Skocz do zawartości
Forum

Skarby Styczeń 2015


Rekomendowane odpowiedzi

zabka piękny pokój!! I mi się tez najbardziej te niebo gwiaździste na suficie podoba, cudowne!!

Ania19 e tam bol dupy, my sie cala ciąż pieprzymy z remontem a skończy sie w sumie na tym ze będziemy miec narazie jeden pokój we 3 :P

martusia trzymam kciuki!! Musi być dobrze!!

Marti oj ja juz prawie rok po zmianie nazwiska a ciągle sie za mną panieńskie wlecze :) powodzenia z urzedasami :P

Izka chyba dobrze ze nie miałaś żadnych ciążowych dolegliwości, bo masz trójkę której trzeba posiwecac uwagę... Ja to mogłam wyleżeć te wszystkie nudności przynajmniej.

Ja dzis jadę na miasto odebrac bony świąteczne z pracy i przy okazji do zoologicznego bo na budowie pies mi tak zdziczal ze ostatnio smycz przegryzl... Musze się wziasc za jego resocjalizacje :)

http://www.suwaczki.com/tickers/thgflhb8pi36qmsc.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

Aaaaaa dziewczyny jestem osiołkiem!!! od pół godziny dłubie posta i przypadkiem kliknęłam w odnośnik na stronie, i co? i dupa! odpiszę tylko to co pamiętam

izka witaj! u nas też będzie Nikodem :) jak przechodziłaś ten zastój w nerce, co Ci pomagało? bo mam ten sam problem teraz?

moniqqq też chcieliśmy x-mova, ale musieliśmy ograniczyć wózkowy budżet, jaki kolor wybraliście? my zakochaliśmy się w tym khaki (mąż jest żołnierzem)

martusia jesteśmy z Tobą i trzymamy kciuki!

Zabka piękny pokój!!! bajeczne oświetlenie, maleństwo będzie zachwycone :)

Mi też zostały drobiazgi do dokupienia typu kosmetyki, no i mnie trzeba wyprawić jeszcze, w tym tygodniu przyjdzie wózek i łóżeczko, za 2 tygodnie szafa, pranko, prasowanko, już nie mogę się doczekać :)

http://www.suwaczki.com/tickers/relganliyb0uls1e.png

Odnośnik do komentarza

Marti z tego co wiem to mozna prenalen, nawet w rossmanie go widzialam na dziale z akcesoriami dla kobiet w ciazy. Ja mam ten sam problem z ubezpieczeniem, czyli to sie w nfz zalatwia? Bo myslalam ze w zusie a w czw bede wiozla zwolnienie, teraz w szpitalu musialam codziennie wypisywac oswiadczenie ze jestem ubezpieczona a pozniej po porodzie to to troche meczace bedzie wiec musze to ogarnac przed. Tez odezwe sie pozniej bo jade zalatwiac sprawy, dowod, wypis itp, Milego dnia mamusie :-)

http://www.suwaczki.com/tickers/klz9io4pz9j04gug.png

Odnośnik do komentarza

Hej witam po weekendzie:D
Marti84 Ja na kaszel brałam stodal 3mn 1xdziennie. Leć i załatw wszystko:D
martusia2222 trzymamy kciuki daj znać co i jak.
Zabka83 o matko pokoik robi wrażenie super klimatyczny:D Po prostu magiczny:D
Ania19 u mnie podobnie póki co moje dziecko nie ma nawet szans na taki pokoik, ale co zrobić. Nawet mam chyba gorzej bo żeby wstawić łóżeczko muszę wywieźć łóżko i przenieść się na kanapę a już nie wspomnę o braku miejsca na komodę ale na pewno coś wykombinujemy.
Kasieńka ja mam bardzo podobnie z moim facetem!!! Wkurza mnie to na maksa bo proszę go od 6 msc żebyśmy powolutku kupowali wszystko ale on wiecznie ma czas teraz zaczynam 8 miesiąc a on dalej ma czas!!!! Nosz ku**a !!! ostatnio śniło mi się że już urodziłam a tu nic dla dziecka nie ma. Obudziłam go w środku nocy i zrobiłam awanturę i chyba go to troszkę ruszyło bo obiecał że w przyszłym tygodniu załatwimy większość rzeczy.Tobie radzę to samo:D
ale-k-sandra Gratuluję zakupu wózka:D Łóżeczko śliczne
No nic ja tak tylko pokrótce bo muszę już spadać zapłacić babce za wynajem mieszkania. O matko jak widzę ile kasy idzie się ....to mnie aż ściska.

