Skocz do zawartości
Forum

Skarby Styczeń 2015


Rekomendowane odpowiedzi

Hej dziewczyny dzisiaj czuje niemoc. Te wczorajsze zawroty głowy to chyba na jakieś przeziębienie, dziś obudziłam się z katarem i mam ochotę leżeć i nie wstawać z łóżka do tego dość solidnie boli mnie głowa, ale to może przez to że pół nocy nie spałam.
styczniowa_ania a u Ciebie jak idzie walka z przeziębieniem? Lepiej już coś?
luizkano1 w takim razie muszę dziś iść do biedronki. Dzięki:D
[bMarti84],Ania19 oj tak ja jestem jak najbardziej za takimi ślicznymi pierdołkami:D Też myślałam nad literkami ale niestety zdolności jakichkolwiek brak:D Za to siostra dzierga mi na drutach kocyk dla małej i może da się jeszcze na coś namówić:D

http://www.suwaczki.com/tickers/85993e3kr6fb4k0y.png

Odnośnik do komentarza

A ja Wam powiem tak, że po wczorajszej niemocy czuję moc zdwojoną :) prawie kończę sprzątanie mieszkanka. Aaa! i o 9 był kurier i przyniósł mi kosz mojżesza :) i chyba to mnie tak nakręciło :) mam już wizję jak go przyozdobię tymi literkami tylko musze do pasmanterii po wstążkę się wybrać (no i uszyć literki) :) no i mąż musi skręcić płozy bo to kosz z funkcją kołyski :)
Oleńka no nie ma to jak w domku :) leż sobie, nadrabiaj słodkie zaległości i relaksuj się.
Marlenek jak tam wczoraj na SR? jakieś ciekawostki? ja już nawet nie chcę wchodzić na smyka bo chętnie wykupilabym wszystko :) co do sprywatyzowania wątku to jak uważacie, nie mam nic przeciwko :)
Daria no taki okropny sezon na przeziębienia, co chwilkę komuś coś dolega. Jak nie musisz to leż sobie, wypoczywaj i dużo pij. A zdjęcia super :)

Odnośnik do komentarza

Klala, moje łóżeczko będzie miało tylko nieprzemakalne prześcieradło i kocyk - to wszystko :) Wg mnie nic więcej dziecku nie jest potrzebne w tych pierwszych tygodniach, miesiącach :) a im mniej w środku reczy tym bezpieczniej. Zamontujemy na poręczy tez karuzelę z kolorowymi zabaweczkami (tylko musze ją najpierw kupić a to nie takie łatwe bo nie widzę nic fajnego)
Marti, wczoraj na SR mięliśmy o noworodkach, o tym co się z nimi dzieje w szpitalu od momentu urodzenia i jak pielęgnować je w domku. Sporo przydatnych wiadomości.
Np. dowiedziałam się, że w 6-7 tyg życia należy udać się do lekarza preluksologa (od bioder) żeby dokładnie zbadał dziecku biodra żeby nie było zadnych dysplazji i innych wad, których na początku nie widać a mogą się rozwijać, a które we wczesnym niemowlęctwie najczęściej niweluje się poprzez inne układanie dzieciaczka. I powiedziała babka żeby iść do tego lekarza nawet jak w szpitalu po badaniu powiedzą ,że z biodrami wszystko ok. Wszystko ok, tylko jak googlam to nie widzę nigdzie takiego lekarza, nawet wikipedia nic nie mowi ;/
Ubieraliśmy też maluszki w pieluszki i ubranka, pani powiedział, że do szpitala trzeba wziąć tyle kompletów ubranek ile dób będziemy leżały plus jeden, czyli przy porodzie naturalnym 4 a cesarce 5.
Jakoś nie widzę tej swojej torby - jak na wczasy będzie :)

http://www.suwaczki.com/tickers/zem33e5ezp03lg0i.png

Odnośnik do komentarza

Cześć Dziewczyny...Dałam za wygraną...nie jadę na zajęcia..w nocy strasznie rozbolało mnie gardło, no i doszedł kaszel...za to temperatura spadła sama do 37 także mam nadzieję że już się to cholerstwo wykluło a teraz tylko z objawami będę walczyć. Płuczę gardło szałwią, piję syrop prenalem, biorę rutinoscorbin i psikam sobie tym tamtum verde...co prawda wczoraj mi się skończyło więc w nocy musiałam wziąć tabletkę do ssania też T-V. Mam nadzieję że na tym etapie kilka tabletek do ssania małemu nie zaszkodzi...jestem wykończona..nie mogłam za bardzo spać a jak w końcu mi się udało to przyjechał kurier z telefonem dla Ł, bo na domiar złego jego mu się rozwalił i musielismy wydac prawie 1500 zl ta srajfona, który jest mu potrzebny do testów w pracy. yhhhh!
Jest piątek. Jutro sobota i wizyta u gin..może Ona mi przepisze coś konkretniejszego, a jeśli nie to w pon lekarz. Do wtorku muszę funkcjonować normalnie, bo mam ten piekielny egzamin -.- Puki co mam zwyczajnie podły jumor przez to wszystko...idę się nażreć mini pączków na pocieszenie. I mandarynek, tak dla zdrowotności.

