Skocz do zawartości
Forum

Noworodek- czwarty tydzień na mm-ile


Gość Ewela75

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Ewela75

Dzień dobry,
nasza czterotygodniowa córka jest głównie na mm, pierś służy do dojadania między butelką, do doczekania butelki itd. Ogólnie zjada ok. 500-550 mL mm, w porcjach 6-7 x 80-90 mL. Mam pytanie, czy taki rozkład posiłków jest ok? I czy w takiej sytuacji należy jeszcze przepajać dziecko, jeśli tak- to ile wody i w jakich odstępach czasu podawać?
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Moja córeczka też mniej więcej tyle jadła w tym wieku , z tym , że ja karmiłam ją moim mlekiem , na żądanie ( średnio wychodziło to co 3 -4 godziny z przerwą nocną 6- 7 godzin). Czemu nie próbujesz karmić małej piersią , albo odciagniętym mlekiem? Wodę zaczęłam podawać ok 2- 3 miesiąca jak było ciepło , ale nie chciała wcale pić. Myślę , że skoro wypija "zalecaną" dawkę plus jeszcze pierś to nie ma takiej potrzeby dopajać , ale jeżeli masz wątpliwość najlepiej porozmawiać z pediatrą.

http://www.suwaczki.com/tickers/wnidzbmh5gg4f5ku.png

Odnośnik do komentarza
Gość Ewela75

U nas od początku był problem z ilością mleka. Nawet w szpitalu zostałyśmy kilka dni dłużej, bo małej waga spadła poniżej 10% na samej piersi. Teraz mamy taki system, że w porze karmienia najpierw jedna pierś, potem druga- a na końcu butelka. Nie wiem, jak dużo mleka mała wyciągnie przez godzinę czy półtorej, ale po takim seansie z piersi nic nie leci. A dziecko płacze w niebogłosy i wypija całą przygotowaną porcję mm. Za godzinę lub dwie, kiedy w piersiach coś się pojawi, jest dostawiana. Ale główne posiłki to jednak mleko z butelki.

Odnośnik do komentarza

odciąganie wcale nie daje pewności ile ma się pokarmu bo inaczej ściąga dziecko a inaczej laktator - ja miałam podobną sytuację z pierwszym dzieckiem- też chciałam karmić piersią tylko ale jemu to zwyczjanie nie starczało - męczyliśmy się bardzo aż mały zaczął się zanosić - więc też tak jak ty - piersi i ewentualnie dopajanie mm- jak w większości jest to twoja pierś to nie ma potrzeby dopajania - więc spokojnie ale sama tez zobaczysz czy robi dobre kupki co by brzuszek nie bolał

http://www.suwaczki.com/tickers/w5wq3e5en5kuzrs6.png

http://www.suwaczki.com/tickers/3jvz3e5eqgubclqa.png

Odnośnik do komentarza

Próbowałam ściągać mleko laktatorem ręcznym, ale w ciągu dnia nie udawało mi się ściągnąć więcej niż 100 ml z obu piersi. Nie wiem, być może mała więcej sobie ściągnie podczas jedzenia, ale nawet po 2 godzinach ciągłego przystawiania, wypija 100 ml mm. Na razie jej nie przepajam, raz tylko na próbę dałam jej ok. 10 mL wody. Z kupką nie ma problemu, robimy regularnie raz na 2 dni, siku też w normie- 6-7 bardzo ciężkich pieluszek plus te posikane.

Odnośnik do komentarza

mam podbny problem, karmienie piersia jednak nie wyszlo tez mam za malo pokarmu, wiec odciagam pokarm laktatorem. co 3 godziny mam miedzy 80-10ml mleka z 2 piers ( jednaz piers prawie wogole nie ma melka) snyka dokarmiam formula tj. pierwsze daje mu co odciaglam a potem patrze na reakcje czasem wypije 40ml formuly a czasem 100ml, synek wlasnie skonczyl 5 tydzien ale urodzil sie 11 dniu po terminie. moje pytanie jest ile powinnien zjesc bo przyznam szczerze sama sie bogubilam. czasem zje 120ml w tym wiekoszsc mojego pokarmu a czasem 180ml karmie go co 2,5 do 4 godzin ( 4 godziny przerwy zdarzaja sie tylko w czasie dlugiego snu raz dziennie). wiem ze malenstwa w tym okresie przechodza skok rozwojowy i roznie bywa z iloscia pochlanianego mleka. ale chwilam obawiam sie ze go przekarmiam alebo za malo. bardzo prosze o opinie:

Odnośnik do komentarza

Dobrze rozumiem ta formuła to mm? Najpierw podajesz mleko odciągnięte a później ewentualnie dokarmiasz mm? Wydaje mi się , że skoro obserwujesz maluszka i widzisz , że się nie najada twoim mlekiem to nie przekarmiasz go podając mm , a gdyby był głodny to na pewno by się usilnie dopominał .
Mi udało się wyregulować pokarm , że akurat starczało . W nocy i rano karmiłam piersią , zaś w dzień odciągałam i takie mleko podawałam stąd wiem , że mojego mleka córka wypijała dokładnie tyle ile przewidują w normach mleka modyfikowanego. Ale wiem , że nie koniecznie jest to równoznaczne i nieraz dziecko potrzebuje znacznie więcej wypić mleka matki aby się najeść niż mm.
Jeżeli twój synek dobrze przybiera na wadze to myślę nie ma powodów do zmartwień.

http://www.suwaczki.com/tickers/wnidzbmh5gg4f5ku.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...