Skocz do zawartości
Forum

Kocyk dla maluszka - jaki macie, co o nim myślicie?


baritas

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.
Ciekawi mnie jakie macie kocyki dla swoich maluszków. Napiszcie jak się sprawują, czy się mechacą po praniu, czy zmieniają fason, czy raczej nie. Mój maluch już trochę podrósł i muszę kupić mu nowy kocyk, a z poprzedniego nie jestem zadowolona. Może macie jakieś sprawdzone firmy, które możecie polecić?

Odnośnik do komentarza

Taki troche wiekszy mam firmy belpla czy jakos tak. Kilka osób mi go poleciło, że niby taki świetny, ale nie jestem zadowolona. Fakt, nie mechaci się, dobrze sie pierze, nie traci kształtu, ale jest gruby, sztuczny, elektryzuje sie, a dziecko pod nim spocone jak mysz. Nie przepuszcza powietrza w ogóle.
Teraz choruję na la millou dla drugiej córki, pewnie poproszę kogoś jako prezent na chrzest :)

Odnośnik do komentarza

Ja też się nad nimi zastanawiałam, ale jak dla mnie cena zbyt przesadzona, tym bardziej, że faktycznie miałam okazję trzymać go w ręce i jego sobowtóra również tylko jakiejś innej firmy i niczym się nie różniły, a tamten drugi był chyba z 40zł tańszy. Są fajne, cieplutkie, bardzo miękkie i mają bajeczne kolory. Może coś z nich wybiorę, ale na pewno nie la millou.
Marzen jak dostaniesz to napisz jak Ci się on sprawuje. Ja jak w końcu na jakiś się zdecyduje to też dam znać.

Odnośnik do komentarza

Ja dla swojego synka kupiła kocyk w auchan i był tani ok 20 zł, drugi grubszy w hurtowi w Babicach koło Warszawy za 40 zł i jakiś czas temu kolejny (bo z poprzednich wyrósł) taki cienki polarkowy w Ikea za 15 zł całkiem spory i niebieski (wymiarów nie pamiętam) wszystkie sprawowały się dobrze i żaden się nie zmechacił i syn się nie pocił pod żadnym.

A kocyków wełnianych nie polecam bo uczulają niemowlaki (syn dostał w prezencie i leży nie używany w pawlaczu)

Dla mnie wywalanie 100 zł na kocyk to stanowczo za dużo - tańsze to są śliczne i się sprawdzają.

Odnośnik do komentarza

Ola88 może i nie jest to mało ale nie jest to tylko taki zwykły kocyk. Na zwykłym kocyku nie posadzisz czy nie położysz malucha na ziemi bo będzie mu zimno, a te kocyki są wilofunkcyjne: mogą służyć jako mata do zabawy na ziemi w domu jak również na każdym wyjeździe bo nie zajmują dużo miejsca i łatwo je spakować, jako kocyk w chłodniejsze dni do wózka lub jako kołderka letnia. Ma wiele zastosowań w przeciwieństwie do zwykłego cienkiego kocyka, których też miałam już kilka.

Odnośnik do komentarza

Hej no ja jestem mamą juz dwójki chłopców , kocyki sie są fajne a, ale niestety cieżko je prać ... mieszkam z meżem za granicą w Belgii i tam bardzo spodobała mi sie ich kultura i sposób życia ... podejrzałam jak w sypialniach mają udekorowane wnetrza i nie dostrzegłam kocy tylko narzuty i sama sobie sprawiłam taką narzutę http://www.wyjatkowaposciel.pl/category/narzuty-220-x-240 kłade ją na podłodze i maluszek raczkuje sobie po niej , podjada chrupki i bardzo łatwo się to spiera ...może , którąś z mam zainteresuje taka alternatywa :)

Odnośnik do komentarza

Ja kocyki dla swojego niemowlaka kupuje z materiału minky, jest miękki i przyjemny w dotyku. Sprawdza się zwłaszcza zimą i późną jesienią oraz wczesną wiosną. Można go prać w pralce w 30 stopniach Celsjusza, nie zmienia wygląda nawet po kilkudziesięciu praniach [reklama usunięta]. Można je używać do wózka lub jako kołderkę do łóżeczka. Zaletą tego coraz bardziej popularnego materiału jest ponadto to, że cechuje go wysoka izolacja termiczna

Edytowane przez Dziubala
Usunięcie reklamy
Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...