http://www.suwaczki.com/tickers/n59yi09kybmqwlya.png

Odnośnik do komentarza

Dziewczynki, wiem że to już gdzieś było ale nie chce mi się szukać ;p jakie kosmetyki są potrzebne od 1 dni życia, nie chodzi mi o konkretne marki które lepsze/gorsze bo ile firm tyle opinii, tylko o rodzaje. Bo narazie oprócz maści na odparzenia Bepanthen, chusteczek nawilżających i pampersów to nie mam nic a też chcę to już mieć za sobą i kupić ;p jakiś żel do mycia, szampon, co jeszcze?

Madzia super, że Ninka ma się coraz lepiej i przybiera na wadze ;)

http://www.suwaczki.com/tickers/klz9io4pz9j04gug.png

Odnośnik do komentarza

Marti, super że doszedł ten kosz..jak już go urządzisz to wstaw zdjęcia. Jak dostanę zwrot zus to chyba też sobie kupię, a co! :D
Linda mój Tymek też dostał jakiegoś pawera:D Mama ledwo żyje a ten kopie, przeciąga się, wypina tą swoją chudą dupkę i do tego ma te piekielnie czkawki :)) Małe łobuzy :) ALe jakie kochane. Tylko mój pęcherz cierpi na tym bo sobie go upatrzył i non stop majsruje przy Nim rączkami.
ANiu Lee co u CIebie słychać?

http://www.suwaczki.com/tickers/n59yi09kybmqwlya.png

Odnośnik do komentarza

Madzia wow rośnie mała kruszynka! My czekamy nadal na zdjęcie pierworodnej forumowej dziewczynki :)
styczniowa_ania walcz z tym przeziębieniem i leż. Mi ginekolog powiedział, że mam się teraz nie przeziębi, bo może to wywołać poród przedwczesny. Ale nie chcę straszyć.
Daria13 no dziewucha jak się patrzy! :)
Kurczę, nie wiem czy znowu panikuje, ale boli mnie brzuch... Od wczoraj. Tak jakbym miała zaraz okres dostać, bo aż promieniuje do ud. A mały aż się boleśnie rusza cały czas... Jak zakładam nogę na nogę to aż mnie mały skurcz w brzuchu łapie. Nie wiem, może to dlatego, że macica się taka już ciężka zrobiła i mam naciągnięte wszystko czy co...
No właśnie wiecie do kiedy promocja w Smyku?

http://www.suwaczki.com/tickers/17u93e5ejvfr8jg4.png

Odnośnik do komentarza

Madzia, cudne wieści :) Brawo dla Ninki, dzielna dziewczynka z niej :) Super, że teraz ma Was tak blisko i codziennie mże poczuć ciepło mamy i taty :)
Oleńka, właśnie wczoraj babka na SR mówiła żeby kupić tylko jeden kosmetyk do kąpania , czyli np tylko płyn do kąpieli, wpuścić go do wody i w nim myć całego dzieciaczka (oprócz buźki, którą później przemywa się wacikiem ze zwykłą wodą). A kąpać co 2-3 dzień. Do tego przy każdej! zmianie pieluszki natłuszczać pupkę i okolice linomagiem, bepanthenolem lub alantanem, a gdyby pojawiły się odparzenia to zasypać pudrem, mąką ziemniaczaną lub sudocremem ale tylko wtedy bo one mocno wysuszają. I już :) Można też smarowac dzieciaczka jakąś oliwką ale też tylko wtedy, gdy okaże się, że ma suchą skórę - wcześniej nie. Generalnie im mniej kosmetyków tym lepiej.
Marti, noo ciekawa jestem jak będzie wyglądał ten Twój kosz :)

