Skocz do zawartości
Forum

Grudnióweczki 2014! :)


Carolineee

Rekomendowane odpowiedzi

ja wybrałam mały szpital w międzylesiu ze względu na kapitalny personel i kameralną atmosferę. Do tego jest możliwość również porodu w wodzie. Wiesz to jest zupełnie inaczej niż w dużym szpitalu gdzie jest mnóstwo rodzących, jest kocioł i trzeba mieć własną położna. Tak takiej potrzeby nie ma. O madalińskiego juz się kiedyś rozpisałam i moje zdanie jest niezmienne tragiczne. No pewnie inaczej jest jeśli się ma tam własnego lekarza i położną ale uważam to za zbędny wydatek. W dodatku ostatnio w szpitalach katolickich wszystkim odbija i masowo powołują się na klauzulę sumienia-nie chcąc dawać np znieczulenia. Nie, dziękuję.Niedawny przykłąd ze szpitala praskiego gdzie dziewczynie 160cm, o chłopięcej szczuplutkiej budowie kazali rodzic SN dziecko 4100 bo klauzula sumienia i nie po bożemu jest rodzić przez cesarkę czy ze znieczuleniem(sumienie wygaszał się za 600zł) na dokładkę podając nazwisko ojca dziecka inne niż własne usłyszała wygłoszone z oburzeniem że ona się przecież inaczej nazywa. Imię dziecka Iga zostało skomentowane-ale to jest żydowskie imię.
Coś okropnego.

http://s7.suwaczek.com/201412201755.png

Odnośnik do komentarza

ja mam taką wanienkę po bratanicy ale z tego co widziałam ta wypraska bynajmniej nie jest pomocna przy kąpieli niemowlaka. Sprawdza się dopiero u takiego starszego , zwartego że tak powiem i reagującego dziecka.

Kobieta, która prowadzi obecnie wykłady w szkole rodzenia powiedziała o fajnej rzeczy. Ona poleca od momentu kiedy nauczymy się już obsługi maluszka (2-4 tyg)brać prysznice razem z nim, aby póxniej nie było problemu z myciem główki kiedy woda leci na głowę i zwykle jest cyrk. Generalnie ona twierdzi że do czego dziecko przyzwyczaimy na początku tak będziemy z nim mieć. Jeśli nauczymy że śpi w bezwględnej ciszy to mamy przesrane. Sugestia z prysznicem do rozważenia.

http://s7.suwaczek.com/201412201755.png

Odnośnik do komentarza

Nuria - o Międzyleskim szpitalu słyszałam dobre opinie też :)
Bielański też spoko.
Ja zdecydowałam się na Madalińskiego bo lekarkę z tamtąd mam i wiem, że ona otoczy mnie opieką i pomoże... już i tak dużo mi pomogła więc dla mnie to sprawa oczywista. Co do natłoku rodzących to zgadza się - dużo chętnych. Ja wykupuję położną bo chcę w praktyce już z maluszkiem razem z mężem się przygotować i być pewna ze sobie poradzę...
Koleżanka moja rodziła tam 2 tygodnie temu i nie miała nic wykupionego - leżała 3 tygodnie bo nadciśnienie miała i była zachwycona że tak się nią zajęli, mimo, że nie miała lekarza z tamtego szpitala
co do znieczulenia to ja chcę sama próbować, a gdy poczuję, że nie dam rady poproszę o znieczulenie tak ustaliłam z moja panią doktor

co do kąpieli - to całkiem fajna opcja kąpać się z maluszkiem... faktycznie do rozważenia opcja..

Marta A - wanienka super bo wiadomo, że i tak do pewnego momentu w niej będziemy kąpać, a jak maluszek siądzie to już w wannie się kąpie.... popatrzę aż te wanienki bo właśnie taką rozważam kupić

Odnośnik do komentarza

Gabi jeszcze masz troszkę czasu na zrobienie rozeznania co do szpitala. Myślę, że nawet możesz się udać tam i z kimś pogadać....
Młoda Fasolka - ja miałam ostatnio tak, że czułam moją Malutką w bocznych częściach podbrzusza a wiem, że wtedy tam miała ułożenie - z jednej strony rączki a z drugiej nóżki... teraz chyba się przekręciła bo czuję ją w różnych miejscach i nie tak mocno jak wcześniej...
wczoraj miała czkawkę pierwszy raz a ja bezsilna nie mogłam jej pomóc... śmieszne uczucie

