Skocz do zawartości
Forum
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Liliana23

Mleko modyfikowane

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Po wszelkich bojach, brakuje mi pokarmu. Zawsze coś musi się dziać. Postanowiłam małymi krokami wprowadzić mm. Pediatra polecił mi Enfamil - dzisiaj próbujemy 30 ml. Chciałam zapytać co sądzicie o tym mleku i jakie inne ewentualnie polecacie. Pozdrawiam. L.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Każde dziecko jest inne i różnie jest z tolerancją mleka mm . Ja miesiąc karmiłam Bebilonem 1 ( wszystko było ok) później przeszłyśmy na Bebilon 2 ( zaczęły się zaparcia , zielone kupki ), wypróbowałam wtedy Bebiko 2 i u nas sprawdza się super . Koleżanka podawała na początku Enfamil ( też polecony przez pediatrę ze względu na kolki )i chwaliła , jednak jak wszystko się unormowało zmieniła ze względu na cenę.
Moja córeczka nie miała problemów brzuszkowych ,więc nie próbowałam tego mleka , ponoć u wrażliwszych dzieci to mleko się sprawdza.

http://www.suwaczki.com/tickers/wnidzbmh5gg4f5ku.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie ma czegoś takiego, ze jedno mleko mniej uczula, a drugie bardziej. Jeśli istnieje prawdopodobieństwo, że dziecko będzie mieć alergię na białko mleka krowiego (bo np. mama, tata czy rodzeństwo to alergicy) takiemu dziecku podaje się mleko z oznaczeniem HA (łańcuchy białka w takim mleku są bardziej rozdrobnione). Jesli dziecko jest uczulone - pozostają preparaty mlekozastępcze - np. nutramigen czy bebilon pepti.
Tak na prawdę przy mm często trzeba dojśc metoda prób i błędów, czy mleko jest dobre. Czasem dziecko dobrze toleruje pierwszą mieszanke jaka mu podasz, innym razem bedziesz musiala wypróbować kilka preparatów. Nie ma reguły.

Z. 2011, J. 2014

Przepraszam za brak polskich liter - mam stara klawiature i alt mi nie zawsze działa

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

w sumie to dziecko pokazuje, które mleko mu bardziej pasuje a które nie...trzeba próbować i dać sobie czas- oczywiście okazuje się, że to twoje wybrane mleko najmniej powoduje boleści brzuszka ale faktycznie jest drogie

http://www.suwaczki.com/tickers/w5wq3e5en5kuzrs6.png

http://www.suwaczki.com/tickers/3jvz3e5eqgubclqa.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość mama_pawełka_1985

A czy podajesz dodatkowo suplementy i witaminy? Musisz pamiętać, że w tym okresie bardzo ważne jest podawanie witamin D i K.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przy karmieniu tylko persia podaje sie k+d
Przy mieszanym podajemy wit.d sle lekarz wylicza dawke
Przy karmieniu tylko modyfikowanym nie dajemy w ogole witamin.

http://www.suwaczki.com/tickers/f2wlclb15ksjtmsj.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ja stracilam pokarm po miesiacu tez walczylam ale moja mala nie chciala ssac od poczatku ...
podajemy jej mleko NAN 1 , slyszalam opinie ze to "Ciezkie" mleko ale moja mala wlasnie je najbardziej lubi ... probowalam innych to albo miala zaparcia , albo bol brzuszka albo poprostu wypluwala nie pijac ani troszke...

http://suwaczki.maluchy.pl/li-67958.png
mój suwaczek

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

moja tez ma zielone kupki ale czy to po NAN 1 czy po innych caly czas to samo lekarze mowili ze to normalne i mam sie nie martwic...

http://suwaczki.maluchy.pl/li-67958.png
mój suwaczek

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ja karmie tylko piersia i jeszcze podaje witamine k i d
dzis np pojawila sie lekko zielonkawa kupka ale moja lek. mowi ze to nic groznego

http://s2.suwaczek.com/201404304578.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Mama-Helenki

#bebiko2 #szczesliwybrzuszek
Karmilam wyłącznie piersią do 6m.ż. na mleko następne wybraliśmy HiPP Combiotik 2- niestety czerwona wysypka na buzi. Kolejne mm to Nan optipro 2- wysypka na buzi, dekolcie i plecach. Niedawno otrzymałam mleko Bebiko 2 i po podaniu nie było żadnej wysypki, problemów z brzuszkiem tez nie zauważyłam. Dobre w smaku ( w przeciwieństwie do Enfamil-u 2). Nie było też zaparć. Do tego przystępna cena. Z czystym sumieniem polecam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość malgoniaza

Mój mały dostaje bebilon proExpert, częto go kolki męczyły i po zmianie mleka na to jest dużo lepiej.
[reklama usunięta]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość maniaania

a powiedzcie mi, czy kolki częściej zdarzają się po mm czy też po karmieniu piersią? moja siostra stwierdziła, że jak karmiłam pierwsze dziecko piersią, to one miało mniej kolek, niż drugie po mm... i tak się zastanawiam, czy jest jakaś z tym związana reguła?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość malgoniaza

nie mam pojęcia, nie wiem czy ma to znaczeenie tak naprawdę, moja koleżanka ma 3kę dzieci, wszystkie karmiła piersią i jedno zero kolek,drugie mega alergia pokarmowa, nic prawie nie jadła, bo dziecko w kólko kolki. U mojego małego po bebilonie się problem z kolkami skończył, ale to była kwestia testowanai różnych mlek, bo już od dłuższego czasu jest na MM.
[reklama usunięta]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z moich obserwacji wynika, że więcej dzieci kp ma kolki, ale to pewnie dlatego, że więcej mam kp niż mm.
Moje trójka dzieci była na mm i żadne nie miało kolki.

2005 :), 2007 :), 2014 :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Boliwia

Ja nie mogę karmić piersią więc siłą rzeczy przetestwałam mleka mdyfikowane. na kolki to tylko Bebilon ProExpert. Zaczełam niedawno stosowac i nie zamierzam zmieniać córka jest spokojna niie ma bóli brzuszka odpoczywamy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość flanela

Też mamy Bebilon w wersji HA. Córcia uwielbia, a ja jestem dużo spokojniejsza że się najada.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość katina

A gdzie teraz kupujecie Bebilon? Ostatnio myslałam czy nie zamówić on line żeby nie biegać po aptekach. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość babik

Ja zamawiałam ostatnio Bebilon na doz apteka. Zresztą nie tylko mleko brałam, bo teraz to ciągle coś u nich zamawiam, żeby uzupełnić zapasy. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Dodaj nową pozycję...