Skocz do zawartości
Forum

Mleko modyfikowane


Rekomendowane odpowiedzi

Każde dziecko jest inne i różnie jest z tolerancją mleka mm . Ja miesiąc karmiłam Bebilonem 1 ( wszystko było ok) później przeszłyśmy na Bebilon 2 ( zaczęły się zaparcia , zielone kupki ), wypróbowałam wtedy Bebiko 2 i u nas sprawdza się super . Koleżanka podawała na początku Enfamil ( też polecony przez pediatrę ze względu na kolki )i chwaliła , jednak jak wszystko się unormowało zmieniła ze względu na cenę.
Moja córeczka nie miała problemów brzuszkowych ,więc nie próbowałam tego mleka , ponoć u wrażliwszych dzieci to mleko się sprawdza.

http://www.suwaczki.com/tickers/wnidzbmh5gg4f5ku.png

Odnośnik do komentarza

Nie ma czegoś takiego, ze jedno mleko mniej uczula, a drugie bardziej. Jeśli istnieje prawdopodobieństwo, że dziecko będzie mieć alergię na białko mleka krowiego (bo np. mama, tata czy rodzeństwo to alergicy) takiemu dziecku podaje się mleko z oznaczeniem HA (łańcuchy białka w takim mleku są bardziej rozdrobnione). Jesli dziecko jest uczulone - pozostają preparaty mlekozastępcze - np. nutramigen czy bebilon pepti.
Tak na prawdę przy mm często trzeba dojśc metoda prób i błędów, czy mleko jest dobre. Czasem dziecko dobrze toleruje pierwszą mieszanke jaka mu podasz, innym razem bedziesz musiala wypróbować kilka preparatów. Nie ma reguły.

Odnośnik do komentarza

ja stracilam pokarm po miesiacu tez walczylam ale moja mala nie chciala ssac od poczatku ...
podajemy jej mleko NAN 1 , slyszalam opinie ze to "Ciezkie" mleko ale moja mala wlasnie je najbardziej lubi ... probowalam innych to albo miala zaparcia , albo bol brzuszka albo poprostu wypluwala nie pijac ani troszke...

http://suwaczki.maluchy.pl/li-67958.png
mój suwaczek

Odnośnik do komentarza
Gość Mama-Helenki

#bebiko2 #szczesliwybrzuszek
Karmilam wyłącznie piersią do 6m.ż. na mleko następne wybraliśmy HiPP Combiotik 2- niestety czerwona wysypka na buzi. Kolejne mm to Nan optipro 2- wysypka na buzi, dekolcie i plecach. Niedawno otrzymałam mleko Bebiko 2 i po podaniu nie było żadnej wysypki, problemów z brzuszkiem tez nie zauważyłam. Dobre w smaku ( w przeciwieństwie do Enfamil-u 2). Nie było też zaparć. Do tego przystępna cena. Z czystym sumieniem polecam.

Odnośnik do komentarza

a powiedzcie mi, czy kolki częściej zdarzają się po mm czy też po karmieniu piersią? moja siostra stwierdziła, że jak karmiłam pierwsze dziecko piersią, to one miało mniej kolek, niż drugie po mm... i tak się zastanawiam, czy jest jakaś z tym związana reguła?

Odnośnik do komentarza

nie mam pojęcia, nie wiem czy ma to znaczeenie tak naprawdę, moja koleżanka ma 3kę dzieci, wszystkie karmiła piersią i jedno zero kolek,drugie mega alergia pokarmowa, nic prawie nie jadła, bo dziecko w kólko kolki. U mojego małego po bebilonie się problem z kolkami skończył, ale to była kwestia testowanai różnych mlek, bo już od dłuższego czasu jest na MM.
[reklama usunięta]

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...