Skocz do zawartości
Forum

Autyzm atypowy?


Rekomendowane odpowiedzi

Powiem, że czytam dużo teraz o tym bo specjalistą w tej dziedzinie nie jestem ale ciekawa jestem jak funkcjonuje pomoc realna w tym zakresie dla osób, które mają dziecko z tym autyzmem? Jakie zajęcia w szkole, gdzie się uczą, gdzie terapia i jaka, gdzie pomoc dla rodziców? Dużo pytań ale moja znajoma wczoraj dostała diagnozę i poszukuję realnych odpowiedzi. Może mi któreś mamy podpowiedzą?

http://www.suwaczki.com/tickers/w5wq3e5en5kuzrs6.png

http://www.suwaczki.com/tickers/3jvz3e5eqgubclqa.png

Odnośnik do komentarza

Dzieci z autyzmem dostaja wczesne wspomaganie rozwoju ( dotyczy to dzieci mniejszych przedszkolnych) ,szkolne maja ksztalcenie specjalne wydaje PPP wypisuje tam zalecenia do ktorych szkola powinna sie dostosowac ( z tym jest roznie) w szkole dziecko ma zazwyczaj 2 h rewalidacji,potem zajecia z psychologiem,pedagogiem szkolnym. Dziecko z autyzmem zalezy jak funkcjonuje moze chodzic do szkoly masowe,integracyjnej,specjalnej.
Terapie dzieci maja rozne to tez zalezy od ich funkcjonowania.

Odnośnik do komentarza

Tak, dziecko ma prawo mieć asystenta w szkole, dodatkowe zajęcia z logopedą, ma też pierwszeństwo na różnego rodzaju turnusy, nam najbardziej dopasowała hipoterapia, ale to zawsze indywidualnie i my sami zorganizowaliśmy turnus w ośrodku. Niestety, oficjalnie twierdzi się, że nie ma leków na autyzm i dlatego każda terapia czy suplementacja jest na koszt własny lub fundacja dofinansowuje. Nam tak dofinansowują kuracje aminokwasami. Nie żałuję, chociaż nie od razu zauważyłam efekty.

Odnośnik do komentarza
Gość kornelbilska

Moja córka choruje na autyzm i do roku chodzimy na terapię i specjalne zajęcia do poradni KAR-MEL w Warszawie. Córka ma 14 lat i zaczyna okres dojrzewania. Największy problem ma w dogadywaniu sie z rówieśnikami a mnie serce boli.. raz przyszła i powiedziała, że nie do końca rozumie co mówią do niej koleżanki. Stała się wycofana. Na szczęście terapia przynosi pozytywne skutki i córce coraz lepiej jest dogadać się z koleżankami. Stała się weselsza. Nie rezygnujemy z zajęć i terapii póki co. Skoro to pomaga to mamy nadzieję, że będzie jeszcze lepiej.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...