Skocz do zawartości
Forum

Listopadóweczki 2014


Rekomendowane odpowiedzi

Czesc Kobietki.
Ale dzis pieknie jest :-)
Zaliczylam juz spacerek, drobne zakupy i ciuchland- w poszukiwaniu spodni, bo mam tylko jedna pare ;-)
znalazlam dwie, za nie duże pieniadze, musze tylko skrocic i bedzie w sam raz.
Czy wy tez macie problemy z zasypianiem?
Ja nie moge usnac i snuje sie po domu do 1,2,3 godz.-to jest mega meczace. probuje rano nadrobic troche snu, ale przez to mierzenie cukru, to ten sen jest znowu taki urywany.
Ja tez na mojego P.nie moge zlego slowa powiedziec. gacie i skarpetki odruchowo wklada do kosza z brudnymi rzeczami, jak nie zrobie obiadku bo gorzej sie czuje, czy mam intensywny dzien, to sie nie wkurza, pomaga mi w sprzataniu-gdy tylko jest w domu, a nawet prosi zeby mogl wszystko zrobic sam. ale glupio mi tak lezec gdy on sprzata, i dzielimy sie praca. dobry z niego chlopak, mam nadzieje ze nie przejdzie mu to z czasem ;-)
Elleves ja mam straszny problem z dretwieniem dloni. po nocy jest masakra. nie mam czucia w palcach. mam takie jakby przykurczone i boli gdy chce je wyprostowac. najgorzej jest w prawej dloni, ale lewa tez daje o sobie znac. moj lekarz powiedzial ze to niedobor magnezu. a ja przeciez biore 3x2 magne B6.
Justys skad ty bierzesz takie newsy. niesamowita jestes.
Czaki dzieki. ja juz co nieco zaplanowalam, ale chce zobaczyc czy mezus cos sam wymysli. dam mu szanse ;-)
Ja u siebie tez zauwazam juz siwe wlosy, jak mialam dluzsze to wyrywalam, ale teraz obcielam na zupelnie krotko. podgolone po bokach, zostawiony taki jakby irokez. teraz juz nie ma szans wyrywac, za krotkie sa, nie ma jak zlapac. poki jeszcze nie ma tragedii ,nie farbuje. zobaczymy jak dlugo jeszcze wytrzymam.
CzekaCudu gratuluje wolnego-oby nie zawracali ci juz gitary. odpoczywaj ile sie da.
mOniik ja nie jem ani musztardy ani ketchupu.
Milego dnia Kochane korzystajcie ze sloneczka jesli to mozliwe :-)

Odnośnik do komentarza

hej ;)
krwawienie to nie jest ani ''zywa krew'' , bardzo delikatne plamienie - i to nie po kazdej wizycie w toalecie, wiec narazie tylko obserwuje, jesli sie cos nasili napewno zadzwonie do midwife. napewno nie mam zamiaru sie forsowac choc rano ze stresu spedzilam pol dnia w kuchni. jesli to czop hu hu - 2 tyg mowicie moze tak byc? ah no zobaczymy - wlaczylam sobie tak zwane POMARANCZOWE SWIATLO ;)
termin terminem a baby moze swoje ...

Czaki na ebay'a wlazlam i tyle bo tu u mnie ciezko ze sklepami maternity. mam 1 profesjonalna koszule do karmienia z polski, i 1 stanik plus paczka majtek. tu w Asda udalo mi sie znalezc tylko maternity majtki - te jednorazowki , ale breeding bra czy ta koszula wlasnie to juz tylko z netu. wezme tez sobie szlafrok jak znajde fajny. tu zostal mi 1, bo 2 zostawilam ostatnio w Pl. a 1 to za malo ;)

http://www.suwaczki.com/tickers/rg509jcgm4g4slga.png

Odnośnik do komentarza

Czaki widzę, że podobna sytuacja:) Też mnie straszono, że im później tym ciężej zajść a tu od razu:)
Tak imię dla dziewczynki mieliśmy od początku:) Liliana będzie^^
CzekaCudu fajnie, że w końcu odpoczniesz:) Jesteś chyba naszym największym pracusiem listopadóweczkowym:)
em oczywiście jak komu wygodniej:) nigdy nie wiadomo jaki katering ma żłobek i będziesz spokojniejsza... to już kwestia organizacji...ja jestem roztrzepana i nie wiem czy bym sobie poradziła jeszcze z pichceniem^^
agni jeśli masz delikatne plamienie to raczej jeszcze nie czop (chyba że śluzu miałaś dużo) ale WIEDZ ŻE COŚ SIĘ DZIEJE hehe czekam na wieści:)

