Skocz do zawartości
Forum

Skarby Styczeń 2015


Rekomendowane odpowiedzi

aleksandra brak słów na tych lekarzy.
marlenek mam nadzieje, ze kolacja udana :) a deseru zazdroszcze :)
Linda szkoda, ze sie nie udalo.. ale trzymamy kciuki dalej :)
LeaKa zazdroszcze zdolnosci :) super zmiana :) masz wiecej przerobek?

Ja sobie siedze kolejny wieczor sama, bo maz w pracy i jakos tak smutnawo. Wlaczyłam sobie filmik na youtubie- porod, nacinanie krocza.. az sie pozniej poplakalam, boje sie ze sobie nie poradze jak przyjdzie ten czas. Nie mam pojecia o tym w ogole, do sr nie chodze ;/
W ogole ciezko mi juz strasznie.. przewrocic sie na drugi bok, podniesc z lozka to juz jakas masakra.. a brzuch tak ciagnie i rozpiera od srodka... Szczerze to nie podejrzewałam, ze 3 trymestr jest tak ciezki, a gdzie tam koniec.

http://www.suwaczki.com/tickers/bhywi09k297tmlkh.png

Odnośnik do komentarza

klalaa jak narazie więcej przeróbków nie mam ale powoli jakoś tam idzie bo jak na razie robię czapeczkę flanelową dla Ediego.
Ooj skarbie wiem co czujesz bo ja przerabiam to samo :/
Masakra a najgorsze że ja jeszcze pretensje słyszę zamiast jakiegoś chociaż chwilowego podbudowania, nawet nie mam prawa do huśtawki nastrojów i wiecznie sama jestem aż czasem mam ochotę palnąć sobie w łeb :/

http://www.suwaczki.com/tickers/ex2bgu9rxnsef2j6.png

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny tym razem ja jestem w szpitalu z powodu bolu podbrzusza i skurczy. Wczoraj to tak mnie bolal brzuch ze ani lezec ani siedziec no i wieczorem zdecydowalam ze podjade na ip sprawdzic co jest no i musialam zostac. Robia mi ktg, dostaje luteine plus cos jeszcze ale w sumie w nocy pielegniarka byla sprawdzic tetno dziecka to mowila ze i tak mam bardzo twardy ten brzuch. No mam nadzieje ze dostane odpowiednie leki i przejdzie. Wczoraj wzielam 6 lutein i 2 nospy i lipa i tak nie moglam do wc dojsc wyprostowana. Tu dostalam jeszcze 2 i jakas tabletke i usnelam o 2 a o 4 znowu kamien i nie moglam spac. No oby tu mi pomogli nie chce jeszcze rodzic

http://www.suwaczki.com/tickers/klz9io4pz9j04gug.png

Odnośnik do komentarza

Olenka współczuję, spróbuj wytrzymać jeszcze troszkę i tak bardzo dzielna jesteś. A sprawdzali ci długość szyjki i takie tam badania ginekologiczne? U mnie za każdym razem jak mówię że mam twardy brzuch lekarz bada mnie ginekologicznie i mówi że szyjka ok więc wszystko w porządku jakoś snie zwraca uwagi na twardy brzuch:/.
więc i ja sie nie martwię, a tu jednak może być z tym problem.
Leaka twarda z Ciebie babka;)Jeszcze troszkę i będziesz tęskniła za samotnością.
Klaa dasz radę kochana, wszystkie damy teraz już nie ma wyjścia :) Na filmach wygląda to dużo gorzej mi nacinali krocze i nawet nie wiem w którym momencie (położna mnie nie poinformowała ) robią to na skurczu więc oprócz bólu skurczu tego nie czuć to zszywanie później jest dużo gorsze. Jeśli nie będzie konieczności poście o nie nacinanie ciężko z tymi szwami się później ruszać.
Rudamama witaj. Ja też mam kombinezon 68 tylko mam taki grrruby misiek nie wiem czy to nie za mało :/ przywiozłam w nim syna ze szpitala i było ok zależy jaka teraz zima będzie. Mój mały jak się urodził miał 59cm wzrostu plus ubranko więc wcale nie był jakiś duży ten kombinezon.
Marlenek pozazdrościć takiego faceta my ostatni raz wyszliśmy na rocznicę ślubu..ale żeby tak bez okazji, mój mąż mało domyślny jest niestety.
Marti ja też się skuszę na choineczki moja córcia będzie zachwycona. Muszę tylko kupić jakieś posypki. Dzięki za link do foremek. Ponieważ nie robiłam jeszcze pierniczkow mam takie glupie pytanie jak cienko trzeba je rozwałkować żeby się nie połamaly a pięknie wyrosły? One są polane czekoladą ze tak wszystko sie przykleiło? Jeśli jest to w przepisie nie musisz pisać nie zdążyłam go doczytać jeszcze.
luizka ta waga..nie wiem jak Wy to robicie dziewczyny. Ja to nawet staram się jeść nie dużo ograniczać słodycze a co wejdę na wagę to plus 1 albo2:(
cdn

