Skocz do zawartości
Forum

Grudnióweczki 2014! :)


Carolineee

Rekomendowane odpowiedzi

Witam dziewczyny :)
Gratuluje dzięciątek :) cudowne zdjęcia :))
karikari wszystkiego co najpiękniejsze :)

Ja badań prenatalnych nie robiłam, lekarz powiedział, ze wszystko w porządku i tego się trzymam :))

Co do porodu, to ostatnio pytałam się mojego M czy chce być, powiedział, że jeszcze nie myślał o tym, ale mam nadzieję, że będzie chciał.

Zjadłam całą miskę bobu i popiłam koktajlem truskawkowym :)) mniami

Odnośnik do komentarza

Tak czytam o tych badaniach preantalnych, czy robić czy nie. Mój lekarz nic jeszcze mi na ten temat nie mówił (chodzę do niego prywatnie). Myślę, że gdyby była taka potrzeba chyba by coś powiedział. Aczkolwiek jak będę u Niego w środę zapytam. Na ostatniej wizycie mówił co prawda, że teraz bd miała robione dodatkowe badania, konkretnie nie mówił czy chodzi o krew, mocz czy jakieś szczegółowe usg.

Ja zjadłam śledzika w śmietanie i koktajl z truskawek :D
A co do herbat ziołowych to lekarz powiedział, że można miętę (UWIELBIAM) ! Ale nie powinnam pić mojej ukochanej zielonej herbaty, ani yerby :(

http://www.suwaczki.com/tickers/klz9mg7y2yz7q0e9.png

http://www.suwaczki.com/tickers/9ltfxzdvgh2q7ta5.png

Odnośnik do komentarza

Olusssia7
To nie jest obowiązkowe ale miałaś zrobic? Haha uśmiałam sie. Czyli chciała zarobić i cię naciągnąć :)

Vanesa35
Super dziękuje czyli jak byś chciała znów robić to znów płacisz haha brak słów.

Nie wypowiadam sie dla mnie to naciąganie ...
A ze kobietki w ciazy sie boja to płaca i robią.

Odnośnik do komentarza

Nie można zielonej herbaty?? O!A ja czasami piłam z opuncją i nagietkiem - yumm ;)

Powiem wam, że dziś dostałam telefon z przychodni i podobno dziś byłam umówiona na wizytę, ale się nie stawiłam... no to ja od razu z pytaniem czy za 15-20 minut mogę jeszcze przyjechać i wsiadłam w samochód i pojechałam :D Więc zamiast w poniedziałek byłam dziś ( coś mi się pochrzaniło ... ) słyszałam pierwszy raz serduszko... tak ślicznie biło! :D Wszystko jest ok, tylko muszę brać Magnum B6 2 razy dziennie i jeść 10 posiłków małych, bo przytyłam już 2 kg... w sumie to wróciłam znów do wagi sprzed ciąży, ale p. doktor powiedziała, że mam przybrać jak najmniej i jeść tak jak mówi, bo po ciąży trudno się gubi :)

Zadowolona jestem z wizyty, tylko szkoda, że nie miałam USG bo już było za późno... ale przynajmniej serduszko usłyszałam przez takie małe urządzonko :) Za 4 tygodnie wizyta i USG- znów będę dni odliczać...

Odnośnik do komentarza

Hej ;) Jestem tu nowa i tak czytam sobie co nieco tu na forum. I moim zdaniem co do lekarzy trzeba trafić na naprawdę dobrego. Ja chodzę na NFZ, do tego w gabinecie jest polozna która przed porodem i po porodzie będzie do mnie przychodziła. Za żadne badania nie musiałam płacić nawet za precatalne, czy usg 4d. Chodzę co 2 tyg jak na razie, co bylo zwiazane z nieprzyjemnymi objawami ciazy. mam nadzieję że teraz będę trochę rzadziej chodzic. Obecnie mam 14 tydzień, termin na 6-7 grudnia i będzie chłopiec

