Skocz do zawartości
Forum

Grudnióweczki 2014! :)


Carolineee

Rekomendowane odpowiedzi

cześć Dziewczyny :)
cieszę się że znalazłam takie miejsce :)
obecnie zaczął się u mnie 9 tydzień- jest to moja pierwsza ciąża, jestem już po 2 wizytach u ginekologa i jednej w szpitalu (troszkę spanikowaliśmy bo wystąpiły plamienia),
terminu porodu niestety lekarz mi nie określił i nawet nie mam założonej książeczki ciąży, ale 20 maja mam kolejną wizytę więc obiecał że teraz to zrobi :))) z "internetowego" pomiaru wychodzi na 25 grudnia :)))
jestem ciągle na Luteinie 100g 2 razy dziennie, ale dzięki temu nie dzieje się już nic niepokojącego...
pozdrawiam Was serdecznie :)))

Odnośnik do komentarza

Ja chodzę do lekarza na NFZ, jestem z niego bardzo zadowolona, ale muszę przyznać, że jestem w dobrej sytuacji- pracuję w Dyrekcji pod którą podlega moja przychodnia, w związku z tym nie ma problemu z wizytami, wszelkimi pytaniami i wątpliwościami. A do tego, w przychodni w której pracuję jest jedno z najnowocześniejszych usg, jeśli mam ochotę podejrzeć Maleństwo, a lekarz w danej chwili ma wolne schodzę piętro niżej i oglądam Dzidziusia.

http://www.suwaczki.com/tickers/km5sroeq551izby2.png

Odnośnik do komentarza

olusssia7
A u mnie jest inaczej. Chodzę prywatnie do lekarza, bo nie mam zameldowania stałegow w trójmieście, więc ewentualnie musiałabym jeździć do Słupska na wizyty co mi się nie widzi.

A co do mojej lekarz, jestem mega zadowolona.


Ja też mam meldunek w innym województwie - to nie ma nic do rzeczy... zgłaszasz się do lekarza, masz dowod ubezpieczenia (teraz wystarczy pesel, czy to idzie z kasy 3, 5 czy 10 nie ma znaczenia - ubezpieczenie obowiazuje na terenie całej polski...) wiec mozesz spokojnie isc do lekarza w Gdańsku, Gdyni czy nawet w Zakopanem jak masz taka fanaberie...

Ja na NFZ prowadziłam obie ciąże i tą też zamierzam... opieke za każdym razem miałam super... włącznie z tym że lekarka przy pierwszej ciąży dała mi swój numer kom... jak wylądowałam w innym szpitalu to do mnie codziennie dzwoniła i dowiadywała się co słychać! powiedziała że akurat jest poza warszawa i dlatego nie mogła przyjechać bo tak to by mnie odwiedziła.

Nawet lekarza pierwsego kontaktu mam tutaj - ale to trzeba wypełnić tylko formularz ze chcesz miec w danej przychodni lekarza pierwszego kontaktu...

http://fajnamama.pl/suwaczki/7fq1be1.png

Odnośnik do komentarza

Witam dziewczynki! Ja mam dzis lenia jak nigdy. Z lozka wyszlam o 12 i zastanawialam sie czy sie ubrac czy dalej lezec. Jednak wybralam to pierwsze.
Jesli chodzi o pytanie jednej z dziewczyn o lekarza. To ja mieszkajac w UK, mam ograniczone pole popisu. Co prawda ide na USG prywatnie, do polskiej przychodzi, ale to jedynie diagnostyka. Nie prowadza onia calej ciazy. A jesli chodzi o midwife tj. Polozna to ona prowadzi tu ciaze od poczatku do konca. Nastepna wizyte u niej mam w 16tc czyli za okolo 9tyg. A pierwsze USG robia tu dopiero w 12tc. Nastepne w 20tc i to koniec.Wiec stad moj wybor prywatnego lekarza. Na badania pod katem np. Zespolu dwona trzeba wyrazic zgode. Tutejsza opieka zdrowotna jesli chodzi o kobiety w ciazy pozostawia wiele do zyczenia. Milego wieczoru dziewczynki i zdroweczka.
Pozdrawiam

