Skocz do zawartości
Forum

Daczego nie chce jeść?


Rekomendowane odpowiedzi

Dziewczyny pomóżcie! Mała za tydzień konczy 8 miesięcy. Z jedzeniem bywało różnie,bo to dziecko kolkowe było i dość wrazliwe na zmiany. Wszystko bylo uregulowane, rano jadła mm, potem kaszka,zupka,deserek, mleko i na noc mleko. Od ok.5 miesiecy jest na bebilonie pepti, piła chętnie nawet po 160-200 ml na jeden posiłek. Czasem jadła dużo,ale po kilku dniach znów luzowała i nie chciała jeśc,chyba to była kwestia regulacji,na wadze przybierała ładnie. Zaczęłam jej podawać inne kaszki tzn. mleczn0-ryżowe,wiec na innym mm, zupki gotuję sama,a deserki dawałam w słoiczkach, jednak bóle brzuszka wróciły,więc od 2 tyg podaję jej rano mm, potem kaszkę ryżową na jej mm, potem zupkę gotuję, mm, deserek sama robie i mm, bole brzuszka sporadyczne,ale pojawił się problem z piciem mm od tygodnia. Wypija max po 100 ml i płacze,próbuje dac za jakiś czas,ale mało kiedy dokończy. W czym moze być problem? Ostatnio byłam na kontroli i mała waży dobrze, bo 8340, spadła trochę,bo wczesniej miała 8380,pediatra mówi,ze wszystko jest w porządku,ale ja się boję,ze to poczatek kłopotów. Co robić? dac jej spokój i zluzowac,przeczekać kilka dni czy udac się do jakiegoś specjalisty? Mała dobrze wygląda, rośnie, bo ma 77 cm długości,bawi się,skacze i śmieje,wiec jako takich niepokojących oznak nie ma,ale ja mam mega stresa ;( a moze spróbować powrócić do tych innych smaków kaszek? może dzieci nie lubią aż takiej monotonii? (swoją droga jeden z lekarzy powiedział,ze dzieci w tym wieku własnie monotonię lubią). Sama już nic nie wiem. Dodam,że ząbków nie ma,ale dziasełka dosyć aktywnie się przygotowywują od długiego czasu, wyniki moczu ok. Co myślicie? Aha, stosujemy smoczki trójprzepływowe,ktore własnie kilka miesięcy temu rozwiązały problem z jedzeniem, ale są tylko zero plus,moze byc on po prostu za mały? bo do herbatki wymieniałam na 6 plus,ale zwykły.

Odnośnik do komentarza

Mika przede wszystkim spokojnie!
Mała może zasmakowała normalnego jedzenia i samo mm jej nie smakuje - co się nie dziwie bo lepsze jest normalne jedzenie. Nie męcz jej tym mlekiem, próbuj podawać np. z kleikiem kukurydzianym - lżejszy dla brzuszka, wprowadzaj kaszki na wieczór do spania a wcale nie musi być tak że dziecko ma obowiązek pić mm. Mój starszy syn też odstawił sobie mleko i nie wracał do niego - silny, zdrowy chłopak. Młodszy to raczej niejadek i zagęszczam mleko i wówczas pije. Więc znajdziesz sposób na niego ale spokojnie.

http://www.suwaczki.com/tickers/w5wq3e5en5kuzrs6.png

http://www.suwaczki.com/tickers/3jvz3e5eqgubclqa.png

Odnośnik do komentarza
Gość Sylwia O

Witam Was dziewczyny. Mam duży problem z przestawieniem mojego pięciomiesięcznego synka z piersi na butelkę :( Od kiedy skończył cztery miesiące pięknie je słoiczki i kaszki :) ale nie chce pić mleka z butelki... Próbowałam już tylu sposobów. zmieniałam smoczki, robiłam dodatkowo jeszcze dwie dziurki w smoczku, powiększałam dziurkę, dawałam swoje mleko odciągnięte z piersi, mieszałam z mlekiem modyfikowanym( bebilon, bebiko, hipp) podawałam je również same bez mieszania z moim i nic mojemu synkowi nie odpowiada... muszę za kilka dni wrócić do pracy a mały nie chce z butelki jeść... wypycha smoka nawet jak próbuję mu podsunąć podstępem przez sen lub po kilkuminutowym ssaniu piersi delikatnie wysuwam brodawkę i próbuje wsunąć butelkę to płacze aż się zanosi :( pomóżcie mi Kochane :( BŁAGAM ...

Odnośnik do komentarza

witaj:) u nas też tak było, że moja córka nie chciała butelki, ja też wypróbowałam różne rodzaje smoczków, ale to na nic się zdało, bo pociągnęła dwa trzy łyki i nie chciała, ja z tym nie walczyłam, bo nie musiałam jej odstawić, więc za dużo nie pomogę, u nas odrzucenie butelkowego smoczka wiązało się z tym, że mała ząbkowała, po przerwie w ząbkowaniu załapała picie przez słomkę i tak pije nadal, ja myślę, że Twoje dziecko załapie smoczek i picie z butelki, jak wrócisz do pracy i jak nie będzie miało wyjścia, teraz może też będzie łatwiej, jeśli mleko poda inna osoba, a nie Ty. powodzenia!!!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...