Skocz do zawartości
Forum

Wasze sposoby na poszukiwanie pracy?


Ulla

Rekomendowane odpowiedzi

Ja zawsze znajdowałam pracę tylko z ogłoszeń w serwisach internetowych z ogłoszeniami o pracę. Gazet nie warto kupować, bo w necie jest to samo. Ale tak naprawdę zależy dużo w jakim charakterze szukamy pracy bo jak ktoś chce pracować w sklepie to łatwiej znajdzie szukając kartek wywieszonych na sklepach, a inżynier może szukać też pracy poprzez serwisy branżowe.

"Jeżeli wiesz wszystko, to znaczy, że zostałeś źle poinformowany" - przysłowie chińskie.

http://www.suwaczki.com/tickers/km5sjw4ztyz9vlop.png

Odnośnik do komentarza

Sposobów poszukiwania pracy jest wiele, ale faktycznie skuteczność ich zależy też m.in. od tego, jakiego charakteru pracy szukamy. Mogą to być portale pracy (np. praca.pl, pracuj.pl), oferty pracy w prasie branżowej, poszukiwanie pracy przez agencje rekrutacyjne i agencje pracy tymczasowej. Istnieje też tzw. networking, czyli praca z polecenia. Trend ten rozwijają programy referencyjne w firmach - płaci się pracownikowi za polecenie kogoś z jego znajomych, kto nadawałby się na dane stanowisko. Młode osoby, np. po studiach, szukają pracy w biurach karier, biorą udział w konkursach (np. "Grasz o staż"), szukają na targach pracy, podczas dni kariery organizowanych przez różne organizacje studenckie itp. Czasem jest tak, że interesuje nas konkretna branża, a nawet firma, w której chcielibyśmy pracować i wówczas najlepiej wziąć sprawy w swoje ręce, np. wysłać swoje dokumenty do tej firmy, napisać maila, zadzwonić, dopytać o dostępne oferty pracy, rekrutację na dane stanowiska, przejrzeć ofertę firmy na jej stronie www (np. w zakładce "Praca").

Odnośnik do komentarza

Ja przeglądam od 3 miesięcy strony internetowe z ofertami pracy. Praktycznie non stop. Mam nadzieję, że coś w końcu znajdę. Teraz zaczęłam przeglądać te mniej znane portale np. pracastala.pl. Zauważyłam, że tam pojawia się dużo aktualnych ogłoszeń i takich, których na większości tych popularnych serwisów nie ma.

Odnośnik do komentarza

adasaga3, ja mam zajęcia dodatkowe. Odskocznie od tego, co w domu. Tak dla zdrowia. W dodatku po kierunku, co dla mnie ważne, żeby całkiem nie wypaść z rynku. Są też zlecenia, które mogę wykonać przed komputerem, dzięki czemu zarywam nocki. Ale nie narzekam. Póki córeczka jest mała, to takie zadania mnie satysfakcjonują. Nawet je bardzo lubię i mogłoby być ich więcej. I jest tak, jak napisałam. Do tej pory zlecenia znajdowały mnie same. Może praca też mnie znajdzie ;)
I szczerze, to zawsze chciałabym mieć czas zarówno dla rodziny, jak i na pracę...
Dziećmi pragnę się cieszyć stale. Nie tylko jak są małe:P

Odnośnik do komentarza

Nikawo, czyżbyś była "belfrem"? :-) Tzn. nauczycielem jakiegoś języka obcego? Tak mi się kojarzy, bo akurat w tym zawodzie chyba najłatwiej sobie dorobić, wykonywać ją w domu i znaleźć nowe zlecenia, dawać korepetycje czy robić jakieś tłumaczenia. Super że masz możliwość dorabiania, każdy zarobiony przez siebie "grosz" cieszy najbardziej i dowartościowuje, no i ma się własny wkład w utrzymanie domu.
Oczywiście dobrze byłoby mieć i pracę i mnóstwo czasu dla rodziny. Ale to nie zawsze jest możliwe, są zawody, miejsca pracy w których spędza się bardzo dużo czasu. Jak widzę jak moja bratowa co drugi dzień idzie do pracy na 12 godzin to zastanawiam się co będzie gdy "dorobi się" dzieci. Zgadzam się że dziećmi trzeba się cieszyć w każdym wieku, ale to właśnie teraz są takie najukochańsze, najbardziej "milusie", to teraz każdy dzień przynosi wielkie zmiany, nowe sukcesy.

Odnośnik do komentarza

Internet to obecnie najlepsza opcja, tylko najlepiej odwiedzać rożne portale. Oczywiści zależy czego szukamy, jezeli ma to być już stanowisko ambitne i znamy jezyki obce, to od siebie polecam linguajob.pl - oferty choćby od shell czy IBM ;)

Odnośnik do komentarza

Gdy poszukiwałam pracy, przez przypadek natknęłam się na poradnik pracownika https://poradnikpracownika.pl/ i myślę ze wam też się przyda, bo można tam znaleźć ciekawe artykuły i porady np dot. rozmów kwalifikacyjnych, poszukiwania pracy i tym podobne. Ogólnie uważam, że zawsze lepiej w jakiś sposób się przygotować, bo nigdy nie wiadomo na co zwrócić uwagę może przyszły pracodawca. :)

Odnośnik do komentarza

EuroKadra wam coś mówi? To agencja praca z Zabrza, ale działają w całej Polsce. Oni właśnie załatwili mi pracę na dobrych warunkach. U mnie też ciężko było ze znalezieniem zatrudnienia, ale ostatecznie je dostałam - od nich. I co ciekawe - chcieli mi dać pracę od razu po spotkaniu, kolejnego dnia. Czyli zatem praca jest, tylko trzeba chcieć ją znaleźć.

Odnośnik do komentarza

Zdecydowaliśmy się z mężem na wyjazd za granicę, chcieliśmy zarobić na mieszkanie. Ciężko pracowaliśmy, ale udało nam się uzbierać sporo pieniędzy. Mąż wyjeżdżał z firmą ensila group, oni gwarantują mieszkanie, także super sprawa, ja za jakiś czas dołączyłam do niego, pracowałam w salonie kosmetycznym.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...