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3skjopz590sm7.png

Odnośnik do komentarza

Ja chodzę prywatnie z dwóch powodów: terminy w NFZ oraz ze względu na polecenie mojego Pana Doktora :)
na początku miałam obawy, że to Pan, ale szybko okazały się niepotrzebne- pełen profesjonalizm i genialne podejście do pacjentki. Po ostatniej wizycie w szpitalu poszłam na wizytę ze łzami na końcu nosa a wyszłam cała "uhahana" :)))
Pan Doktor jest pod telefonem 24h/dobę, a wizyta kosztuje 100 zł ale już z usg więc nie jest źle :)

Odnośnik do komentarza

olusssia7
jestem - dziekuje za informacje, byłam pewna, że nic z tego. Plusem jest to, że moja lekarka, do której chodzę prywatnie przyjmuje w przychodni na osiedlu gdzie mieszkam. Więc będę musiała się dowiedzieć czy jest taka możliwość.

Patrząc na mój wygląd widzę, że moje piersi zrobiły się pełniejsze. Teraz to normalnie cyce jak donice. :) W razie gdybym dostała plamień lekarka dała mi luteine 50 pod język i to ma mi pomóc. Może to wiązać się z tym krwiakiem, którego posiadam.


Dość często lekarze przyjmujący prywatnie mają gdzieś też praktykę na NFZ, z doswiadczenia wiem ze lepiej chodzic do lekarza w przychodni przy szpitalu gdzie chce sie rodzic (nie tylko moja opinia)...

daga-m
Tutejsza opieka zdrowotna jesli chodzi o kobiety w ciazy pozostawia wiele do zyczenia. Milego wieczoru dziewczynki i zdroweczka.
Pozdrawiam

Współczuję, jak traktuje sie kobiety ciezarne w UK to w ogole tragedia z tego co slyszalam...

monika1987

Pan Doktor jest pod telefonem 24h/dobę, a wizyta kosztuje 100 zł ale już z usg więc nie jest źle :)

To przynajmniej tyle dobrze, że już z USG :)
A z tymi terminami to bez przesady... tym bardziej, że jak już się 'wpadnie w ciąg' to lekarz ustala kolejne terminy wizyty i nie ma mozliwosci zeby nie bylo miejsca (a czestotliwosc moze byc nawet co tydzien)

http://fajnamama.pl/suwaczki/7fq1be1.png

Odnośnik do komentarza
Gość Megi1992

Dziekuje wszystkim za odpowiedzi i jest tak jak myslalam ze chyba chodzenie prywatnie to pozbywanie sie kasy :) oczywiscie nie chce nikogo obrazac ani urazic :) ale tak jak JESTEM napisala wystarczy raz sie zapisac na wizyte poczekac spokojnie ten miesiac na pierwsza a potem juz leci. A z NFZ tez sa usg i badania a raz na miesiac USG narazie wystarczy czesciej nie ma potrzeby.
ale to tylko moje male przemyslenia i wnioski :)

U mnie w niemczech nie ma takiego czegos jak prywatnie albo z kasy wszystkie badania placi twoja ubezpieczalnia raz na miesiac masz usg i wszystko zapewnione co potrzebujesz ty i dziecko. Na wizyte czeka sie roznie jak dowiedzialam sie o ciazy zadzwonilam do 4 przychodni i bylo roznie jeden chcial mi dac za tydzien jeden za 4 dni a do tego ktorego chodze dostalam w ten sam dzien :)
Ah tutaj jedynie trzeba placic za lekarza jak sie nie ma ubezpieczenia ale jest przepis ze nie masz prawa tu byc bez ubezpieczenia wiec sprawa sie wyjasnia. Ale czasem sie i to zdaza.
Milego poniedzialku dziewczyny :)

