Skocz do zawartości
Forum

Sierpień 2009


Joan

Rekomendowane odpowiedzi

Chce kupić swojemu małżowi daktyle suszone kto wie gdzie takowe dostanę ? :hahaha:

Suszone daktyle

Zawierają spore ilości salicylanów - substancji składowej w aspirynie. Zapewne dlatego daktyle mają podobne właściwości jak ten lek - zwalczają ból i zapalenia, również zapobiegają tworzeniu się zakrzepów. Podobnie jak inne suszone owoce, świetnie działają na perystaltykę jelit i likwidują zaparcia. Szczególnie polecane dla osób, którym trudno utrzymać szczupłą linię. Są bardzo sycące i słodkie. Idealnie zastępują przekąski każdego łasucha.

Daktyle są także bogate w pierwiastki takie jak żelazo, magnez oraz potas, do tego witaminy A, B1, B2 i PP. Nie należy zapominać, że daktyle od wieków miały bardzo ważne zastosowanie - otóż stanowiły skuteczny afrodyzjak. Występują w ciepłych krajach i to właśnie dzięki nim, mężczyźni z krajów arabskich uchodzili za niezwyciężonych w ars amandi.

Odnośnik do komentarza

alisss
qlczak
Dobry..... jestem.... ktoś mnie jeszcze pamięta???
U nas ok. młody- gniewny bunt przechodzi jak mama odwraca wzrok od dziecka, a jak siedze cały czas z Nim i nawet gapię sie w sufit to jest grzeeeeczny :hahaha: niezły mercedes z mojego zbója.
Zdrowe dzieciaczki Wasze?

Alisss (tylko Twoje przeczytałam :hahaha:) my mieliśmy wesele nieduże- ok. 70 osób, bo ja się uparłam, że jakiejś cioci- kloci, którą widziałam jak miałam 5lat lub nigdy nie widziałam, zapraszać nie będę- dzieci też nie było, także tak nam wyszło. Najbliższa rodzina i reszta znajomych- prawie sami młodzi. Co do kasy to nie powiem CI konkretnej kwoty, ale zwróciło nam się i jeszcze zostało, także fajnie. Żałuje tylko, że w Urzędzie też nie zrobiliśmy, tylko same podpisy, ale szybko, szybko i jakoś tak wyszło.
Ja nigdy nie chciałam wesela, ale teraz jestem bardzo zadowolona, że jednak zrobiliśmy i to takie jakie sobie kiedyś wymarzyłam, więc jest o co walczyć skoro Ty chcesz :)

Dzieki Q :)
Ja juz dzis lepiej... Nie popuscilam i przekonalam L :) No i troche rodzice, bo zaproponowali, ze sie do interesu doloza :)
Ja licze na jakies 100-120 osob i to jest naprawde sama najblizsza rodzina,bo moja mama ma 7mioro rodzenstwa, a tata 5cioro i wszyscy mieszkaja w moim rodzinnym miescie, wiec przy kazdej wiekszej okazji sie widzimy :) Niektorzy wiadomo (kuzyni ) za granica wiec nie licze na to, ze wszyscy dadza rade. Tez praktycznie sami mlodzi. I tez zastanawialam sie nad dziecmi,znajomi mieli wesele bez dzieci i wszyscy sie swietnie bawili (dzieci na poprawinach byly),choc nie mam pojecia co wiekszosc z tymidziecmi by zrobila....Nie sadze jednak, ze sie zwroci,choc przy pomocy rodzicow,kto wie.

Ja sie uparłam, że bez dzieci- ani rodzice się nie pobawią, ani dzieci, a juz jak oczami wyobraźni zobaczyłam siebie i te maluchy ciągnące mnie za sukienkę to nie było innej opcji :hahaha: Tylko jedni trochę byli zaskoczeni, ale przyjechali i sie bawili do rana :)

alisss
Dziewczynki mam pytanie ,o rade prosze.
Czy moze mi ktoras z Was poradzic jakas dobra lokate, by pomnozyc oszczednosci??
Nie na dlugo 3-6 miesiecy :)

nie podam Ci konkretnej, bo wszystko zależy od kapitału jaki chcesz zamrozić.
Wiem, natomiast, że najlepiej jest założyć np. 4 lokaty po 5tyś niż jedną za 20tyś, bo wtedy lepiej sie na tych mniejszych wychodzi- prawdopodobnie ma to związek z tym podatkiem.

ronia

Q witaj córo marnotrawna :D

oj od razu marnotrawna no, musiałam sie trochę rozruszać :hahaha: :snowboard:

Ronia kochana brakuje CI czegoś? :sofunny:
Zana to żeby czas szybciej zleciał w pracy

Rany dziewczyny widziałyście te zdjęcia z Japonii? masakra::(:

Odnośnik do komentarza

Ronia a co Cie tak na suszone rarytaski wzięło? hihi pewnie, że zdrowe, tyle, ze za duzo sie tego nie zje, a nawet nie powinno bo baaardzo słodkie.
Suszone daktyle są i paczkowane i czasem na wagę w każdym wiekszym markecie typu Tesco/Real.

