Skocz do zawartości
Forum

Co na zaparcia i wzdęcia?


Gość werka71

Rekomendowane odpowiedzi

O! Ja uwielbiam sama piec chleb. I rzeczywiście bardziej naturalna dieta jest bardzo dobra na walkę ze wzdęciami. w ogóle ostatnio byłam na badaniach brzucha i aby pozbyć się pęcherzyków, to dzień wcześniej brałam właśnie środek, którego ogólnie używa się przeciwko wzdęciom [reklama usunięta].

Odnośnik do komentarza
Gość Barbarkats

Nasz synek, który ma 2 latka też miał problemy z biegunkami i zaparciami, problem zniknął w zasadzie przy okazji, kiedy zaczęliśmy podawać probiotyk [reklama usunięta]. Bardzo dobrze zadziałał również na rytm wypróżnień i od tej pory mały nie choruje i nie ma problemów z brzuszkiem. Do tego podajemy też herbatki ziołowe dwa razy dziennie

Odnośnik do komentarza
Gość AgnieszkaAnka

~werka71 • 4 kwietnia 2014 16:02 Odpowiedz
Dziewczyny, mam problem z trawieniem. Mój metabolizm jest bardzo wolny, a co za tym idzie bardzo często zdarzają mi się wzdęcia i zaparcia. Z czasem stało się to dla mnie bardzo męczące, co poradzicie? Macie jakieś sprawdzone sposoby?

Tak, tu zdecydowanie pomoże:
wiecej ruchu - codzienny spacer aby rozduszac m.in jelita (tzw leniwe jelito),
modyfikacja diety - czyli wprowadzenie większej ilości warzyw i owoców w których jest woda organiczna oraz
picie probiotyków - probiotyk wpłynie lepiej na poprawę trawienia, przyspieszy metabolizm oraz regeneruje florę w jelitach.

Odnośnik do komentarza

Polecam suplementację priobiotyków, np. Colon C. Ja muszę je brać codziennie, bo też mam problemy. Te dolegliwości są bardzo uciążliwe i nierzadko utrudniają życie. Brałam w zeszłym roku tabletki z kurkumą i pieprzem i one też mi pomogły, ale niestety nie pamiętam nazwy. Oczywiście najważniejsza jest zdrowa dieta. Należy też z diety wyeliminować te produkty (nawet zdrowe), które powodują wzdęcia. Oczywiście trzeba wyeliminować produkty przetworzone, niezdrowe słodycze.

Odnośnik do komentarza
Gość wiolkaalka

Tylko, że zioła nie zadziałają nigdy tak szybko jak np. ulgasim. On zawiera symetykon, jest całkowicie bezpieczny. W niektórych przypadkach nawet bezpieczniejszy niż zioła, niektórych chociażby w ciązy się nie zaleca, a symetykon działa tylko w miejscu wzdęcia. Nie wchłania się, przelatuje przez jelita, po drodze rozbija pęcherzyki powietrza, pomaga się ich pozbyć i jest wydalany w niezmienionej formie.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...