Skocz do zawartości
Forum

Konkurs "Teatrzyk Cieni"


Redakcja

Rekomendowane odpowiedzi

Drogie mamusie, tatusiowie i dzieciaczki!

Przygotowaliśmy dla Was kolejny konkurs - tym razem teatrzykowy. Nagród mamy aż 9, więc szanse na wygraną - bardzo duże! :-)

9 zwycięzców otrzyma po egzemplarzu "Teatrzyków Cieni" od Sierra Madre o tematyce "Podwodny Świat" lub "Zaczarowane Królestwo", albo też "Niesamowite Maszyny". Nagrody przydzielane będą losowo.

http://kontoredakcyjne.strefa.pl/m8l8_teatrzyki-cieni-galeria_629x429.jpg

Recenzja serii jest dostępna tutaj.

Zadanie konkursowe:
Przygotujcie kukiełkę na przedstawienie teatralne! Technika dowolna.

Oczywiście, niech Wasze dziecko ma największy udział w wykonaniu zadania :-) Zdjęcia kukiełek wrzucajcie w wątek konkursowy i podpiszcie, w jakim wieku jest Wasza pociecha.

Konkurs trwa do 15 kwietnia 2014 roku! Czekamy z niecierpliwością na Wasze zgłoszenia :-)

Regulamin konkursu

PS. W razie problemów ze wstawieniem zdjęcia, które mam nadzieję, że nie nastąpią, piszcie na adres: konkursy@parenting.pl

Odnośnik do komentarza

Moja córka Iga (lat 3,5) wykonała kukiełkę przedstawiającą królewnę. Głowa kukiełki to kiwi, oczka ma z kukurydzy, a buzię z rzodkiewki. Włosy królewny to powbijany makaron. Córeczka wykonała koronę z papieru kolorowego, natomiast suknia balowa to liście kapusty ozdobione kwiatami. Rączki to podłużne baloniki. Teraz królewna może wyruszyć na bal :)

monthly_2014_04/konkurs-teatrzyk-cieni_9899.jpg

monthly_2014_04/konkurs-teatrzyk-cieni_9900.jpg

monthly_2014_04/konkurs-teatrzyk-cieni_9901.jpg

monthly_2014_04/konkurs-teatrzyk-cieni_9902.jpg

monthly_2014_04/konkurs-teatrzyk-cieni_9903.jpg

Odnośnik do komentarza

Natasza (5.8 lat) z moją niewielką pomocą zrobiła kukiełkę a raczej kukłę BABA-JAGĘ. Do tego celu wykorzystałyśmy malutkie niepotrzebne rajstopki, które są głową i rękoma kukiełki oraz malutką kolorową sukienkę. Rajstopy Natasza wypchała watą, ja umocowałam kij w kukiełce, potem Natasza ją ubrała, przykleiła oczy z guzików i pomalowała jej twarz. Nos przykleiła z kawałka gąbki. BABA-JAGA obowiązkowo ma miotłę więc nie obeszło się bez wyprawy po patyczki do ogrodu. skręceniem miotły zajęłam sie ja ale Natasza ją popodcinała. Zabawa przy robieniu kukiełki była świetna, ale chyba jeszcze większa teraz kiedy Natasza wszystkich straszy BABA-JAGĄ :D

