Skocz do zawartości
Forum
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Ulla

Zewnętrzne rolety do domu

Rekomendowane odpowiedzi

Podobają mi się rolety zewnętrzne do domu - jednak ciekawa jestem jak to się w praktyce sprawdza - czy to faktycznie jest lepszym rozwiązaniem niż rolety wewnętrzne?

http://www.suwaczki.com/tickers/w5wq3e5en5kuzrs6.png

http://www.suwaczki.com/tickers/3jvz3e5eqgubclqa.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

podobno tak, bo szczelnie chronią okno, mój znajomy chciał w takie zainwestowac, ale mieszka w bloku, więc jakby to wyglądało, gdyby tak zrobił...to ma sens na domkach jednorodzinnych, albo jeśli wszyscy mieszkańcy się zgadzają.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Również zastanawiam się czy są one na tyle wytrzymałe, by przetrwać nawet podczas silnych wiatrów, ulewnych deszczy lub śnieżnych zamieci.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dziewczęta, z własnego doświadczenia powiem Wam, że sprawdza się świetnie! Mieszkamy od 7 miesięcy w naszym domku i od samego początku byliśmy zdecydowania na rolety zewnętrzne ze względu na duże okna w domu, do których trudno byłoby dostosować rolety wewnętrzne. Mało tego te zewnętrzne po części chronią duże okna nie tylko przed zlodziejem, ale też przed kamieniami i innymi uszkodzeniami mechanicznymi. Świetnie sprawdzają się w gorące dni- jak teraz. W nocy można otworzyć okno i zrobić delikatny przeciąg, nie obawiając się o owady i inne robactwa. W prawdzie nie mamy jeszcze dzieci, ale myśleliśmy przyszłościowo- maluch lepiej zasypia i wycisza się do snu, jeśli jest ciemniej w pomieszczeniu. No i kolejna zaleta to oczywiście ochrona przed ciekawskimi sąsiadami, ale także zbyt dużym słońcem.Sterowane są na pilot, więc można je wszystkie bądź pojedynczo zamykać nie wstając rano z łóżka :) Nie szpecą też okien, bo są niewidoczne gdy są podsunięte do góry, więc nie ma też problemu z doborem kolorystycznym. Tyle ode mnie :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mi też się mega podobają. Szczególnie ze rolety zewnętrzne lub żaluzje fasadowe dodają takiej nowoczesności i lekkości konstrukcji.
Sprawny architekt potrafi to super wykorzystać...:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

My mamy rolety zewnętrzne i nie wyobrażam sobie by mieć inne. Mogę je polecić każdemu. Coraz częściej widuję je także w blokach. Sprawdzają się pod każdym względem. Wieczorem, po zapadnięciu zmroku dbają o naszą intymność, okna można mieć otwarte a rolety spuszczone i nikt nam do środka nie zagląda. Rano, zwłaszcza latem, gdy słońce wcześnie wstaje można je częściowo opuścić by w pokoju panował półmrok. Opuszczone w czasie upałów dają miły chłód. Dają nam też poczucie bezpieczeństwa, nie tak łatwo włamać się do domu w którym są rolety.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ulla, trudno mi powiedzieć jakie to są koszty, bo nasze rolety zakładane były przy okazji generalnego remontu domu, malowaniu elewacji budynku i wymianie okien. Musiałabyś popytać w firmach tym się zajmujących.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

dzięki kochana ja pewnie też połączę to w całość - wymiana okna elewacja i te rolety ale to za jakiś czas ale dzięki

http://www.suwaczki.com/tickers/w5wq3e5en5kuzrs6.png

http://www.suwaczki.com/tickers/3jvz3e5eqgubclqa.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

nam też mażą się takie rolety zewnętrzne szczególnie na piętrze domku gdzie w lecie upał niemiłosierny jest ale na razie za droga dla nas ta przyjemność..ale mam nadzieję, że kiedyś się uda :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Rolety zewnętrzne miałam w rodzinnym domu i bardzo polecam. Gdy dzieciaki jadą do babci, to mają przedłużony sen, bo myślą, że wciąż jest noc :D
Jeżeli chodzi o elektryczne rozwiązanie, to warto sprawdzić, czy jest opcja 2w1. Pilot i zdalne sterowanie brzmi ciekawie, ale niestety trzeba wziąć pod uwagę awarię prądu, co się zdarza. Znam osoby, które przez pół dnia nie mogły podnieść rolet z powodu braku prądu. A wówczas cały dzień jest ciemno w domu. Trzeba się wspierać świeczkami ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ile razy ma sie awarie pradu w domu :)
Ja mam takie zaluzje i to jest najlepsze co moze byc!
Nie dosc, ze czlowiek sie czuje duuuuzo bezpieczniej, bo takie rolety sa antywlamaniowe to jeszcze mozna spac o kazdej porze dnia i nocy!
Polecam najbardziej na swiecie! :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jako ochrona antywłamaniowa super tylko że strasznie ciemno w domu jak się zasłoni, sprawdza się jak masz migrenę albo kaca :D ale nie sprawdza jak trzeba wstać bo już dzień a tak się dobrze śpi w ciemności

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość milenax

Warto jak najbardziej warto się zdecydować na takie rolety, to nie tylko zabezpieczenie przed włamaniem, ale po prostu zimą jest cieplej. W drutexie znajdziecie dobre jakościowo rolety adaptacyjne i nakładane.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Też uważam, że rolety zewnętrzne to bardzo dobry pomysł, polecam przeczytać artykuł, który na pewno ułatwi wybór właściwych http://blogstyle.pl/rolety-zewnetrzne-rodzaje-wady-i-zalety-kiedy-warto-montowac/ . Rolety zewnętrzna mają bardzo dużo zalet, dla mnie ważna jest na przykład izolacja dźwiękowa, po zasunięciu rolet nie słyszę tak bardzo szumu ulicy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A czy myślicie, że tego typu rolety sprawdzą się również w mieszkaniu? Bo kupiłam mieszkanie w nowoczesnym budownictwie od https://www.superkrak.com.pl/wyszukiwarka-3d/apartamenty-kaskada-etap-3 i zastanawiam się, czy może by takich nie zainstalować? Sądzicie że to dobry pomysł? Sprawdziłyby się takie rolety?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Dodaj nową pozycję...