Skocz do zawartości
Forum

Sierpień 2009


Joan

Rekomendowane odpowiedzi

Tosiu nie wiem nie pytałam wiesz to było takie dość szybkie usg głównie chodziło mi czy nie ma krwiaka no i macica, łożysko. W styczniu miałam 3 razy usg ze względu na krwawienie i własnie nie chce przesadzać chociaż różnie mówią na temat ewentualnej szkodliwości.
Jednak pani dr włączyła doplera wiec serducho słyszałam no i ten kosmiczny widok jak dziecię leżało centralnie twarzą w dół :lol:

Odnośnik do komentarza

ronia
Tosiu nie wiem nie pytałam wiesz to było takie dość szybkie usg głównie chodziło mi czy nie ma krwiaka no i macica, łożysko. W styczniu miałam 3 razy usg ze względu na krwawienie i własnie nie chce przesadzać chociaż różnie mówią na temat ewentualnej szkodliwości.
Jednak pani dr włączyła doplera wiec serducho słyszałam no i ten kosmiczny widok jak dziecię leżało centralnie twarzą w dół :lol:
.

hihi, to dobre.
Moja kumpela na pocz 14 tyg miala 8 cm, ciekawe jak duze sa juz nasze.

http://www.suwaczki.com/tickers/zrz6e6ydimiqwypp.png

http://www.suwaczki.com/tickers/abnzlnkp1dcxwr9b.png

http://www.mamacafe.pl/suwak/12395.png

Odnośnik do komentarza

To na 16ty tydzien
Ronia juz zaczyna a my Tosia wkrotce:)

Dziecko ma około 108 - 116mm długości i waży prawie 80gram.

W tym tygodniu, dzięki wzmocnieniu mięśni, Twoje maleństwo zaczyna uczyć się podnosić główkę i wyprostowywać szyję. Szczuplejsze mamy mogą poczuć pierwsze ruchy maleństwa. Rozwijają się struktury ucha wewnętrznego. Mimo tego, że uszy maluszka nie są w pełni wykształcone to dziecko prawdopodobnie czuje wibracje przez skórę.

Twoja macica stale się powiększa. Rośnie tez łożysko, wzrasta objętość płynu owodniowego. Dno macicy wyczuwalne jest w odległość 7cm poniżej pępka.

Nasada pępowiny przesunęła się w dół jamy brzusznej płodu i jest bliżej miejsca, gdzie później znajdować się będzie pępek.

Większość lekarzy zaleca aby w czasie ciąży spać na boku. Leżenie na plecach może spowodować wzrost ciśnienia w żyle głównej, naczyniu krwionośnym, przez które krew wraca do serca. Spanie na plecach może nasilić bóle pleców, szczególnie w późniejszym okresie ciąży. Oczywiście wykluczamy spanie na brzuchu, chociażby dlatego że nie jest to wygodne ani dla nas ani dla malucha. Dobrze by było, gdyby mama przyzwyczaiła się do spania na lewym boku, ponieważ pozycja ta poprawia przepływ krwi, co z kolei może pomóc zminimalizować szanse wystąpienia obrzęków (opuchlizny), żylaków i innych dolegliwości związanych z kiepskim krążeniem krwi.

http://www.suwaczki.com/tickers/zrz6e6ydimiqwypp.png

http://www.suwaczki.com/tickers/abnzlnkp1dcxwr9b.png

http://www.mamacafe.pl/suwak/12395.png

Odnośnik do komentarza

Tosia27
ja tak liczę że me bobo ma ok 10 cm, skoro 2,5 tygodnia temu miało 6,5 cm i wcześniej przez 11 dni urosło 3 cm... też bym je chętnie podejrzała... zobaczę co w czwartek gin powie... wcześniej mi mówił że przez te łożysko powinnam mieć trochę częściej usg

Ja też liczyłam na 10cm :)

Odnośnik do komentarza

Roniu bardzo fajny ten detektor tętna...Zastanowię się nad nim, niestety to niemały wydatek,ale z drugiej strony możliwość posłuchania serduszka dziecka to fajna sprawa...Mój lekarz na usg w 12 tyg powiedział, ze następne dopiero w 22 tyg...Nie wiem czy zgodzi się zrobić usg "kontrolne" na wizycie pod koniec lutego - ja chciałabym mieć pewność, że z dzieckiem wszystko ok....No a jak bym miała taki detektor, mogłabym kontrolowac bicie serduszka i to dawało by mi poczucie, że z dzieciatkiem w porządku...Zastanowię sie nad tym jeszcze.

