Skocz do zawartości
Forum

Ciąża w Wielkiej Brytanii


Rekomendowane odpowiedzi

to widzę, że tutaj do szpitala trzeba jechać na ostatni moment :( dziwne w Polsce jechałam jak tylko miałam regularne skurcze.
W autobusie chyba urodzę ;) albo w taxi ;) jak trzeba być w szpitalu jak ma się skurcze co 2-3 minuty ;)
Najważniejsze, że już masz to za sobą :) ból i resztę się szybko zapomina jak maleństwo już jest na świecie :)

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3dqk3ic5oizm7.pnghttp://www.suwaczki.com/tickers/f2w3cwa1u5wv248z.pnghttp://www.suwaczki.com/tickers/f2w3cwa14pt5dqr5.pnghttp://www.suwaczki.com/tickers/f2w3xzdvrcchorxk.png

Odnośnik do komentarza
Gość pAleksandra

ausia91 bardzo Ci gratuluje!! ważne żee malutka jest już z Tobą i wszystko jest w porządku teraz tylko musisz dojść do siebie :)
Dziewczyny szczęśliwego Nowego Roku!! dla nas na pewno bedzie szczęśliwy :) ja Sylwestra spędzam pod kocem,przeziębienie mnie dopadło już kilka dni temu i taki to dzień a na dodatek dzisiaj są jeszcze moje urodziny :D także w tym roku naprawde sylwester na spokojnie :)

Odnośnik do komentarza

Ale mi sie gratulowania nagromadzilo tutaj:)

pAleksandra, Wszystkiego najlepszego z okazji urodzin ;)
Szczesliwego Nowego Roku dla nas wszystkich! Bedzie to szczegolny rok zwlaszcza dla mam ktore oczekuja pierwszego potomka;)
ausia91 gratulacje ! Duzo zdrowka dla Ciebie i malenstwa;)
Nie moge uwierzyc ze odeslali Cie do domu i kazali przyjsc jak bedziesz miala 4cm rozwarcia, ale dobrze ze pozniej opieka byla ok. A teraz po porodzie przyjdzie polozna do Ciebie?

Ja mam dwa numery: 1 do szpitala jak mam jakis nagly przypadek a 2 do poloznej (niekoniecznie do tej z ktora sie widzialam),ktorej moge nagrac wiadomosc i ona ma 24 h zeby do mnie oddzwonic i mi odpowiedziec. Juz wyprobowalam i oddzwaniala.

Odnośnik do komentarza

Polozna byla u mnie na nastepny dzien jak wypuscili nas ze szpitala -sprawdzila cale cialko malej i moje krocze i dzis byla to zwazyla mala i pobrala jej krew .mnie nie sprawdzala-troche mnie to zdziwilo ale gdyby bylo cos nie tak to sama poszlabym do lekarza.

A co najlepsze to jestem 5 dni po porodzie a zostalo mi 2 kg nadwagi :D
W ciazy przytylam 14kg wiec super szybko waga wraca do normy ;)

http://www.suwaczki.com/tickers/ex2bzbmh6s7kp8sc.png
Livia ♡♡♡
Ur. 28.12.2015 godz.5.40
54 cm 3360gram

Odnośnik do komentarza

Witajcie mam na imię Paulina i mam 20 lat od 3 miesięcy mieszkam w Anglii, dokładnie w spalding jestem w około 10 tygodniu nie miałam jeszcze wizyty z położna bo wszyscy mówią ze za wcześnie, dziwne. Ja od początku miałam infekcje, nie wiem jakiego rodzaju ale podmywalam się płynami do higieny intymnej i smarowałam maścią vagisil, narazie jest spokój. Wczoraj tylko miałam nieco mocniejsze bóle w podbrzuszu i zauważyłam jeden skrzep na papierze, strasznie się przestraszyłam i mój sluz był koloru różowego, POMOCY czy to początki poronienia :(?

Odnośnik do komentarza

Znalazłam coś takiego
The Early Pregnancy Assessment Units (EPAU) are situated on Branston Ward, first floor maternity unit, Lincoln County Hospital and on ward M2 in Pilgrim Hospital, Boston.
Chyba w mieście blisko Twojego
Możesz też zadzwonić i zapytać co powinnaś zrobić

Znalazłam taki numer:
Support, information and advice for pregnancy, childbirth and early parenthood.
Spalding, Boston and District: 01775 821496
Lincoln:07020934518