A ja coś dzisiaj się słabiej czuję. Polazłam do sklepu, narobiłam zakupów i zasłabłam. Pot mnie zalał, nie dobrze mi się zrobiło, brzuch stwardniał i ból w podbrzuszu jak na miesiączkę. Dzwonię do P. bo nie dotarłabym sama do domu. A tu "nieosiągalny". Dzwonie do babci żeby przyszła i mi te zakupy chociaż wzięła, ta się tak wystraszyła ze po drodze wpadła na jakąś dziurę i wywinęła orła. Przyszła obdrapana, az mi żal jej było. Jakoś dotarłam do domu, nastawiłam obiad i leżę po nospie...a mała kopie jak szalona;p

http://s1.suwaczek.com/201412114580.png

[link=https://dzidziusiowo.pl/suwaczki]noborderhttps://dzidziusiowo.pl/suwaczki/5fa867d16cfeb.png[/img][/link]

Odnośnik do komentarza

Emiii super że się odezwałaś:) u mnie też skurcze ale póki co nic więcej się nie dzieje;)
Krófko mi podobnie jak Em nie zależy na liczbie wkłuć- to są sekundy w wykonywaniu, a maluch ukłuć nie pamięta. Bardziej istotny jest da mnie skład i oddziaływanie na organizm.
Em wiesz ponoć lepszy i bardziej skuteczny ale też niestety droższy jest Prevenar...
odnośnie krztuśca- standardowo jest DTP, w których krztusiec jest pełnokomórkowy. W Infanrix jest krztusiec acelularny DTPa- bardziej oczyszczony-powoduje mniej NOPów. U nas się nie sprawdziło. Tzn. Dawidek wbrew obawom lekarzy nigdy nie miał NOPów, jedynie po krztuścu podwyższona temp. do 38 i obrzęk w miejscu wkłucia, ale to standard po krztuścu(obojętnie którym). Za to Wojtek generalnie okaz zdrowia (do czasu pójścia do przedszkola) ,bardzo źle reagował na oba krztuśce. Przy jednym i drugim występowały NOPy. I nie tylko gorączka 40 stopni,ale i inne-nieutulony płacz i HH...więc nie ma reguły.
Dawidek chodził do państwowego żłobka(płaciliśmy ponad 500zł m-c), a teraz obaj chodzą do państwowego przedszkola(500zł za dwóch łącznie co m-c plus wszystkie książki,rady,ubezpieczenia itd.). Powiem Ci szczerze,że gdyby była możliwość to wolałabym swoje jedzenie im dawać ale niestety nie ma takiej opcji. No i często się zdarza,że np. Dawidek 4 na 5 dni w przedszkolu nic nie je...a płacić trzeba...
Czaki obraził się;) ale już jest lepiej. Jeszcze wieczorem nad nim popracuję;) co do farbowania jakoś nigdy nie odczuwałam takiej potrzeby- kolor mam ciemny brąz- całkiem ładny;) Choć pewnie za czas jakiś dojrzeję do zmian;)
Odnośnie pełni i rodzenia dzieci- to ponoć prawda:) nawet Majus kiedyś o tym pisała:) i 6.11 ma być pełnia- sprawdzimy czy będziemy się rozsypywać;)
Tantum rosa polecane jest, mnie niestety jakoś sypnęło po nim, ale ja to jakaś nadwrażliwa jestem;) gdyby nie to- też pewnie wybrałabym tantum. Za to korę dębu mogłam stosować i teraz też kupiłam.
Moniniuss uważaj na siebie! jak się teraz czujesz? mi się zdarzyło zemdleć w sklepie jak byłam w drugiej ciąży. I to byłam sama z dwulatkiem. Mąż w pracy 60km dalej. Jakiś pan mnie złapał jak leciałam, a później przypilnował żebyśmy bezpiecznie wrócili do domu;)
Fasolkami się zdarzają takie gorące fazy ale w ciąży to norma.
Czekacudu wreszcie będziesz mogła się skupić na przygotowaniach;) jeszcze tylko chyba Angel pracuje?
Dzięki dziewczyny za stronki promocyjne. Byłam w rossmanie ale promocja tylko na białe pampersy.

