Skocz do zawartości
Forum

Cukrzyca ciążowa


Rekomendowane odpowiedzi

Temat upadł, ale możesz podniosę.
Ja mam cukrzycę zdiagnozowaną w 12 tygodniu. Po posiłku miałam w normie, ale na czczo wyszło 95, przy kolejnym badaniu 105. Przez długi czas brałam insulinę na noc 2 jednostki i było w normie poniżej 90. Potem musiałam podnieść do 4 jednostek i kilka tygodni było ok, potem do 6 jednostek, ale miałam tuż przed 90 i diabetolog kazała zwiększyć do 7. Teraz jestem w 29 tygodniu i 7 jednostek biorę od 1,5 tygodnia i już mam na granicy. Zastanawia mnie i martwi jedna rzecz, otóż mam wrażenie się uzależniam się od insuliny. Tzn jak zwiększam dawkę to mam cukier super nawet poniżej 80, ale z dnia na dzień wzrasta. Zwiększam znowu dawkę i jest jakieś 77, a potem cukier wzrasta i tak za każdym razem. Moja diabetolog mówi, że nie można się uzależnić, no ale u mnie tak to wygląda.

https://www.suwaczki.com/tickers/iv09df9hyq0jeirj.png

Odnośnik do komentarza

Czy ktoś jest jeszcze na forum przy tym wątku? Mam pytanie. Mam cukrzyce ciażowa. Na czczo mam tak srednio 92-94 lekarka kazala brac insulinę jesli nie spadnie poniżej przez 2 kolejne dni. Niestety ciagle mam ponad 90. Czy jak sie zacznie brac insuline dlugodzialajaca to trzeba juz ja przyjmować codziennie do końca ciąży?

Odnośnik do komentarza

Marzka82 ja przy nieco wyższym wyniku brałam dlugodzialajaca max 4 jednostki i to pomogło. Fakt do końca ciąży. Raczej nie unikniesz bo czym ciąża wyższa tym mogą pojawiać się gorsze wyniki. Mimo wszystko córka ur w 36 tc ważyła 3 kg a ja cała ciąże na plusie 9 kg. Odpowiednie żywienie przy cukrzycy to podstawa.

Odnośnik do komentarza

Dorisss czyli od dzisiaj już muszę brać codziennie. Strasznie sie boje wkłucia bo mam igłofobie, ale musze to w sobie pokonać. Tą igłe wbija sie do końca bo nie zspytałam w przychodni? Czasem zastanawiam sie ze ja źlr mierze cukoer na czczo bo zaraz po przebudzeniu np. mam tak jak dzis 101 a 20 min. później 84. Dorisss rozumiem że liczy się zaraz po przebudzeniu?

Odnośnik do komentarza

Marzka82 ja mierzylam tak do 10-15 min po obudzeniu. Najpierw poranna toaleta. Cukry będą się różnić też z każdego palca. Najlepiej mierzyć w dwa kurcze ale nie pamiętam w które wkluwalam. Współczuje że się boisz. Ja brałam clexane, insulinę i pomiary 4 razy dziennie. Trochę tego było. Później już się przyzwyczaiłam. Życzę powodzenia i wytrwałości. Jest dla kogo.

Odnośnik do komentarza
Gość Katarzyna

Hej, dziewczyny jestem w 6 tyg ciazy glukoza ma czczo wyszla mi 100 lekaz zalecil mi wykonanie krzywej cukrowej. Prosze powiedzcie mi czy ktoras z was tez miala taki problem jak przebiega ciaza i co z dzieckiem po porodzie. Wiem ze kazda ciaza jest i an ale juz tyle naczytalam sie w Internecie rzeczy na ten temat oczywiscie samych najgorszych. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...