Skocz do zawartości
Forum

Inhalacje na katar


Rekomendowane odpowiedzi

bajustyna
Anulka chodzi mi o taką aby było skutecznie robie jej z soli fizjologicznej i dodałam kropelkę Oilas oil. Ale czy to będzie skuteczne?
Dzisiaj dostała katar ale strasznie ją meczy i boję się żeby nie poszło dalej. Podałąm jej 10 kropelek JUVIT i calcium, coś jeszcze mogę podać?

ja bym nie ryzykowała z olbasem...jest za mocny na inhalacje...lepiej jej z tyłu koszulki albo na podusi kroplę zostawić...

jak dla mnie obie metody sa dobre...ważne by po nich dziecko oklepać...

Odnośnik do komentarza

Dajcie spokoj, ja juz z tymi kroplami nie zaryzykuje. Pola nie jest alergiczka, nie wiem co jej sie wtedy stalo. Teraz slyszlam taka reklame w radio o jakis plasterkach nasaczonych olejkami eterycznymi, ktore sie przykleja na poduszke albo na pizamke. Czyszczenie nosa tez jest bardzo wazne, zeby ta wydzielina nie splywala, zlwaszcza w nocy, bo bedzie powodowac kaszel. No i moze zejsc nizej na oskrzela a to jak wiadmo nie jest bezpieczne

Odnośnik do komentarza

Ja raz zaryzykowalam olbas ale bylo jeszcze gorzej mimo zejakies 2 metry od nej umiescilam kropelke. Jak Majka byla mala wkraplalam jej sol fizjologiczna i na brzuch przekrecalam i delikatnie oklepywalam nigdy jej sie dalej nie rzucilo a teraz nie byla chora wiec nie wie m co by zadzialalo pewnie nadal bym ja oklepywala i jakas inchalacja z rumianku i miety ale juz nie z olbas za mosny moim zdaniem

Unfortunately, my daydreams about being skinny are always interrupted by the sound of my own chewing.

http://suwaczki.maluchy.pl/li-57644.png

Odnośnik do komentarza

asia78
Ja bym chciala zeby moje tak sie chetnie inhalowaly. Mozna robic 3-5 razy dziennie co najmniej 10min

dokladnie tak tylko jak ktoras mowila potem oklepac polozyc na kolanach leciutko glowka w dol i lekko oklepac w kierunku od dolu pluc w strone szyjki.wtedy sie oderwie co tam jest i dziecko odkrztusi.ja swoja malutka teraz jak miala katar to do nos dawalam disnemar dla niemowlat i frida w ruchu no i inhalowalam sola fizjologiczna z maseczka wlasnie.i cztery dni i przeszlo jakos.zdrowka zycze w taka paskudna pogode

Odnośnik do komentarza

EDYTA1
hej dizewczyny a wiecie ze w aptekach widzialam takie produkty "fridopodobne" tzn identyczne dzialanie identycznie wygladaja tylko tansze ?to by sopelek i jeszcze jeden tylko kurcze nazwa mi umknela...ale na pewno jeszcze dwa sa i cena-13 zlotych...a te same dzialanie

Zapytam w aptece o ten tańszy produkt bo noe wiem czy wogóle mała sobie pozwoli coś do nosa wsadzić:36_2_21:

Ale już lepeij po tej inhalacji tzn. ma katar teraz ale w środku i nie chce wyjść....co radzicie?

Odnośnik do komentarza

antalis
Moze otrivin baby ?
Na pewno polecam Marimer, Sterimar itp - super rozrzedzaja wydzieline z noska.

ja tez polecam mam disnemar do noska a potem odciagam jak psikne az kichnie to sie fajnie rozrzedza.do tego jak pisaly dziewczyny cebion w kropelkach dwie kropelki 3-4 razy dziennie i te inhalacje.a jak nie pomaga to jak antalis pisala otrivin albo inne takie dla dzieci tylko ze to mozna max 5 dni stosowac.no i zdrowka zycze:36_15_5:

Odnośnik do komentarza

bajustyna
EDYTA1
hej dizewczyny a wiecie ze w aptekach widzialam takie produkty "fridopodobne" tzn identyczne dzialanie identycznie wygladaja tylko tansze ?to by sopelek i jeszcze jeden tylko kurcze nazwa mi umknela...ale na pewno jeszcze dwa sa i cena-13 zlotych...a te same dzialanie

Zapytam w aptece o ten tańszy produkt bo noe wiem czy wogóle mała sobie pozwoli coś do nosa wsadzić:36_2_21:

Ale już lepeij po tej inhalacji tzn. ma katar teraz ale w środku i nie chce wyjść....co radzicie?

moja panna tez nie daje to jej glowke przytrzymuje i raczki i wyciagam niestety my mamy mamy niewdzieczne zadanie wyciagania z tych malych noskow bo wtedy robi taka mine jakby chciala mi poweidziec zebym sie od niej odwalila hehe.a moj to uciekal zawsze na taka operacje patrzec nie mogl.ale trzeba wyciagnac bo dzidzia nie wydmucha sama a to bedzie jej sie gotowac.

Odnośnik do komentarza

Anulka
bajustyna
dziewczyny a jak często i jak długo można robić taką inhalację? Bo mojej tak się spodobało, że by cały czas siedziałą i wdychała:)

inhalacje z soli fizjologicznej moja lekarka zalecała w każdej wolnej chwili...takie nawilżanie dobrze wpływa na sluzówkę


Anulka jak sie robi inhalacje z soli fizjologicznej?
czy trzeba miec cos do robienia tych inhalacji

Unfortunately, my daydreams about being skinny are always interrupted by the sound of my own chewing.

http://suwaczki.maluchy.pl/li-57644.png

Odnośnik do komentarza

inka_80
anulka
bajustyna
dziewczyny a jak często i jak długo można robić taką inhalację? Bo mojej tak się spodobało, że by cały czas siedziałą i wdychała:)

inhalacje z soli fizjologicznej moja lekarka zalecała w każdej wolnej chwili...takie nawilżanie dobrze wpływa na sluzówkę


anulka jak sie robi inhalacje z soli fizjologicznej?
Czy trzeba miec cos do robienia tych inhalacji

witaj ja do takich inhalacji uzywam inhalatora z nebulizatorem i on swietnie dziala na dzieci ma specjalna maseczke dla niemowlakow i dla duzych juz dzieci koncowke doutna i do nosa tez.i z soli sie robi tu ale i podaje sie leki np mucosolvan albo i jak w moim przypadku u syna z astma sterydowe leki p.zapalne.polecam taki inhalator to dobra inwestycja a w sklepach medycznych jest duzy wybor juz za 200-300zl mozna kupic dobry.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...