http://www.suwaczki.com/tickers/relg8iikdx4m7f7w.png
http://www.suwaczki.com/tickers/relgx1hp8l27649v.png
http://www.suwaczki.com/tickers/relgj44jen61jnwn.png

Odnośnik do komentarza

Dzień dobry z rana:D
O matko dziewczyny z tego co widzę to ten 3 trymestr nie stroni od przykrych niespodzianek musimy bardzo na siebie uważać.
olenka1991 trzymaj się dzielnie. Najważniejsze że z Hania wszystko dobrze. Na pewno będzie dobrze. Coś jeszcze lekarze mówią?
LeaKa Ty zdolniacho!!!! Powiem Ci że ten kaftanik 100 razy lepiej wygląda po przeróbce niż przed. Jak to zrobiłaś że kolor różowy zszedł a kolor słoników nie naruszony?
moniqqq ja wg nie ogarniam wyprawki. Wszystko pochowane w kartonach albo w worach i leży wszystko u mojej mamy. Bo u nas nie ma na to miejsca. Czekam aż w końcu kupimy komodę i łóżeczko i zacznie to wszystko nabierać kształtów:D
klalaa następnym razem schowaj sobie próbkę moczu do lodówki:D tam może kilka godzin postać.
ale-k-sandra masakra z tymi lekarzami nie zastanowią się nad tym co robią a ty się kobieto martw. Najważniejsze że wszystko się wyjaśniło:D
daguccii ja też mam kombinezon na rozmiar 62. Pani u której go kupowałam powiedziała że jeżeli rodzę w połowie stycznia to spokojnie 62 wystarczy. Czapeczkę mam na 36 i szaliczek:D
Linda24 szkoda że mama nie dostała tego mieszkania. Może następnym razem się uda.
Ja też wczoraj miałam samotny wieczór M przyjeżdża dopiero dziś popołudniu. Ale jakoś mnie tak wzięło na romantyczne klimaty puściłam sobie muzykę zapaliłam świeczki i zjadłam całą miskę bitej śmietany:D Chwile później mała się tak rozszalała że po godzinie miałam już dość i zaczęłam jej śpiewać kołysanki:D ZADZIAŁAŁO!! Jak przestawałam ona dalej swoje.Więc tak śpiewałam te kołysanki przez pół godziny:D Ale aż się popłakałam ze wzruszenia że ona mnie słyszy i że dużo rozumie. Cudowne uczucie!

