Skocz do zawartości
Forum

Konkurs: "Kot w Butach"


Redakcja

Rekomendowane odpowiedzi

Czy znacie pewnego kota, który... chodzi w butach?
Mamy nadzieję, że wszystkie dzieci go znają!

Dlatego zapraszamy najmłodszych do zabawy w naszym konkursie.
Do wygrania jest 5 płyt
KOT W BUTACH
Piosenki ze spektaklu
tekst: Jacek Bończyk
muzyka: Zbigniew Krzywański

http://kontoredakcyjne.strefa.pl/kotwbutach.jpg

Z piosenek dowiemy się, jak uczyć się z przyjemnością i poznamy piosenkę Złego Czarodzieja!

Aby wygrać jedną z 5 nagród

NARYSUJ LUB STWÓRZ DOWOLNĄ TECHNIKA KOTA W BUTACH!

Na prace czekamy do 15 marca 2014r. do północy.
Wyniki ogłosimy 18 marca 2014r.
Regulamin konkursu

Przypominamy, że prace wykonują dzieci - prosimy o podanie wieku dziecka i przypominamy też, że nie wolno "pożyczać" sobie cudzych prac!
Życzymy udanej zabawy i czekamy na koty! :-)

Odnośnik do komentarza

Koty to według Nataszy najmilsze i najukochańsze zwierzaki na świecie, bez prezerwy je maluje, wycina, koloruje więc wykonanie kota w butach było dla niej super zabawą.
Najpierw wycięła gotowy szablon kota, następnie wykleiła go kuleczkami zrobionymi z bibuły, do kapelusza przykleiła piórka. dodatkowo nasz kot ma przyklejony z tyłu patyczek i jest gotowy do przedstawienia opowieści o Kocie w Butach :)

monthly_2014_03/konkurs-kot-w-butach_8705.jpg

monthly_2014_03/konkurs-kot-w-butach_8706.jpg

monthly_2014_03/konkurs-kot-w-butach_8707.jpg

monthly_2014_03/konkurs-kot-w-butach_8708.jpg

Odnośnik do komentarza

Zuzia (2 lata i 8 miesięcy) pomalowała przygotowany przeze mnie szablon. Pomogłam jej ze szczegółami na pyszczku kota i wycięłam z papierowej serwetki kołnierz. Gałązkę przy kapeluszu kota Zuzia zerwała w naszym ogródku i sama przyczepiła od spodu taśmą. Kot już stanął na półce w pokoiku córek i z góry spogląda na ich szalone zabawy:)

monthly_2014_03/konkurs-kot-w-butach_8732.jpg

monthly_2014_03/konkurs-kot-w-butach_8733.jpg

Odnośnik do komentarza

Nasz kot w butach!!
Narysowałam szkic kota, a potem wyściełam elementy ubioru kota z kolorowego papieru.
Reszta pracy należała już do synka.
Synek tworzył kota na bazie rysunku, który miał obok i przyklejał każdy element kota do kartki.
Na końcu przyozdobiliśmy obrazek
JAN LAT 3
Efekty poniżej:

monthly_2014_03/konkurs-kot-w-butach_8746.jpg

monthly_2014_03/konkurs-kot-w-butach_8747.jpg

Odnośnik do komentarza

Witamy,
oto Kot w butach wg Kuby lat 7.
Za inspirację posłużył nam plakat z filmu "Kot w butach".
Kuba potapował tło tak jak tło na plakacie, mama naszkicowała kota, a Kuba pomalował farbami akrylowymi, temperą, żelem do reliefów i ponaklejał cekiny.
Pozdrawiamy serdecznie, życzymy udanej i słonecznej niedzieli i dużo sukcesów.

Odnośnik do komentarza

Witam,
ponieważ Juleczka uwielbia koty, dlatego z miłą chęcią podjęła się tego zadania. KOT nasza wykonany został z wytłaczanek po jajkach, które Juleczka pokolorowała farbkami wg własnego uznania(dodatkowo uczyłyśmy się łączenia kolorów aby znaleźć najbardziej odpowiedni), peleryna to kawałek materiału, z kolorowego papieru wycięłam kapelusz który Juleczka przykleiła klejem. Oczy to gotowe ruchome oczy do naklejania które moja Julcia uwielbia naklejać.
W załączniku przedstawiam etapy powstawania KOTA W BUTACH wykonany przez Julie 2,3latka oraz efekt końcowy.

monthly_2014_03/konkurs-kot-w-butach_9079.jpg

monthly_2014_03/konkurs-kot-w-butach_9080.jpg

monthly_2014_03/konkurs-kot-w-butach_9081.jpg

http://www.suwaczki.com/tickers/kjmn20mmu0okh9gs.png
http://www.suwaczki.com/tickers/9o2zvhpgkhvwrq18.png

Odnośnik do komentarza

Kiedy dziś podczas spaceru z młodszą córką znalazłam leżącą na ziemi gałązkę wierzby z baziami poczułam, że PO PROSTU MUSZĘ przygotować ze starszą jeszcze jednego kota w butach.
(Tym bardziej, że ostatnio są u nas na tapecie "Bajki-samograjki" Brzechwy i "Kot w butach" plasuje się na drugim miejscu zaraz po "Czerwonym Kapturku".)
Zuzia (2 lata 8 miesięcy) malowała tekturową maskę kota, ale pomogłam jej z wykończeniem w dość dużym stopniu. Jej główne zadanie polegało tym razem na pozowaniu "z pazurem" i z "miaukiem" na ustach do zdjęcia :)

monthly_2014_03/konkurs-kot-w-butach_9082.jpg

monthly_2014_03/konkurs-kot-w-butach_9083.jpg

monthly_2014_03/konkurs-kot-w-butach_9084.jpg

monthly_2014_03/konkurs-kot-w-butach_9085.jpg

Odnośnik do komentarza

Witamy cieplutko. Dodam jeszcze rysunek najstarszej pociechy, Marcelinki,co prawda może do konkursu sie nie zaliczy, bo Marcelinka ma już 12 lat,ale bardzo kocha malowanie, i Kot w Butach będzie prezentowany w tym miesiącu na jej wystawie :-) Dodaję aby zachęcić mamy maluszków do rysowania od najmłodszych lat.Marcelinka zaczynała w wieku 4 latek, a teraz jej wyobraźnia nie zna granic.Więc myślę, że warto.Pozdrawiamy:-)

monthly_2014_03/konkurs-kot-w-butach_9092.jpg

Odnośnik do komentarza

Dziękujemy za Wasze prace i za cierpliwość w oczekiwaniu na wyniki!

Oto lista zwycięzców:
Dorota S.
KotWButach
domi81
NATKA08
aom

Wasze dzieci są prawdziwymi artystami, ale wszystkie prace są godne podziwu.

Prosimy o przesłanie danych do wysyłki na adres:
konkursy@parenting.pl

W temacie wiadomości wpiszcie swój nick i nazwę konkursu. Czekamy!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...