http://www.suwaczki.com/tickers/mhsv8u69b5gwy6bs.png
http://www.suwaczki.com/tickers/mhsvj44j7p2ln7nw.png
http://www.suwaczki.com/tickers/mhsvx1hpc9aw40ro.png

Odnośnik do komentarza

Czaki w razie co sobie kup, chociaż kilka saszetek w razie co. A to i tak się nie zmarnuje, bo wiadomo jak to z nami, kobietami - prędzej czy później jakieś infekcje się przypałętają.

em87 jakby udało Ci się zobaczyć Bogów lub służby to daj znać, jak wrażenia :)

AgiSz jestem jak szpieg z Bebetto ;)

Moninius Liliana (a właściwie jej krótsza forma - Lila, bo mamy długie nazwisko) to moja faworytka na imię dla dziewczynki. Śliczne. Tylko mąż nie chce się za nic zgodzić, bo zna jakąś Lilkę i źle mu się to kojarzy :) Nie lubię takich skojarzeń, ale finalnie ustąpiłam.

Odnośnie porodów w pełnię - też o tym słyszałam. W szpitalu w Wa-wie o tym mówili. Ja wtedy leżałam w pełnię (jakoś na początku września) i faktycznie był niesamowity wysyp. Tzn apogeum jest chyba 2 czy 1 dzień przed pełnią.

Cały temat ze szczepieniami to dla mnie czarna magia. Normalnie nie rozumiem o czym piszecie :)

http://www.suwaczki.com/tickers/3i49krhmai6ai0ev.png

Odnośnik do komentarza

Emii, Agni, Misiabella, Em87, IgaJula - byłam u lekarza i w sumie wiem to samo co Wy - brać mangeB6, zero soli, może jakaś dieta surówkowa i opaska na nadgarstek. Reasumując: "do porodu blisko a po porodzie powinno samo przejść". Cholernie mi to dziś utrudniło życie, bo prowadzenie samochodu czy składanie prania ze zdrętwiałą łapką, do najprostszych nie należą. Mój J się śmieje, że mam łapkę jak ludzik z logo Michelin ;)

monthly_2014_10/listopadoweczki-2014_18142.jpg

http://www.suwaczek.pl/cache/9efb4a2460.png

Odnośnik do komentarza

Justys, Kassandra - odebraliśmy wczoraj x-landera x-pulse. Wkurzyłam się strasznie, ponieważ doliczyli nam 30zł za adapter do gondoli, 59zł za adapter do Maxi Cosi i 2 zł za śpiworek (to już raczej symbolicznie). Dostałam moskitierę i folię przeciwdeszczową. Torby nie było i nawet nie chciałam, ponieważ kupiłam osobno taką torbę: http://allegro.pl/torba-do-wozka-duo-wave-dot-skip-hop-praga-i4612809214.html?source=mlt Mam zamiar na jakiś czas przepakować zawartość swojej torebki do tej i na spacery z synkiem, wybierać się tylko z jedną, wielofunkcyjną torbą. Miałam zamówionego również Bebetto Silvia granat ze srebrną ramą (tak niby mi sklep poszedł na rękę), ale w sumie się go już nie doczekałam, bo po prostu nie przyjechał w przeciągu 2 tyg, więc odebrałam już X-landera, na którego i tak bardziej byłam zdecydowana (spacerówka składa się wraz ze stelażem w mały kwadracik :) ). Odebraliśmy też Maxi Cosi Modern Black (na zdjęciach wyglądał ładniej) i bazę Family Iso Fix - teoretycznie dostaliśmy na ten komplet rabat i zapłaciliśmy 999zł ;)

Osa - z dłonią czy bez dłoni jedziemy jutro ;) moi rodzice już są w Krakowie. Plan mamy taki, że jutro idziemy do Muzeum w podziemiach starego rynku (rezerwację już mamy) a później dreptanie po rynku i wieczorem Piwnica pod Baranami (w końcu chcę tam pójść). W niedzielę jedziemy do znajomych, u których zatrzymali się rodzice na grilla nad Wisłą ;)