http://www.suwaczki.com/tickers/85993e3kr6fb4k0y.png

Odnośnik do komentarza

Hejo Mamcie. Co za noc, spałam jak zabita! Pogoda za oknem deszczowa i chyba pomogła się wyspać. Wczoraj bardz miły wypad zaliczony w sumie nie na kawkę ale na dobre smoothie :) i dużo się nagadałam z kumpelą więc nastrój super. Jak T. ma drugie zmiany to najczęściej cały tydzień się z kimś umawiam bo nie cierpię siedzieć sama w domu. Teraz już coraz ciężej włóczyć się kajś po knajpach ale wolę to od leżenie i oglądanie tv :) nie mogłam sobie też odmówić zaglądnięcia do reserved bo jest -30% do 10.11 i wyhaczyłam sobie coś ładnego :)
Oleńka ale przeboje z tym Twoim brzuszkiem :/ ale powiedz - przestał Cię boleć po zaaplikowaniu tych leków? Bo mówisz że twardy dalej jest.. Ale Hanusia już spora 1800.. wow:) Odwrócona do dołu głową? Trzymam kciuki, niema żadnego rodzenia w listopadzie! Hania na pewno o tym wie i poczeka grzecznie do grudnia! Bądź dzielna, buaizki! :* i pisz cały czas co i jak
Luizka super, że się czujesz lepiej i dzięki za info o pralce.
dagucci to rzeczywiście były szalone zakupy! :) najfajniejsze mówisz... u nas lampy to byl chyba jedne z najtrudniejszych wyborów :P Objechaliśmy wszystko, casto, leroy, ikea i agata itpp itd i wszedzie stalismy jak debile z zadartą głową,aż myślałam że mi coś wejdzie w szyje od tego gapienia się w lampy :D no ale w końcu coś wybraliśmy :) fajne było np. kupowanie firan i zasłon tylko też przy szyciu na wymiar szarpie po kieszeni. a mój kombinezon ma napisane 62-68 :)
klalaa widze, ze w 3 trymastrze już nawet oddanie moczu do analizy staje sie wyczynem :P ja też całą noc trzymałam bo nie wiedziałam czy moge isc, a jak sie do rana nie naazbiera?:P i zerwałam sie w koncu o 6.30 ale juz nie szłam spac tylko taka niedowalona poszłam za ciosem i pojechałam zawieźć :P :) Nie ogladaj żadnych nacinań krocza na yt, po co się denerwować?? Tylko się zestresujesz! a dasz radę urodzić jak każda z nas! W końcu biologicznie jesteśmy do tego stworzone, Kochana! :)
Aleksandra ach Ci lekarze... moga nas do zawału doprowadzić!! :P kolor czcionki, o nie! co do cukiereczków to musze wejsc na strone Lidla choc obiecałam sobie że w tym roku nie robię, bo trzeba się trochę nagimnastykować przy tym i wsadzć kolejne tury do gorącego pieca...:/ sama nie wiem. a co roku robiłam jakieś 15-20 sztuk na kiermasz do przedszkola dla siostry T. pakowane były w celofan, przyozdabiane małą bombeczką i schodziły pierwsze :) no ślicznie wyglądają, choć w konsumpcji są utrudnione bo jak schną przy łączeniu lukrem to trochę podsychają i są twardawe :D i super że przyjeżdża łóżeczko i wózek!koniecznie wrzuć fotki :)
Anetka rainbow ja jeszcze daje rade bez słodyczy bo ostatnio troszke mi przeszło :) wiec staram sie unikac kiedy tylko sie da:)
Marlenek no tak jest w przepisie, że ma stać, ja nie raz nawet zagniatalam z tydzień wcześniej i sobie leżakowało, a jedna koleżanka miałą teorie, że im dłużej czeka tym lepiej i zagniatała w listopadzie i trzymała w piwnicy :P ale tu już jakiś poziom pro :P a siostra T. robiła w ten sam dzień bez leżakowania i nie była zadowolona, mówiła że wyszły jej inne niż moje, wiec nie wiem moze cos w tym jest :) Gratuluje długiej szyjki :) 3,5 cm respect! :) a co do żelaza to na SR babka mówiła że żelazo wchłania się w środowisku kwaśnym i że najlepiej zapić jakimś sokiem pomarańczowym czy czymś. Mam nadzieję, zę Ci się poprawi! Hiv miałam robione a o żadnych wymazach nic mi nie wiadomo i już chyba raczej nie bedzie mnei kierował bo ostatnio mówił że mamy komplet badań. i współczuje tego naciągnięcia, oby szybko minelo! A jak się udała kolacja?? Romantiko! :D
Linda gratuluję zakupków :) ja też wczoraj szukałam cieplych swetrów, ale jakaś taka moda teraz na długość do brzucha, czyli w moim stanie - do pępka :) fajnie że łowy udane:) a dobra pizza nie jest zła, mmmmm :D co do mieszkanka to trzymamy kciuki żeby szybko się pojawiło cos nowego!
moniqq ja tez nie wiem, ile czego ma być, ale wychodze z zalozenia ze im wiecej mam to nie bede musiala prac co 2 dni :)
rudamama Twój synuś 1800, Hania Oleńki 1800 to moja pewnie z 1700 bedzie miała, Boże jakie duże te dzieci już! a na pierwszym USG miała 0,58 cm... wzruszona jestem :) super, że z szyjką wszystko gra, bardzo łądnie :) i gratuluję prawie kompletnej wyprawki :)
Leaka ładnie działasz z przeróbkami :) te żółte szwy robiłaś ręcznie czy masz maszynę? Co do koloru to rzeczywiście nie widać, bo dla mnie to na pierwszym zdjęciu wygląda jak biały ;) ale w ciązy wzrok słabnie, więc zrzućmy winę na to że niedowidzę :)