http://www.suwaczki.com/tickers/85993e3kr6fb4k0y.png

Odnośnik do komentarza

kamiol Mojemu mężowi też podobał się khaki (jest myśliwym), ale ja nie przepadam za taką zielenią i wybraliśmy czarny, ze względu na to,żeby nie był od razu bridny po spacerze z psami w lesie :) A nam w więszkości wózek sponsorowali moi rodzice, więc nie wiele musieliśmy już dołożyć.
daguccii Dobry czas,zeby jeszcze troche porozpieszczać psiaka :) Potem bedzie pewnie jeszcze trudniej
martusia2222 Trzymamy kciuki i daj znać po badaniach !
Marti84 Nawet nie pomyślałam o nfz ! Też w zeszłym roku zmieniałam nazwisko i zastanawiałam się, czy teraz w szpitalach juz pesel wystarcza, bo nie mam ksiazeczki ubezpieczeniowej. A nawet nie pomyslalam,ze z nazwiskiem moze byc problem. Chyba tez muszę się wybrać ;/
Izka26 No to juz coraz trudniej bedzie, ale cała trójka na pewno jeszcze wymaga sporo uwagi
Ania U nas tez bedzie dzidzia z nami w sypialni, kupiliśmy tylko szafe i łózeczko, wiecej nam nie wejdzie :) Ale jak dziewczyny piszą, to czas poswiecony dla dziecko i miłość są najważniejsze :)
Zabka83 Piękny pokoik, bardzo klimatyczny, mąż jest zdolny w projektowaniu :) Czekam teraz na zdjęcie z dodatkami ! Bo sama siedze w necie i szperam cos ciągle, ale chce zacząc zamawiać, jak bede miec łózeczko w domu, bo nie jestem jeszcze pewna w kórym miejscu bedzie stało. A może wtedy coś mnie zainspiruje :)

http://www.suwaczki.com/tickers/43kt2n0ajsbauhb0.png

Odnośnik do komentarza

Kurde przyszla mi paczka z tej apteki i mam to samo wrażenie co Marti... Ponad 200stowy poszly, pudlo jak pól komody, a ja rozlozylam te rzeczy na fotelu, patrzę na nie a tu pare pierdol, eh..... :)

monoqqq ktozby mnie lepiej zrozumiał jak nie ty :D

A co do nfz to chodzi o te karty chipowe? Bo ja tez mam panieńskie na niej, chce wymienić przed porodem, bo teraz co chwile musze tłumaczyć z tym nazwiskiem... Ale czekam aż sie przemeldujemy :)

Daria my tez na kanapie śpimy, trudno, czego sie nie zrobi dla malucha :)

olenka ja tez o tym prenalenie słyszałam :)

http://www.suwaczki.com/tickers/thgflhb8pi36qmsc.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

Hejka Dziewczyny.
żabka pokoik marzenie!
Marlenek jestem pod wrażeniem że podejmujesz się takiej imprezy. Jak u mnie ostatnio była para znajomych na weekend to ledwo dałam rade ich "obsłuzyć". Co prawda mąż mi bardzo pomagał ale to już i tak duży wysiłek dla mnie na tym etapie.
martusia2222 trzymam kciuki napewno będzie wszystko w jak najlepszym porządku. daj znać po...
olenka mnie lekarz mówił, że jakby co to tylko prenatal i poza tym nic wiecej bez konsultacji.
Ja też doczekałam się na paczke z gemini, poszły 3 stówki i poza dużymi pakami podkładów, które przynajmniej wielkościowo troche zajmują to pare pierdółek. Porozkładałam po kątach i śladu nie ma :)

Odnośnik do komentarza

Cześć :)
Dagucci, no niestety tak to jest - wszystko jest bardzo drogie, kupisz zaledwie kilka rzeczy i stówka leci.. :/ Ja na razie większość rachunków i paragonów "wyprawkowych" wkładam do koperty, jak już większość kupimy, to podliczę ile mnie ta przyjemność kosztowała :)
O jakich kartach chipowych z nfz Ty mówisz? Pierwsze słyszę..
Marti ojoj, niedobrze, że jeszcze Cię trzyma - ja też słyszałam o preanlenie dla kobiet w ciąży ale nie wiem czy z kaszlem on sobie poradzi.
Martusia. Trzymam mocno kciuki!
Daria, i bardzo dobrze, że potrząsnęłaś tym swoim facetem - niektórymi trzeba. Oni najczęściej mają na wszystko czas, pełen luz.. tylko jak przyjdzie co do czego to zostaną z ręką w nocniku. Kasieńka, uświadomcie ich, że jak nie tearaz z Wami to potem sami będą latać po sklepach i kupować - powinno ich to przekonać :)
Oleńka, ja też uważam, że pomimo iż się lepiej czujesz, nie powinnaś wychodzić i chodzić gdzieś, powinnaś leżeć jak najwięcej..
Marti, hehe ja się śmieję, że jak gazu mi nie podłączą do przyjęcia, to też skończy się na pizzy :)
Dziś jadę do sklepu kupić jakieś ozdoby na stoły, świece, serwetki i może jeszcze coś :)
Zaprowadź tam porządek a CO?! :)
Aleksandra - akcja obrębiania pieluch?? A co to? :) Szyjesz sama zasłonki pod łóżeczko? Jeej :) Jak to będzie wyglądało- koniecznie daj zdjęcie jak zrobisz :)

