Skocz do zawartości
Forum
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Margeritka

Jak dbacie o stopy?

Rekomendowane odpowiedzi

Jakie kosmetyki do stóp możecie polecić, jakie pilniki tradycyjne czy elektryczne? Stosujecie sole zmiękczające? Robi się coraz cieplej, niedługo zaczniemy chodzić w sandałach, warto już teraz zadbać o swoje stopy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ja osobiście ze względu na duże problemy z piętami (taka przypadłość wynika z problemów zdrowotnych moich) używam kosmetyków do stóp z linii Neutrogeny krem do stóp na zrogowacenia (taki bordowo-biało-zielony) oraz tarki do pięt scholl

http://www.suwaczki.com/tickers/kjmn20mmu0okh9gs.png
http://www.suwaczki.com/tickers/9o2zvhpgkhvwrq18.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja używam tarki w formie pilnika z papierem ściernym, jest delikatniejszy i łatwiej utrzymać go w czystości. Ścieram pięty zawsze na sucho, do tego po tych zakładam nawilżająco zmiękczające skarpetki exclusive cosmetics spa dla stóp i w zasadzie to jest dla mnie wystarczająca pielęgnacja.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

a ja w poniedziałek mam wyjście z koleżanką właśnie m.in. na pedicure ciekawe jak będzie bo nigdy nie byłam

http://www.suwaczki.com/tickers/w5wq3e5en5kuzrs6.png

http://www.suwaczki.com/tickers/3jvz3e5eqgubclqa.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pielęgnacja naszych stóp powinna składać się z dwóch elementów

1. Złuszczanie - zrogowaciały naskórek usuwamy za pomocą tarek. Polecam te dwustronne o grubym i drobnym ziarnie. Gruboziarnista strona tarki szybko usuwa zrogowaciałą skórę z okolic stóp. Z kolei strona drobnoziarnista doskonale poleruje i wygładza stopy. Zabieg należy powtarzać mniej więcej raz na tydzień lub dwa tygodnie.

2. Nawilżanie i natłuszczanie - na stopy powinno się każdego dnia aplikować kremy pielęgnacyjne. W przypadku suchej, pękającej skóry pięt dobrze sprawdzają się kremy z 30-50% stężeniem mocznika (oczywiście pod warunkiem, że nie są to krwawe pęknięcia).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pamiętajcie również o tym, aby przed zabiegiem polerowania stóp przy użyciu tarki, zafundować im kąpiel z dodatkiem soli zmiękczającej :-)

I uważajcie na pumeksy. To idealne środowisko dla rozwoju grzybów i z tego względu lepiej z nich zrezygnować na rzecz tarki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja regularnie chodzę na zabiegi do salonu [reklama usunięta]. Taki zabieg raz na dwa-trzy miesiące pomaga mi utrzymać stopy w dobrej kondycji. Potem wystarcza nawilżanie kremem z mocznikiem i piling od czasu do czasu. Nie trzeba się na tym wcale długo skupiać, ale regularność jest ważna.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

bez przesady z tymi salonami, nie trzeba iść do kosmetyczki żeby zadbać o swoje ciało. przed sezonem letnim jeśli mamy wystarczająco dużo czasu można nałożyć te skarpetki złuszczające. moim stopom pomogły do tego stopnia, że nie musiałam robić już nic więcej

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wiele osób dba o stopy jedynie latem oraz olewa sobie utrzymanie ich w dobrej formie w miesiącach zimowych. Podczas gdy dbanie o stopy jest ważne przez cały rok.
Polecam na pewno
regularne kąpiele z solą do stóp
stosowanie peelingów
jak rownież regularne nawilżanie stóp

Warto raz na jakiś czas wybrać się na zabieg do podologa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Mariallene

Sama robię regularnie przed latem. Polecam pedicure klasyczny. Sama nakładam sobie dodatkowo hybrydę bo jest to wygodne. Paznokcie u stóp rosną o wiele wolniej niż paznokcie u rak tak więc zabiegu nie trzeba wykonywać tak często ( chodzę co 2 miesiące).
[reklama usunięta]
No liczy się tutaj również pielęgnacja jaka wykonujecie w domu. Biorąc prysznic lub kąpiel, należy zwrócić szczególną uwagę na dokładne umycie przestrzeni między palcami. Po kąpieli stopy powinny zostać wytarte do sucha. Do wygładzenia i zmiękczenia skóry służą kąpiele w wodzie z dodatkiem soli kosmetycznej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Ulalla

Lubię hybrydy na stopach ale wolę je latem. Pedicure również wykonuje regularnie cały rok ale zima wole klasyczne lakiery do paznokci, szczególnie, że na stopach bardzo długo sie u mnie utrzymują :)

Od siebie dodam, że duże znaczenie ma również rodzaj noszonych butów. Polecam na co dzien wybierać raczej buty na niskim obcasie, szczególnie jeśli jest zima (buty takie są bezpieczniejsze). Na wysokich obcasach bardzo łatwo i szybko mozna sie nabawić halluksów, a nie jest to nic przyjemnego.
[reklama usunięta]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Marinnna

Równiez robię sobie pedicure. Jednak w zimie robię sobie po prostu pedicure domowy. Do kosmetyczki wole chodzić jednak latem :)  Zima paznokcie hybrydowe na stopach nie są mi potrzebne.

No i staram się zwracac uwage na to jakie... skarpetki noszę. Nie polecam na pewno tanich poliestrowych skarpetek jakich jest wiele w sieciówkach bo nie są one zdrowe no i stopa sie poci i nieładnie potem pachnie.  Dobrze jest postawić na porządne skarpetki z naturalnych tkanin:

https://manymornings.com/produkty/najnowsze/

Super wzory mają Many mornings.

IMG_1567689679818492938489-550x0-c-defau

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Renata

Ja generalnie używam preparatu Bielendy z serii silver pod Expert z mocznikiem. Bardzo skutecznie zmiękcza i wygładza stopy juz w zasadzie po pierwszej aplikacji 😉

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Tinciak

ja tam wolę iśc do podologa , który wie co robić  bym miała piękne stopy. Coraz cieplej jest, mam nadzieję niedługo się ta pandemia skończy i będę mogła jechac do Pani Asi Kowalewskiej. Przyjmuje w Warszawskim Gabinecie Zdrowej Stopy http://zdrowe-stopy.waw.pl

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Edelka

Pilnuję, by pięty wyglądały dobrze, no i robię hybrydy – wygoda i ładny wygląd na długo w jednym. Polecam Wam hurtownię kosmetyczną MO’s Beauty Shop.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dbanie o stopy jest bardzo ważne. Ja mimo że używam peelingów jak się kąpię to jeszcze smaruje stopy kremami. Do tego noszę skarpetki zdrowotne r e c e n o g i . p l /skarpety-zdrowotne, które są zrobione z bambusa a inne 100 % bawełny. Są bardzo fajne i nogi naprawdę odpoczywają.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Liffka

Regularnie odwiedzam gabinet podologiczny. W Warszawie na ul Sady Żoliborskie przyjmuje świetna podolog Joanna kowalewska w Gabinecie zdrowej Sopy Regularnie odwiedzam gabinet podologiczny. W Warszawie na ul Sady Żoliborskie przyjmuje świetna podolog Joanna kowalewska w Gabinecie zdrowej Sopy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Dodaj nową pozycję...