Odnośnik do komentarza

Postatam sie pisac w ratach bo nie wiem czemu kasuje mi sie to co napisze. Tak Hania glowa w dol juz jest, a brzuch przestal troche bolec ale twardnieje caly czas no po tylu tabletkach wczoraj to powinien byc mieciutki a byl twardy. Ale szyjka chyba ok bo nic nie mowil doktorek na jej temat i usg okej ktg nie wiem wychodzily mi jakies skurcze ale raczej slabe nie porodowe :-D

http://www.suwaczki.com/tickers/klz9io4pz9j04gug.png

Odnośnik do komentarza

MArtusia napiszę wszystko w przepisie jak go wrzucę na maila. Ciasto rozwałkowujemy na 4-5 mm ale jak będziesz piekła na bieżąco to sama zobaczysz jakie Ci rosną i wtedy może cieńśze lub grubsze wg. uznania. Żeby się skleiły to najpierw sklejam lukrem - kapie kropkę lukru na każdą gwiazdkę i łącze. I trzeba je tak zostawić najelepiej na noc a dekorować następnego dnia:) od razu mówię że dla dzieci nie ma nic lepszego :) Emilka siostrzenica mojego T pomaga mi od 4 lat i zawsze się nie moze doczekac :)tylko trzeba się liczyć z tym że potem kuchnia wygląda jakby przez nią przeszło cukierkowo-czekoladowe tornado :) i polecam jeszcze kupić takie foremki z ikei http://allegro.pl/foremki-do-ciastek-piernikow-renifer-ikea-drommar-i4719140384.html też wychodzą super pierniczki :)
Daria słodko że kołysanka na nią zadziałała! Jak super, że można nawiązać kontakt z dzieckiem w brzuszku!

Odnośnik do komentarza

olenka1991 uff, to całe szczęście,że nie masz zadnych skurczy porodowych. Odpoczywaj tam i niech Cię kontrolują cały czas. Pisz nam jak tylko bedziesz mogła, jak najbardziej na raty :) Trzymaj sie dzielnie :*
Marti84 No to miałas miły wieczór :) Wychodzi na to,że te drugie zmiany nie są takie złe, ile przyjemności ze znajomymi Cię wtedy czeka ;) A co do ubranek to doszłam do wniosku,ze coś tam dokupie sobie jeszcze, a co :P rzadziej bede prac, bo e sumie mam tak po 5 szt, a znajoma mi mowiła,ze jej jednak córka robiła takie akcja z kupkami,ze 5 razy dziennie ją przebierała... a na samym początku pewnie w ogóle bedziemy nie ogarnięte, a tu jeszcze o nagłym praniu trzeba by było myslec ;p
Daria13 o jaaaa,kołysanki ! jak uroczo :)
LeaKa świetna przeróbka ! masz talent ! Faktycznie, zdjęcie na pewno przekłamuje kolory, ale juz te dodatki robią wrazenie...sliczna !

My za to wybieramy sie na weekend do tesciow i przy okazji odwiedzić znajomych, pogoda troche sie popsuła, ale nie pada, wiec mam nadzieje,ze uda nam sie porządnie psy zmęczyc w lesie. Na razie zjadłam śniadanie i jeszcze przez chwilę cieszę się błogim lenistwem :)

monthly_2014_11/skarby-styczen-2015_19729.jpg

http://www.suwaczki.com/tickers/43kt2n0ajsbauhb0.png

Odnośnik do komentarza

Czesc dziewczyny;) Widze ze wszystkie juz mamy problemy z brzuszkiem, szyjka lub czyms innym. Musimy wytrzymac! olenka1991 zaciskaj nogi!! Jeszcze nie teraz! Moze Hania tylko tak postraszyla. Marti zazdroszcze Ci tych wypadów ze znajomymi. Ja jak się przejdę z pokoju do kuchni to już jest wyczyn! A o jakimś chodzeniu po galeriach, restauracjach, czy czymś innym nie ma mowy. Ostatnio mąż się pytał czy nie podeszłabym do bankuhl, ktory mamy 200 m od domu, ale powiedziałam, że po prostu nie dam rady. super przepis z pierniczkami, jak bliźniaki podrosną to bedziemy szaleć przed swiętami. :) Leaka bardzo ladne przerobki, masz wiecej zdjec? Ciekawe jak tam Ania19. Mam nadzieje ze wszystko w porzadku. Marlenek a robilaś coś że naciągnęłaś więzadło? Jej na pewno bardzo boli. Staraj się wypoczywać. Jeżeli chodzi o kombinezony to ja mam dwa z Hm używane, jeden 56, drugi 62-68, dwa miesie 62 i mojegi M siostra kupila nam jeszcze dwa z Hm różowy i szary:) ale nie wiem jaki rozmiar, bo jeszcze nie dostaliśmy. Teraz jest u mnoe siostra M. W sumie ma ich 5, tak więc teraz jest najmłodsza, tzn 21 lat ma. Teściowa pojechała rano. Narobiła nam jedzenia całą lodówke:) A Marti ja puściłam tylko jedno pranie w nowej pralce z szmateczkami i później normalnie już. A dzidziusiowe ciuszki mam już poprane i prałam tylko raz i prasowałam i więcej nie będe. Niech mają kontakt z różnymi bakteriami;)

