Skocz do zawartości
Forum

Ciąża w Wielkiej Brytanii


Rekomendowane odpowiedzi

Gość pAleksandra

paulajla bardzo Ci współczuje,aż mnie'cofnęło' jak przeczytałam.I smutno też się zrobiło,teraz na pewno bedzie obwiniała całą ta angielska 'medycyne' to jakaś selekcja,w Pl myśle że by zareagowali inczej,Trzymaj się Paula.

Odnośnik do komentarza

Paulaja-3 maj sie kochana, bardzo mi przykro :(

Dziewczyny,mam pytanie, jako ze to moja pierwsza ciaza nie wiem jak wlasciwie powinnam czuc dziecko, na poczatku to byly takie delikatnie kopniaczki, moglam widziec jak pyka mi brzuch itp, a teraz (24tc)np wczoraj moglam dokladnie wyczuc gdzie jest maly (chyba jego glowka) i tak jakby sie tam prezyl i moj brzuch byl taki twardy, az sie lekko przestraszylam, to normalne, prawda?:P

Odnośnik do komentarza

paulja strasznie mi przykro, trzymaj sie cieplo, dbaj o siebie, wiem, ze to malo pocieszajace ale jestes jeszcze b mloda bedziesz miala dzidziusia, ja przeszlam tez poronienie tez wiec znam bol fizyczny i emocjonalny,mam nadzieje ze masz wsparcie.

Odnośnik do komentarza

cosmpolita to normalne:) twoj bobas rosnie i coraz bardziej bedzie mu brakowalo miejsca:0 prezy sie sie i brzuch sie napinac moze , poczekaj az zacznie sie tak ruszac ,ze brzuch bedzie sie wyginal;)
dziewczyny wybralyscie juz imiona dla dzieci i wiecie czy chlopiec czy dziewczynka?

Odnośnik do komentarza

Cosmopolita z czasem dzieci się bardziej przeciągają a mniej kopią. Moja mała jak się usadowiła po prawej stronie około 25 tyg to tam została do dzisiaj :), po prawej stronie mam wielki brzuchol, a po lewej prawie normalny.

Dziewczyny nie martwcie się za bardzo o wagę, jedźcie zdrowo i pamiętając, że to mit, że jecie za dwoje. W 9 miesiącu ciąży wystarczy jeść podobno o 200 kalorii więcej i tyle wystarcza. Ja przytyłam 8 kilo do 28 tyg a potem waga mi stanęła, teraz to chyba nawet trochę schudłam przez tą dietę cukrzycową. Cukrzyca pokrzyżowała mi plany, poród w wodzie jest niemożliwy, do tego będą wywoływać mi poród w 39, albo 40 tyg jeżeli sama nie urodzę do tej pory, czyli na pewno w styczniu urodzę.

Cosmopolita ja jeździłam na rowerze do 14 tyg kilka razy dziennie, potem przeprowadziliśmy się do Londynu i roweru tu nie miała. Niektóre babeczki jeżdżą prawie do końca ciąży, ale ja bym się chyba bała, że upadnę (fajtłapa ze mnie i średnio raz na miesiąc leżałam na ziemi).

Oliviaaa fajnie, że piszesz jak wygląda opieka nad małym :) pomaga mi to wyobrazić sobie jak będzie wyglądało moje życie już za parę tygodni (jak nie szybciej).

Odnośnik do komentarza

tangela i pozostale dziewczyny , nie przejmujcie sie waga jedzcie zdrowo i dbajcie o siebie najwazniejsze ,zeby maluszki rosly zdrowo , uwierzcie jak urodzicie zeby zejdzie ciezar, a jak bedziecie karmily piersia to wyssie z was wasze malenstwo.

tangela, gdzie mieszkalas przed londynem skad sie przeprowadzilas//?
gdzie mieszkasz w londynie , bo ja tez :::::)

Odnośnik do komentarza
Gość pAleksandra

Cosmopolita_ tiaaa to normalne :) u mnie maluszek tak szaleje,że czasem mnie zaboli jak mocno sie gdzie wypchnie albo kopnie,póki jeszcze ma tam troszeczke luzu i już jest większy to szaleje :) u mnie lewa strona brzucha jakaś taka większa może też tam sobie upodobał lokum :D
wczoraj byłam u położnej,wszystko ok,za miesiąc wizyta znowu.Cosmopolita_ zamierzasz uczestniczyć w szkole rodzenia? albo Wy dziewczyny,chodziłyście?