http://www.suwaczki.com/tickers/zem33e5ezp03lg0i.png

Odnośnik do komentarza

moniqqq pochwal się jak już go będziesz miała, miałam okazje widzieć właśnie ten khaki :)

Właśnie byłam u lutówek i one chyba jakieś nowe forum otwierały i grupę zamkniętą na facebooku, co o tym wszystkim myślicie?

Dziewczyny czuję, że z dnia na dzień mam co raz mniej siły, już mi się nawet oddychać nie chcę, tak mi jakoś ciąży wszystko, mdłości mi wróciły. Wiem, wiem, że to 3 trymestr i tak musi być :D ale jak tak sobie czasem napiszę to mi jakoś lżej ;)

dawno nie było BumbleBee już jest na zwolnieniu, a się nie odezwie ;-)

http://www.suwaczki.com/tickers/relganliyb0uls1e.png

Odnośnik do komentarza

Tak macie rację z tymi facetami to trzeba ostro (oczywiście z niektórymi) bo nie zdają sobie sprawy z pewnych rzeczy. My kobiety jesteśmy zupełnie inne odpowiedzialne. U mnie już nie ma próśb tylko są awantury także czekam do końca przyszłego tygodnia:D
Dzwoniłam właśnie do kliniki w której będę rodzić (ja będe miała cc więc u mnie troszkę inaczej), ale po raz kolejny uświadomiłam sobie że to już tuż tuż i chodź bardzo czekam na ten dzień i jest to moje wielkie marzenie spotkać się z moja córcia to znowu czuję jakiś lęk ehhh...:D Jeszcze zostały mi tylko 3 wizyty do porodu!! W piątek mam prenatalne potem 01.12 wizytę z usg i 22.12 mam ostatnią wizytę na której będę miła ustalony termin porodu. Dziewczyny ale to leci:D
I oczywiście wiatam nową mamusię Izka26:D

http://www.suwaczki.com/tickers/85993e3kr6fb4k0y.png

Odnośnik do komentarza

Marti84 Tak, mamy kontakt.. Co prawda ostatnio nie widzielismy sie przez 3 tygodnie bo nie bylo go stac na przyjazd do mnie.. Zdrowy chlop ktory do 15:30 pracuje w wojsku.. Po pracy lezy i sie nudzi albo idzie do kolesi na 'piwko'.. Jak zaczynam temat zeby cos dorobil, poszukal a nie czekal az mu z nieba spadnie to sie wkurza i twierdzi ze to nie takie latwe i ze on na prawde sie stara..
Teraz pojechal na szkolenie w okolice Warszawy i niestety z braku zaufania musialam uknuc spisek z ktorego okaze sie czy bedzie sie chcial spotkac z 'kolezanka' ktora widzial raz w zyciu i prawdopodobnie ja wtedy zaliczyl..
Ja nigdy tak nie mialam zeby komus dawac tyle szans.. Nie wiem co sie stalo ze mna silna, pewna siebie osobą ktora by sobie na te wszystkie wybryki dawno nie pozwoliła! Jemu ciągle dajęszanse, mam nadzieje że będzie dobrze.. Tylko dlatego że potrafi być czasem czuły.. Że mi mówi jak bardzo mnie kocha i tęskni.. Ciągle go usprawiedliwiam.. wiem to chore..