Odnośnik do komentarza

Nuria wlasnie mi nie powiedziala ile tylko ze jest podwyzszona i wcale to nic nieoznacza ale mam sie zgosic do dietologa,zadzwonie po Termin po 14 bo maja teraz przerwe. Ale juz zaczne ta diete dla swietego i dziecka spokoju, nigdy w zyciu bym sie niespodziewala ze mnie moze to trafic bo jem zdrowo ale czytalam ze to niezalezy od jedzenia tylko ze jakis tam Hormon nie jest produkowany i dlatego powstaje ten cukier.

Odnośnik do komentarza

z cukrzycą ciążową jest tak że hormon wydzielany przez łożysko bloku insulinę która zbija cukier więc przytrafic się to może każdej
w Polsce dostałabyś glukometr i dietę na początek-nic strasznego
ale to też wszystko zależy od tego jak faktycznie wyglądają te wyniki-z ciekawości daj znać jak je zobaczysz bo mnie ostatnio interesuje ten temat

http://s7.suwaczek.com/201412201755.png

Odnośnik do komentarza

Witam Dziewczyny :))

Całkiem fajne te koszule nocne:) Gdyby nie to że się obkupiłam już w Biedronce kiedyś jak była ta seria ubrań dla kobiet w ciąży (naprawdę fajnej jakości), to bym się skusiła na te:)

Lenson
Z tego co czytam to widać że jesteś bardzo dzielną i silną kobietą.. Trzymam kciuki za Ciebie żeby tej siły Ci nie brakło i żeby udało Ci się emocjonalnie "zdystansować". I nie wątp w swoje racje, zasługujesz na szacunek. Ojciec nie dorósł do roli Taty, ale miejmy nadzieję, że się w porę opamięta.. Na pewno nie chciałby stracić Ciebie i dziecka, więc niech zacznie z Tobą "współpracować"..
Mówisz ze nie masz się do kogo bliskiego z tym udac bo Ci wstyd, ale nie potrzebnie. Ty nie masz czego się wstydzić.. A często rozmowa z kimś, wsparcie może przynieść dużo pomocy. Oczywiście masz nas tutaj i służymy słowem, ale jakbyś potrzebowała czegoś więcej, to nie wahaj się żeby z kimś zaufanym pogadać:)

aniolmag
Witamy doświadczoną grudniową mamę :) Masz już za sobą to co nas dopiero czeka - i te piękne chwile, ale też te trudniejsze momenty. No i masz przy sobie prawie rocznego Skarba:)

MłodaFasolka
Ja zawsze czuje ruchy gdzie indziej. Najmocniejsze są po prawej i lewej stronie podbrzusza, aż mi mocno brzuch wybija. Słabiej czuje u góry. A na samym dole po środku to mnie boli jak kopie:/

W ogóle dziewczyny też tak macie że coraz mocniej czujecie kopniaki? Wiem że to normalne, że skoro mały przybiera na wadze to jego kopniaki mogą być mocniejsze, ale nie wiem czy aż tak. W nocy często się budzę tak mnie kopie, w dzień jest coraz częściej aktywny aż czasem mam wrażenie że za bardzo. Nie wiem czy po prostu sobie "bryka" i mogę być spokojna że go czuję, czy może próbuje mi zakomunikować że coś się dzieje...że mu źle;/ nie wiem. Jak to jest u Was?

miłego popołudnia :)

http://fajnamama.pl/suwaczki/sbigd5v.png

Odnośnik do komentarza

Aleksandra- ja mojego smyka poczułam dopiero tydzień temu, więc jestem 'mało doświadczona' :D Ale czasami też zdarza mu się mocniej uderzyć. Jeszcze się do końca nie mogę przyzwyczaić do tego uczucia. :) Czasami ma dzień, że daje często o sobie znać, a czasami tak jak przed wczoraj, tylko delikatnie na wieczór. Za to wczoraj nad ranem, aż wstać na chwilę musiałam, tak dawał :)

