Skocz do zawartości
Forum

Zewnętrzne rolety do domu


Rekomendowane odpowiedzi

Dziewczęta, z własnego doświadczenia powiem Wam, że sprawdza się świetnie! Mieszkamy od 7 miesięcy w naszym domku i od samego początku byliśmy zdecydowania na rolety zewnętrzne ze względu na duże okna w domu, do których trudno byłoby dostosować rolety wewnętrzne. Mało tego te zewnętrzne po części chronią duże okna nie tylko przed zlodziejem, ale też przed kamieniami i innymi uszkodzeniami mechanicznymi. Świetnie sprawdzają się w gorące dni- jak teraz. W nocy można otworzyć okno i zrobić delikatny przeciąg, nie obawiając się o owady i inne robactwa. W prawdzie nie mamy jeszcze dzieci, ale myśleliśmy przyszłościowo- maluch lepiej zasypia i wycisza się do snu, jeśli jest ciemniej w pomieszczeniu. No i kolejna zaleta to oczywiście ochrona przed ciekawskimi sąsiadami, ale także zbyt dużym słońcem.Sterowane są na pilot, więc można je wszystkie bądź pojedynczo zamykać nie wstając rano z łóżka :) Nie szpecą też okien, bo są niewidoczne gdy są podsunięte do góry, więc nie ma też problemu z doborem kolorystycznym. Tyle ode mnie :)

Odnośnik do komentarza

My mamy rolety zewnętrzne i nie wyobrażam sobie by mieć inne. Mogę je polecić każdemu. Coraz częściej widuję je także w blokach. Sprawdzają się pod każdym względem. Wieczorem, po zapadnięciu zmroku dbają o naszą intymność, okna można mieć otwarte a rolety spuszczone i nikt nam do środka nie zagląda. Rano, zwłaszcza latem, gdy słońce wcześnie wstaje można je częściowo opuścić by w pokoju panował półmrok. Opuszczone w czasie upałów dają miły chłód. Dają nam też poczucie bezpieczeństwa, nie tak łatwo włamać się do domu w którym są rolety.

Odnośnik do komentarza

Rolety zewnętrzne miałam w rodzinnym domu i bardzo polecam. Gdy dzieciaki jadą do babci, to mają przedłużony sen, bo myślą, że wciąż jest noc :D
Jeżeli chodzi o elektryczne rozwiązanie, to warto sprawdzić, czy jest opcja 2w1. Pilot i zdalne sterowanie brzmi ciekawie, ale niestety trzeba wziąć pod uwagę awarię prądu, co się zdarza. Znam osoby, które przez pół dnia nie mogły podnieść rolet z powodu braku prądu. A wówczas cały dzień jest ciemno w domu. Trzeba się wspierać świeczkami ;)

Odnośnik do komentarza

Też uważam, że rolety zewnętrzne to bardzo dobry pomysł, polecam przeczytać artykuł, który na pewno ułatwi wybór właściwych http://blogstyle.pl/rolety-zewnetrzne-rodzaje-wady-i-zalety-kiedy-warto-montowac/ . Rolety zewnętrzna mają bardzo dużo zalet, dla mnie ważna jest na przykład izolacja dźwiękowa, po zasunięciu rolet nie słyszę tak bardzo szumu ulicy.

Odnośnik do komentarza

A czy myślicie, że tego typu rolety sprawdzą się również w mieszkaniu? Bo kupiłam mieszkanie w nowoczesnym budownictwie [usunięcie reklamy] i zastanawiam się, czy może by takich nie zainstalować? Sądzicie że to dobry pomysł? Sprawdziłyby się takie rolety?

Edytowane przez Dziubala
Usunięcie reklamy
Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...