http://www.suwaczki.com/tickers/3jgx3e3kefgkxlep.png

Odnośnik do komentarza

dziękuję za pochwały naszych zakupków:) teraz wszystko pozabezpieczać i poukładać trzeba:)
Marti - na gardło też jak Oleńka widziałam w rossmanie w dziale dla ciężarnych jakieś medykamenty;
A dekoracje i dodatki to najprzyjemniejsze elementy przygotowań! :) pojemniki m.in. na brudne pieluszki i chusteczki (z 1 dnia- aby nie ganiać do kosza w kuchni co chwila) to ten produkt: Tekst linka
a kieszonki wzięłam na próbę takie:
Tekst linka, z tym że zmienię te kolorowe frędzelki :P dla Liliany będzie dominował kolor liliowy (i biały) :) u Żabki dla Stelli też nie mogło zabraknąć gwiazdek!!!
wracając do ikei to do organizacji wykorzystuję też: Tekst linka - mam w nich już w szafce posegregowane skarpetki, czapeczki itp, a jak doczekam się blaciku koło przewijaka to będą w nich też kosmetyki - łatwiej wyczyścić takie pojemniki niż wiklinowe:)
powodzenia w formalnościach:) nfz sam się upomniał o wyjaśnienia? też zmieniałam nazwisko rok temu ale nic nie załatwiam ani w nfz ani zus - pracodawca chyba pozgłaszał i jak podaję w przychodni pesel to jest ok:) dagucci - jakie karty chipowe masz?
marlenek - na maszynie szyć nie umiem, ale z pomocą babci i teściowej damy radę;) będziemy dzielić duże arkusze tetry i flaneli (sprzed 30lat, mama znalazła razem z masą ubranek po mnie i bracie) i one są lepszej jakości niż aktualnie dostępne:P jak już podzielę sensownie ten materiał to brzegi trzeba poobszywać i pewnie kolorową włóczką będziemy też obszywać:)
udanych zakupków do dekoracji stołów życzę! w leroy strefa wnętrza jest mnóstwo pięknych dodatków:)
martusia - trzymam kciuki za pomyślne wyniki badań!
gosia-0 - witaj na forum:) większość z nas też spodziewa się pierwszego dziecka, choć są i doświadczone mamusie z dwójką a nawet trójką pociech:)

czas zbierać się na bazarek z wózkiem po świeżą partię owoców i warzywek! masowo pochłaniam jabłka i orzechy:D

http://s4.suwaczek.com/201412292265.png]ola.kurzynska@gmail.com[/url]

Odnośnik do komentarza

Witajcie! Mam nadzieję, że mnie jeszcze przyjmiecie do swojego grona. Jest Was tu tyle, piszecie dużo i chyba zdążyłyście się trochę zaprzyjaźnić ze sobą, sądząc po części postów które przeczytałam. Trafiłam do Was, bo szukałam jakiś info na temat bólów spojenia łonowego. Ostatnio mi się nasiliły, aż trudno przez to mi się poruszać...chodzę niemalże jak kaczka. Widzę, że Linda ma podobny problem- nie wiem czy panikować z tego powodu, czy też nie. Wizytę mam dopiero 26.11.
A tak w ogóle to pochwalę się, że już szczęśliwie dotrwaliśmy do 33 tyg., to jest moja pierwsza i upragniona ciąża, pomijając fakt jednego epizodu ciąży biochemicznej (luty 2014). Spodziewamy się synka- Jasia. Termin na 04.01.215. Mały ogólnie nie dokucza, pełza sobie w brzuchu, wierci się, ale robi to bardzo delikatnie:). W 29 tc ważył około 1340. Troszkę wymiary mnie zaniepokoiły, bo główka wyprzedza, a nóżki zostają trochę w tyle. Lekarz mówi, że nie ma czym się martwić. Mam nadzieję, że faktycznie rozwija się prawidłowo.
Co do wyprawki, to powiedzmy, że w części mam ogarniętą. Czekamy na mebelki do pokoiku i wózek. Wtedy wezmę się za pranie i prasowanie. Mąż mnie "goni", abym w tym tyg. wreszcie spakowała się do szpitala w razie "W". Może ma i rację...ja natomiast odwlekam to jeszcze w czasie. W ogóle to jakaś rozlazła się zrobiła, jestem na zwolnieniu, niby mam dużo czasu, a jakoś nie mogę się zorganizować. Postaram się zrobić zdjątko swojego brzunia i Wam się ujawnić:). Z tym że nie wiem gdzie mi się zapodział kabel do aparatu, żeby ewentualnie zgrać foty na laptopa.
Hmmm...chyba nie będę Was sobą tak na początek w nadmiarze zanudzać.
Liczę, że będę mogła z Wami dotrwać do porodu:).
Miłego popołudnia Wam życzę:)

