Skocz do zawartości
Forum

Posiłki w przedszkolu


Rekomendowane odpowiedzi

Gość Janka_Szlachcianka

Mało który rodzic zagląda do stołówki w szkołach/przedszkolach. Ważne, że dzieci jedzą i nie marudzą. A przecież to nie dziwota, że dzieci nie mają oporów w jedzeniu, skoro do każdego dania dodawany jest poprawiacz smaku - glutaminian sodu.

Odnośnik do komentarza

marzen@
A co do moich wspomnień przedszkolnego jedzenia to pamiętam, że było obrzydliwe. Albo zupa mleczna a'la glut, albo kanapki z serem wymieszanym z przecierem pomidorowym (kto to wymyślił?!) lub paskudny serek topiony, bleee. A na drugie śniadania zawsze i w każdym przedszkolu do jakiego miałam przyjemność lub nieprzyjemność uczęszczać połówka jabłka, fakt, że w I połowie lat 80-tych ciężko było o inne owoce, a ja jabłka lubię, więc ok.

Za to dziś szaleją w drugą stronę - u dzieciaka kuzyna bywają chipsy (!) na podwieczorek, a rodzice nic, masakra.

chipsy to jakaś masakra, normlanie nie chce mi się w to wierzyć...
ja ze swojego pamiętam smak kakao z bułkami z masłem i miodem, na obiady już się nie załapałam.

Odnośnik do komentarza

Margeritka

chipsy to jakaś masakra, normlanie nie chce mi się w to wierzyć...


Dla mnie to też był szok. Nawet pytałam czy w tygodniowym menu maja taką pozycję - ależ skąd, jest np. jogurt, a dzieci wychodzą z czipsami, eh... Bywa na prawdę różnie, tylko dziwię się, że rodzice nic z tym nie robią. Zresztą wystarczy wejść na strony kilku przedszkoli - niektóre maja na prawdę fajnie skomponowane posiłki, a w niektórych słodkie płatki, nutella i lubisie

Odnośnik do komentarza

A jak "walczyć" o menu? Macie jakieś doświadczenie?
Lubię to przedszkole, lubię Panie, pod których skrzydłami jest mój syn, ale posiłki to naprawdę bardzo słaba strona tego miejsca. Jest kuchnia, posiłki są świeże. Ale porcje są małe, albo nie przeznaczone dla dziecka.
To nie wygląda na menu dla przedszkolaka, raczej jak jakieś menu weselne, albo myśliwskie...
Napisałam tutaj myśląc, że może tylko mnie się wydaje, że to dziwna potrawa (śledź) dla dziecka, ale widzę, że jednak myślimy podobnie...ech.

Odnośnik do komentarza

Ble, śledzie, ja po nich dostaje niestrawniści, a co dopiero taki maluch. Nikawa, sama pewnie niewiele wywalczysz, spróbuj zebrać grupę rodziców i razem działajcie. Najpierw rozmowy, pisma do dyrekcji, a jak to nie pomoże to do sanepidu i organu nadzór czego /kuratorium, gmina/. Wydaje mi się, że jak dyrektorka zobaczy, że wielu rodziców jest niezadowolonych z żywienia to nie będą potrzebne wyższe instancje. W końcu przedszkole jest dla dzieci, a nie na odwrót. I zdrowie maluchowi jest ważniejsze niż widzimisię pani kucharki

Odnośnik do komentarza
Gość CałaPolskaMyjeRęce

Aby zadbać o zdrowie naszych pociech musimy pamiętać o codziennej higienie rąk. Mycie rączek przed posiłkami to podstawa. Zachęcamy każdą mamę, aby przyłączyła się do naszej akcji. Chcemy zwiększyć świadomość społeczeństwa. Znajdziecie nas w mediach społecznościowych. Cała Polska Myje Ręce!

Odnośnik do komentarza

nie wyobrażam sobie kateringu w przedszkolu moje dzieci chodziły do państwowego przedszkola gdzie było zdrowo i tanio.Widziałam dania z kateringu są do bani,Wyobrażcie sobie danie które jest ugotowane ,zapakowane przewiezione kilkanaście kilometrów i w przedszkolu rozdane czy w szpitalu ile czasu upłynie od ugotowania?rozmoknięte kluski ziemniaki rozlazłe itp.Najlepiej jak kuchnia jest na miejscu i wszystko po ugotowaniu wydane a ponadto kontroluje to dyrektor i Urz.Miasta jakie produkty są stosowane a w cateringu aby najtaniej kupić(gorszej jakości produkty)a najdrożej sprzedać.Więc przy wyborze przedszkole nie zachwycajcie się cateringiem bo tu stawka żywieniowa wynosi ponad 10 zł a z posiadaniem własnej kuchni do 5 zł

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...