Skocz do zawartości
Forum

Grudnióweczki 2014! :)


Carolineee

Rekomendowane odpowiedzi

to sa tylko teorie niewieze w to ze jak sie wymiotuje bedzie chlopiec bo moja kolezanka wymiotowala i byla dziewczynka na to niema reguly albo jak möwia im sie czesciej wymiotuje dziecko jest zdrowsze itd kompletna bzdura ! Kolezanki i znajome moje jedne czuly sie dobrze drugie zle jedne palily w ciazy drugie nie jedna od czasu do czasu wypila szklaneczke piwa bo takie miala zachcianki na piwo i wszystkie dzieci urodzily sie zdrowe! Na to niema reguly jak dziecko ma byc zdrowe to bedzie zdrowe jak ma zyc to bedzie zylo czy sie wymiotuje czy nie! Niewiezcie w takie glupoty same wiecie po wizytach u Gina ze wszystko ok takze niedajcie sie jakims glupim zabobona niepokoic. Albo ze jak sie slodkie je to dziewczynka a jak kwasne to chlopiec tez kompletna bzdura !

Odnośnik do komentarza

Cześć mamusie :)
Trochę mi sie zaległości zrobiło wiec czytałam i czytałam:)
Pewnie, ja tez uważam ze to jak sie czujesz nie ma znaczenia czy bedzie chłopiec czy dziewczynka :) pamiętajcie ze najważniejsze zeby było zdrowe!:)
Ja czuje sie w miarę dobrze, na całe szczęście mdłości brak :) tylko brak sił i zasypanie wieczne :)
Dbajcie o siebie! Buziaki :)

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w39jcgsmd4arhk.png

Odnośnik do komentarza

Też mam z męża polewkę. Ja tam nie wierzę w przesądy ciążowe co do płci. Trochę cierpliwości i na usg się zobaczy.
Będzie pierwsze dziecko :)
Jeszcze 3 tygodnie odpukać żeby było ok to poczuję się spokojniejsza o dziecko. Za 2 tygodnie się już wybiorę na usg prenatalne. Już się nie mogę doczekać... To będzie dopiero 11 tydzień, ale akurat wtedy będę w Polsce więc trzeba korzystać.

https://www.suwaczki.com/tickers/1usaanli21un7ohr.png
https://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5englt40xe.png

Odnośnik do komentarza
Gość Megi1992

Ah tylko tak napisalam nie musicie sie denerowac wiem ze to nie prawda ale powiedziala mi to kolezanka chinka u nich sa takie przepowiednie i u niej akurat sie sprawdzilo wiec wypytywala mnie co ja mam za dolegliwosci.
A z tym ze czym wiecej objawow tym lepiej to akurat moj M. Wyczytal gdzies i sie "cieszyl" ze mam mdlosci i jestem senna :)

Ale co kraj to obyczaj :)

U mnie dzisiaj jest ponad 25 stopni i tak samo jak marta a pisze od jutro upaly :)
Wlasnie wrocilam z spacerku i z najwiekszej porcji lodow jaka kiedy kolwiek w zyciu jadlam :)

Odnośnik do komentarza

Megi mój stwierdził właśnie że jedziemy na lody, z czego ja się bardzo cieszę bo mam ochotę na puchar z owocami i mega dużą ilością bitej śmietany :) Także zaraz idę się ubierać...

Mae to tak jak moje pierwsze dzieciątko;) I jesteśmy na tym samym etapie, więc musimy wierzyć , że będzie dobrze i się nie martwić! Im większy nasz spokój i lepsze samopoczucie tym dzidziuś bezpieczniejszy więc tego się trzymajmy :) !

http://www.suwaczki.com/tickers/8dama92j8rcmg6vg.png

http://www.suwaczki.com/tickers/felkdcimi6y6fei8.png

Odnośnik do komentarza

Mae masz dokładnie co do dnia ten sam etap ciąży

co do płci i wymiotów oraz zachcianek na słodkie, słone to mając dużo czasu poczytałam i jest to bzdurna teoria - głosy są podzielone pół na pół - według mnie tym którym się to sprawdziło to czysty przypadek

tak czytałam wasze wypowiedzi i nie wiem czy któraś z was trafiła na chiński kalendarz płci - tu akurat sprawdzalność podobno większa choć i w tą teorię też nie wierzę...

