Sama musi być szczęśliwa a czas jej miło z dziećmi zleci.
Najważniejsze w byciu mamą jest otrzymywanie bezwarunkowej miłości,
A tej dostaniemy dużo, nie tylko w chwilach czułości,
Dla dzieci nieważne czy mama jest modnie ubrana,
Czy też pięknie wymalowana, ale każda chwila z nią spędzana.
Ważne w byciu mamą jest też patrzenie na świat dziecka oczami,
Dostrzegamy wtedy jak wiele byśmy nie zobaczyli sami.
No i wkońcu zobaczyć ,że w dorosłym życiu są ludźmi wspaniałymi,
To są powody by być rodzicami dumnymi.
A najpiękniejszy moment w życiu mamy?
Gdy dziecko, obojętne czy małe czy dorosłe mówi : „BARDZO CIE MAMO KOCHAMY!”
TERAZ PYTANIE: CZY JEST COKOLWIEK, JAKIŚ INNY ZAWÓD KTÓRY MOŻE DAĆ TYLE RADOŚCI I SATYSFAKCJI?!
ODPOWIEDŹ: ŻADEN ZAWÓD, REJS STATKIEM, CZY WSPOMNIENIA Z EGZOTYCZNYCH WAKACJI.
(p.s. a zawód „MAMA” to najbardziej przez pociechy profesja pożądana;) )

Odnośnik do komentarza

MAMA TO NAJLEPSZY ZAWÓD NA ŚWIECIE
Najważniejsze w każdej pracy jest prestiż jaką ona daje, odpowiedzialność, satysfakcja, realizowanie ambicji - bycie matką spełnia wszystkie te kryteria.
Jest to zawód, w którym człowiek cały czas się rozwija, nabywa wciąż nowych umiejętności, uczy się czegoś nowego.
Zawód, w którym szybko się awansuje z mniej odpowiedzialnych funkcji na coraz to ważniejsze , np. z opiekunki na nauczycielkę, następnie przyjaciółkę, powierniczkę, itd.
Zawód, który daje duże pole do popisu, możemy się w nim wykazać jako: niania, pielęgniarka, pocieszycielka, nauczycielka, kucharka, sprzątaczka, lekarz, psycholog, stróż, fotograf, szofer czy prywatna asystentka.
Zawód, w którym od razu widać efekty swjej pracy, można je podziwiać i być z nich niesamowicie dumnym (nowe umiejętności, pierwsze kroki i słowa naszej pociechy).
W zawodzie tym sami jesteśmy swoim szefem, mamy możliwość zarządazania włanym czasem.
Dziecko sprawia, że jak w żadnej innej pracy, czujemy się doceniane i potrzebne.
Mamy możliwość tworzenia oraz możliwość pozytywnego wpływania na życie innych - kształtujemy osobowość dziecka, przekazujemy mu ponadczasowe wartości.
Jedyny zawód, w którym podwładni (dzieci) darzą nas miłością i bezgranicznym zaufaniem.
Po prostu same pozytywy:), żeby tylko jeszcze nam za to płacili i żebyśmy miały wolne weekendy;)

Odnośnik do komentarza

JESTEM MAMĄ. To sprawia, że jestem zarówno budzikiem, kucharką, sprzątaczką, kelnerką, lekarzem, nianią, pielęgniarką, stróżem, fotografem, doradcą, szoferem, studentką, organizatorką przyjęć, osobistym asystentem, księgową, BANKOMATEM, pocieszycielką, nigdy nie mam urlopu, wolnych dni ani płacone kiedy jestem chora. Pracuję dzień i noc. Jestem na dyżurze całą dobę do końca mojego życia. To jest mój zawód- najlepszy na świecie, bo kocham to robić :)

Odnośnik do komentarza

Zawód mama jest najlepszy na świecie, bo wykonuje się go dożywotnio. Jest też opłacalny, bo nie ma takich pieniędzy za które można kupić miłość czy zaufanie w oczach dziecka. Procentuje na przyszłość w wartościach jakie przekazaliśmy dziecku. Jest też ponadczasowy, zawsze był, jest i będzie jak długo będzie istnieć ludzkość. Do tego zawód mama nie wymaga szczególnych kwalifikacji, koneksji czy kosztów. Każda kobieta może być mamą jeśli tylko tego pragnie, jak nie rodzoną, to adopcyjną.

Odnośnik do komentarza

Mama to najlepszy zawod na swiecie bo jedyny w swoim rodzaju. Jestem Mama na pelny etat (z wlasnego wyboru) i uwazam ze ten zawod jest nie tylko najlepszy ale i najwazniejszy. Mama to przeciez wiele zawodow w jednym. Mama to niania, pielegniarka, lekarz, pedagog, wychowawca, psycholog ale takze kucharka, sprzataczka, praczka, stylistka, florystka ;) Uwielbiam to moje Mamowanie. Akurat mam mozliwosc bycia w domu i jest to dla mnie najwieksza radosc. Byc w domu z malenstwem, widziec jak sie rozwija, rosnie, zdobywa nowe umiejetnosci. Ja bedac w domu na etacie jestem cala dla mojego dziecka.
Mama musi wykazac sie duza iloscia pozytywnych cech w tym zawodzie:

M - mnostwo kreatywnosci i energi do dzialania kazdego dnia,
A - absolutny brak nerwowosci, spokoj, spokoj, spokoj i duzo cierpliwosci,
M - milosc, milosc, milosc to to co ja motywuje i nastraja, wszystko robi z milosci do dzieci i calej swojej rodzinki,
A - a nawet jesli brak jej sily lub gdy jest wieczorem senna, buziak, przytulas albo usmiech dziecka wszystko wynagrodzi ;)

Taka to wlasnie jest MAMA

Odnośnik do komentarza

Mama, to najlepszy zawód na świecie, bo w nim ceni się po prostu bycie..., nawet gdy pozostaje się niewidoczną, a zarazem cały czas na wyciągnięcie ręki... i właśnie to jest piękne. I tak sobie myślę, że dopóki sami nie stajemy się rodzicami, to nie wiemy czym jest miłość rodzicielska..., a jest najbardziej wzruszającym doświadczeniem życia. :) "Ten cudowny zawód"wypełniony jest po brzegi miłością..., nie znam takiego drugiego. Będąc mamą zgadzamy się na to, że nasze serca będą już na zawsze poza naszym ciałem - dziś wiem, że zawsze tego chciałam. :)

Odnośnik do komentarza

Mama - najlepszy zawód na świecie... Tak, jak najbardziej to prawda. Mama dla swojego dziecka jest po prostu wszystkim, zna się na wszystkim i wszystko potrafi... :) Jest jedno ale... Można byłoby wykonywać taki zawód non-stop, jeśli bylyby z tego jakieś pieniążki a tak to musi być obok ktoś, kto nas Jeszcze utrzyma... Także są plusy i minusy... Ale mama to mama - nikt jej nie zastąpi!

Odnośnik do komentarza

Tak, mama to najwspanialszy zawód na świecie :-) Wasze odpowiedzi były piękne i bardzo inspirujące. Z pewnością każda z Was po raz kolejny doceniła to, że jest właśnie mamą :-)

Jury wybrało zwycięzców! Są nimi:
hadriewyn
czarnaewelinka
Daria28
Monika 1982
LenaMagda

Serdecznie gratulujemy! Prosimy o przysłanie swoich adresów na maila: konkursy@parenting.pl. W temacie wiadomości proszę podać swój nick z forum oraz tytuł konkursu.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...