Skocz do zawartości
Forum

zarażenie np HIV HCV HBS


Rekomendowane odpowiedzi

mam pytanie, jakimś cudem miałam bluzke brudną od czyjejś krwi najprawdopodobniej, byłam na izbie był jakiś mężczyzna z raną możlwie że otarł się o mnie albo nie wiem...
w każdym razie zauważyłam w domu, moje pytanie czy jeśli tą bluzkę normalnie wyprałam to jestem narażona na jakieś ewentualne zakażenie (jeśli ten człowiek jest np na coś chory)??
co powinnam zrobić? z bluzką pralką?
czy w ogóle istnieje jakieś zagrozenie dla mnie?

Odnośnik do komentarza

Najczęściej zakazić się można mając kontakt z zakażoną krwią. Musi dojść do przerwania ciągłości tkanek i wniknięcia tej krwi do organizmu. Raczej nie dochodzi do zakażenia, gdy masz pobrudzoną bluzkę i nie dotykasz tej krwi. taką odzież wystarczy uprać i nie zakazisz się. Do zakażenia się tymi wirusami najczęściej dochodzi w trakcie zabiegów medycznych ( operacje, przetoczenia krwi, zabiegi stomatologiczne, chirurgiczne), zabiegów kosmetycznych( tatuaże, przekłuwanie części ciała), kontaktów seksualnych. W sytuacji gdy narzędzia używane do tych zabiegów są nieprawidłowo umyte i wysterylizowane albo używane wielokrotnie bez sterylizacji. Więc raczej się nie martw, taki kontakt raczej nie zaszkodził ani nie spowodował zakażenia.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...