Odnośnik do komentarza

Z tymi ziołowymi herbatkami to podobnoż jest tak, że nie zaleca się ich picia dla ciężarnych tylko dla tego że w większości z nich nie przeprowadzano badań u kobiet w ciąży także producenci sami nei wiedzą czy one szkodzą czy nie. Tak słyszałama le ile w tym prawdy.. :) Ja miałam już 3 razy USG i widziałam na ekranie jak serduszko bije ale ani razu nie miałam KTG, czy to nie dziwne? Tak się teraz nad tym zastanawiam bo to juz 12 tydzien ;/

Odnośnik do komentarza

Megi mi lekarz mówił, że ponownie prenatalne badania robię się w po 21 tc, czy jakoś tak. Dokładnie nie pamiętam w których tygodniach. Zgadzam się, że badania powinny być za darmo.
Prenatalne nie jest obowiązkowe, lecz zalecane. Po 35 r. ż jest obowiązkowe. Moja pani dr zalecała abyśmy je wykonali. Mąż początkowo nie chciał, bo bał się wyniku. Nie chciał abym się denerwowała do końca ciąży. Sama się zapisałam i mu powiedziałam, że chcę je zrobić. Poszłam i jest OK. Mąż jest zadowolony wynikiem.
Bardzo dużo pieniędzy idzie na wizyty, badania i leki. My za wizytę płacimy 250zł, a chodzimy co 2 tyg. Tragedia. Przed każdą wizytą muszę badać krew i mocz.
Ja na usg chodzę od 4tc co 2 tyg i za każdym razem mam usg.
Mąż będzie przy porodzie, chciałabym urodzić naturalnie.
Truskawki ze śmietaną zjedzone. Kompot truskawkowy gotuje się, w całym domu pachnie truskawkami :)
MłodaFasolka niezła mieszanka śledzik i truskawki :)

Odnośnik do komentarza

Ja na szczęście za wizytę płacę tylko 80zł więc w porównaniu z niektórymi z Was to naprawdę nie dużo. No, ale cóż zrobić, gdybyśmy chciały chodzić na NFZ to w większości przypadków sporo musiałybyśmy czekać prawda? Niestety...

Carolineee- No lekarz powiedział, że nie powinno się jej pić bo zawiera jakieś tam skladniki. Szczerze to nawet nie wiem co i dlaczego. :) Przed ciążą piłam ją hektolitrami, a teraz nawet mnie nie ciągnie... Wiec może coś w tym jest.

http://www.suwaczki.com/tickers/klz9mg7y2yz7q0e9.png

http://www.suwaczki.com/tickers/9ltfxzdvgh2q7ta5.png

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny:)
Gratuluję ślicznych i zdrowych dzidzi:)
KariKari- stoo lat!
Mimi88- witamy serdecznie:)
Co do infekcji to mi na takie delikatne zapalenie lekarz kazał brać 2xdz lactovaginal i 2xdz lacibios femina, to są same te dobre bakterie i wtedy mi pomogły ale teraz miałam takie poważne też cała się poobcierałam i zapisał mi Gynazol, ale widziałam fajną rzecz w aptece taki żel do smarowania po myciu Lacibios femina i podobno odbudowuje skórę i chroni przed infekcjami, zobaczymy czy zda rezultat:)
A ja też chcę rodzić z mężem, ale ostatnio rodziła jego siostra i tak się przejmował, że powiedział że on chyba oszaleje na porodówce zwłaszcza jak będę rodziła kilka godzin;p No cóż będzie musiał dać radę. Tylko ja chodziłam właśnie zimą do szkoły rodzenia ze szwagierką i położna trąbiła żeby w żadnym wypadku mąż nie powędrował na drugą stronę, bo poważnie może dostać szoku pourazowego do końca życia;p I do niego należy tylko strona od pasa w górę;)
W Poznaniu do bezpłatnych szkół rodzenia przyjmują od 20 tygodnia, a do płatnych można chyba iść kiedy się chce:)