Odnośnik do komentarza

Ja w sumie na NFZ teraz miałam gigantycznego farta :-)
Żeby potwierdzić ciąże - pobrać beta hcg zgłosiłam się na SOR z podejrzeniem ciąży i ZUM... (obie diagnozy się potwierdziły).
A gin konsultująca mnie z SOR sama zaproponowała, że może mnie przyjąć juz w czwartek rano, gdzie dokładniej skontroluje co sie dzieje i jeszcze raz pobierze beta hcg aby sprawdzic czy jest dobry przyrost... to tyle z czekania w tej placowce i zastanawiam sie czy tu nie zostac bo jednak szpital ma wyzsza referencje niz ten gdzie chcialabym chodzic i rodzic (tam wiem ze maja super warunki - jednoosobowe sale, worki sako, prysznice, pilki i duzo innych pierdolek zapewniajacych komfort przy porodzie)
tutaj nie wiem jak to wyglada, ale szpital od zewnatrz wyglada alla dawne czasy prlu... za to kadra wyszkolona, szpital wyższej referencji (wiem ze tam juz maja szanse utrzymac przy zyciu nawet 27tc dziecko bez wiekszych komplikacji, nie wiem dokladnie na czym te referencje polegaja)... poza tym maja dostep do specjalistow innych dziedzin (szpital chyba z wszelkimi mozliwymi oddzialami)... ten 'mojego wyboru' jest gin-polozniczy i kropka :P
ale jutro umowie sie tez i tam (moze nawet uda sie dostac do tej samej pani dr co w poprzedniej ciazy) - zobaczymy ile bede czekac - przy zalozeniu ze ja moge tylko od 8 do 9... najwyzej bede chodzic do dwóch lekarzy...

http://fajnamama.pl/suwaczki/7fq1be1.png

Odnośnik do komentarza
Gość agata11

Witam wszystkie kobietki :-) tak ja tez jestem grudniowa mamuska po raz drugi :-) i niespodziewany;) jestem w 9 tygodniu i po drugim usg okazalo sie ,ze to ciaza blizniacza ( w rodzinie mojej i meza blizniakow brak) z czego jedno jajeczko mniejsze i nie uwidoczniono echa serca dla potwierdzenia badania prenatalne 2 czerwca czy mial ktos podobna sytuacje? Na wszystko trzeba czekac a nerwy nie sluza ani mi ani malenstwu:( pozdrawiam wszystkie mamusie:-)

Odnośnik do komentarza

Megi1992 ja jestem w niemczech prywatnie ubezpieczona place 300 € miesiecznie,oczywiscie ze ubezpieczalnia zwraca pieniadze za rachunki od lekarzy ale zalezy tez jak jestes ubezpieczona. Ja musze placic 1500 € sama od siebie a co jest ponad 1500€ placi ubezpieczalnia czyli zwraca spowrotem. Badania w niemczech czy lekarze sa bardzo drodzy teraz za pierwsza wizyte u ginekologa dostalam prawie 400€ rachunek no i za kazda wizyte kolejne nastepne rachunki ale na szczescie jestem juz ponad te 1500€ takze lece teraz na ubezpieczalni!

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny a ja mam pytanie do tych, które biorą luteinę.

Przyjmujecie pod język czy dopochwowo? Ja miałam najpierw dopochwowo, ale podrażniła mi bardzo okolice intymne i teraz przyjmuje pod język. O ile rano jestem jakoś w stanie przeżyć te dwie tabletki to wieczorem jest naprawdę ciężko. Jest mi niedobrze, nie mogę znieść tego posmaku, potem nie mogę spać, serce zaczyna mi szybciej bić. Czy macie jakieś sprawdzone sposoby żeby dać radę to jakoś zmęczyć czy Wam nie przeszkadza tak bardzo ten smak?

Vanessa 35 powodzenia na wizycie.

Marion - co u Ciebie?

Nadzieja - bardzo Ci współczuje, przeżywałam to samo w listopadzie..

Odnośnik do komentarza

W weekend mnie chwilę nie było, a tu 3 stronki do nadrobienia, ale już przeczytałam :)
Ja do lekarza chodzę prywatnie tylko dlatego, że w Lublinie bardzo trudno znaleźć jest dobrego lekarza na NFZ, olewają, nie mają czasu i myślą, że pacjentka jest idiotką i nie widzi o co chodzi, że chcieli by dostać kopertę, czy cos w tym stylu, a jak im się nie da to olewają jeszcze bardziej... Już wolę chodzić prywatnie, opieka nie do porównania, chociaż mam zamiar zmienić lekarza, z polecenia gdzie wizyta z usg co miesiąc będzie mnie kosztować 120zł, a teraz płace 90zł, bez usg, co miesiąc, a za usg + 100zł... trochę mi się to nie uśmiecha, więc zmieniam, ale również na prywatnego :)

U mnie cały weekend leje deszcz , a jak u was z pogodą?