Agaaa to bardzo duzo powiem Ci moim zdaniem,, chociaz nie wiem jaka jest oferta, no ale chyba cudów nikt nie wymyśli, powiem ci że za te pieniądze to niejedna opiekunka przyszłaby do dziecka.

Q masakra z tym trzęsieniem :/ współczuje tym ludziom....

dziewczyny mam pytanie bo mnie kolezanka zastrzeliła i nie wiem co odpowiedzieć, przygotowywała po raz pierwszy antybiotyk - zawiesine dla dziecka i dolewając wodę zamiast 20 ml dolała 40 ml czyli drugie tyle, czyli w związku z tym powinna dziecku podać drugie tyle dawke antybiotyku ????

ROKSANIA
http://s2.suwaczek.com/200103282080.png

LENUSIA
http://s4.suwaczek.com/200909042080.png

Odnośnik do komentarza

Mama_Monika

Agaaa to bardzo duzo powiem Ci moim zdaniem,, chociaz nie wiem jaka jest oferta, no ale chyba cudów nikt nie wymyśli, powiem ci że za te pieniądze to niejedna opiekunka przyszłaby do dziecka.

Q masakra z tym trzęsieniem :/ współczuje tym ludziom....

dziewczyny mam pytanie bo mnie kolezanka zastrzeliła i nie wiem co odpowiedzieć, przygotowywała po raz pierwszy antybiotyk - zawiesine dla dziecka i dolewając wodę zamiast 20 ml dolała 40 ml czyli drugie tyle, czyli w związku z tym powinna dziecku podać drugie tyle dawke antybiotyku ????

to ja poprosze tę opiekunkę :hahaha:

ja widziałam jak jadą te auta i raptem ludzie dostrzegaja te wodę i stają w miejscu, nie wiedząc w którą stronę uciekać- łzy same płynął

z antybiotykiem to jest dosyc powazna sprawa, złaszcza u dziecka- zalezy tez jaki to antybiotyk, ale najlepiej jest poradzic sie farmaceuty ewentualnie lekarza. Jeżeli to miała być jednorazowa dawka to ja bym wylała i zrobiła nową, a jeżeli to dodawane do buteleczki jak np. przy nystatynie to nie zwiekszałabym dawki. Teoretyczni mozna dodać drugą dawkę antybiotyku do tej zawiesiny i podac dziecku tylko 20ml jak miało być, ale to tylko teoria.
Ja bym zadzwoniła do apteki i powiedziała jaka jest sytuacja.
A i lepiej nie doradzać koleżance w takiej sprawie, bo nie daj do coś sie stanie i Ty bedziesz obwiniona, ale to juz Twoja decyzja

Odnośnik do komentarza

Q z tą opieką nad dzieckiem to reż zależy o jakiej wielkości miasto chodzi, bo nie ma co porównywać cen w Warszawie z tymi w "koziej-wólce". U nas naprzykład za 800zł opiekunka oprócz samej opieki nad dzieckiem jeszcze sprząta i gotuje, ale np. właśnie w Warszawie za te pieniądze nikt z domu nie wychodzi, my za Klub płacimy 550zł i to jest bardzo dużo,a 750zł za Akademię w Sierakowie Agiii to też dużo moim zdaniem.

Cześć Izak, co u Was, jak się masz?

ROKSANIA
http://s2.suwaczek.com/200103282080.png

LENUSIA
http://s4.suwaczek.com/200909042080.png

Odnośnik do komentarza

Mogę się pochwalić, iż właśnie wysłałam formularz zgłoszeniowy na studia podyplomowe: Kontrola i audyt wewnętrzny w administracji publicznej i gospodarce.. Będę Wam smęcić, ze dużo nauki, ale zawsze chciałam a teraz tak się złożyło, ze moja siostra musi na nie iść a razem raźniej, wiec idę...Co prawda jej zapłaci pracodawca, mi m., ale trudno. Nikt mi nie powie, ze coś od kogoś dostałam...A cieszę się nieziemsko...zaczynam 9 kwietnia.

Szymon - 6 lat; Maciuś - 3 lata; Zosia - 2 latka.

