Skocz do zawartości
Forum

Karmienie, sen plan dnia


Rekomendowane odpowiedzi

dokładnie - karmić malucha piersią trzeba chcieć inaczej nic z tego nie wyjdzie - to wyrzeczenia, to czasami poddanie się rytmowi maluszka nierzadko częste przystawianie - jezeli podajesz butelkę to widocznie powoli chcesz ograniczyć karmienie piersią - nie na lezy mieć do siebie wyrzuty sumienia po prostu przychodzi taki czas kiedy mamy nie chcą juz karmić i nic w tym złego

http://www.suwaczki.com/tickers/w5wq3e5en5kuzrs6.png

http://www.suwaczki.com/tickers/3jvz3e5eqgubclqa.png

Odnośnik do komentarza
Gość 2dotka1987

Witam mam mały problem z synkiem... tzn ma 3 tyg. i 2 dni, niby powinien robić dłuższe przerwy w karmieniu na sen ale on najchętniej całymi dniami przesiadywał by przy piersi, pokarmu mam wystarczająco a czasem aż za nadto z tym że on nie zawsze je przy tej piersi jedynie ją smoczkuje, gdy podaję smoczek to płacze i go wypluwa czy jest możliwe że po prostu go to uspokaja że czuje mój zapach? jest to dość męczące całymi dniami i nocami przesiadywać z dzieckiem przy piersi! a do tego podobno ma kolki a gdy podaję mu infacol na kolki to praktycznie każdy posiłek zwraca po te kropelki podaje się tuż przed posiłkiem a posiłek ma co godzinę co pół godziny a czasem co 2 a na wieczór najchętniej jeden od 19 do 8 rano :P pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

kochana dziecko twoje potrzebuje bliskości - może dobrym pomysłem będzie zainwestowanie w chustę - bliskość twoja dla niego a dla ciebie wolne ręce - co do robienia z cycusia smoczka - duzo dzieci tak robi pytanie czy chcesz by tak było czy znajdziesz sposób na zmodyfikowanie tego - powodzenia

http://www.suwaczki.com/tickers/w5wq3e5en5kuzrs6.png

http://www.suwaczki.com/tickers/3jvz3e5eqgubclqa.png

Odnośnik do komentarza

Nie zgodzę się do końca z Wami dziewczyny,jeśli chodzi o to,że podawanie butelki to pierwszy krok do odstawienia dziecka od piersi-zdarza się,że jest inaczej,czego jesteśmy przykładem:)
Staś kilka dni po urodzeniu dostał moje mleko z butelki,potem ze względu na niewystarczającą ilość pokarmu mm z butelki (1-2 razy dziennie ),teraz sporadycznie dostanie herbatkę lub wodę z butelki (kiedy np ma katarek). Nie uznaje w ogóle smoczka-woli własną piąstkę (nie wiem czy to dobrze,ale smoczka na siłę nie będę dziecku chyba wciskać...).
Nasze karmienie butelką wyglądało tak,że ładnie sobie jadł,a kiedy np wypuścił na chwilę smoczka,to ewidentnie kierował buźkę w stronę mojej piersi (czasami zdarzało się,że zasysał pierś,bo miałam ją akurat na wierzchu;) - mm podawałam tak,że najpierw jadł z obu piersi,a dopiero potem mm).
Teraz jemy już tylko pierś,więc to dokarmianie ani dopajanie nam nie szkodzi raczej... :)

https://www.suwaczki.com/tickers/qb3c3e5ewahdy8r5.png

Odnośnik do komentarza
Gość 2dotka1987

a jeszcze takie pytanko ... macie jakieś sprawdzone najlepiej ekspresowe sposoby na kolkę? poza infacolem, masowaniem brzuszka i suszarka bo to nie działa a serce mi się kraja jak patrzę jak mój maluszek tak bardzo cierpi :(