Odnośnik do komentarza

Dzieki dziewczyny, juz mnie uspokoilyscie z tymi ruchami. I dzis bylam tez u poloznej, ktora posluchala serduszka ktore mocno walilo;) Fakt,ze ruchy mojego malego bardzo sie zmienily ostanio, dlatego tak sie zdenerwowalam. Raz ze sa mocniejsze,az czasem zaboli, a czasem jakos tak szybko sie rusza, moze to jakas jego zabawa,nie wiem.
Co do szkoly rodzenia, ja jestem zapisana na jeden dzien w lutym, polozna mi dzis potwierdzila ze to tylko ten jeden dzien oferuja za free (5,5 h) i jeszcze moge zapisac sie na lekcje karmienia piersia (tez 1 dzien). Tak zrobie.
Ja na rowerze sporo jezdze, poki co jeszcze jest ok ale zobacze pozniej, do kiedy dam rade.
Na poczatku lutego bede tez miala te testy na cukrzyce i cos tam jeszcze (m.in zelazo), sama mnie polozna zapisala, a juz mialam klamac ze mam kogos w rodzinie z cukrzyca, zeby nie gadala ze nie trzeba. Ogolnie jestem zadowolona z dzisiejszej wizyty;)

Odnośnik do komentarza

cosmopolita to u mnie było tak samo: jednodniowa szkoła rodzenia i parę godzin z nauki karmienia. Jestem zadowolona, że byłam, dużo się dowiedziałam, szczególnie takich organizacyjnych spraw, jak wyglądają procedury w tym konkretnym szpitalu. Mąż był ze mną na szkole rodzenia, oswoił się z tematem :) i jeszcze mocniej zaangażował, zaczął czytać, sam się zabrał za szukanie i kupno fotelika i innych rzeczy do wyprawki. Także polecam udział przyszłych tatusiów (u nas to pierwsze dziecko, więc jesteśmy totalnie zieloni). A na nauce karmienia dali nam adresy do lokalnych child center i np w takim najbliżej mnie dwa razy w tygodniu jest doradca laktacyjny i położna, poza tym różne grupy np matek z dziećmi od 0 do 6 miesięcy.

Odnośnik do komentarza
Gość pAleksandra

Hej
Mnie położna nawet ostatnio nie zważyła,a testów na cukier póki mco też nie robie-nic nie wspominała.
Akurat w moim rejonie szkoła rodzenia skłąda się z dwóch sesja,najpierw pierwsza a za tydzień następna i trwają po 2h.
Chciałabym może jakoś w marcu się zapisać,ale najpierw musze zadzwonić :P Mój to kręci nosem,że jemu to nie potrzebne-pf,brak słów kobietki ;) ale myśle,że tylko tak gadał.A ja po rozmowie z siostrą chciałabym jednak wziąć w tym udział :)

Odnośnik do komentarza
Gość pAleksandra

A nie wiem cosmopolita_ może na następnej wizycie z nią się dowiem,mam jakoś zaraz na początku lutego..
Chciałabym być już tak w 33tygodniu :P
Tangela dobrze,że pojechałaś i że sprawdzili.Maleństwo już tam ma nie za wiele miejsca na igraszki ;) uspokoiłaś się bynajmniej :)

Odnośnik do komentarza
Gość pAleksandra

hej ;)
Tangela to i tak już bliżej niż dalej :) właśnie dla mnie w porodach naturalnych 'fajne' jest to,ze nie wiesz kiedy nastąpi ta godzina "0" ,wyczekujesz tych wszystkich oznak,wsłuchujesz się w swoje ciało i tak naprawde nie wiesz kiedy Cię to zaskoczy ;) a cc to taka planowana operacja,żadnej pociechy tutaj nie ma.Fakt kobiety same sobie nie wybieraja czy sn czy cc,czasami to sytuacja tego wymaga :)
Ja chciałabym rodzić w wodzie,ponoć skurcze odczuwa się mniej boleśnie no i mięśnie krocza robią się elastyczniejsze i zmniejsza się ryzyko tego,że będą Cię nacinać.Bo nawet mając okres jak położysz sobie ciepły termofor na brzuszku to jest delikatna ulga czyż nie tak ? :P
Tylko nie wiem...bo gdzieś wyczytyłam(ale nie wiem czy to prawda),że jak masz +GBS to nie możesz rodzić w wodzie,a ja właśnie mam dodatni...

Odnośnik do komentarza

Chciałam rodzić w wodzie, ale przez tą cukrzycę nie mogę, chcą monitorować dziecko, a w wodzie byłoby z tym ciężko :). pAleksandra a gdzie badałaś GBS? W Uk- nie badają przesiewowo, więc może nie jest to przeciwwskazanie do porodu w wodzie tutaj. Mi (znowu z powodu cukrzycy) wywołają poród w 40 tygodniu jeżeli sama do tego czasu nie urodzę, przynajmniej wiem, że jeszcze najwyżej 3 tygodnie :). Jak dla mnie to trochę przesadzają z tą moją cukrzycą, ale może lepiej w tą stronę, niż żeby coś zaniedbać.

Odnośnik do komentarza
Gość pAleksandra

Tangela nie wiem jak oni to z badali,ale jak pierwszy raz oddałam swój mocz do badania to po kilku dniach zadzwonił do mnie lekarz,że mam przyjść do przychodni po recepte na antybiotyk bo wykryli w moczu coś tam,a potem na wizycie z położną ona mi wytłumczyła,że dużo kobiet w ciąży się z tym zmaga i że mam dodatni GBS,nawet na tej książce ciążowej mam naklejke,że mam dodatni GBS....
wow 3tygodnie,sama bym chciała żeby mi zostały tylko 3tygodnie :P ja tam też bym wolała chuchać na zimne,dobrze że tak pilnują Twoich cukrów.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...