Odnośnik do komentarza

i jeszcze mam jeden sukces kury domowej. Zaczęłam się uczyć angielskiego. Uczy mnie m., bo on ma stopień biegle w piśmie i w mowie i mówi, ze super mi idzie a dla porównania to powiem Wam, ze to co on miał na rocznym kursie w wojsku codziennie po 6 godzin ja opanowałam w 2 miesiące. lekko mi się uczy, jakieś 15 minut dziennie ale kumam wszystko....hihi, nie miała baba co robić nie...

i uczę się jeszcze pisania bezwzrokowego na kompie i tu kolejny sukces, bo piszę 150 znaków na minutę i robię w tekście do 10 błędów. na razie na 12 znakach, ale codziennie idę do przodu...

Szymon - 6 lat; Maciuś - 3 lata; Zosia - 2 latka.

Odnośnik do komentarza

Hej Laski:Psoty:
Nie pisałam chyba ze sto lat. Podczytywałam w miarę na bieżąco, ale za wiele nie pamiętam.
Aniu, mieszkanie coraz ładniejsze, bardzo podobają mi się wybrane przez Was kolory.
Agaa, mnie 750zł też wydaje się za wysoką ceną za przedszkole, ale jeśli możecie sobie na to pozwolić, to czemu nie. Zdrówka dla schorowanej rodzinki.
Izaak, Ty chyba żyjesz w jakiejś innej czasoprzestrzeni niż ja. U Ciebie doba musi trwać ze 40 godzin:Oczko: skoro znajdujesz na wszystko czas i jeszcze teraz studia rozpoczniesz. Podziwiam, szanuję i powodzenia życzę.
Qlczak, mój Rojber jak Twój - dopóki siedzę obok na podłodze może się bawić i jest grzeczny, jak wstanę i zabiorę się za jakieś prace domowe, on zaczyna kombinować. Ja to chętnie siedziałabym sobie na tej podłodze w nieskończoność ale nie mam na to czasu.:Psoty:
Mpearl, obyś wyszła na prostą i niech Wasz interes przynosi same zyski:yipi:
Aliss, gratuluję podjęcia decyzji o ślubie i o drugim dziecku. Spore wesele planujecie:gasp:. Ja chciałabym takie na 60 - 70 osób, ale tak jak mówiłaś...jak ma się taką sporą rodzinkę to ciężko zmniejszyć liczbę gości. Jeśli chodzi o dzieciaki na przyjęciu, to myślę, że niektórzy członkowie mojej rodziny nie zrozumieliby i obrazili się gdybym zastrzegła, że pociechy muszą zostać w domu. Szczęścia życzę. Co do lokat to niestety nie pomogę.
Zana, głupia sprawa z tą Twoją Teściową, nie chciałabym być na Twoim miejscu. Z jednej strony chęć pracowania i zarobienia jakiejś kaski, a z drugiej stres związany z nieradzeniem sobie "mamusi" z Twoim synkiem. Nie wiem co mogłąbym Ci doradzić...chyba jedynie cierpliwości i podjęcia słusznej decyzji mogę życzyć. Trzymaj się ciepło.
Mama Monika gratuluję Ci takiej grzecznej i ułożonej dziewczynki(ostatnio pisałaś, że panie w przedszkolu chciałyby żeby wszystkie dzieciaki były jak Lena, super!!!).

http://www.suwaczki.com/tickers/82doanliubb3i8j7.png

Odnośnik do komentarza

Teraz co u nas...mhm...Dawid coraz bardziej samodzielny, wcina sam widelcem, kroi sobie banana na kawałki(nożem do smarowania chleba, tępym oczywiście) i zajada się, wspina się na krzesła z uporem maniaka, zamiata ze mną ściera kurze, odkurza, myje naczynia, ale zabawek po sobie nie sprząta:Oczko:
Uwieeeelbia oglądać filmiki ze sobą w roli głównej, a w szczególności z miejsc gdzie mu się podobało(nasze ostatnie wakacje, sala zabaw, park itd), ja już wymiotuję tymi filmami a on zawzięcie patrzy i wciąż każe sobie puszczać od nowa.
Zaczął rozkłądać się na kanapie jak dorosły facet. Strasznie mi się chce z niego śmiać kiedy wejdzie do salonu ze swoją podusią (z którą z resztą się nie rozstaje prawie), położy ją na kanapę przed tv, następnie sam się na ową kanapę wgramoli i bezczelnie pokazuje mi na pilota żebym włączyła bajki księciuniowi. Jeszcze trochę i po piwo będę biegać do lodówki:Oczko::Oczko:
Zaczął mu się chyba bunt 2-latka, bo rozkoszuje się słowem "nie". Uwielbia odpowiadać w ten sposób na pytania "nie, nie, nie, nie, nie".
Nauka siadania na nocnik nam nie wychodzi, tylko raz zrobił do niego siku i nadal sprzeciwia się jak chcę go wysadzić bez pieluchy (bo ubrany często siada). Pewnie to jeszcze nie jego czas.