Odnośnik do komentarza

czesc dziewczyny:)

pozdrawiam wszystkie ciezarne mamusiei te juz rozpakowane :)

nie pisalam dlugo bo opieka nad moim malym calkowicie mnie pochlonela, najpierw przechodzilam polog czytaj bole krocza ciagnoecie i skurcze macicy nic przyjemnego:(polozna przychodzila do mnie do domu przez 3 tygodnie raz na tydzien sprawdzala wage malego i ogolnie stan jego i moj , aa i mamy juz pierwsza wycieczke z malym na accidents and emergency niestety:(ale znajac tutejsza opieke w przychodniach gdzie pediatry nie uswiadczysz wolalam od razu szukac specjalisty i powiem wam dziewczyny ,ze takk jak porod opieka w szpitalu jest super , i te polozne jakies bardziej swiatle niz w tych antenatal clinics, maly mi wymiotowal ,bo zaczelismy dokarmiac mm , wystraszylam sie na maxa:/zaraz nas przyjeli na pediatrii , zrobili badania , maly ma 4 tygodnie jest duzy:) ladnie przybiera na wadze , ale ulewa i chyba ma reflux, teraz szukam polskiego pediatry , vbo konowalom z przychodni nie ufam, niby ulewanie jest czeste u maluszkow ale widze ze te kwasy podchodzace dogardla go mecza.

aaa na ostatni post pauliny, nie wiem gdzie jestes oni tu nie traktuja ciazy do 12 tygodnia niestety , tylko jak tangela pisala early pregnancy unit w szpitalu moga zrobic tobie skan, ale zadnych srodkow na podtrzymanie nie dostaniesz...czasami takie krswienia we wczesnej ciazy sa i to nic groznego, moze byc to tez slaby progesteron , na to w polsce daja luteine lub duphaston, ja mialam plamoenia we wczesnej ciazy , akurat bylam wtedy w polsce i dostalam duphaston i minelo jak reka odjal, pozniej tu polski ginekolog dal i cyclogest dopochowo , jak masz mozliwosc to znajdz polska klinike i ginekologa , tam od razu dostaniesz cyclogest , takie krawienie moze byc tez z szyjki macicy, niestety oni tu nic nie robia jak krwawisz w niskiej ciazy.

aaaa mam juz bezsenne noce za soba :)a to dopiero poaczetek wciaz nie moge uwierzyc ,ze jestem mommy;)

Odnośnik do komentarza

jeszcze cos paulina takie swedzenie to objaw infekcji , czyli grybicy oni tu nazywaja thrush to cholerstwo lubi nawracac duzo mialam uplawow przez cala ciaze bardzo czesto w ciazy sie pojawia ale trzeba to leczyc , ja mialam mase razy az do konca ciazy od prawie poacztku, idz do gp i powiedz ze jestes w ciazy zeby ci zapisal clotrimazolum albo canesten pessary plus cream, mozesz to tez kupic bez recepty to mozna brax w ciazy, ta globulke aplikujesz do pochwy na noc raz i powinno pomoc na jakis czas

Odnośnik do komentarza
Gość pAleksandra

Cześć mamusie te przyszły i te co już są :)
Paulajla gratuluje ciąży :) ja mam 22 lata... to moja pierwsza ciąża i powiem Ci że ja pewnego dnia jak wróciłam do domu to zauważyłam że krwawie ale nie tak mocno,udałam się do przychodni,zrobili mi tylko podstawowe badania i zapisali wtedy na nastepny dzień na ten scan do szpitala,nastepnego dnia zrobili scan w szpitalu i uf,wszystko było w porządku.Na to plamienie nie potrafili mi odpowiedzieć co to jest dla nich to oczywiście normalne i tyle a ja sie cholernie martwiłam,wieć po jakimś tygodniu,dwóch pojechałam do pl ginekologa i okazało sie że to plamienie to jest z nadżerki u mnie ale miałam sie tym nie martwić bo to miało samo zniknąć i tak było.ale gdyby nie pl ginekolog to od nikogo bym sie nie dowiedziała co to jest bo przeciez tutaj nie badaja...wiem co przeżywasz :) dużo odpoczywaj,leż.
Olivio zazdroszcze Ci że masz maluszka przy sobie :) jakos moja koleżanka rodziła w maju,potem byłam u niej w odwiedzinach i powiedziała mi że u niej położno dopiero była po 10 dniach od porodu....może w moim rejonie inaczej jest,ale oczywiście że bym tą położna chciała mieć jak najczęściej....
Haniu u mnie 25tydzień ale nie chce sie ważyć bo teraz szybko tyje :P i boje sie tego co zobacze,ale nic dziwnego maluszek teraz już rośnie oj rośnie :) a apetyt też mam ale się powstrzymuje jak moge :)
Cosmopolita_ a tyle ile przytyłaś jak moge zapytać :)

Odnośnik do komentarza

Dziękuje serdecznie :) na 13 stycznia mam już wizytę z położna wiec zobaczymy wszystko jej powiem co i jak ;) jest tu jakaś dziewczyna ok 20 lat która tez była w ciąży i rodziła w Anglii? Mam pewien problem bo ja nie czuje się zbyt dobrze zawroty głowy mdłości i tak dalej co uniemożliwia mi szczerze mówiąc prace, czy w Anglii przysługuje mi jakaś pomoc pieniężna ?

Odnośnik do komentarza
Gość pAleksandra

Paulajla- ja myśle,że w takim przypadku możesz pójść do lekarza albo pogadac z położna zeby może Ci jakieś zwolnienie na jkaiś czas dali skoro aż tak Ci to uniemożliwia prace,no a za zwolnienia płacą normalnie.Tak jest bynajmniej u mnie.

