Skocz do zawartości
Forum

4-miesięczny niemowlak


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,mam synka,który za 5 dni skończy 4 miesiące. Synek jest karminy mlekiem sztucznym,gdy skończył 3,5 mc zaczął przesypiać całą noc (20-6.30/7.00) przy karmieniu 19.00-150ml,22.00-150ml przez sen,gdy rano się budził i zjadł samo mleczko to za godzinkę był znowu głodny więc wprowadziłam mu na poranki kleik ryżowy do mleczka. Następnie spróbowałam dać mu na noc bo myślałam,że prześpi noc bez porcji przez sen o 22 ale niestety teraz pobudki są o 3 a potem równo za 3 godziny. Zauważyłam,że w ciągu dnia na samym mleku wytrzymuje troszkę ponad 2 godz. i od jakiegoś tygodnia ciągle płacze,wprowadziłam kleik do każdego jedzonka płacz troszkę się uspokoił ale nie do końca a jak zbliżają się 3 godzinki to chce kolejną porcję i strasznie krzyczy. Poza tym wkłada obie piąstki do buzi,ślini się i ma dziąsełka spuchnięte i teraz nie wiem czy ten krzyk i wkładanie rączek jest spowodowany głodem czy ząbkowaniem?I czy mogę podawać kleik do każdego jedzonka? obecnie to 180ml mleczka i miarka od mleka kleiku,mały wypija ze smakiem wszystko. Może ktoś miał podobny problem?

Odnośnik do komentarza

witaj, moim zdaniem to ząbki, moje obie córki w wieku 4 miesięcy miały ogromny ruch w buzi, kształtował się chyba taki przedziałek między jedynkami, szczerze powiem, że późniejsze ząbkowania łatwiej znosiły niż ten pierwszy raz...więc ja bym nie podawała tego kleiku do każdego posiłku, wydaje mi się, że po nim też się zwyczajnie chce dziecku pić, w ogóle przepajasz dziecko wodą? a na ząbki można stosować maści typu bobodent i inne, a kiedy dziecko gorączkuje lub jest bardzo rozdrażnione (to po prostu bardzo boli), można coś od gorączki i od bólu w czopkach lub w syropku, niedługo powinno przejść, trzymaj się, wytrwałości

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...