Skocz do zawartości
Forum

Ciąża w Wielkiej Brytanii


Rekomendowane odpowiedzi

Oliwiaa szczęśliwego rozwiązania,mam nadzieje że obsługa w szpitalu bedzie lepsza niż przez tą całą ciążę,powodzenia!! :)
Cosmopolita_ ja mam na 9grudnia,ale mnie od razu umówili jak byłam na tym pierwszym usg.
Może póki co zostań i zobaczysz co Ci beda mówić,jak faktycznie bedzie nie za ciekawie to sama bym wyemigrowała na ten czas do PL.|
Ja dzisiaj byłam w przychodni i umówiłam spotkanie z położną w tym 15-16 tygodniu..
Trzymaj sie cosmopolita_ i dużo sił do wlaki z tymi nudnościami,wymiotami.

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny ja rowniez mieszkam w uk.(4lata)
Obecnie jestem w 32tygodniu i na szczescie jest wszystko dobrze. To moja pierwsza ciaza.
Prowadzenie ciazy tutaj poprostu mnie przeraza. Gdy tylko wyszedl mi pozytywny test to poszlam na prywatna wizyte do polskiego ginekologa .Juz w 6tygodniu moglam posluchac bijacego serduszka i zobaczyc na monitorze moja rozwijajaca sie kruszynke.
Usg na nhs jak dobrze wiecie bylo cos okolo 12 albo 13 tygodnia. W miedzy czasie bylam w polsce to w 17tygodniu dowiedzialam sie ,ze bedziemy mieli coreczke. Pozniej jeszcze mialam 3scany -polowkowy w 20tyg ale mala nie chciala pokazac wszystkiego i po 2 tygodniach zrobili mi kolejny scan i ostatni mislam w 29tygodniu bo wedlug poloznej ,ktora centymetrem krawieckim zmierzyla mi brzuch stwierdzila ,ze moja mala zle sie rozwija bo brzuch jest za maly.na szczescie okazalo sie ze niepotrzebnie mnie polozna nastraszyla a Livia ma sie dobrze.
Mysle ciagle zeby isc na prywatne usg ,bo chcialabym poznac opinie ginekologa,ktory by mnie zbadal tylko strasznie drogie sa takie wizyty:(w sobote bylam w szpitalu bo nie dosc ze brzuch mi sie stawial i dretwial to jeszcze czulam i od wewnatrz i od zewnatrz jakby mnie podpalano. W szpitalu wzieli probke moczu ,zrobili ktg i standardowo usluszalam ,ze to normalne...
Aj dziewczyny zycze wam duzo cierpliwosci i spokojnego przebiegu ciazy.

http://www.suwaczki.com/tickers/ex2bzbmh6s7kp8sc.png
Livia ♡♡♡
Ur. 28.12.2015 godz.5.40
54 cm 3360gram

Odnośnik do komentarza

Jak tam mamusie w UK? Jakies newsy?
Ja bylam ostatnio u polskiego gina prywatnie i bardzo sie z tego ciesze;) Warto wydac troche pieniedzy zeby miec profesjonalna pomoc. Od razu zostalam zbadana i okazalo sie ze mam infekcje grzybiczna, na ktora dostalam lek. A w zwiazku z bolami,ktore mialam od kiku tygodni w kroczu dostalam tez cyclogest (duphaston w PL), niby troche "dmuchajac na zimne",ale wyraznie mi pomaga,bo bole sa o wiele lzejsze i rzadsze, widocznie tego potrzebowalam. Pani doktor sprawdzila tez moja szyjke i jajniki na usg i przy okazji probowala dopatrzyc sie plci mojej dzidzi, ale torche bylo ciezko, choc byc moze dziewczynka bedzie. Za tydzien ide do poloznej i chyba jej cos wspomne na ten temat,bo ona tylko mnie zbywala z tymi bolami,ze jak nie mialam plamienia nawet to by sie niczym nie przejmowala...

