Skocz do zawartości
Forum

Grudnióweczki 2014! :)


Carolineee

Rekomendowane odpowiedzi

teoretycznie tak... ale sa 2 warunki:
1. musi pracować w tym szpitalu w którym rodzisz... jak sie nie dostaniesz i musisz jechać gdzie indziej to przepada...
2. nie może mieć akurat dyżuru bo tak to jest 'dla wszystkich'...

PS ja nie miałam wykupionej... ale miałam super warunki i na opiekę położnej nie narzekam :D

http://fajnamama.pl/suwaczki/7fq1be1.png

Odnośnik do komentarza

Megi1992 tak to jest to badanie tez niewiem jak to sie nazywa ale chce zrobic bo mam 35 lat i chce byc pewna,möj lekarz tez mi tego niezaproponowal u mnie tez wszystko ok ale sama dla siebie chce bo möj maz ma tez inna grupe krwi niz ja ale to tez w dzisiejszych czasach niejest problemem dostaje sie strzykawke i po sprawie. U ciebie niejest za pözno bo z tego co zapamietalam to ty tez na 1 grudzien masz termia takze ja Termin na to badanie bede miala w 13 tyg jak sie niemyle,zreszta to chyba mozna zrobic zawsze. Takze to sprawa indiwidualna. to sie nazywa Nacken Hals Messung. Mozesz swojeg lekarza zapytac.

Odnośnik do komentarza

Marion, bardzo mi przykro, trzymaj się i nie poddawaj, aniołek będzie nad tobą czuwał!

To USG prenatalne o którym piszecie to jest USG z badaniem przezierności karkowej, jesli fałd karkowy u dzidziusia ma odpowiednią długość to wszystko jest ok, jeśli lekarz ma wątpliwości to kieruje pacjętkę na badania prenatalne, te bardziej skomplikowane, ale jeśli jest to z polecenia lekarza to jest bezpłatne i również bezpłatne jest dla kobiet po 35 r.ż. :)

To USG jest podstawą do tego, czy trzeba się martwić, czy można być spokojną :) Nie wiem jak w innych państwach, w Polsce to jest normalne USG z dodatkowym pomiarem i wykonuje się je w 11-13tc, ja mam 22 maja w 12tc i 1dn :) Płacę jak za normalne USG. Możecie zawsze zadzwonić do swojej przychodni i dopytać się o takie USG, czy płacicie tyle samo na czym polega i kiedy najlepiej wykonać :)

Odnośnik do komentarza

Marion- trzymaj się dzielnie.

Ja pracuję. Mam typowo biurową pracę, 8 godzin przed kompem. Na początku zakładałam, że będę pracowała do września-października, ale co raz bardziej mi się nie chce. Być może już w sierpniu pójdę na L4, wcześniej wykorzystam 2 tygodnie urlopu, żeby wczasy pod gruszą dostać.
Samopoczucie ogólnie ok, jestem bardzo śpiąca, męczą mnie mdłości, nudności, wymioty, ale muszę dać radę dla Dzidzi.

http://www.suwaczki.com/tickers/km5sroeq551izby2.png

Odnośnik do komentarza

soqlka- to prawdopodobnie zwyczajne zapalenie pęcherza czy coś tam takiego, pobierzesz kilka dni coś co zapisze ci lekarz i przejdzie, staraj się jeść żurawinke :)
W czwartek mam wizytę o 14.00 u innego lekarza, pora się wreszcie zdecydować, kto ma prowadzić moją ciążę do końca, bo ostatnio mój lekarz obecny nie był delikatny, ani miły za bardzo, co mi sie nie podoba, więc chcę też pójść do kogoś innego :)

Odnośnik do komentarza

Ja chodzę normalnie do pracy, z tym, że czasami częściej biorę dziewczynę za mnie, w tym tyg mam wolną środę i piątek, mam raczej spokojną pracę, bo jestem sama sobie szefową, więc mi się poszczęściło :)) no ale wiadomo, że to też większy stres i duża odpowiedzialność.

Carolineee i bardzo dobrze, jeśli pamiętasz, to ja też ze swojego lekarza w ogóle nie byłam zadowolona, a teraz jestem w siódmym niebie, że mi się taki trafił :)) warto czasami poszukać :)

Odnośnik do komentarza

Mam nadzieję, że Pani Doktor do której się wybieram z polecenia będzie dobrym wyborem. Liczy sobie 190zł za wizytę bez USG... no cóż, zobaczymy. Faktem najbardziej przekonującym jest to, że jest ordynatorem i jeśli w tym szpitalu jest jej pacjentka, to jest traktowana bardzo dobrze, ma idealną opiekę tak samo jak maluszek- to mnie tym bardziej przekonuje. Mam awaryjnie jeszcze jednego , tym razem Pana Doktora, który za wizytę z USG bierze 120zł, usg co miesiąc... no i nic wiecej sie nie dowiedziałam, jedynie że jest miły i osoba, która mi go polecała była bardzo zadowolona bo prowadził jej 2 ciąże :)

Odnośnik do komentarza

JA też pracuje mam troche bardziej szkodliwą pracę Fryzjer kosmetyczka Wizażystka ... prowadzę własną działalnosc i staram sie spedzac w tyg poł dnia tyko w pracy a w piatki i soboty cały dzien bo najwiecej pracy mamy ! mysle ze ok wrzesnia na chorobowe pójdę dopiero chyba że szybciej bedzie to konieczne :)ale Pani doktr mowi ze jak sie czuje na siłach i nie przeszkadzaja mi zapachy to moge pracowac naszczescie pracujemy na bezwonnych srodkach jedynie lakiery mi przeszkadzaja !
gdyby nie mdłosci i co jakis czas wymioty to było by super no ale trzeba przez to przejsc :):):) w czerwcu ok 20 wybieram sie na urlop do Grecji a wy dziewczyny gdzie sie wybieracie :)??? pozdrawiam

monthly_2014_05/grudnioweczki-2014_10845.jpg

http://www.suwaczki.com/tickers/hchys65gl0qjl4xr.png

Odnośnik do komentarza

No pewnie Pani doktor mowiła ze jezeli ciaza przebiega rawidłowo to smialo do 7 miesiaca mozna jechac na urlop pote wiadomo jest juz ciezko ... no i pytała gdzie planujemy jechac powiedziałam ze Grecja samolot albo chorwacja samochodem to stwierdzila ze lepiel 2 godz lotem niz samochodem tak długo ;/

Mdlenka dzieki :) no staram sie jak najmniej z tymi farbami tylko jak juz musze naszczescie drzwi otwarte sa wiec jest ok hehee :)

http://www.suwaczki.com/tickers/hchys65gl0qjl4xr.png

Odnośnik do komentarza

na bóle głowy w ciąży polecam zimne okłady na czoło do tego leżeć leżeć i jeszcze raz leżeć...
drugi sposób to spacer czyli dotlenienie mózgu...

ostateczność to tabletki z paracetamolem- one wg Światowej Organizacji zdrowia są przebadane i są bezpiecznie dla dziecka i mamy... ale tez musimy wiedzieć jaki jest to poziom bólu... brać je w ostateczności....

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...