monthly_2014_04/konkurs-teatrzyk-cieni_9915.jpg

monthly_2014_04/konkurs-teatrzyk-cieni_9916.jpg

monthly_2014_04/konkurs-teatrzyk-cieni_9917.jpg

monthly_2014_04/konkurs-teatrzyk-cieni_9918.jpg

monthly_2014_04/konkurs-teatrzyk-cieni_9919.jpg

monthly_2014_04/konkurs-teatrzyk-cieni_9920.jpg

monthly_2014_04/konkurs-teatrzyk-cieni_9921.jpg

monthly_2014_04/konkurs-teatrzyk-cieni_9922.jpg

Odnośnik do komentarza

Z racji zbliżających się Świąt postanowiliśmy z synkiem (2 lata i 8 miesięcy) zrobić kukiełki zajączka i kurczaczka z materiału. Filipek sam wypychał watą, wbijał patyczki, kleił oczy, zęby, dzióbek, malował.. ja tylko związałam sznurkiem. W trakcie przygotowań synek zapytał "mamusiu co robią kukiełki?", gdy się dowiedział o teatrzyku, kurtynie i widowni stwierdził "to teraz będziemy robić teatrzyk!" No i rozpoczęliśmy pracę nad teatrzykiem - niestety nie zrobiłam zdjęć z malowania bo malowaliśmy palcami - tylko ostatnie "szlify" synka. Później do pudelka przyczepiłam pinezkami sznurek na którym rozciągnęłam moją rozciętą czerwoną bluzkę. Cała zabawa trwała calutki wczorajszy dzień :)

monthly_2014_04/konkurs-teatrzyk-cieni_9943.jpg

monthly_2014_04/konkurs-teatrzyk-cieni_9944.jpg

monthly_2014_04/konkurs-teatrzyk-cieni_9945.jpg

monthly_2014_04/konkurs-teatrzyk-cieni_9946.jpg

monthly_2014_04/konkurs-teatrzyk-cieni_9947.jpg

monthly_2014_04/konkurs-teatrzyk-cieni_9948.jpg

monthly_2014_04/konkurs-teatrzyk-cieni_9949.jpg

monthly_2014_04/konkurs-teatrzyk-cieni_9950.jpg

Odnośnik do komentarza

Witam,
przedstawiam Wam Nasz Teatrzyk Cieni wg Julii lat 2 i 4mc, Jednorożec i Pan Robot
Kukiełki Nasze to pomalowane rolki po papierze toaletowym, przymocowane do patyczków, nogi to zeszłoroczne kasztany przymocowane do mocnego sznureczka.
Juleczka pomalowała rolki, oraz przy czepiła oczy jednorożcowi i pięknie przystroiła konika i robota wyciętymi z dziurkacza ozdobnego motywami kwiatuszków i gwiazdeczek.
Ja poprzyczepiałam rolki do sznureczków i do patyczków.

Ponieważ z okazji święta Teatru wybraliśmy się całą rodziną na przedstawienie w Lubelskim Teatrze Andersena na sztukę "Pyza na Polskich drogach" stąd taka inspiracja na kukiełki chodzące - trzymane od góry, kopyta jednorożca i stopy robota super tupią.

Pozdrawiamy !!!!

monthly_2014_04/konkurs-teatrzyk-cieni_10012.jpg

monthly_2014_04/konkurs-teatrzyk-cieni_10013.jpg

monthly_2014_04/konkurs-teatrzyk-cieni_10014.jpg

monthly_2014_04/konkurs-teatrzyk-cieni_10015.jpg

monthly_2014_04/konkurs-teatrzyk-cieni_10016.jpg

http://www.suwaczki.com/tickers/kjmn20mmu0okh9gs.png
http://www.suwaczki.com/tickers/9o2zvhpgkhvwrq18.png

Odnośnik do komentarza

Izabelka (lat 6,5) zrobiła lalę na łyżce drewnianej. Wszystkie detale własnego pomysłu i wykonane samodzielnie.
Piotruś (lat 2,5) pomalował farbkami elementy misia (brzuszek z rolki po papierze, łapki z tektury, uszy i nos - z resztki ciasta na pierogi ) oraz samodzielnie wypatrzył szyszkę pod drzewem. Naklejał też guziczki.

monthly_2014_04/konkurs-teatrzyk-cieni_10106.jpg

monthly_2014_04/konkurs-teatrzyk-cieni_10107.jpg

monthly_2014_04/konkurs-teatrzyk-cieni_10108.jpg

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...