Odnośnik do komentarza
Gość pAleksandra

cosmopolita_ bardzo dobrze,że odwiedziłaś polskiego ginekologa!! ja widzisz tez tak postąpiłam i w ogóle nieżałuje wydanych pieniędzy!! I sie bynajmniej dowiedziałam skąd te plamienia,a tu by mi nic nie powiedzieli,sorki powiedzieli by,że to normalne pff....
ja póki co nie wiem kto tam w środku siedzi :)

Odnośnik do komentarza

To moja czwarta ciąża w uk (w tym jedna blizniacza dzieci ur w Homerton w Londynie), i wlasnie sobie zmienilam szpital - zrobilam self-referral bo gp nie chcial mnie skierować do wybranego szpitala. Ten ma dobre opinie...nie to co ten blisko mnie. Czeka mnie trzecia cesarka i wole nie ryzykowac jakims kiepskim szpitalem ze cos pojdzie nie tak.

http://www.suwaczki.com/tickers/34bw3e3k4js4kvrf.png

Odnośnik do komentarza

Cosmpolita gdzie bylas u ginekologa w Londynie?
Dobrze,ze poszlas bo tu wszystko lekcewaza , masakra , jestem w 37 tygodniu , ostatnio mialasm wizyte z polozna w 28 potem uwaga dopiero 36 tydzien i teraz dopiero jesli nie urodze w terminie 40 tydzien to dopiero 41! Gdzie na koncu powinno saie robic ktg i monitorowac , nie mowiac o posiewach na GBS.
Nie zalujcie kaasy na polskich ginekolgow, przynajmniej monitoruja wasze szyjki i wszystko co zwiazane z dzieckiem,

Ja tez bralam ten Cyclogest dopochwowo gdzies do 16 tygodnia , Cosmpolita ty nawet nie wspominaj im ,ze to bierzesz , bo tylko iotworza oczy , i tyle. Dobrze, ze przeszly tobie bole , czasami organizm potrzebuje extra wsparcia.

Odnośnik do komentarza
Gość pAleksandra

Ej masakra jakaś Oliviaaa :/ wiesz jak nic sie nie dzieje to poco mają Ci robić,dobrze wiesz jak tu jest.Dopiero jakbyś zauważyła że dziecko mniej sie rusza albo odeszły Ci wcześnie wody lub za wcześnie masz skurcze i udałabyś sie do szpitala to myśle,że dopiero wtedy by Ci zbadali i położyli już w szpitalu aż urodzisz.Wiem,brak słow..... Moja koleżanka która niedawno tu urodziła przenosiła ciąże 2tyg!! i dopiero wtedy jej zaczeli wywoływać.

Odnośnik do komentarza
Gość pAleksandra

Cosmopolita_ ej no to super,oby tak dalej było,zawsze to już jakiś postęp :P może w końcu już nadszedł koniec tej mordęgi dla Ciebie,życze Ci tego :)
Ty masz 8,a ja mam 9 :) już się doczekąć nie moge,ale już bliżej niż dalej.
Ja sie w porządku czuje,nie moge narzekać.Maluszka już codziennie czuje i nawet są kopniaczki :)
Jak u Ciebie z ruchami?

Odnośnik do komentarza

Witam i pozdrawiam przyszłe mamusie w UK. Ja jestem w 31 tygodniu ciąży, mieszkam w Londynie. Całe szczęście, że moja ciąża przebiega raczej bezproblemowo, inaczej chyba bym się załamała, nie wiedziałaby totalnie co robić, bo dostęp do opieki jest same wiecie jaki... Ostatnio byłam u GP, ma specjalizację ginekologiczną, myślałam, że może zbada mnie, sprawdzi długość szyjki, ale nic z tego. Jak czytam na polskim forum, że kobitki się martwią bo nie miały badanej szyjki przez dwa miesiące to zastanawiam się co z tą Anglią jest nie tak.

