Skocz do zawartości
Forum

Czym smarować twarz i ciałko noworodka?


Rekomendowane odpowiedzi

Sorry, jeżeli powielam temat, ale nie znalazłam podobnego wątku.
Do rozwiązania coraz bliżej... Czym smarujecie twarz noworodka? Smarować w ogóle? A co z nawilżaniem ciałka po kąpieli - smarować balsamem? Do kąpieli zakupiłam Johnson's Baby płyn 3 w 1, w prawdzie zakupiłam też oliwkę i mleczko intensywnie nawilżające :| i teraz ma wątpliwości :)
Tym mleczkiem nawilżającym twarzy chyba smarować nie wolno?
Położna na naszej szkole rodzenia twierdzi, że smarowidła nie są konieczne... nawet na ciemieniuchę nie zaleciła oliwki tylko specjalne preparaty...

Odnośnik do komentarza

Oj uważaj z tym Johnsonem. U mnie córka dostała po produktach Johnsona strasznego uczulenia, a miała już ponad rok jak użyliśmy. Wiele dzieci i dorosłych ma uczulenie na ich produkty.
Ja do kąpieli dzieciaków używam emolientów (Oillan, Oilatum, Emolium i podobne) i wtedy już niczego nie trzeba używać dodatkowo. Skóra jest nawilżona i gładziutka. Te produkty nie uczulają, są polecane dla ludzi i dzieci z atopowym zapaleniem skóry.
Stosowałam też produkty Ziajki do kąpieli i też były OK, więc jak szukasz niedrogiego rozwiązania to Ziajkę polecam z czystym sumieniem.

Odnośnik do komentarza

każdy musi wypróbować swojego sposoby kąpieli i używanych kosmetyków - mój staeszy tylko na bambino a młodszy jedynie johnson więc nie ma reguły - co do smarowania - jedynie przemyj buzię wodą i nie smaruj nie ma takiej potrzeby - ja będzie maluszek miał wypryski to też nie wolno za dużo używać a jak chcesz to smaruj całe ciało oliwką

http://www.suwaczki.com/tickers/w5wq3e5en5kuzrs6.png

http://www.suwaczki.com/tickers/3jvz3e5eqgubclqa.png

Odnośnik do komentarza

Twarzy noworodka nie smaruje się niczym, chyba, ze lekarz karze inaczej - twarz dziecka jest bardzo delikatna, niektórzy przez pierwszy miesią myją ją wacikiem nasączonym w przegotowanej wodzi, ja tak nie robiłam, myłam normalnie i nie smarowałam niczym, u mojej starszej córki były reakacje po jonsonie, ja używam kosmetyków hipp, bo mają prosty skład, poczytaj sobie tutaj o składzie kosmetyków dla dzieci: http://www.srokao.pl/2011/06/analiza-kosmetyki-dzieciece-kapiel.html

Odnośnik do komentarza

O, nie wiedziałam, że nie wolno smarować buźki i od początku smarowałam kremem pielęgnacyjnym Bambino, a na dwór tym ochronnym. Tak jak mówią poprzedniczki, z Johnnsonem należy uważać bo mojej córce też nie przypasował, nawet położna na wizycie o tym mi mówiła. Przez pierwszy miesiąc, a właściwie do końca opakowania używałam oliwki Bambino a później mleczka nawilżającego Nivea Baby. Ma delikatny, przyjemny zapach a z Johnnsona, jak dla mnie jest zbyt intensywny. Ale ja nie miałam wyboru, bo gdy nie posmarowałam Maja miała strasznie suchą skórę, więc nie wiadomo jak to będzie u ciebie. Właściwie wszystkie kosmetyki ma z Nivei, od zawsze mam zaufanie do tej marki i się nie zawiodłam.

http://www.suwaczki.com/tickers/3i49jw4zzr8blz57.png

Odnośnik do komentarza

1-2 łyżki oliwy z oliwek do kąpieli zamiast tych wszystkich płynów i balsamow. Skora dziecka cudnie nawilzona i mieciutka, bez konserwantów, emulgatorów, parabenow, perfum, alergenów. I koszt w porównaniu z kosmetykami nieduży.
A poza tym na poczatku nie ma co dziecka kąpać, lepiej pozwolić by spokojnie wchłonęły się w skore mazie płodowe, to dla niej najlepsza ochrona :-)