Odnośnik do komentarza

paulajla
Dziękuje serdecznie :) na 13 stycznia mam już wizytę z położna wiec zobaczymy wszystko jej powiem co i jak ;) jest tu jakaś dziewczyna ok 20 lat która tez była w ciąży i rodziła w Anglii? Mam pewien problem bo ja nie czuje się zbyt dobrze zawroty głowy mdłości i tak dalej co uniemożliwia mi szczerze mówiąc prace, czy w Anglii przysługuje mi jakaś pomoc pieniężna ?

Ja pierwszego synka rodziłam tu w Uk jak miałam 22 :)

Jesli dostaniesz zwolnienie chociaż watpię żeby Gp Ci je dało na mdłości to dostajesz 85 funtow tygodniowo chorobowego ,ja tyle dostawałam, bo miałam wielka torbiel i nie mogłam pracować .

A do urodzenia dziecka to chyba nie ma żadnej pomocy ,niewiem jak z working tax credit ,bo to zależy od zarobków .

https://www.suwaczki.com/tickers/82do3e5eqnjbitzi.png

https://www.suwaczki.com/tickers/f2wli09k6pyvymnu.png

Odnośnik do komentarza

paulaja-jedz jak najszybciej do szpitala, tak jak napisaly Ci dziewczyny, nie masz po co czekac, niestety na forum nie mozemy wiele wiecej pomoc. Mam nadzieje,ze wszytsko skonczy sie dobrze!
Ja bralam 2 leki ktore wspomniala Oliviaa, cycglogest i canesteen, ten pierwszy ze wzgledu na silne bole w pochwie, a drugi na grzybice,bo niestety tez ja miewam i co jakis czas wraca, oczywiscie dostalam je od prywatnego polskiego gina. I pomogly jak reka odjal. Takze jesli masz taka mozliwosc udaj sie najlepiej do polskiego lekarza jak najszybciej.
pAleksandra- moja waga taka jak na poczatku ciazy nadal choc nie wiem czy ta waga dobrze dziala bo brzuch rosnie, ale przez te wymioty wczeniej stracilam 5 kg i powoli mi wracaly, a teraz wrocilam do tego co bylo wczesniej. Jem juz normalnie na szczescie,moze czasem troche za duzo nawet,ale tak lepiej;) no i nadal jezdze wszedzie na rowerze, nie wiem do ktorego miesiaca dam rade.,ale narazie jest ok, tylko bardziej zmeczona jestem niz normalnie. Ktoras z Was moze jezdzi?

Odnośnik do komentarza

Ja co prawda przebywam w australii a nie w anglii ale jak tak czytam o waszych przygodach to niczym sie nie rozni. Jestem teraz w 12 tyg a o ciazy dowiedzialam sie 3 dni przed wyjazdem. Czekam z niecierpliwoscia na powrot do polski zeby zobaczyc sie z ginekologiem, bo jakos prowadzenie ciazy przez GP do mnie nie przemawia ;) choc nie powiem mialam tu juz 2 usg w 5 i 8 tyg, ale po pierwsze za wszystko place, po drugie narzekalam na bole stad pierwsze usg a drugie bo na pierwszym byly problemy z serduszkiem. Teraz lekarz zapewnia ze jest wszystko w porzadku. Czekam na wyniki badan z krwi z ktorymi tez byly przeboje bo nie wiedzieli jak to ogarnac skoro nie mam tu ubezpieczenia i musze zaplacic. Za 2 tyg czeka mnie 20 godzinna podroz samolotem co mnie przeraza. Ale co by zlego nie mowic o polskiej sluzbie zdrowia juz sie nie moge jej doczekac :)

Odnośnik do komentarza

Paula mam nadzieje ,ze pojechalas na accidents and emergency i pomogli tobie i wszystko jest okay:(? mam nadzieje,ze zrobili scan, czasami takie krawienia zdarzaja sie a z dzieckiem nic sie nie dzieje, ja pierwsza ciaze poronilam w anglii zaczelo sie od plamien a potem mialam krwotok na calego....

ja juz nie ufam tym lekarzom zwlascza gp sorry ale oni sa niedouczeni:/ dlatego wole wydac kase i z dzieckiem do polskiego pediatry bede chodzic, a nie bedzie jakis konowal eksperymentowal, szok . niby UK taki bogaty zaawansowany kray bardziej niz Polska ale sluzba zdrowia szczegolnie ginekologia i dostep do specjalistow kuleje.

Dziewczyny brzuszkowe zycze wam zdrowych silnych dzidziusiow i lekkich porodow:)cieszcie sie brzuszkami bo ten czas szybko mija i niedlugo zobac\ycie wasze malenstwa:)

polozna bedzie do was przychodzic do domu zaraz 2 dni po wyjsciu ze szpitLAa potem health vistor tez na 2 wizyty przyjdzie ,takze nie jest zle
ja teraz siedze i szukam kropel bo maly chyba ma kolki:( spi malo placze w nocy

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...