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny

Cosmpolita pewnie o wiele lepiej sie czujesz bez wymiotow mdlosci, masakra jak sobie przypomne sama mialam;/
Super,ze wasze bobasy rosna i wszystko okay.

Ja juz ledwo kolacze po terminie 2 dni nic sie nie dzieje, zero skurczy. W piatek zadzwonilam do assesement unit doo szpitala i sklamalam,ze mam reduced movements ,chcialam ctg, noi odziwo zrobili nawet extra scan, wszystko okay, :) Ta politka dobijajaca jest tutaj w 41 tygodniu masaz szyjki, a dopiero w 42 jesli nic nie ruszy to daja oxy.I

Im sie nie spieszy jak widac , tylko ja juz wole bole porodowe niz twkic dalej w dwupaku.:)

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny,

Dzieki za slowa otuchy;) Faktycznie, musze powiedziec ze 7my dzien bez wymiotow i jestem inna osoba, od razu czlowiek ma wiecej energii do zycia, bez porownania w ogole! Ale dla odmiany teraz mam inny problem- bol w pachwinie prawej jak tylko sie ruszam, ktos mial?
pAleksandra-fajnie,ze juz tak wyraznie czujesz ruchy maluszka, ja powoli zaczynam przewaznie wieczorem ale nie sa az tak wyrazne jeszcze
Oliviaa_dobrze,ze sklamalas, tak trzeba zeby tu cos zrobili:) 3mam kciuki za szybkie rozwiazanie!
tangela- tylko pozazdroscic jak tak bezproblemowo;)

Odnośnik do komentarza

Cosmpolita przejdzie Tobie calkiem, ile tygodni jestes juz w ciazy? Mi przeszlo kolo 20 tygodnia.

Bol z prawej strony w pachwinie jak sie ruszasz , moga to byc wiazafla macicy dziecko rosnie , ale tez moze byc uscisk na miednice , ja mam to teraz tez prawa strona i bol jak sie ruszam , polozna mowila mi ,ze to m oze byc wlasnie uscisk na kosc miednicy .

Trzymam kciuki za was dziewczyny!:) Zycze zdrowej spokojnej ciazy i zdrowych pieknych maluszkow:)

Odnośnik do komentarza

Oliviaaa mam nadzieję, że u Ciebie i maleństwa wszystko w porządku, pewnie "siedzisz jak na szpilkach" bo poród może zacząć się w każdej chwili. Oliviaaa możesz polecić jakiś sklep online gdzie najlepiej zaopatrzyć się w rzeczy dla maluszka? Takie typu wanienka, kosmetyki.
Cosmopolita, też miałam takie bóle, u mnie nie były zbyt uciążliwe, przeszły gdzieś w drugim trymestrze.
Teraz największy problem mam ze spaniem, bo mała wciska mi się pod żebra. W drugim trymestrze kupiłam sobie poduszkę w kształcie litery U i to był strzał w dziesiątkę, bardzo ułatwiła mi spanie.
Pozdrawiam mamusie i dzieciaczki :)

