Skocz do zawartości
Forum

Konkurs "Kości opowieści"


Redakcja

Rekomendowane odpowiedzi

Snucie baśni i bajeczek to jedno z najbardziej ulubionych zajęć nie tylko dzieci, ale też dorosłych! Razem z Wydawnictwem Rebel zapraszamy Was więc do wyjątkowej krainy opowieści, która może trwać i trwać...

Tym razem w konkursie mamy do wygrania 5 gier Rory's Story Cubes od Wydawnictwa Rebel.

http://kontoredakcyjne.strefa.pl/rebel%20logo.jpeg
http://kontoredakcyjne.strefa.pl/rebel_kostki.JPG

Zadanie konkursowe brzmi:
STWÓRZ ZE SWOIM DZIECKIEM KOSTKĘ (SZEŚCIAN), KTÓRĄ TWOJA POCIECHA CAŁKOWICIE SAMODZIELNIE OZDOBI. TECHNIKA DOWOLNA.

Zdjęcia kostek prosimy zamieszczać w wątku konkursowym i oczywiście z zaznaczeniem wieku dziecka.

Konkurs trwać będzie do 6 kwietnia 2014 roku. Zwycięzców ogłosimy w ciągu dwóch dni roboczych od daty zakończenia konkursu.

Regulamin konkursu

Liczymy na Wasze wyjątkowe pomysły i kreatywność waszych dzieci ;-)

Odnośnik do komentarza

I my zrobiłyśmy kostkę. Służy nam do świetnej zabawy i poznawania przyczyn złych i dobrych humorów. Gra polega na tym ze rzucamy kostką i sprawdzamy jaka minka wypadnie, wówczas robimy taką samą i mówimy kiedy mamy taką właśnie minę, co może być jej przyczyną.

Natasza wycięła z kartonu kwadraty. Potem z moją pomocą zrobiła dziurkaczem dziurki, dzięki którym mogłyśmy też razem połączyć wszystkie elementy kostki przeplatając przez nie czerwoną włóczkę. Przed połączeniem kwadratów Natasza pomalowała je farbami na różne kolory. Gdy kostka była gotowa już zupełnie sama ozdobiła ją. Z kolorowego papieru wycięła buźki i porobiła im różne minki, złą, wesołą, zdziwioną, smutną itp. W ten sposób kostka została ukończona i mogłyśmy nią grać.

monthly_2014_04/konkurs-kosci-opowiesci_9635.jpg

monthly_2014_04/konkurs-kosci-opowiesci_9636.jpg

monthly_2014_04/konkurs-kosci-opowiesci_9637.jpg

monthly_2014_04/konkurs-kosci-opowiesci_9638.jpg

monthly_2014_04/konkurs-kosci-opowiesci_9639.jpg

monthly_2014_04/konkurs-kosci-opowiesci_9640.jpg

Odnośnik do komentarza

Nasza kostka powstała z kwadratowego kartonu, który obkleiłyśmy z Córą białym papierem, potem bibułą a na samym końcu odrysowałam rączkę córki i powycinała je.
Córa ponaklejała swoje rączki w taki sposób, aby na każdej ze stron była 1 rączka, 2 rączki , 3 ... 4, 5 i 6.
Tak wykonana kostka służy nam do gry na dworze.
Doskonalimy też, w ten sposób naukę liczenia do 6.
Pracę wykonała Dominika lat 3 ,5.

monthly_2014_04/konkurs-kosci-opowiesci_9687.jpg

monthly_2014_04/konkurs-kosci-opowiesci_9688.jpg

Odnośnik do komentarza

Kostka Kinii (2,5 latka) powstała z kartonowego pudełka, który córka obkleiła papierem kolorowym. :) Na początku razem wycięłyśmy kwadraty (każdy innego koloru), które następnie córka nakleiła na kartonik. Gdy wykorzystała wszystkie kartoniki wycięłyśmy prostokąty, potem koła, a na końcu trójkąty. Wszystko to było wspaniałą zabawą, która sprawiła nam wiele radości. :)

monthly_2014_04/konkurs-kosci-opowiesci_9709.jpg

monthly_2014_04/konkurs-kosci-opowiesci_9710.jpg

monthly_2014_04/konkurs-kosci-opowiesci_9711.jpg

Mama-AsiaLM - blog parentingowy. Znajdziecie tutaj opisy/recenzje książek, gier i zabawek dla dzieci. Czasami trafia się jakaś recenzja książki dla mamy, oraz twórczość mamy i córki - czyli propozycje zabaw, oraz różności tworzone z filcu rękami mamy. :)

