Skocz do zawartości
Forum

Torty dla naszych dzieci i nie tylko ;P


Anielkaaa

Rekomendowane odpowiedzi

CzekaCudu
Rany ależ wy dziewczyny macie talent :D

Mam pytanko, dłuuugo szukam i nie mogę znaleźć - czy któraś z Was zna jakiś dobry przepis na masę tortową ale taką delikatną i serową?
Jadłam raz taki torcik, i przysięgam szukałam i nie mogę znaleźć nigdzie takiej masy :(

Czekacudu podejrzewam ,że może Ci chodzić o mase z sera białego (może być mascarpone ,albo taki mielony do serników) i śmietany kremówki,plus do tego oczywiście żelatyna i cukier.

Wpisz w wyszukiwarkę masa serowo-śmietankowa to wyskoczy sporo przepisów i będziesz mogła sobie coś wybrać:))

Pozdrawiam:)

http://www.suwaczek.pl/cache/5dc305579d.pnghttp://www.suwaczek.pl/cache/5d05a4dc36.png

Odnośnik do komentarza

CzekaCudu
Rany ależ wy dziewczyny macie talent :D

Mam pytanko, dłuuugo szukam i nie mogę znaleźć - czy któraś z Was zna jakiś dobry przepis na masę tortową ale taką delikatną i serową?
Jadłam raz taki torcik, i przysięgam szukałam i nie mogę znaleźć nigdzie takiej masy :(

Nie wiem dokładnie jaką masę masz na myśli ale ja, jak robię masę z serka mascarpone i śmietany to jest ona właśnie taka delikatna.
Ubijam śmietanę 30% (może być i bardziej tłusta 36%), następnie dodaję cukier puder do smaku (na oko, próbuję i sprawdzam czy wystarczy-jedni lubią mniej inni bardziej słodkie), na koniec, porcjami dodaję mascarpone, wstawiam na chwil kilka do lodówki i gotowe :)
Tort o średnicy 24cm przekładam trzy razy i pokrywam masą z ilości: 660ml śmietany, 500g serka mascarpone.

Nie ma dla mnie większego szczęścia niż świadomość, że moje dzieci s

Odnośnik do komentarza

W takim razie i ja się pochwalę, bo odkopałam zdjęcia. Torty udane bardziej i mniej wizualnie, smakowo były moim skromnym zdaniem przepyszne.

1. Tort ananasowo-kokosowy. /Masa z pianek robiona po raz pierwszy. Pomysł z użyciem oleju, żeby masa nie przywierała okazała sie dramatem./

2. Tort z kremem adwokatowym /dla dorosłych/.

3. Tort z kremem straciatella, konfiturą wisniową i bananami.

4. Tort z truskawkami i bitą śmietaną.

5. Tort ze śmietankowym i czekoladowym kremem. Obłożenie - masa z pianek.

Odnośnik do komentarza

cisowianka
NATKA08
co ty wyglądają ładnie pewnie też smakują super a to pewnie bita śmietana tak???

Tak na wierzchu prawie zawsze ląduje bita śmietana,a w środku to już różnie,czasem bita śmietana z owocami,czasem krem karmelowo-bezowy (jak z kostki alpejskiej),serek śmietankowy,albo ganasz czekoladowy:)

a jak robisz taki krem karmelowo-bezowy brzmi kusząco i też chce spróbować

Odnośnik do komentarza

NATKA08
cisowianka
NATKA08
co ty wyglądają ładnie pewnie też smakują super a to pewnie bita śmietana tak???

Tak na wierzchu prawie zawsze ląduje bita śmietana,a w środku to już różnie,czasem bita śmietana z owocami,czasem krem karmelowo-bezowy (jak z kostki alpejskiej),serek śmietankowy,albo ganasz czekoladowy:)

a jak robisz taki krem karmelowo-bezowy brzmi kusząco i też chce spróbować

Ucieram masę krówkową ( z puszki ) z masłem,do gotowej masy dodaję pokruszone (niezbyt drobno) bezy,mieszam i gotowe:))
Proporcje :1 puszka masy krówkowej,180g masła,no i bezy.Ich ilość zależy już od nas.Im więcej tym bardziej słodka masa będzie.Można dać 200g a można i 350g:)

Można jeszcze zrobić krem z masy krówkowej i bitej śmietany.:))

http://www.suwaczek.pl/cache/5dc305579d.pnghttp://www.suwaczek.pl/cache/5d05a4dc36.png

Odnośnik do komentarza

cisowianka
NATKA08
puszka masy krówkowej z masełkiem? czy puszka mleka skondensowanego i sama robisz karmel?

Natka już poprawiłam:) Oczywiście ucieram masę krówkową z masłem.
kiedyś robiłam sama karmel z mleka skondensowanego,ale to za dużo zachodu:)

właśnie tak myślałam ale chciałam jeszcze zapytać dzięki

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...