Najgorsze, że ciągle choruje, ledwo go wyleczymy i znów - katar, kaszel, gardło, dobrze, że chociaż nie gorączkuje. Dziś też łaził z glutem pod nosem. Ostatnio to aż doła załapałam kiedy pomyślałam sobie jak bardzo wierzyłąm w to wzmacnianie systemu immunologicznego poprzez karmienie piersią. Karmiłam go tak długo, a on wiecznie chory. No nic, może z czasem przestanie łąpać wszystkie wirusy z powietrza, oby.

Mnie włączyło się wielkie pragnienie drugiego dziecka i podczytuję wątki ciężarówek przypominając sobie ten piękny okres. Ze starań na razie nici, bo po pierwsze chcielibyśmy najpierw wziąć ślub (na co musimy uskładać kaskę), a po drugie mój M. chce dopiero za jakiś rok, dwa następnego rojberka. Pozostało mi więc cierpliwie czekać.

Pozdrawiam Was Moje Drogie, spróbuję jeszcze wstawić jakieś rojbrowe foty na ramkowym:bye:

http://www.suwaczki.com/tickers/82doanliubb3i8j7.png

Odnośnik do komentarza

dzień dobry...
agniecha fajnie o synku napisałaś...a nocnik, ja nawet nie próbuje. Zosia ma swój oczywiście różowy, ale raczej służy za kapelusz niż nocnik. Poczekam do lata i wtedy zaczniemy nocnikowanie. Za to Maciuś jest odpampersowany na maxa, już w nocy też śpi bez pampka, ale nie myślcie, zę to ja taka matka polska, nie - sam nie chciał, zdejmował sobie i spał bez, no tonie zmuszam. I odbutelkkowałam dzieci. Nie mamy butelek w domu, pija z kubeczków i spokój....Przesypiają całe noce.....naaaaaarrrrrrreeeeszcie

Szymon - 6 lat; Maciuś - 3 lata; Zosia - 2 latka.

Odnośnik do komentarza

Dzień dobry, piękny i słoneczny :))
Izak brak mi słów... Poprostu Ci zazdroszczę...
Blondi fajnie, że siedzisz w domku z synkiem. A wcale nie jest taki duży, bo mój też coś tak waży i mierzy :)
Aganiecha zaglądaj częściej kochana. Na razie nie chce zapeszac, ale nie zależy mi już na przedłużeniu umowy. Nie to że zaczełam sie obijac w pracy, nie, nie, ale podjelimy z T pewną decycję ale na razie boję się komukolwiek mówic, żeby pozniej jak sie by nie udało nie było że wyszliśmy na wariatów. Ale jasno i zwięźle napisałam :Szok:
Co do małego to zdróweczka mu życze. Widzisz, jednak nie ma zasady czy karmisz długo czy nie. Jak ma maluch coś złapac to niestety złapie...
Ronia i reszta dziewczyn gdzie sie podziewacie? Izak już się odnalazła :)
Miłego dnia :)

http://www.suwaczek.pl/cache/d6f3579dec.png http://s2.pierwszezabki.pl/023/023253980.png?8442
http://straznik.dieta.pl/zobacz/straznik/?pokaz=5155514d62e137f5a.png

Odnośnik do komentarza

Hej kobitki :)

Polazilismy wczoraj po bankach i teraz mam wode z mozgu hehe. Musze spokojnie posiedziec, przekalkulowac...

Aganiecha Zdrowka dla Dawidka!!! taki czas...
ja tez chcialabym miec drugie dziecko juz po slubie, ale juz sie doczekac nie moge, tym bardziej, ze maluch nam rosnie i nie chce zeby byla za duza roznica wieku miedzy dziecmi, wiec chyba najpierw bedzie dzidzia hehe. Zorganizowanie slubu tez troszke czasu zajmuje,a nie chce robic wszystkiego na lapu,capu....Wiec pewnie tak bedzie. Zobaczy sie.Chcielismy juz sale zamowic, ale wlasciciel bedzie dopiero za trzy tyg i nie znamy jeszcze wolnych terminow. Jestem tak podekscytowana ze na bank bede Wam tutaj truc jak przygotowania hehe

IzakSuper ze decyzja o studiach zapadla i gratuluje nauki angielskiego... Ja nie mam pojecia jak Ty to robisz.... Chcialabym byc tak zorganizowana i umiec godzic nauke i wychowywanie dziecka ( Ty z trojka- dla mnie niepojete)

http://www.suwaczki.com/tickers/zrz6e6ydimiqwypp.png

http://www.suwaczki.com/tickers/abnzlnkp1dcxwr9b.png

http://www.mamacafe.pl/suwak/12395.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...