Odnośnik do komentarza

Prezentujemy efekt pracy 8-letniej Kasi. Każdą ściankę kostki ozdobiła elementami w 6 różnych kolorach. Efekt pracy postanowiłyśmy wykorzystać do nauki języka angielskiego na 2 sposoby :-):
1. do nauki liczenia do 6
2. do nauki nazw kolorów`
Do kostki załączone są karteczki z napisami nazw kolorów w języku angielskim (w naszym przypadku: green, pink, purple, orange, red, blue). Po rzucie kostką gracz ma wypowiedzieć cyfrę, obrazującą liczbę oczek oraz nazwać kolor, jakim ozdobiona jest ścianka kostki – oczywiście w języku angielskim…dla ułatwienia może posłużyć się karteczką z napisem. Grać możemy na zmianę lub do czasu skucia się przeciwnika – licząc zdobyte punkty :-)
Wersję gry można rozszerzyć (ozdabiając odpowiednio kostkę) do opcji nauki nazw owoców / zwierząt – w języku angielskim :-)

monthly_2014_04/konkurs-kosci-opowiesci_9743.jpg

Odnośnik do komentarza

Niestety od wczoraj nie mam opcji dodawania zdjęć do postów, dlatego mam prośbę do Redakcji o dodanie zdjęć kostki do postu, które wysyłam na adres mailowy konkursowy.

Tematem naszej kostki są cztery pory roku, zwierzęta oraz warzywa i owoce.
Kostkę z tektury wykonała mama, Basia (3 i pół roku) obkleiła ją kolorowym papierem,przykleiła białe kwadraty wykonane przez mamę, odszukała w starych czasopismach i zapisanych książeczkach elementy, które kojarzą się jej z tematami jak wyżej, powycinała je i poprzyklejała na białych kwadratach. A kostką gramy tak: w zależności jakie pole nam się wylosuje opowiadamy co kojarzy nam się z wiosną czy z zimą, czy lubimy tę porę roku, jakie zwierzęta lubimy najbardziej, gdzie one mieszkają i tym podobne:-)

Odnośnik do komentarza

Witam, moja córka (3,5 lat) ozdobiła kostkę, która została zrobiona z połączonych ze sobą środków kromek chleba połączonych nutellą. Córka posmarowała ścianki nutellą/masłem i ozdobiła szynką, kukurydzą, ozdobnymi kwiatuszkami, pisakami cukrowymi, posypką kolorową oraz kapustą. Kostka w 100% jadalna :) Tylko nie mogę wstawić zdjęć, ktoś wie jak można to zrobić? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Ozdabianie kostki bardzo spodobało się moje Córce lat 3,5.
Oto z rolek po papierze toaletowym powstała kostka, którą ja obkleiłam białym papierem, potem wycięłam kwadraty i wtedy do pracy przystąpiła Córa.
Na każdej ze ścian kostki, narysowała motywy wiosenne : kwiaty, biedronkę, słońce ogromne oraz nie wiem czemu ale również jest tam świnka i kurczak.

Odnośnik do komentarza

Kostka wykonana przez mojego synka Ignasia ( 6 lat) z niewielką pomocą mamy ( ja skleiłam wszystkie obrazki). Synek wykonał rysunki pastelami olejnymi. 6 obrazków ukazuje wiosnę - ciepłe słońce, bociana, pąki na drzewach, elementy kojarzące się z Wielkanocą (pisanka, baranek i kurczaczek -oczywiście z dziećmi:))

Nie wiemy czemu nie można wysłać zdjęć? Wysyłam zdjęcia także na adres mailowy jak inni.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...