Skocz do zawartości
Forum
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Carolineee

Grudnióweczki 2014! :)

Rekomendowane odpowiedzi

witajcie mamusie :)
tak się zbierałam i zebrac nie mogłam by do Was napisać.
Nie jestem w stanie wszystkiego nadrobić - przepraszam...
w skrócie napisze co u Nas :)
Majeczka śpi pięknie w nocy że co 4 godziny ją budzę na karmienie. W nocy karmimy się butlą z odciągniętym moim mleczkiem a w ciągu dnia cycem przez nakładkę silikonową :) Pokarmu mam dużo więc jedno ściągnięcie i mam 150 ml do zamrożenia - i tak codziennie mrożę na przyszłość by mieć :)
Ogólnie jest bardzo grzeczna. Uczymy się samodzielnego zasypiania w łóżeczku :) i całkiem fajnie nam to idzie :)
Położna środowiskowa pochwaliła moją wiedzę i podejście do Malutkiej więc więcej odwiedzać Nas nie będzie. Na wizycie u neonatologa Majeczka przybiera na wadze, ale jest w dolnej granicy - nic nie szkodzi, grunt, że przybiera :)

Ja już praktycznie doszłam do siebie - no brzuszek nie do końca się jeszcze wchłonął ale wiadomo dopiero 3 tygodnie lecą.... :)

no i tak to nam leci każdy kolejny dzień w którym widzę jak Majusia się zmienia - jeszcze 3 tygodni nie skończyła a ona siłaczka główkę już podnosi na kilkanaście sekund jak na brzuszek ją położę i sama się przekręca z boku na plecki - chyba tak jej wygodnie. Już uśmiecha się do Nas i wydaje te swoje słodkie dźwięki :) aż miło patrzeć jak rośnie :)

Dziewczynki mam do Was kilka pytań:
1. Jak długo trwał połóg u Was - tzn to krwawienie? i po jakim czasie od ustania pojawił się okres - czy był bolesny czy łagodniejszy niż przed ciążą?
2. Czy karmiąc piersią podajecie Dzieciaczkom herbatę koperkową, bo czytałam że jak dziecko na cycu jest to by nie podawać?
3. Macie jakieś przepisy dla karmiącej mamy bo już mi się nudzą te potrawy co jadam, chętnie bym coś urozmaiciła ale się boję tych przypraw...

nie wiem o co jeszcze miałam zapytać jak coś to się do Was zgłoszę :)

miłego dnia mamusie i buziaczki dla Skarbów :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Fajnie KariKari, że odezwałaś się i że u Was wszystko w porządku. Rzeczywiście nasze maluszki zmieniają się codziennie.
1. krwawiłam równo 30 dni po porodzie. Jak na razie nie dostałam okresu
2. Nie podaję herbaty koperkowej, a karmię piersią i mm
3. Znalazłam fajną stronę, z której korzystałam w pierwszym miesiącu http://blog.polozna-online.pl/porady/przepisy-na-potrawy-polecane-kobietom-karmiacym-piersia/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kari fajnie ze u was wszytko ok :)
Ja tez nie podaj e herbatki a krmie piersia :) umie juz 5 tydz i czasem 2 dni niem nic a na 3 dzien pojawia s ie jkies plamienie raz brazowe raz bordowe za tydz ide gin na wizyte to zobacze co mi powie :)

Gabi ile podajesz sztucznego pokarmu na dzien ???? Podajesz witamine k i D???

http://www.suwaczki.com/tickers/hchys65gl0qjl4xr.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kari u mnie krwawienie z tydzien chyba pozniej do 4 tyg brudzenie bardziej

absolutnie przy kp nie podaje się żadnych innych płynów bo to zaburza florę jelitową

dieta kobiety karmiacej to zwykły mit-jak dziecko ma miec kolki to bedzie mialo bez wzgledu na jedzenie.Powinno sie jesc wszystko a produkty potensjalnie uczulajace wprowadzac powoli i obserwowac reakce

http://s7.suwaczek.com/201412201755.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Vanesa podaję wit K i D. Położna powiedziała abym dawała cały czas, bo u nas słońca jak na lekarstwo. Z mm bywa różnie, ogólnie w ciągu doby je 150-300ml mm
Nuria zgadzam się z Tobą. Tak na prawdę tylko w Pl istnieje dieta matki karmiącej, pisałam o tym już nie raz. Wiadomo, że schabowych z bigosem jeść nie wolno :). Trzeba jeść lekkostrawne i powoli wprowadzać kolejne potrawy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam :)

Wasze dzieci z wątku "Grudnióweczki 2014!" są już tak duże, że nie mogą być już w dziale "Noworodki i niemowlaki" i zostają przeniesione do działu "Maluchy".
Przepraszamy za utrudnienia, ale staramy się, by forum było przejrzyste i uporządkowane.
Zapraszamy do czytania i pisania :)

Pozdrawiam
Moderator

2005 :), 2007 :), 2014 :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Większość z mam chyba nie ma czasu na pisanie - bunt dwulatka jest w natarciu :-) Ja nie lubiłam tego pojęcia, ale od kiedy teoretyczne pojęcie stało się faktem rzeczywistym - życzę cierpliwości sobie i wszystkim innym mamom. :-)
http://jantkowamama.pl/poranki-mamy-blizniakow/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Dodaj nową pozycję...