Odnośnik do komentarza

ola2710
Nie zgodzę się do końca z Wami dziewczyny,jeśli chodzi o to,że podawanie butelki to pierwszy krok do odstawienia dziecka od piersi-zdarza się,że jest inaczej,czego jesteśmy przykładem:)
Staś kilka dni po urodzeniu dostał moje mleko z butelki,potem ze względu na niewystarczającą ilość pokarmu mm z butelki (1-2 razy dziennie ),teraz sporadycznie dostanie herbatkę lub wodę z butelki (kiedy np ma katarek). Nie uznaje w ogóle smoczka-woli własną piąstkę (nie wiem czy to dobrze,ale smoczka na siłę nie będę dziecku chyba wciskać...).
Nasze karmienie butelką wyglądało tak,że ładnie sobie jadł,a kiedy np wypuścił na chwilę smoczka,to ewidentnie kierował buźkę w stronę mojej piersi (czasami zdarzało się,że zasysał pierś,bo miałam ją akurat na wierzchu;) - mm podawałam tak,że najpierw jadł z obu piersi,a dopiero potem mm).
Teraz jemy już tylko pierś,więc to dokarmianie ani dopajanie nam nie szkodzi raczej... :)

moim zdaniem robisz w porządku:) uważam, że warto karmić kp, jednak od czasu do czasu butelka nie zaszkodzi dziecku, a umiejętność picia z czegoś innego niż pierś przydaje się na spacerach czy kiedy mama chce wyjść...trzeba podchodzić rozsądnie:)

Odnośnik do komentarza

Nam pomogla w polubienu smoczka butelka z moim mlekiem Sprobowalam go raz nakarmic butelka swoim mlekiem i od tego czasu polubil smoczek. Teraz uzywamy go glownie przy zasypianiu. Co do karmienia piersia to w miare pije mimo dokarmiania butla z mm. Tylko najgorsze jest to, ze nie wiem ile zjadl Na czas karmienia nie moge patrzec bo u nas nadal trwa ono max 10 min. Co do kolek to u nas pilnowalam sie z jedzeniem i synek nie mial ani razu kolki. Inne sposoby: masowanie brzuszka na tej duzej pilce gimnastycznej, moze jakis inny lek? My stosowalisny na ulewnie Debridat ale on takze jest na kolki. Pozdrawiam;-)

Odnośnik do komentarza

ola2710 masz rację, jeśli butelka jest podawana niezbyt często i po karmieniu piersią nie musi zaburzyć odruchu ssanie. Ale znam wiele przypadków, że zaburzyła i dzieci się odstawiały. Zresztą każdy doradca laktacyjny to potwierdzi. Jeśli komuś bardzo zależy na kp to lepiej nie ryzykować i zostawić butelkę na specjalne okazje.
2dotka1987 twoje dziecko to jeszcze maluszek, potrzebuje twojej bliskości. W tym wieku wiele dzieci wisi na mamie non stop i to jest całkiem normalne. Jesli cie to bardzo męczy mozesz spróbowac np. noszenia w chuscie, bujania w wózku itp. A tymczasem ciesz się z bliskości, dzieci szybko dorastają. Zadbaj by pod ręką mieć przekąski, wodę, dobrą książkę czy pilota od tv i przytulajcie się na zdrowie. Co do kolek - podczas karmienia często odbijaj dziecko (nawet w trakcie), mozecie bujac malego na duzej piłce gimnastycznej (dziecko leży na brzuszku), przykładać ciepły okład (np. przeprasowaną pieluszkę), możesz spróbowac tez przed karmieniem odciagnąć nieco mleka I fazy (ma duzo laktozy i może synek nie radzic sobie z taką ilością, stąd kolki). A poza tym noście malucha, przytulajcie i trzeba po prostu kolki przetrwać, bo uklad pokarmowy dojrzewa i kolki zdarzają się często u dzieci przed ukończeniem 3 m-cy.

Odnośnik do komentarza
Gość 2dotka1987

dzięki wielkie :) właśnie się dowiedziałam się, że najlepiej abym cały nabiał odstawiła i to powinno pomóc i zamiast infacolu mam podać po prostu espumisan... troszkę martwi mnie to odstawienie nabiału ponieważ dużo mleka, jogurtów i serów zawsze jadłam i teraz muszę zrezygnować no ale cóż kto ma pszczoły ten ma miód :P mam nadzieję, że chociaż to pomoże mojemu maleństwu i że wyjdzie mu to karmienie piersią faktycznie na przyszłość na zdrowie :)

Odnośnik do komentarza

Miałam ten sam problem z nabiałem- musiałam go jednak zredukować, ale nie chciałam z niego całkowicie zrezygnować bo zależało mi na odpowiednim odżywianiu córci. Co do samego snu najwięcej kłopotów było z częstym nocnym karmieniem. Jednak lekarz powiedział mi,żebym przestawała w raz z wiekiem dziecka, bo to już zbędne.

nieopłacona reklama od Marta Kowal MixBox!!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...