http://www.suwaczki.com/tickers/zem33e5ezp03lg0i.png

Odnośnik do komentarza

MAdzia75 ale super że mała tak rośnie ładnie! Czy z oddychaniem już lepiej? Dołączam sie do prośby o fotkę! :)
Marlenek nie wiedziałam że do tego lekarza trzeb iśc mimo wszystko, myślałam, że jak nie skierują ze szpitala to z głowy... u nas taki przyjmuje w poradni przyszpitalnej ale z tego co wiem t terminy są ok 3-4 tygodni, taki zarobiony...
a do szpitala typowałam że 3 zestawy się przydadzą... a tu się okazuje że jednak nie. Ja chyba spakuje torbe tylko dla siebie, a dla bobasa osobno + zapakuje wszystkie rzeczy zapasowe ( dodakowe podkłady, więcej pieluch, zgzewkę wody :) ) Tomkowi do auta. Wtedy będzie wrażenie że mam tylko małą torbę a T. będzie przemycał najwyżej z bagażnika dodatkowe rzeczy :)
styczniowa Ania najważniejsze że gorączka przeszła, a z objawami sobie poradzisz, tak myślę. oczywiście zapytaj lekarza co i jak, ale mój w środę na wizycie powiedział - domowe sposoby i tyle :/ a co do kosza to można super okazje na Olx upolować, mój z wysyłką kosztował 65 zł więc żadne pieniądze :)
Oleńka ja z kosmetyków mam krem do pupy (sudocrem i bephanten bo dawali na SR) żel 3w1, krem na zimno i wiatr i muszę jeszcze dokupić coś do posmarowania maluszka po kąpieli. Mam też gaziki, waciki, patyczki, szczotkę, obcinaczki i Octenisept do pępka. Być może o czymś zapomniałam.
Brunetka mnie też od czasu do czasu tak boli jak na okres, ale raczej nie dłuzej ni 30 min i puszcza. JAk Cię dłużej trzyma to może predzwoń do lekarza?

Oki, zaraz zmykam bo na 13 mam tą położną środowiskową i dowiem się co i jak. Widzę, że nikt nie chce brzucha wrzucić to zacznę ja - mój dzsiejszy bęben 32w0d :P

monthly_2014_11/skarby-styczen-2015_20153.jpg

monthly_2014_11/skarby-styczen-2015_20154.jpg

Odnośnik do komentarza

olenka1991 Mi w szkole rodzenia mówili dokładnie to samo, co u marlenek, im mniej tym lepiej i natłuszczanie oliwkami, i wlasnie sudocream wtedy tylko, kiedy skóra tego potrzebuje.
Marti84 sliczny brzusio :) Super ta sesja z brzuszkiem...ach juz sie nie moge doczekac całości :D daj znac, jak spotkanie z połóżna....chyba tez muszę wybrać sie do przychodni... No i czekam na zdjęcie kosza :D Musi slicznie juz w domu wyglądac :) U mnie jeszcze nic "dziecięcego" nie ma na wierzchu, ale często zaglądam do szafy z ciuszkami, kocykami itp :) I dzisiaj też mam dzień sprzatania, wyciągnęłam wszystko z kuchennych szafek, wiec narazie jest większy bałagan.....a teraz odpoczywam i mysle, jak to sensownie upchnąć do środka :D
brunetka321 Na stronie nie ma zadnych informacji co do czasu, to chyba takie miedzysezonowe przeceny, dopoki kolejna kolekcja nie wejdzie, widziałam tylko,ze na jakies konktrentne wozki i fotelika jest do 30.11.
styczniowa_ania No i dobrze zrobiłaś, odpoczywaj teraz ! Nie ma co bagatelizowac choroby
madzia75 Duża już jest Ninka ! I super,ze juz tak często mozecie już mieć ją przy sobie :) A coś wam mówią, czy może juz na święta bedziecie mogli być razem w domu ?
Daria13 śliczne zdjęcia :D I faktycznie widac,ze to dziewczynka :D U nas tak samo synek zawsze swieci rozłozonymi nogami no i nie da sie nie zauwazyc, co tam wisi :P
marlenek Ja tez sie dziwię jak dziewczyny wczesnie wstają ! A co do "zaufanego wątku" to nie mam zielonego pojęcia nawet, jakby te zmiany miały wyglądać...ale chyba dobrze jest, jak jest