z mdłościami i wymiotami nie ma co się słuchać, że jak nie ma ich to źle coś z dzieckiem - tu sprawa rozgrywa się o hormony i ich gospodarka w organizmie - jedne kobiety okres przechodzą bardzo boleśnie inne wcale go nie odczuwają i to nie świadczy o tym, że są chore i coś z ich układem rozrodczym jest nie tak... po prostu każdy ma inny organizm i tak samo każdej z nas ciąża jest inna chociażby w maleńkim szczególe

ja za 3 dni ide do lekarza i wtedy będzie usg i zobaczę moj malusieńki Skarb :) już się doczekać nie mogę

Odnośnik do komentarza

Megi1992 jestes z siemianowic?! Ja tez! Z tym, ze od dwoch lat mieszkam w wielkiej brytanii. Ja odnosze wrazenie, ze u mnie mdlosci=poczucie glodu. Jesli jest mi niedobrze i zjem cos to od razu przechodzi. Az boje sie wejsc na wage, moj facet smieje sie, ze bede nie dlugo wygladala jak maly slonik:)) ale skoro mam ochote to mam jesc.

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3skjopz590sm7.png

Odnośnik do komentarza

no właśnie coś w tym musi być, że jak zjemy coś na co mamy ocotę to mdłości nie ma
dziś się nad tym zastanawiałam, bo wczoraj rano miałam ochotę na ser biały z rzodkiewką i szczypiorkiem - zjadłam dwie aż kromki że świezutkim chlebusiem...
obiadu nie wmusiłam bo rosół mi nie wchodził... to raczej była cofka..
na kolację zachciało mi się zapiekanki więc mama mi zrobiła i co zjadłam aż 2 takie paluchy i mdłości żadnych nie miałam
dziś na śniadanie nie wiedziałam co mi się chce więc zjadłam "cokolwiek" byle zjeść i mdłości były - z obiadem masakra bo jak zobaczyłam mięso to po 3 kęsach zrezygnowałam i zjadłam kilka frytek
na kolację chciało mi się jajko na twardo - wyszło na miękko i nie daję już rady śliny przełykać tak mi niedobrze...

więc Kochane jemy to na co mamy ochotę to może choć troszkę zlikwidujemy mdłości...

Odnośnik do komentarza
Gość Megi1992

Daga-m
Serio jestes z siemianowic? Haha to sie usmialam cala polska wielka a my akurat oby dwie z malych siemianowic :) a to ci kino :) i akurat tu. Widzisy to razem tyle samo czasu jestesmy po za polska. Jestem z Bytkowa albo tuwima to zalezy jak kto na to patrzy pomiedzy :) masz 27 lat? Mam brata w twoim wieku:)

Olusssia7
Moja mama mowi to samo ze jak mam na cos ochote to mam jesc bo jej wnuczatko ma byc szczesliwe :)
Ale odmawiam sobie czasami czegos bo bym mogla jesc codziennie frytki i bym byla mala swinka :)

Odnośnik do komentarza

Jenyy, człowiek poszedł do pracy na pare godzin. Wraca a tu tyle stron do nadrobienia ! :D Kochane jesteście, hehe.

Ja wracam do żywych, jezeli chodzi o jedzenie. Co prawda na mięso dalej nie mogę patrzeć, ale zjadłam dziś lody a od paru tygodni na sama mysl o słodyczach biegłam do wc :P

Ktoś pytał o ilośc badan. Ja narazie miałam jedną wizytę w 6 tyg. i teraz idę w czwartek :) Mam nadzieję,że będę miała robione USG.