Wy narzekacie, że nie wychodzicie, a ja chciałabym móc czasami zamiast wychodzić na jedzenie na miasto, zostać w domu i ugotować coś wspólnie z J;) Moje marzenie ;) Niestety, J w przeciągu naszych 10lat ugotował raz - było to w niedzielę, gdy po sobotnim grillu została jakaś sałatka. Ugotował makaron, wrzucił na patelnię resztkę sałatki i wszystko razem podsmażył. Zaserwował mi to wykwintne danie na papierowym talerzu (został po grillu no i nie trzeba zmywać), ale za to przy świecach ;)

http://www.suwaczek.pl/cache/9efb4a2460.png

Odnośnik do komentarza

Elleves, też marzyłam o takim kolorze wózka, może ociupinę więcej białego lub jasnoszarego bym chciała, choć to mniej praktyczne:).
Jak pisałam też mam x-landera, tylko x-move, mam takie pytanie do Ciebie, bo zdałam sobie sprawę, że brakuje mi torby, bratowa miała strasznie poniszczoną. Każda torba pasuje do x-landera? X-move nie różni się wizualnie mocno od Twojego, ma tylko większe przednie koła i pewnie różni się zaawansowaniem i składaniem:).

http://www.suwaczki.com/tickers/lprk3e5e0ehn61u6.png

Odnośnik do komentarza

Misiabella - wg sprzedawcy, z którym rozmawiałam o x-landerach, to właśnie X-move jest wg niego zdecydowanie najlepszy ;) Wzięliśmy x-pulse ze względu na to, że właśnie składa do małych rozmiarów. Odnośnie torby - chyba wszystkie pasują, ale powiem Ci na pewno w przyszłym tygodniu, jak już moja dotrze do mnie i wtedy przymierzę ;) Chociaż moja koleżanka ma Tutka Grander i torba Skip Hop na pewno pasuje. Hmm dam znać jak sama przymierzę ;)

http://www.suwaczek.pl/cache/9efb4a2460.png

Odnośnik do komentarza

Hej!

Ja już po wizycie :) Synek waży 2900 (+-430g) i jak to lekarz stwierdził do mojej budowy ciała jest to idealna waga, aby już rodzić :) Ułożony dalej główką w dół :)

Szyjki już praktycznie nie mam, rozwarcie na ponad 2 palce.. Główka jeszcze bardziej wyczuwalna.. i w ciągu dwóch tyg. zmiany są bardzo duże... Gin jest przekonany (aczkolwiek nie 100% pewny, ponieważ wiele już przypadków w swoim życiu miał), że powinnam urodzić do poniedziałku (powiedział, że może nawet dzisiaj w nocy :o). Jeżeli uda mi się dotrwać do poniedziałku to mam się zgłosić na ktg... a jeżeli jakimś cudem dotrwam do 20.10 - to mam się zgłosić na usg..

No i straciłam na wadze! :)))

Kurde.. z jednej strony waga jest już O.K. i wolałabym, żeby większy nie urósł... Z drugiej... tak dobrze się czuję, że jeszcze bym poczekała.. eh :(

Elleves gratuluję udanych zakupów!

Nie pozostaje mi nic innego jak życzyć Ci rychłego rozwiązania, żebyś się nie musiała męczyć z tymi nadgarstkami :(

justys Jak mi się uda zobaczyć, na pewno dam Ci znać :)

Moninius Mi też podoba się imię Liliana - Lili :) Moja b. dobra koleżanka ma trzymiesięczną Lili i jest słodziutka! :)

Co do żłobka i posiłków - wiadomo wygodniej jest jak nie musisz przygotowywać.. ale czasami gdzieś trzeba ciąć koszta :(

Jak się teraz czujesz?

moniik Ryba smaczna, dziękuję :) Mam nadzieję, że Tobie też się udała :)

AgiSz Ja usypiam pomiędzy 1, a 3... :/ wstaję o 7 - kręcę się - o 8:30 zasypiam i drzemię do 10.. eh..

agni W takim razie obserwuj i daj znać jakby coś się zmieniało :)

Iga Kurcze widzisz znowu dwie sprzeczne informacje - położna powiedziała, że Synflorix jest nowszy i lepiej dopracowany eh :/ bądź tu mądry wrrrr :/

Wiesz co mam wrażenie, że wszędzie chcą nas naciągnąć :( Wiadomo.. mama zrobi dla swojego dziecka wszystko, żeby nie cierpiało, etc. a te firmy to wykorzystują... Porozmawiam z mężem i prawdopodobnie skończy się na NFZ-towskich...