No i też wrzucam swój brzuszek :) 30 tc + 4 dni

monthly_2014_11/skarby-styczen-2015_20157.jpg

http://www.suwaczki.com/tickers/43kt2n0ajsbauhb0.png

Odnośnik do komentarza

tak Marti, właśnie zapomniałam o octinosepcie - podstawa do pępuszka. Ja też już kupiłam sól fizjologiczną ale babka powiedziała żeby przemywać oczka samą wodą od brzegów ku kącikowi i zmieniać wacik a jak będą oczka ropiały to wtedy solą. No i sól się przyda do wpuszczania w nosek jakby tam coś furkotało (po 2 krople) i dziecko wtedy kichając oczyści nosek. Generalnie jak kicha to dobrze bo sie oczyszcza. Oliwkę kupi e dopiero jak będzie trzeba. krem na mróz też mam do buźki gdy na spacery będziemy chodzić.
Sliczny brzusio - fajny mialaś pomysł z tą niebieską sukienką - będziesz najlepiej widziała rosnący brzunio :)
moniqq, u mnie też nie widać nic a nic dziecięcego w domu - wszystko w szafie skitrane, wózek w piwnicy - czekam końca remontu i zacznę wykładać - juz nie mogę się doczekać :) A z porządkami to tak jest, że by był porządek to musi być najpierw bałagan :)
Daria, śliczna buźka :) no i kajzereczkę hehe jak widać - nasz malec zawsze ma złączone nogi i tylko lekarz mówi, że to ewidentnie chłopak ale ja tego siusiaczka nie widzę :)
Marti, e to nie tak długo do tego lekarza, tak akurat, jak się ogarniecie w domku po powrocie to się umówicie na 6ty tydzień.

Jadę do kastoramy po farby i wybrać płytki do kuchni :)

http://www.suwaczki.com/tickers/zem33e5ezp03lg0i.png

Odnośnik do komentarza

Klala ja do łóżeczka planuje: Oczywiście materac najprawdopodobniej wybiorę gryka kokos pianka, prześcieradło,podkład pod prześcieradło, poduszka klin, ochroniacz na szczebelki( ja się na niego zdecydowałam wiem że na początku nie potrzebny ale w późniejszych miesiącach nieunikniony- to wiem z opinii koleżanek), rożek i kocyk do przykrycia. Tylko jeszcze się zastanawiam czy jeden rożek na początek wystarczy czy kupić dwa. Po drugim miesiącu planuje przejść na śpiworek. I oczywiście karuzela:D
madzia75 super że jest coraz lepiej i mała coraz silniejsza:D czekamy na zdjęcia:D
marlenek u nas w szpitalu przyjmuje taki lekarz więc u Ciebie musi też gdzieś być. Położna na SR wam nie mówiła gdzie takiego szukać?
styczniowa_ania leż w łóżku i się kuruj. Ja dziś od rana mleko z miodem i syrop z cebuli bo też coś nie wyraźnie się czuję. Mam nadzieję że Ci to szybciutko przejdzie.
Brunetka Ja też mam bóle okresowe i występują coraz częściej to już teraz normalne. Ale mam tak samo jak Marti84 trzyma chwilkę i przechodzi kilka razy mi się zdarzyło że bolało bardzo i przejść nie chciało to wzięłam nospe i pomogło:D
Marti,moniqqq super brzuszki:D
Dziewczyny mówcie co tam na szkole rodzenia u was mówią bo ja to mam jakiegoś pecha. Zapisywałam się do dwóch szkół i zawsze coś stoi na przeszkodzie żeby te zajęcia się odbyły. W pierwszej szkole okazało się że babeczka straciła kontrakt z nfz i kurs się nie odbędzie. Zapisałam się więc do drugiej, prywatnie wczoraj miały zacząć się zajęcia ale zostały przesunięte na ostatni tydzień listopada. Ja to mam pecha!

http://www.suwaczki.com/tickers/85993e3kr6fb4k0y.png

Odnośnik do komentarza

No juz Wy jak sie rozkrecicie... :D
Ja wstaje najwczesniej, bo musze hehe :D
olenka super, ze brzuszek dzisiaj lepiej :)
Marti ni cholery nie widac, ze to 32 tydz u Ciebie, taki masz ladny,, zwarty ten brzuszek :)
styczniowa ania kuruj sie czym tylko sie da, nie daj sie chorobsku!
Anettrainbow Ty jestes pewna, ze nikt nie pomylil wynikow i napewno masz dwojeczke w brzuszku? To jest niedowiary, ze mozna miec taki brzuszek przy blizniakach!
moniqq a u Ciebie sliczna pileczka :)
klalaa ja tez w lozeczku bede miala tylko przescieradelko i rozek / spiworek i tez chce karuzelke, ale nic nie znalazlam narazie.
Madzia75 co za wspaniale wiesci! Super, ze Ninka wreszcie przekroczyla 1kg i ze mozecie juz tak czesto ja przytulac! Super, super, oby tak dalej! Buziaki dla Was!

