Skocz do zawartości
Forum

Jak dbacie o stopy?


Rekomendowane odpowiedzi

Pielęgnacja naszych stóp powinna składać się z dwóch elementów

1. Złuszczanie - zrogowaciały naskórek usuwamy za pomocą tarek. Polecam te dwustronne o grubym i drobnym ziarnie. Gruboziarnista strona tarki szybko usuwa zrogowaciałą skórę z okolic stóp. Z kolei strona drobnoziarnista doskonale poleruje i wygładza stopy. Zabieg należy powtarzać mniej więcej raz na tydzień lub dwa tygodnie.

2. Nawilżanie i natłuszczanie - na stopy powinno się każdego dnia aplikować kremy pielęgnacyjne. W przypadku suchej, pękającej skóry pięt dobrze sprawdzają się kremy z 30-50% stężeniem mocznika (oczywiście pod warunkiem, że nie są to krwawe pęknięcia).

Odnośnik do komentarza
Gość Mariallene

Sama robię regularnie przed latem. Polecam pedicure klasyczny. Sama nakładam sobie dodatkowo hybrydę bo jest to wygodne. Paznokcie u stóp rosną o wiele wolniej niż paznokcie u rak tak więc zabiegu nie trzeba wykonywać tak często ( chodzę co 2 miesiące).
[reklama usunięta]
No liczy się tutaj również pielęgnacja jaka wykonujecie w domu. Biorąc prysznic lub kąpiel, należy zwrócić szczególną uwagę na dokładne umycie przestrzeni między palcami. Po kąpieli stopy powinny zostać wytarte do sucha. Do wygładzenia i zmiękczenia skóry służą kąpiele w wodzie z dodatkiem soli kosmetycznej.

Odnośnik do komentarza

Lubię hybrydy na stopach ale wolę je latem. Pedicure również wykonuje regularnie cały rok ale zima wole klasyczne lakiery do paznokci, szczególnie, że na stopach bardzo długo sie u mnie utrzymują :)

Od siebie dodam, że duże znaczenie ma również rodzaj noszonych butów. Polecam na co dzien wybierać raczej buty na niskim obcasie, szczególnie jeśli jest zima (buty takie są bezpieczniejsze). Na wysokich obcasach bardzo łatwo i szybko mozna sie nabawić halluksów, a nie jest to nic przyjemnego.
[reklama usunięta]

Odnośnik do komentarza
Gość Marinnna

Równiez robię sobie pedicure. Jednak w zimie robię sobie po prostu pedicure domowy. Do kosmetyczki wole chodzić jednak latem 🙂 Zima paznokcie hybrydowe na stopach nie są mi potrzebne.

No i staram się zwracac uwage na to jakie... skarpetki noszę. Nie polecam na pewno tanich poliestrowych skarpetek jakich jest wiele w sieciówkach bo nie są one zdrowe no i stopa sie poci i nieładnie potem pachnie.  Dobrze jest postawić na porządne skarpetki z naturalnych tkanin:

[reklama usunięta]

IMG_1567689679818492938489-550x0-c-defau

Edytowane przez Dziubala
Usunięcie reklamy
Odnośnik do komentarza

ja tam wolę iśc do podologa , który wie co robić  bym miała piękne stopy. Coraz cieplej jest, mam nadzieję niedługo się ta pandemia skończy i będę mogła jechac [reklama usunięta].

Edytowane przez Dziubala
Usunięcie reklamy
Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...