Czy w żłobku państwowym miałaś problemy o których pisała Moninius - tzn. dziecko było przebierane rzadko... brudne.. etc.? Czy raczej dobrze oceniasz ? Muszę popytać o opinie o żłobku państwowym w moim mieście..

Uciekam, bo zaraz mam mieć gości :)

Trzymajcie się!
Przyjemnej nocy! :))

Odnośnik do komentarza

wow Em87 !!! super , nie wiem jak Ty ale ja nie mialabym nic przeciwko , by urodzic przed 16 czy 19 listopadem, bo takie mam terminy, znaczy sie wiadomo, ze nie juz , ale tak na poczatku ;) ogolnie gratuluje i powodzenia - gdyby ;)

Elleves - fajnie ze wozio juz zaparkowany, a co do reki - no to oby gorzej nie bylo i jakos wytrzymasz mam nadzieje.
ja wczoraj bylam ze swoimi malymi problemami , ale tez uslyszalam - kazda (prawie kazda ) ma to w ciazy , po ciazy minie, no ok, ale teraz jednak troche sie meczymy z tym czy z tamtym,

a ja skacze do gory, no prawie ;) bo wlasnie dostalismy bujaczek i koszyk Mojzesza,tak to tu zwia - jest materacyk, kocyk i wszystkie te falbanki do niego - napewno Oli sie ucieszy ;) jest suuuuper, bedzie w 2 pokoju,

monthly_2014_10/listopadoweczki-2014_18154.jpg

monthly_2014_10/listopadoweczki-2014_18155.jpg

http://www.suwaczki.com/tickers/rg509jcgm4g4slga.png

Odnośnik do komentarza

Agni, fajny ten koszyk, poręczny i jeszcze możne pełnić funkcję kołyski. Bujaczek to dla mnie za mało obcykana sprawa, wygląda, jak huśtawka, a szczerze mówić nie oglądałam jeszcze żadnego bujaczka:).

Em87 więc powodzenia:). Fajnie, że to przyjmujesz z takim spokojem:). Kurczę to niesamowite, że listopadóweczki rodzić zaczynają, nie licząc oczywiście Suu, ale jej sytuacja jest trochę inna, bo urodziła sporo przed terminem. Jak ja bym się dowiedziała, że za dwa tyg. mogę urodzić, lub za tydzień, byłabym przerażona swoim nieprzygotowaniem.

Ale mały dał mi dzisiaj nieźle popalić, normalnie mnie brzuch bolał, od jego wygibasów i kręgosłup i ból jak na okres, po trzech dniach zmniejszonej aktywności, strasznie mnie jednak ucieszył...Ja bym chciała dotrwać choćby do pełni:)

Elleves, to czekam na relacje:). Udanego wyjazdu. Rzeczywiście można w balerinkach chodzić, dziś sama pomknęłam w takich do sklepu:). Dobrze, że udało Ci się skonsultować z ręką, nie będziesz się martwić o to na wyjeździe.

Dziewczyny, musztarda, majonez, czy ketchup, jako, że należy do żywności wysokoprzetworzonej, (chyba, że był robiony osobiście w domu:), jest niezdrowy nawet bez cukrzycy. Ja czasem jednak używam ociupiny do jajka na twardo, lub ketchupu do wędliny, to znaczy zdarzyło mi się kilka razy w trzecim trymestrze:).

http://www.suwaczki.com/tickers/lprk3e5e0ehn61u6.png

Odnośnik do komentarza

o matko! nie było mnie raptem dobę a tu 10 stron!!!! jak to nadrobić jak ledwo zipię :)

misiabellaja mojego nastawiam na właściwe tory co chwilę ;) tyle tylko, że on jest na tych torach chwilę a potem zbacza z kursu :) a ja mam już powoli dosyć proszenia się o wszystko, pilnowania żeby było ok... ileż można.

DZIEWCZYNY Z KRAKOWA byliśmy dzisiaj na warsztatach "Bezpieczny maluch". Dostaliśmy min. zniżki na zakup fotelików samochodowych i wózków w jakimś centrum na Ruczaju. Nie planujemy zakupu bo mamy po Grzesiu, jeśli któraś byłaby zainteresowana to mogę zapakować w kopertę i wysłać pocztą. Zniżki 5 albo 10% już nie pamiętam, a nie mam tego teraz przed sobą, są ważne 14 dni od dnia dzisiejszego. Jakby co dajcie znać na prv. Szkoda żeby się zmarnowały. Mam 2 komplety więc 2 osobom mogę odstąpić.