http://www.suwaczki.com/tickers/8p3orjjgxtbcrb8j.png

Odnośnik do komentarza

Myslalam ze to juz a tu Hanka zrobila show :-D bedzie z niej gwiazda cos czuje.a narazie dostaje luteine i spazmoline i mam lezec wstawac tylko do toalety chociaz w domu wiele wiecej nie robilam oprocz herbaty i tez bylo tak samo :-/ teraz brzuch mam w miare ok, ktg z rana spoko ale beda jeszcze monitorowac co tam sie dzieje no bo jakies tam skurcze sa czyli bez sciemy :-D no i mam nadzieje ze juz bedzie spoko i dotrwam te 6tyg jeszcze chociaz.. :-) a poszlam do tego szpitala gdzie juz lezalam wczesniej i jest tu okej, trafilam na fajna polozna, moze na nia trafie tam na gorze, kto wie :-D i bede rodzic w tym szpitalu nie tam gdzie moja lekarka gdyz mnie wkurza troche :-)

http://www.suwaczki.com/tickers/klz9io4pz9j04gug.png

Odnośnik do komentarza

Olenka i jak Ci leci? Lepiej cos z brzuszkiem? Zmiekl? Wiesz kiedy wyjdziesz czy na razie za wcześnie? Fajnie chociaz ze wiesz ile mala wazy i ze z nia wszystko ok. Buzka :-*
Lewel no poki jeszcze moge to smigam na spotkania ale coraz ciezej. Jeszcze wczoraj bylam busem a nie autem wiec jak wracalam to ciężko się bylo z brzuchem przepchac i tu duszno tu goraco- nie ma to jak w swoim autku. A znowu w autku ciasno z brzuchem i trzeba się skupiac a z tym coraz gorzej. Fajnie ze tesciowa zaopatrzyla Cie w lodowke pelna jedzenia i super ze masz towarzystwo :-)

Odnośnik do komentarza

Ale dzisiaj nieprzyjemnie na dworze... Zjadłam z mężem śniadanie o 8mej, ten poleciał na wykłady a ja... spałam jeszcze do 12tej :P ale po zakupki na obiad jakieś trzeba się ruszyć, choćby do Biedry tuż koło domu...

Marti - super, że przygotowywałaś te choineczki na kiermasz:) i wogóle to świetny pomysł na upominki dla bliskich:) ja robiłam kiedyś z nieco prostszego przepisu (mój ulubiony do ciast blog: http://kotlet.tv/choinki-z-piernika/ ) i bez leżakowania ciasta też wyszły smaczne:) podpowiedź dla dziewczyn - zamiast gwiazdek można zwykłe krążki robić i sklejać ze sobą piętrowo:) ja aby choineczki były wyższe przekładałam gwiazdki małymi kółeczkami i wtedy jeszcze bardziej przestrzenne były:) w tym roku może jednak Twój przepis wypróbuję:)
oleńka - trzymaj się dzielnie! oby sytuacja szybko się ustabilizowała:)

http://s4.suwaczek.com/201412292265.png]ola.kurzynska@gmail.com[/url]

Odnośnik do komentarza

aha, te foremki z reniferem z IKEA też mam i od razu uprzedzam, że są dość DUŻE - ma to minusy (mniej pierniczków na blachę się mieści i trudniej je rozmieścić, renifery łatwiej się łamią) jak i plusy (szybsze wycinanie kształtów i dekorowanie większej powierzchni, a jak smaczne to przecież to "tylko jeden" pierniczek). Wiewiórkę, jeża i ślimaka z tego zestawu na pewno wykorzystam:) a od przyjaciółki może pożyczę foremki np w kształcie wózka dziecięcego! :P

http://s4.suwaczek.com/201412292265.png]ola.kurzynska@gmail.com[/url]

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...