http://www.suwaczki.com/tickers/klz9mg7y2yz7q0e9.png

http://www.suwaczki.com/tickers/9ltfxzdvgh2q7ta5.png

Odnośnik do komentarza

MartaA super wanienka
Ja też mam zamiar rodzić na Madalińskiego :)
Dobre opinie czytałam o Międzylesiu, o Bielańskim raczej też, ale różnie.
Gabi ja też biorę Femibion. Ostatnio gdzieś chyba czytałam, że znieczulenie przedłuża poród i tak się nad tym zaczęłam zastanawiać, czy warto.
Nuria też mi się wydaje, że od początku trzeba być twardym i przyzwyczajać dzieciątko do różnych rzeczy. Moim priorytetem będzie usypianie w łóżeczku. Wiadomo, że bym chciała się całą noc do mojego malucha tulić, ale a dłuższą metę wiem, że będzie to problem.
MłodaFasolka ja czuje małego na całym brzuchu. Nad pępkiem tak z 5 cm, po obu bokach, chociaż częściej po prawej, ale i tak najwięcej w podbrzuszu.
O dziwo nie budzę się w nocy przez kopniaki, rano jak wstaje to mam wrażenie, że mój mały też dopiero wtedy i się z nim witam :)
Olusia spóźnione wszystkiego co najlepsze ! :)
Aleksandra też się właśnie czasami zastanawiam czy jak się rusza to tylko z radości, czy są momenty, że na coś się wkurza. Jeszcze nie umiem i ciekawe czy kiedykolwiek uda mi się to odróżnić...

Odnośnik do komentarza

Martaa89 jeszcze poczöjesz poczekaj jeszcze z tydzien! Möj wariuje caly czas, powinien 95% spac a on 95% buszuje!
Dzwonilam do tegpo dietologa i jutro mam byc o 8 rano na czczo tym razem (bedzie robiony test jak w zescie robily) i mam dzisiaj tylko do 20 godz jesc,chyba umnre z glodu po 20! Ale musze moze jutro bede wiedziala wiecej czy mam cukrzyce czy nie.

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny :)

Co do kopniaków i ruchów, to też czuję je poniżej pępka. Raz z prawej, raz z lewej ale nigdy wyżej. U mnie maleństwo po tym ostatnim tygodniu gdzie go prawie nie czułam znowu harcuje na całego. Wczoraj wieczorem zrobił mi nawet niespodziankę i to pierwszy raz ! Leżałam już w łóżku i czytałam książkę no i zaczął brykać. Patrzę sobie na brzuszek a tu bach kopniak i brzuch się rusza ! I tak z 5 min. Jak mój K przyszedł do łóżka do chciałam mu pokazać i delikatnie zapukałam palcem w brzuszek i mówię "haaaaaloo" i po chwili maleństwo kopnęło w to miejsce i było wszystko widać :D Niesamowite.

Ja też chciałabym rodzić naturalnie i spróbować swoich sił. Bo w końcu nie jestem wstanie przewidzieć co ja będę czuła. Są tak różne reakcje kobiet. Jedna koleżanka opowiadała mi, że było to najpiękniejsze przeżycie, nic ją nie bolało a podobno sekret tkwi w oddechu i spokoju. Druga natomiast miała tak potworne skurcze po odejściu wód, że błagała o znieczulenie. Więc wolę mieć deskę ratunkową w postaci możliwości ze skorzystania ze znieczulenia

Odnośnik do komentarza

U mnie synek też z reguły kopie tak, ze brzuch podskakuje, ale ma swoje ulubione miejsce - lewa strone brzuszka :D 90% czasu spedza w tym miejscu. Jak czuje kopniaki to też od lini pępka w dół, bo tam jest teraz nasza macica ( caly czas nie dochodzi do mnie, że jest juz takaa duza a flaki gdzie? :D)
Ostatnio przez te nerwowe sytuacje dzidzia cichutka jak makiem sasial, tylko jak juz zasypial to kopnie raz,dwa zebym sie nie denerwowala i dalej cisza.
Kurde, co do Was pisze i mysle o synku to mam oczy pelne łez. Mam jakis totalny zjazd nastroju i nie wiem ile to jeszcze potrwa, ale zaczynam miec dosc. Czuje sie osamotniona z tym wszystkim..

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...