Elleves kurcze, daj znać po lekarzu! żona wspólnika mojego R. miała takie problemy, skończyło się operacją :/ mam nadzieję, że u Ciebie sprawa nie będzie aż tak poważna! Co do muzeum pod płytą rynku, koniecznie weźcie przewodnika! Na prawdę warto! I w odpowiednim momencie ( będziesz wiedziała kiedy ;) ) pchaj się na wagę! Dowiesz się ile byłabyś warta w innych czasach :D Pogody udanej życzyć nie muszę bo jak się zapewne orientujesz ma być pięknie :)

Moniniuss masakra z tym przedszkolem! Chyba bym udusiła gołymi rękami jakby się okazało, ze moje dziecko taszczy kupę tyle czasu! To się w głowie nie mieści! Mama mi opowiadała, że mój starszy brat w żłobku do którego musiała go dawać też całymi dniami leżał ulany w tetrze, bo to lata 70/80te były więc nie było mowy o pampersach, za to były o mega odparzeniach.... koszmar :(
Któraś z Was wspominała, ze można samemu przygotowywać posiłki dla dzieci i są one podgrzewane w przedszkolu. To było by świetna opcja, przynajmniej wiedziałabym , że dziecko je zdrowe rzeczy... no nić, na pewno do tematu wrócę jak tylko Koszałek opanuje nocniczek :)

m0niik Biały Jeleń ;) Nie koniecznie w kostce.

Czaki u nas schemat podobny, zakupy duże raz w tygodniu, i drobne co kilka dni...a tak dom i syn .... jedziemy na tym samym wózku. Dobrze, ze chociaż dupę masz zdrowszą ode mnie ;)

agni to na bank nie czop. Czop jest duży. To prawdopodobnie plamienie. Warto skontaktować się z lekarzem dla świętego spokoju. Pewnie da Ci luteinę dopochwowo.

em87 czyli wszystko na dobrej drodze :) JUż się raczej nie obróci ;)

Sprawdziłam wyniki krwi online , bo dzisiaj robiłam morfologię plus ręcznie płytki krwi i w obydwóch przypadkach ładnie mi się podniosły do normy :D Uffffffff może jednak będą szanse na znieczulenie :D

Dobrej nocy!

Odnośnik do komentarza

IgaJula jak bym miała jeszcze dziecko pod opieką to katastrofa... kasjerka pytała o jakies karty klubowe, pin kazała mi wpisać bo ja normalnie nieprzytomna...czuję się już lepiej...ale takie wypady zakupowe muszę ograniczyć do najbliższych sklepów^^
justyś w tym imieniu podoba mi się, ze jest takie dostojne a ma też słodkie zdrobnienie Lili, Lila...:) Mój się zgodził, nie miał wyjścia podoba mu się na 80% to imię...wolał Hania ale ja pracując w żłobku miałam baaardzo dużo Hań:)
em wow! to już niedługo się rozpakujesz... ja dzisiaj jak dostałam tych bóli to zaczęłam się porządnie bać porodu. Trzymam kciuki:)
oosaa zawsze obawiałam się państwówek... a teraz jak nie wiem czy moje dziecko dostanie się pod MOJĄ opiekę to jestem zrozpaczona.

http://s1.suwaczek.com/201412114580.png

[link=https://dzidziusiowo.pl/suwaczki]noborderhttps://dzidziusiowo.pl/suwaczki/5fa867d16cfeb.png[/img][/link]

Odnośnik do komentarza

O i jestem pierwsza :D dziś zapowiada się ładny dzień , ciepło jest : ) Co to tej musztardy ja z niej nie zrezygnuje , nie jem jej palcami czy łyżkami tylko dodaję po prostu małe ilości bo już nie mogę sobie absolutnie wszystkiego odmawiać i tak dużo trzeba odmówić ... I nie jadam jakiejś ostrej bardzo tylko po prostu zwykłą łagodną ; ) myślę że to nie zaszkodzi. Gorzej jakbym objadała się słodyczami :D zazdroszczę wam że macie już wózki u nas niestety musimy kupić za becikowe... więc jeszcze trochę minie zanim to zrobimy no ale cóż lepiej tak niż byśmy wcale go nie mieli eh..

http://www.suwaczki.com/tickers/uannyx8dilyw28lz.png

http://www.suwaczki.com/tickers/dxom4z178ztb7e1b.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...