Odnośnik do komentarza

izka mnie tylko postraszyli pobytem w szpitalu do końca ciąży, leżałam z tym w szpitalu przez 3 dni w 28 tygodniu, w papierach wpisali mi kolkę nerkową :/ dostawałam nospę, furaginę i zastrzyki przeciwbólowe, a w domu piłam mnóstwo wody i zakazano mi leżeć na prawym boku

zainteresowana wpisem ale-k-sandry zaczęłam szperać po necie i trafiłam na takie cosik, fajne, ale mega drogie, chyba spróbuję sama zrobić ze sklejek sosonowych

http://archiwum.allegro.pl/oferta/prince-lionheart-organizer-podwieszany-pieluszki-i3186704543.html
i
http://allegro.pl/organizer-na-pieluchy-podwieszany-prince-lionheart-i4735792436.html

gosia-0 i asiunnias witajcie wśród nas! :-) czekamy na zdjęcia :-) u mnie też czasu dużo, ale organizacji brak - to chyba normalna przypadłość ciążowa

http://www.suwaczki.com/tickers/relganliyb0uls1e.png

Odnośnik do komentarza

Ej no nie macie czegos takiego jak karty czipowe? Widac Śląsk jakiś wyalienowany :P no taka karta to jest z czipem, jak idziesz do lekarza to oni wkladaja ja do takiego czytnika i moga drukować te ich "kupony" itd. Marti ty chyba troche inna czesc górnego slaska ale macie tez takie cuda? Anneterainbow a ty? :D

marlenek dobry patent z tymi rachunkami! Ja nie mam paragonów ale zamawiam wszystko po wypłacie hurtowo co miesiąc, chyba tez się pokuszę o takie zestawienie :D chociaż nie wiem czy chce to wiedzieć :P

kamiol no mowie ci, ja juz tez się zastanawiałam gdzie Bumblebee i jaqueline!

gosia witaj! :) dzidzia jakiej plci? :D u mnie tez będzie pierwszy maluch, a konkretnie Klara :D

asiunnias witaj również!! Apropo boli spojenia to byl czas ze mi dokuczaly ale ostatnio sie wyleguje wiec przeszlo... Ale właśnie zrobiłam sobie maraton po mieście, polazilam po pracy i z ledwością doszlam do co nieco żeby klapnac na tylku... Wychodzi na to ze mi leżenie pomaga :)

http://www.suwaczki.com/tickers/thgflhb8pi36qmsc.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

zabka piękny pokoik! Moje maleństwo też na razie nie będzie miało własnego pokoju... Na razie z nami w jednym, potem uskuteczniamy plan z budową...
Marti84 ja też miałam Stodal polecony przez lekarza i Flavamed w tabletkach. Obydwa brałam po konsultacji z lekarzem w ciąży. Prenalen również piłam, ale on działa bardziej wspomagająco niż leczniczo. W chorobie już jest za słaby- tak powiedział lekarz rodzinny.
martusia2222 trzymamy kciuki! Daj znać po wizycie!
daguccii nie matrw się, my też już ponad miesiąc czasu z jednym pokojem. Ale sytuację juz opisywałam... Czekam tylko na ruszenie budowy od wiosny.
gosia-0 witaj! Moja pierwsza ciąza, synek będzie. A u Ciebie?
asiunnias cześć! Witamy w naszym gronie oczywiście!
Ja dziś z moim P. dalej jedziemy wybierać panele i drzwi. Jak juz farba wybrana to teraz reszta. Sprawdzimy co tam jest w Komforcie, może o Jysk zahaczymy a jak nie to wrócimy do Castoramy albo Leroy. Ahhh te remonty.

http://www.suwaczki.com/tickers/17u93e5ejvfr8jg4.png

Odnośnik do komentarza

dagucci - u nas w Warszawie były kiedyś takie karty, które lekarz wkładał do specjalnego urządzenia w przychodni podczas wizyty i drukował potem notkę na formacie jak recepta - coś takiego macie? ale to było jeszcze w dziecięcej przychodni, czyli min. 12 lat temu - nie mam pojęcia czy dalej to działa, bo jeśli potrzebuję skierowanie do nfz to idę do prywatnej przychodni z kontraktem z nfz i wystarczy podać pesel :P i jak dobrze że nie trzeba po rmua co chwila prosić w pracy;)
Odnośnie rachunków to podobnie jak kiedyś przy ślubie stworzyłam sobie na dysku google arkusz, gdzie mam wypisane elementy wyprawki itp. i poza tym, że zaznaczam co już mam to wpisuję ile to kosztowało;) i samo się wszystko od razu sumuje:) a wcześniej wpisuję ceny i uwagi z różnych sklepów aby mieć porównanie;) uwielbiam mieć wszystko pod kontrolą!

http://s4.suwaczek.com/201412292265.png]ola.kurzynska@gmail.com[/url]

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...