Noc odsypialam do 12... Tez mnie chyba cos zlapalo. Gardlo boli, glowa boli, nos zatkany. Ale goraczki nie ma :)
No to ja tez wstawie brzuch, 33 tydz :) Wiem, ze mialo byc wczesniej, ale zwyczajnie mi wylecialo z glowy...

monthly_2014_11/skarby-styczen-2015_20164.jpg

monthly_2014_11/skarby-styczen-2015_20165.jpg

monthly_2014_11/skarby-styczen-2015_20166.jpg

http://s10.suwaczek.com/201501101770.png

Odnośnik do komentarza

Witam Was dziewczyny w ten pochmurny dzień, wracam po remoncie, zostało tylko czekać na szafę i komodę, do końca listopada powinnam wszystko ogarnąć :) niby się cieszę, że udało nam się zrobić ten pokój, ale jakoś tak nic mi się nie zgrywa, kolor pokoju, paneli no i mebli. Widziałam to wszystko trochę inaczej, ale jak Ł. się uparł to już nie chciało mi się z nim kłócić, bo już mi było wszystko jedno, bylebym miała szafę a nie kartony. A teraz trochę żałuję. Ale jeszcze czekam na efekt końcowy jak już będą meble.

Ja jestem za tym, żeby forum sprywatyzować ;-)

Daria super zdjęcie, a to dziewczynkowe to już w ogóle :D

Madzia super wiadomości, no mała już nabiera ciałka :) i pomału goni kuzynów i kuzynki z brzuchów :)

styczniowa_ania jak byłam chora na początku ciąży lekarz powiedział mi że mogę stosować Tantum Verde w sprayu albo tabletkach, że nie ma to różnicy... kurczę, jak tu ufać lekarzom, jak każdy co innego mówi, mam nadzieję, że szybciutko wyzdrowiejesz :)

brunetka skonsultuj się z lekarzem! to mogą być skurcze

Marti ale brzusio, mój chłopięcy ma zupełnie inny kształt :)
zmotywowałyście mnie żeby zrobić sobie zdj, dawno nie robiłam :) później wrzucę

moniqqq uwielbiam Twoje zdjęcia z psiakiem! :) on się odkleja czasami od Twojego brzucha? :D

Anetterainbow ja nie mogę wyjść z szoku gdzie Ty chowasz te dziewczynki! :)

Linda ale kształt <3 :)<br />
Daria Ty też masz malutki ten brzuch :) a zrezygnowana to już w ogóle :)

Ostatnio zaczęłam się martwić, że mój mały jest odwrócony brzuchem do mojego brzucha, trochę się naczytałam o takim ułożeniu, że jak dziecko się nie przekręci podczas wyjścia to poród jest trudniejszy, bardziej bolesny i że często stosuję się vacum, ma któraś z Was też taką sytuację? Lekarz ostatnio też powiedział, że mały ma główkę odgiętą do tyłu i nie wiem dlaczego nie ruszyłam dalej tematu :/ jakoś dopiero teraz to do mnie dochodzi

Ania i olenka cieszę się, że u Was już lepiej, cały czas o Was myślałam, szczególnie o Ani, która nie dawała znaku życia ;-)

http://www.suwaczki.com/tickers/relganliyb0uls1e.png

Odnośnik do komentarza

wszystkie brzuszki są śliczne. Żadna nie ma takiego rozlanego... Moja kuzynka miała taki, że nie było widac czy to brzuszek czy tak jakby nadwagą. A zrezygnowana to już w ogola mamalutki brzuszek w 33tc!!!!
kamiol nie martw się, zobaczysz, że jak wszystko będzie na miejscu to inaczej będzie wyglądać. Tez dopiero co jestem po remoncie i faktycznie troszkę stresu to kosztuje.
brunetka, daria z tymi bólami to trzeba uważać!

http://www.suwaczki.com/tickers/relgh371w6u39ft3.png

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny;) Ja też zamieszcze zdjęcia swojego kociołka:) Tylko się nie przestraszcie:) Kamiol zobaczysz, że końcowy efekt na pewno będzie fajny! Daria córeczka nic się nie wstydzi i pokazuje kajzerke:) Żeby nie było niepewności:) Zrezygnowana Ty to jesteś fit mama:) Tak samo Anetteraibow porównaj się z moim kociołkiem:) Fajnie, że nie masz takiego dużego brzucha, bo ja za nie długo zacznę chodzić z balkonikiem,.... Niestety mam rozstępy, ale przy takich rozmiarach to nie dziwne chyba:/

monthly_2014_11/skarby-styczen-2015_20176.jpg

monthly_2014_11/skarby-styczen-2015_20177.jpg

http://www.suwaczki.com/tickers/8p3orjjgxtbcrb8j.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...