Jak tam u Was z pogodą - u nas w Wieliczce masakra - w ogóle nie odśnieżają chodników, wczoraj przez to przewróciłam sie i skręciłam nogę:( Mam teraz jedna kostkę 2 razy grubsza od drugiej, a niestety nie mogę pozwolić sobie na leżenie - obowiązki...Jutro muszę pojechac gdzieś autem, modliłam się, aby udało mi się wyjechać nim dziś spod bloku (hihi boli mnie lewa noga, ale na szczęście nasze autko nie ma sprzegła - automatyczna skrzynia - inaczej chyba bym nie dała rady jeżdzić)- męża nie ma do środy, dobrze, że przechodzili jacyś mili panowie i mnie wypchnęli, bo już myślałam, że nie wyjade po tym śniegu...tragedia!!! Niby człowiek mieszka w mieście, a tak łatwo zostać w ciągu jednej nocy unieruchomionym ...przez śnieg...W dodatku we wtorek muszę zawieźć starszego syna do babci - bez auta byłabym uziemiona - ze skręconą nogą nie zajdę dalej niż do auta i spowrotem...

Wiecie wczoraj byłam u tarocistki, mam taką znajomą - p. Anię...Powiedziała mi, że z dzieckiem wszystko będzie ok i że wyczuwa męską energię - co może oznaczac, że albo będzie to chłopak, albo "dziewczyna, która będzie chodziła po drzewach" hihih ciekawa jestem....Mam nadzieję, że pozytywne wróżby się sprawdzą, zwłaszcza te dotyczące dzidzi no i pracy:)

No i jeszcze jedna sprawa - koleżanka wczoraj urodziła synka, wazył 3200 i dostał 10 punktów - termin miała na 20.02, a tu proszę - taki piękny prezent na Walentynki:)

Ale sie rozpisałam, buzka dla wszystkich i spokojnej nocy.

Odnośnik do komentarza

karol właśnie o ten spokój psychiczny mi chodzi a z drugiej strony finanse przed zakupem powstrzymują też się cały czas zastanawiam :)

Robisz okłady na nogę ? Napewno szybko się zagoi bardzo Ci tego życzę, napewno będzie dobrze.
U nas co mogą odśnieżają raczej chociaż wszędzie lód.
GRATULACJE dla koleżanki faktycznie słodki prezent :)))

A stronka fajna fajna i dzidzie w 3d można obejrzeć :lol:

Za mnie proszę trzymać kciuki z rana wizyta u gina .... :)

Odnośnik do komentarza

Witam bladym świtem :)!

Nie wiem jak Wy ale ja jestem ciągle zmęczona a znowu nad ranem cierpię na bezsenność, drugi trymestr miał być łaskawy i czekałam na przypływ energii a tu lipa, być może ta pogoda ma taki wpływ, już nie mogę doczekać się wiosny i duzej ilości słoneczka.

ronia kciuki mocno zaciśnięte :) :36_3_16:, daj znać po wizytce koniecznie!
Co do detektora faktycznie kuszący gadżet, wydaje mi się ze warto zakupić tym bardziej, że większość zakupów mówisz że masz z głowy.

Miłego dnia i początku tygodnia :).

http://lb4f.lilypie.com/ldNZp2.png

Odnośnik do komentarza

Ja już po usg nie było. Dr stwierdził że to bardzo częste na tym etapie ciąży i narazie nie ma czym się przejmować bo kosmówka która zmienia się w łóżysko dopiero się u nas podnosi.
Przy badaniu manualnym :lol: stwierdził że ciąża już wieksza i fajna do badania :))
I że wszystko wygląda cacy pozamykane itd
Skierowanie da bez problemu na echo serduszka młodziaka więc 450zł będę mogła zainwestować w USG połówkowe :)
DO badania mocz i morfologia.

A teraz do pracy :) trzeba się wziąść :) Kupiłam sobie na obiadek knedelki z truskawkami i ze śmietanką :D Zapraszam

arianna 3mam kciuki za udaną wizytę u gina daj znać jak wrócisz :D

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...