Skocz do zawartości
Forum
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Big Mama1

Jak odwdzięczyć się synowi?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Big Mama1

Witam,
mam na imię Joanna, mam 36 lat, mam 16 letniego syna, jestem niezamężna i nie mam powodzenia u mężczyzn. Raz tylko miałam stosunek z jednym chłopakiem, który wówczas zaliczył chyba każdą dziewczynę z mojej klasy, akurat tak się złożyło, że zrobił mi dziecko a on nawet nie wie o jego istnieniu. To był mój pierwszy i jak dotąd ostatni seks w życiu.
Tak więc jestem sama i bardzo jest z tego powodu źle.
Syn mi powiedział ,że nie będę się żenił tylko będę zawsze żył ze mną aby mi smutno nie było. Powiedział mi również, że mnie bardzo kocha i nie pozwoli mi cierpieć całe życie ponieważ według niego nie zasługuję sobie na to, żebym żyła w przyszłości samotnie, że bardzo docenia to, co ja dla niego w życiu zrobiłam i że pomimo tego, że nie może być moim mężem to będzie dbał o mnie, zawsze ze mną mieszkał, jeździł ze mną na wakacje, wykonywać za mnie obowiązki domowe i również to, że będzie nam cudownie. Powiedział mi również, że uważa mnie za piękną dziewczynę, że uważa, że mam dobre serce i, że nie rozumie dlaczego nie mam powodzenia u mężczyzn.
Kiedy to usłyszałam, to tak się wzruszyłam, że się ze szczęścia rozpłakałam, że mam tak cudownego syna. To było takie piękne i takie wspaniałe usłyszeć tyle ciepłych słów od swojego syna. Cieszę się, że docenia to co dla niego robię i że wie, że wychowywanie dziecka bez ojca jest strasznie trudne. Zawsze chciałam go wychować na szarmanckiego mężczyznę. Koleżanki ze szkoły bardzo lubią mojego syna i nie ma takiej dziewczyny, która by o nim złe słowo powiedziała, wszystkie mówią, że jest dżentelmenem. Jestem z niego na prawdę bardzo dumna, że wie jak postępować z kobietami. Nigdy go nie biłam, parę razy krzyknęłam lub dałam małego i lekkiego klapsa, chociaż i po tym miałam wyrzuty sumienia. Zawsze tłumaczyłam mu spokojnie co wolno a czego nie wolno robić.
Powiedzcie mi jak waszym zdaniem powinnam mu się odwdzięczyć, na prawdę chciałabym mu zrobić miłą niespodziankę za to co mi obiecał.
Buziaczki,
Joanna.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To wspaniale, że syn cię tak bardzo docenia, ale... nie uważasz, że szesnastolatek powinien spotykać się ze swoimi rówieśnicami, a nie składać deklaracje dozgonnej wierności swojej matce? Taka relacja może podążać w złym kierunku - czy nie pragniesz dla swojego syna, by był szczęśliwy, miał dzieci, rodzinę?
Jak najbardziej uważam, że zarówno rodzice powinni dbać o dzieci, jak i dzieci o rodziców (wszelka pomoc, odwiedziny itp), ale przychodzi też czas na odcięcie pępowiny i pozwolenie dziecku żyć własnym życiem. Nie możesz syna traktować jak partnera życiowego, a w taką rolę on wszedł/próbuje wejść jak wynika z twojego postu.

Z. 2011, J. 2014

Przepraszam za brak polskich liter - mam stara klawiature i alt mi nie zawsze działa

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Marzen@ dokładnie to samo pomyślałam. Od razu rzuciło mi się w oczy, że ta relacja matka-syn podąża w złym kierunku. O ile mały chłopiec może takie deklaracje złożyć, bo ich zwyczajnie nie rozumie, o tyle 16-latek już nie powinien tak mówić. Super, że ocenia Ciebie jako wartościową kobietę, ale powinien przede wszystkim widzieć w Tobie matkę. Nie wydaje mi się, abyś musiała się synowi odwdzięczać. Zacznij żyć swoim życiem, bo syn niedługo zacznie mieć swoje. Zacznij sama spotykać się ze znajomymi, przyjaciółmi i bądź dla syna dobrą matką, ale tylko matką.

http://www.suwaczki.com/tickers/f2wlpx9irfiwi27s.png

http://www.suwaczki.com/tickers/km5shdgeaocg228v.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

j_kaminska właśnie trochę przeraził mnie ten post - najpierw autorka opisuje swoje życie seksualne, a zaraz wyznania syna. Ja mam nadzieje, że to jednak troll jest.

Z. 2011, J. 2014

Przepraszam za brak polskich liter - mam stara klawiature i alt mi nie zawsze działa

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Big Mama - myslalas o wizycie u psychologa?
W poprzednim watku piszesz ze masz wyrzuty sumienia bo jestes surowa dla syna, choc w sumie chyba nie jestes a teraz, ze syn Cie kocha i chce byc przy Tobie. Nie uwazasz ze to krzywdzace dla niego? Bardzo dobrze ze Cie kocha a Ty jego, ale on musi miec swoje zycie i zyc po swojemu miec dziewczyne zone, kolegow wyjsc na impreze. Obawiam sie, ze Wasza relacja jest dosc specyficzna i potrzebny jest tu specjalista bo syn zostanie przy Tobie starym kawalerem, moze z braku mezczyzn uczucia przelalas na syna, a to nie do konca jest dobre.

http://s2.suwaczek.com/201404304578.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

jak czytałam wypowiedź Joanny to doszłam do wniosku, że w relacji matka-syn jest coś nie tak. matka jest jeszcze młoda i mam wrażenie, że jej relacje z synem przybierają charakter związku kobieta-mężczyzna. chłopak jest jeszcze młody, cały czas dojrzewa, może mieć 'burzę hormonów', ale składanie takich deklaracji nie stanowi o 'zdrowych' relacjach z matką. normalnie to on powinien mieć jakiś znajomych, pasje. rozumiem, że kocha matkę, będzie jej pomagał na starość, ale nie do tego stopnia, że zrezygnuje z własnego życia, przyjemności.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość joanna 19

To rzeczywiście dziwna sytuacja, mama powinna jak najszybciej to zmienić żeby syn więcej czasu spędzał ze znajomymi bez poczucia winy że mamę zostawi samą w domu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Dodaj nową pozycję...