Odnośnik do komentarza

Aha i jeszcze mówiły położne żeby za bardzo wszystkiego nie pisać dokładnie w tym planie porodu, bo jak napiszesz że nie chcesz znieczulenia a w trakcie porodu zdecydujesz inaczej to nie dadzą, że jak napiszesz że nie chcesz stażystów, to nie będą wchodzić nawet jakbyś potrzebowała, bo oni niby potrafią czasem pomóc itd itd, może jak położna nie będzie złośliwa to pójdzie na rękę, ale różnie bywa, lepiej być ostrożnym:)

Odnośnik do komentarza

Czy któraś z was bierze "zwykłe" witaminy? Bo ja do tej pory brałam tylko Folik i od czasu do czasu zestaw 11 witamin. Teraz zastanawiam się nad braniem tych witamin codziennie, mimo że staram się pochłaniać ile się tylko da owoców i warzyw.
Wizyta u położnej dopiero za miesiąc. Oj będę miała do niej mnóstwo pytań...

https://www.suwaczki.com/tickers/1usaanli21un7ohr.png
https://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5englt40xe.png

Odnośnik do komentarza

Witam nowe mamusie ! Gratulacje ! :))

Ktoś miał problem z rejestracją? W prawym górnym rogu jest opcja "Zaloguj się/Zarejestruj się" ;)

KariKari sto lat, sto lat ! Za rok będziesz już miała maluszka przy sobie ! :D

Gabi82, przecudne zdjęcia !!!! Twój lekarz musi miec dobry sprzęt, że tak wychwycił. Cudne maleństwo !

Megi1992 z tego co się orientuję to w Polsce badania prenatalne są obowiazkowe dla kobiet po 35r.ż i młodszych, które są obciążone wysokim ryzykiem ( wywiad) wtedy badania są bezpłatne ( nie wiem jak to jest gdy kobieta prowadzi ciążę prywatnie).

Tak pisząc o b.prenatalnych, podobna tematyka: Zastanawiałyście się nad USG 3D/4D ? Cały czas chodzi mi po głowie czy się decydować, ponoć wrażenia i pamiątka niesamowite.

Co do mięty, to gdzies czytałam, ze mozna pić miętę pieprzową, ale gdzie to już nie pamiętam.

Pochwalę się Wam kobitki : zrobiłam dziś na obiad kotlety z piersi w cieście naleśnikowym i zjadłam ! :D Pierwsze mięso od dawien dawna.. Jestem z siebie dumna hehehe Nawet zapomniałam o tym, że dzień zaczęłam wymiotami.

Miałam dziś miec wizytę, ale Pan doktor zachorował, ale na szczęście jadę jutro, bo dziś mi się L4 kończyło a muszę miec ciągłość. Także jutro mam nadzieję zobacze moje maleństwo i bede mieć to USG genetyczne.

Odnośnik do komentarza

Witam ale się rozpisałyście;) ja dziś cały dzień zabiegana dopiero teraz sobie mogłam na spokojnie poczytać ;)

magnoliam super że wszystko dobrze z maleństwem;) mam nadzieje że z powodu łożyska nie będziesz miała żadnych poważnych kłopotów.
KariKari super że wszystko dobrze oby tak dalej;)

Kari sto lata i dużo dużo zdrówka dla Ciebie i maleństwa;)

Vanesa 35 świetnie że u Ciebie wszystko w jak najlepszym porządku;) szkoda tylko tej płytki;(

Mae ja też mam termin na 13 grudnia na szczęscie to nie piątek ;)

Witam ~mimi_88;)

asiaroza1 ja słyszałam że można tylko żeby nie przesadzać i od czasu do czasu piję ;)

Witam pina220 i gratuluję synka;)
Na forum jak na razie same chłopaki ;) ciekawe która z nas będzie miała córeczkę;)

~mimi88 ja też miałam już 3 razy usg;) i to jest w normie ;) a ktg robi się już pod koniec ciąży na razie za wcześnie.

Gabi82 piękne zdjęcia ;)

http://www.suwaczki.com/tickers/relgj44jyqw72m9x.png

https://www.suwaczki.com/tickers/relgx1hpa9terjpy.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...