Odnośnik do komentarza
Gość Megi1992

Marta A
Ale jesteś prywatnie ubezpieczona bo nie jesteś nigdzie zatrudniona tylko prowadzisz swoją działalność to co innego . Moj maz tez w tamtym roku jeszcze był prywatny wiec wtedy jakoś na nas dwóch płacił 300€ wiadomo ja podlegalam pod niego a teraz jest zatrudniony i nie ma juz żadnego problemu żadne rachunki dupstwa nie trzeba sie bawić w nic tylko wszystko zapewnia pracodawca idę do lekarza i tyle.

Odnośnik do komentarza

Megi1992 wiem Megi wiem jak to tu jest z prywatnymi i nieprywatnymi ubezpieczalniami bylam juz tak i tak ubezpieczona takze sie troche na tym znam jestem tu prawie 20 lat takze mam doswiadczenie z nimi. wazne jest to ze mamy za to zaplacone i opieke mamy tez bardzo dobra! 19.05 mam to badanie dzidziusia u nas jak w polsce kazda kobieta decyduje sie indiwidualnie .

Odnośnik do komentarza
Gość Megi1992

Marta A
Chodzi ci o to badanie czy dziecko może mieć downa itd? Sorki ale nie wiem jak to sie nazywa. Ja mam następna wizytę dopiero 26 maja i nic nie wiem o żadnym badaniu a wtedy to juz będzie 13 tyg skończonych wiec chyba bede miała ostatnia szanse żeby je zrobic. A z drugiej strony moj lekarz pewnie by mi powiedział o tym a narazie słyszałam tylko ze mam wszystkie wyniki badań idealne ze nie mam sie niczym martwić jestem w idealnym wieku na dziecko wiec chyba nie muszę robić tych badań. Ahh 26 maja sie dowiem wszystkiego :)
Narazie cieszę sie szczęściem i rosnącym maleństwem :)

Odnośnik do komentarza

Znalazłam takie coś szperając po necie:

,,Według wytycznych Światowej Organizacji Zdrowia i Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego między 11 a 14 tygodniem należy wykonać przesiewowe badanie ultrasonograficzne. Podczas badania lekarz ocenia liczbę płodów w macicy, sprawdza czynność serca (inaczej FHR - fetal heart rate), wykonuje pomiary biometryczne. Spotkasz się z pojęciem CRL - długość ciemieniowo-siedzeniowa, czyli liczona od czubka główki płodu do okolicy ogonowej oraz BPD - jest to wymiar dwuciemieniowy główki. Lekarz może już ocenić anatomię płodu - obejrzy jego główkę, serce, żołądek, pęcherz moczowy, kręgosłup, kończyny górne i dolne. Odbędzie się bardzo ważne badanie: ocena tzw. przezierności karkowej - charakterystycznego dla tego okresu ciąży obrzęku w okolicy karku płodu. Jeśli jest on za duży (powyżej 3 mm), może sugerować występowanie wad płodu, takich jak zespół Downa i inne zespoły genetyczne, wady serca czy kończyn. ,,

http://s4.suwaczek.com/201106214965.png
http://s3.suwaczek.com/20141206734453.png

Odnośnik do komentarza
Gość Megi1992

Dziękuje wam wszystkim za pomoc i tak jak mówiłam 26 maja na wizycie zapytam o to wszystko będzie 13 tygodni skończone wiec jeszcze bede miała ostatni moment na te badania :) ale liczę ze moje maleństwo rozwija sie idealnie i będzie zdrowiutkie wiec nie zamartwiam sie na zapas :) najważniejsze to pozytywne nastawienie :)

Odnośnik do komentarza

Hej, cały weekend mnie nie było... Mój brat miał usuwaną nerkę i dostał sepsy. Leży w szpital pod respiratorem. Walczą o niego od piątku. Ajjj tyle nerwów teraz mam, że się boję o mojego bąbelka. Dzisiaj byłam się zapisać na usg prenatalne. Normalnie jest płatne chyba, że w rodzinie występują choroby wrodzone lub ma się ponad 35 lat. Mój braciszek ma uszkodzony rdzeń kręgowy od urodzenia więc będę miała to badanie za darmo 27 maja. Super kobiety. Polecam przychodnie przy ul. Polnej w Poznaniu.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...