Skocz do zawartości
Forum

Test ciążowy z sodą - co sądzicie?


Rekomendowane odpowiedzi

Hej dziewczyny. Od glupoty wpisalam inne metody wykrywania ciazy. A tu soda.. Hahaha... Ubawilam sie po pachy zaraz nasikalam do kubeczka i wsypalam proszek do pieczenia.. Buchnelo piana.. Jutro ma byc malpka. Testy negatywne. Ale mam 33 dc takze i po okolo 10 dniach po @ moze wyjsc dopiero ciaza. Ciekawe co z tym wyjdzie. Hehe ;)
Powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Gość Justyna244

Witajcie :) Dziewczyny bardzo, bardzo chcemy z mężem mieć dziecko i dziś wykonałam test z moczu i sody :) Co prawda okres powinnam dostać za 2-4 dni z czego bardzo chciała bym go nie dostać :( ale bardzo pobolewa mnie lewy lub prawy jajnik Zrobiłam domowy test i pieni się :) poczekam jeszcze kilka dni i biegnę do apteki po normalny. Trzymajcie kciuki ...

Odnośnik do komentarza

Wiecie kiedys tez czytalam o tym w necie no i zrobilam pienilo ssie a wcale w ciazy nie byla dqa dni pozniej dostalam okres wiec wydaje mi sie ze to sciema pozatym soda z kazdym plynnym roztwore gdy wchodzi w reakcje zaczyna pienic troche potem o tym czytala a gdy babcie o to zapytalam to stqiwrdziala ze to jakas glupota

Odnośnik do komentarza
Gość Caro_xxx

Dziewczyny. To co się powinno dziać w teście z moczem i sodą jest zupełnie odwrotne od tego co piszecie. W ciąży nie powinno się pienić i wytłumaczenie jest proste. W cyklu poza owulacja jest środowisko lekko kwaśne i wtedy soda (zasada) reaguje z kwaśnym moczem czyli się pieni. Podczas owulacji jest środowisko zasadowe i mocz nie owinien się pienić. Domyślam się, że w ciąży też jest tam zasadowo i też nie powinno się pienić. Czyli test przed owulacja - pieni się, w trakcie owulacji - nie pieni się, w ciąży nie pieni się, u faceta pieni się.

Odnośnik do komentarza

~Greta83
Jak mezczyzna nasika na sode tez sie bedzie pienic. To zachodzi reakcja moczu z soda a nie ciąza...

Właśnie ze nie. Jest to w pewnym stopniu i kobiet metoda sprawdzona sama testowalam przy 1 dziecku bo było a kilka lat wcześniej nie.

Odnośnik do komentarza
Gość magdaaa27363891

Witajcie. Zrobilam ostatnio test ciazowy byla 1 kreska ale na 2 dzien zjawila sie blada 2 kreska... zrobilam 2 test ciazowy i byla juz 1 kreska... ( na szczescie ) ale zrobilam tez mocz z proszkiem no i pienilo sie... @ mi sie spoznia juz 2 tyg. :/ Ale raczej to nie ciaza. Dodam ze kp corke i w tym ms bardzo duzo siedziala na cycu ( roczna corka ) wiec mysle ze przez to brak @ u mnie i tez moze ta piana w moczu z proszkiem. ;) Warto sprawdzic. ;) Slyszalam tez ze mocz wsadzic w sloiku na 30 min do zamrazalki i jak jestes w ciazy to jakas chmurka sie powinna pojawic. ;) Chyba sprobuje. :P

Odnośnik do komentarza
Gość karola30

To nie glupota lecz prawda,jestem zywym dowodem,sama w to nie wierzylam,przy wykonaniu tego testu sikajac na sode pienilo sie z kazdym dniem mocniej,dla porownania kolezanka tez sprobowała i sie nie pienilo.Robiac test ciazowy po 5 minutach wyszedl wynik dodatni,przy nastepnym tescie po tygodniu wynik byl nie po 5 min.tylko odrazu,u ginekologa stwierdzono iz jestem w 3 tygodniu ciąży,dzis juz w szóstym miejscu....jest to stu procentowa racja :-)

Odnośnik do komentarza
Gość Aska220786

Hej jestem w 18 Tc. Nie pieni się robiłam kilka razy test z sodą ze względu na płeć, mam dwóch synów i bardzo chciała bym mieć CÓRKĘ, gin. na USG. Twierdzi że to chłopiec a sama czuje ze że będzie córka. Dam znać co się urodziło

Odnośnik do komentarza

Robiłam test z proszkiem do pieczenia, który zawiera sodę. Po dosypaniu ok. 1 płaskiej dużej łyżki do 1/3 kubeczka moczu o pojemności 200 ml, zamieszałam łyżką mieszaninę i zaobserwowałam lekką białą piankę na wierzchu oraz musowanie mieszaniny. Według tego wyniku powinnam być w ciąży. Jak zrobię test z apteki i się potwierdzi to dam znać:)

Odnośnik do komentarza

~Bibs
Nie jest to zbyt pewna metoda, ale dla ścisłości jest odwrotnie: jak się pieni to nie ma ciąży!

ph moczu kobiety w ciąży jest bardziej kwaśne niż normalnie. Soda reaguje z kwasami, więc jeżeli się pieni to oznacza ciążę.
Napewno nie jest odwrotnie.

Odnośnik do komentarza

~karola30
To nie glupota lecz prawda,jestem zywym dowodem,sama w to nie wierzylam,przy wykonaniu tego testu sikajac na sode pienilo sie z kazdym dniem mocniej,dla porownania kolezanka tez sprobowała i sie nie pienilo.Robiac test ciazowy po 5 minutach wyszedl wynik dodatni,przy nastepnym tescie po tygodniu wynik byl nie po 5 min.tylko odrazu,u ginekologa stwierdzono iz jestem w 3 tygodniu ciąży,dzis juz w szóstym miejscu....jest to stu procentowa racja :-)

To gratulacje mam nadzieję, że mi też się sprawdzi:)

Odnośnik do komentarza

Środowisko kwaśne chroni przed zarazkami, dlatego organizm w normalnym funkcjonowaniu ma właśnie środowisko lekko kwaśne. Jak kobieta zachodzi w ciążę, ba zanim nawet zajdzie zmienia się na zasadowe żeby plemniki mogły przeżyć! Ponadto kobiety w ciąży są bardziej narażone na infekcje właśnie przez tą zmianę środowiska. To czysta chemia.
A o teście z soda przeczytałam w książce a nie w internetach, gdzie powtarzane sa różne głupstwa.
Ja osobiście wierzę tylko i wyłącznie usg.
Życzę Tobie, żebyś była w ciąży, jeśli o tym marzysz.

Odnośnik do komentarza

Bibs
Środowisko kwaśne chroni przed zarazkami, dlatego organizm w normalnym funkcjonowaniu ma właśnie środowisko lekko kwaśne. Jak kobieta zachodzi w ciążę, ba zanim nawet zajdzie zmienia się na zasadowe żeby plemniki mogły przeżyć! Ponadto kobiety w ciąży są bardziej narażone na infekcje właśnie przez tą zmianę środowiska. To czysta chemia.
A o teście z soda przeczytałam w książce a nie w internetach, gdzie powtarzane sa różne głupstwa.
Ja osobiście wierzę tylko i wyłącznie usg.
Życzę Tobie, żebyś była w ciąży, jeśli o tym marzysz.

Dziękuję w dobrej sytuacji nie jestem, ale jednak dziecko to szczęście.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...