Odnośnik do komentarza
Gość pAleksandra

Cosmopolita_ to więzadła o których wspomniała Oliviaaa,też tak mam jak dłużej pochodze albo postoje.
Oliviaaa-jak już pisałam wcześniej wcześniej,moja koleżanka też tu urodziła w 42 i też jej wywoływali.Ale Tobie życze,żeby akcja się sama rozpoczęła jak najszybciej!!! no i szybkiego porodu,trzymaj się :)
Tangela- powiem Ci,że to nie tylko tutaj w Anglii tak jest,że nie badaja Ciebie w ogóle a tylko dziecko itp. Zauważyłam,że to w Polsce tak chuchaja i dmuchaja i wszystko sprawdzają,a jak dziewczyny coś tylko zakuje to jadą albo dzwonią od razu do ginekologa co to..Albo jak płaczą,że dziecka nie widziały np 3tyg na usg,a co MY mamy powiedzieć? wiem,że jak sama bym była w PL to na pewno bym była zadowolona z opieki i spokojna,że wszysvy tak szybko reagują.Ale niestety tutaj jest jak jest i musimy to zaakceptować,myśle,że jak ciąża by była zagrożona to by inaczej na to patrzyli.Jak czytałam na różnych forach dziewczyny które mieszkaja w Niemczech,Belgii,Norwegii,USA to też nie maja takich czestych USG i w ogóle podobnie jak tutaj jest.Tylko Polska takim fenomenem jest :P dlatego opieke w ciąży mamy dobra w PL.Ale to też dlatego że duuuużo kobiet w ciąży chodzi prywanie bo na NFZ same wiecie jak jest tonie dziwne,że są tak często na wizytach,częste USG,ale coś za coś.

Odnośnik do komentarza

Zgadza sie, Polska to tez nie idealny kraj ale ginekologia i poloznictwo bez porowniania z tutejszym. Smieszy mnie tez za kazdym razem jak musze im wyjasniac co to jest choroba refluksowa mimo ze im mowie po ang to jeszcze sie nie spotkalam zeby wiedzieli co to jest.
Ja mysle zrobic sobie 3cie usg w polskiej klinice, bo tu sa tylko 2 przewidziane.
Ja tez w PL bylabym spokojniejsza,no ale coz.

Odnośnik do komentarza

Jak pisałam wcześniej moja ciąża przebiega bez większych sensacji, więc jako takich złych doświadczeń z tutejszą opieką nie mam. Ale nie mam też takiego poczucia bezpieczeństwa, pewności, że wszystko jest pod kontrolą. W szpitalu gdzie rodzę (University College London Hospitals) akurat robią trzecie USG w 36 tyg ciąży, więc to też zależy do szpitala.

Odnośnik do komentarza
Gość pAleksandra

Cosmopolita_ ja też mam w planach sie wybrać do PL kliniki,myśleże to jakoś tak może w 32,33 tyg,żeby zobaczyć co u maluszka no i przede wszystkim mnie zbadać czy jest ok,żebym sie nie martwiła,no i chce sobie załatwić zwolnienie do tego czasu aż na macierzyński nie pójde..
Tangela u mnie ciąża też bezproblemowa,ale żeby nie zapeszyć....też nie mam takiego poczucia bezp. a jak bym pojechała na IP z czymś tam to odebrałabym to tak,że doktorzy by tam pomyśleli że panikuje albo coś tam.Tu gdzie ja bede rodzić jest tylko jeden szpital no i USG są tylko 2...

Odnośnik do komentarza

Czesc dziewczyny
ja w szpitalu od wczoraj mam wywolywanie ,Bo Juz pp teeminie i mialam reduced movemenrs,powiem wam ,ze jestem w szoku ta cala opieka midwofe w przychodniach to same wiecie ,ale szpital midwifes i consuktants super !

Caly czas monitoring ctg dziecka serce ,ginekolodzy przychodzą ,wczoraj mialam na ktg kilka drops i od razu w nocy midwifes zawołała szefa i drugiego lekarza zeby obejrzeli wydruki .Także naprawdę po całej ciazy na zakończenie czuje sie bezpiecznie tu ,wsadzili mi wczoraj hormon bo ja zero rozwarcia i skurczu ,i Dzis niż coś sie ruszyło takze o 3 beda wyciągać i spróbują przebić wody .
co do usg to jak wam pisałam chodziłam do polskiego giną ale mialam scan na nhs w 36 tygodniu bo moje łożysko bylo nisko ,a pod koniec jeszcze jeden extra w szpitalu jak jeździłam na Day assesement unit bo mialam reduced movements .
Moj synek jest prawie 4 kg mam nadzieje ze go wypchne jakos ale buore epidural .

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...