Odnośnik do komentarza

Ja swojej Ali każdego ranka przecieram buźkę, oczka, nosek bródkę i za uszkami płatkiem kosmetycznym dla dzieci nasączonym w przegotowanej wodzie, wieczorem przed kąpielą robię to samo. Buzię smaruję przed wyjściem na spaer, czasem po kąpieli kremikiem bambino gdy mam wrażenie, że ma jakąś suchą buźkę.

Do kąpieli używam żelu 2 w 1 Nivea baby do ciała lub włosów, po kąpieli smaruję mleczkiem do ciała lub oliwką tej samej firmy, jak dla mnie jest najlepsza. Moja Ala lubi masażyki, więc ten po kąpieli wyjątkowo się jej podoba :)

http://www.suwaczki.com/tickers/zem38iikgm0azy6b.png
[url=http://www.suwaczki.com/]

Odnośnik do komentarza

Ja od urodzenia stosuję kosmetyki Emolium. Jestem alergikiem i dla dziecka chciałam wybrać coś najdelikatniejszego, bo alergię niestety się dziedziczy.
W szpitalu polecali kąpać i smarować dziecko codziennie parafiną, co moim zdaniem jest błędem, tak delikatną skórę "zatykać" tłustym specyfikiem.
Był czas, że synek bardzo lubił masaże, używałam do tego oliwki, ale go uczuliła, więc później używałam do masażu emulsji do ciała Emolium.
Rzeczywiście w UK i Niemczech odradzają codzienne kąpiele. Ja kąpię z reguły codziennie bo syn to uwielbia. Ale gdyby np. będąc noworodkiem płakał przy kąpaniu lub miałby suchą skórę to na pewno robiłabym rzadziej.

Mamusia: czerwiec 2013, lipiec 2015

Odnośnik do komentarza

Magda_z_lasu
Oj uważaj z tym Johnsonem. U mnie córka dostała po produktach Johnsona strasznego uczulenia, a miała już ponad rok jak użyliśmy. Wiele dzieci i dorosłych ma uczulenie na ich produkty.
Ja do kąpieli dzieciaków używam emolientów (Oillan, Oilatum, Emolium i podobne) i wtedy już niczego nie trzeba używać dodatkowo. Skóra jest nawilżona i gładziutka. Te produkty nie uczulają, są polecane dla ludzi i dzieci z atopowym zapaleniem skóry.
Stosowałam też produkty Ziajki do kąpieli i też były OK, więc jak szukasz niedrogiego rozwiązania to Ziajkę polecam z czystym sumieniem.

Z niepokojem przeczytaliśmy Twoją odpowiedź. Chcielibyśmy dowiedzieć się, na które produkty Johnson & Johnson wystąpiło uczulenie? Ze swojej strony możemy zapewnić Cię, że kosmetyki Johnson & Johnson są przeznaczone specjalnie dla wrażliwej skóry noworodków i są hipoalergiczne. Może byłabyś zainteresowana rozmową z naszym ekspertem, który postara się wyjaśnić Twoje wątpliwości i obawy? Prosimy o przesłanie szczegółowego opisu sytuacji w wiadomości prywatnej.

Odnośnik do komentarza

Ja też niedługo rodzę, planowałam używać kosmetyków Nivea Baby, ale teraz... Ponieważ mam bardzo wrażliwą skórę, reagującą "dziwnie", kupiłam wczoraj dla siebie krem Nivea Baby. Dwie godziny po nałożeniu twarz zaczęła swędzieć, pomimo zmycia kremu dziś wyglądam jak poparzona. Co ciekawe, Nivea Soft mnie nie uczula. I teraz nie wiem, czy to tylko taki mój "urok", czy faktycznie ten krem jest taki żrący i lepiej nie ryzykować w przyszłości z dzieckiem?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...