Odnośnik do komentarza

Jesli chodzi o badania w moim przypadku to w UK pierwsze badanja czyli badanie krwi pod katem chorob wenerycznych, wirusa HIV etc robia na pierwszej wizycie u poloznej, wtedy tez waza i mierza oraz robia standardowy wywiad odnosnie chorob w rodzinie i to wszystko. Nastepne spotkanie jest w 16tc, w miedzy czasie USG najwczesniej w 12tc i nie wiem jak u Was, ale mnie troszke zdziwilo, ze tu tylko i wylacznie USG przez powloki brzuszne. W czasie USG jest robione badanie pod katem zespolu Downa(na ktore mozna, ale nie trzeba wyrazic zgody) nastepne USG miedzy 20-22 tc i to wszystko. Na szczescie u mnie jest prywatna praktyka lekarska gdzie przyjmuje PL ginekolog i wlasnie u niego bylam wczoraj. Reszty mam nadzieje dowiem sie na nastepnym spotkaniu u poloznej czyli za jakies 8tyg.

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3skjopz590sm7.png

Odnośnik do komentarza

Witam wszystkie Mamusie;) dawno się nie odzywałam bo ostatnie tygodnie nie należały do łatwych. Mdłości, senność i bóle głowy dość mocno dokuczały. Od kilku dni na szczęście czuje poprawę ;) początkowo waga spadła o 2kg dziś już wazę tyle ile przed ciążą. Dziś kończę 12 tydzień. W miedzy czasie udało mi się zbadać moja Dzidzie i wykluczyć Downa. Życzę Wam wszystkiego dobrego i trzymam kciuki aby i Wam minęły dolegliwości.
P.s. Ja tez wybieram się z autokarem do Chorwacji. Wyjazd w czerwcu. Mam nadzieje ze spokojnie to przetrwamy.

Odnośnik do komentarza
Gość Megi1992

Daga-m
A to ci dopiero jaja ja jestem z korfantego :) a na tuwim chodzilam do liceum do mateji :) . I na tuwimie mialam dwie kolezanki bardzo dobre jedna mieszka teraz w tarnowskich gorach moze znasz od ciapka siostra Kasia B... I Jagoda D. Ma siostre Anie ale chyba troche mlodsza od ciebie :)

Ja nie potrafie sie doczekac na moja kolejna wizyte za tydzien chce wiedziec ze dalej wszystko okej i widziec mojego szkraba :)

Odnośnik do komentarza

Dziewczynki ale się rozpisałyście:)

Faktycznie jest nas kilka w 9 tygodniu ciąży:) Przynajmniej możemy porównywać objawy i różne inne rzeczy i rodzić też pewnie będziemy w przybliżonym czasie.. Tak jak czytam majóweczki to sypią się jedna po drugiej :)

Co do badań ja miałam na 1 wizycie zlecone wszystkie jakie tylko są potrzebne, łącznie z HIVem, glukozą czy określeniem grupy krwi - łącznie ok 20 parametrów. Po 7 godzinach już miałam wyniki, więc szybko poszło!
Sprawdzałam dzisiaj waszą teorię odnośnie "jak masz mdłości to jedz na co masz ochotę" i powiem Wam, że się sprawdza! Gdzieś koło 16:00 zaczęłam wcinać małe przekąski jak tylko poczułam głód i jakoś przetrwałam resztę dnia. Chociaż na myśl lub widok mięsa to tak jak wy... od razu mam odruch .

Swoją drogą pytanie za 100ptk. Od kiedy zaczyna się wg Was mamuśki II trymestr?

Mam 2 książki, siedziałam na kilku forach i jest kilka teorii... 13 tc / 14tc czasem nawet 16tc. Jak wy uważacie??

http://www.suwaczki.com/tickers/8dama92j8rcmg6vg.png

http://www.suwaczki.com/tickers/felkdcimi6y6fei8.png

Odnośnik do komentarza

Dziewczynki mi za jakiś czas tez będziemy się chwalić, że już urodziłyśmy i będziemy opowiadać wrażenia :)
a tymczasem cieszmy się tym pięknym czasem :)
ja dziś w 9 tydzień wkroczyłam i wyczytałam, że dzidzia w tym tygodniu zaczyna się ruszać już :) no my na te ruchy jeszcze musimy poczekać :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...