Skocz do zawartości
Forum

Rekomendowane odpowiedzi

pewnie najlepiej byłoby nie farbować...ale też to wszystko zależy czym, bo są i bardzo dobre farby...pamiętaj, że w ciąży włosy się trochę zmieniają, mniej wypadają, stają się grubsze, po ciąży bardzo wypadają, farba może dodatkowo osłabić, ja bym nie radziła farbować w ciąży, ale znam osoby, które malowały i nic się nie stało

Odnośnik do komentarza

ja mowilam lekarzowi mojemu ze ja farbuje wlosy, maluje paznokcie, tipsy itd ale on mi powiedzial tak: dopoki nie siedze codziennie pare godzin nad sloikiem z lakierem albo nad wiaderkiem z farbą i nie wącham, to nie mam się czym przejmować, bo zabieg nawet niech trwa 2 czy 3 godziny to nie jest to takie stężenie zeby zaszkodziło i farba te szkodliwe substancje nie wchodza do krwioobiegu czy jakos tak. Juz w tej chwili tak dokladnie nie powtorze ale z tego co mi wyjasnil to ze moge sobie farbowac malowac robic co chce jesli jest to zabieg 1-2 w miesiacu przez 2 godzny czy cos, to ze naprawde nic sie nie stanie.

http://s2.suwaczek.com/201404304578.png

Odnośnik do komentarza

W ciąży zdecydowanie odradza się wykonywanie zabiegów, takich jak farbowanie włosów czy też trwała ondulacja. Substancje chemiczne stosowane w preparatach mogą przenikać przez skórę i niekorzystnie działać na płód. Oczywiście nie jest to w 100% potwierdzone przez badania, ale lepiej tego unikać. Ponadto należy unikać sytuacji, które zmuszałyby kobietę ciężarną do wdychania chemicznych oparów, a te często towarzyszą zabiegom przy użyciu farb z amoniakiem.

Odnośnik do komentarza

Nie zgadzam się z panią ekspert
substancje chemiczne moga przenikac przez skore ale po pierwsze nie dostaja sie do krwioobiegu a po drugie nie sa to takie ilosci zeby mogly w jakikolwiek sposob wplynac na plod nawet wdychajac farbe przez ta godzine czy dwie podczas malowania.
Po co straszyc ludzi skoro sama pani przyznaje ze nie ma badan ktore by to potwierdzily w 100%?
ja rozmawialam z tyloma lekarzami i w szpitalu i prywatnie jak chodze i kazdy mi mowi ze moge sobie farbowac utleniac robic co chce, bo to juz nie te farby co kiedys i ze to nie ma wpływu.

http://s2.suwaczek.com/201404304578.png

Odnośnik do komentarza

Ja podczas ciąży cieszylam się objętością włosów i nie farbowałam...tak na wszelki wypadek ;)
Ale przeczytałam kiedyś artykuł o kobietach, które podczas ciąży musiały przyjmować chemioterapię... I one się "śmiały" z "problemów" zdrowych kobiet. Bo trudno jest porównać farbowanie włosów, do tego czego one muszą doświadczać...na szczęście rodziły zdrowe dzieci. Bardzo mi to utkwiło w pamięci.
Jeżeli nie musisz nie farbuj, siwy włos, to nie dramat, te 9 miesięcy można się "poświęcić", ale jeżeli masz być przez to szczęśliwsza, to użyj właściwej farby w salonie fryzjerskim i bądź piękna ;)

Odnośnik do komentarza

Avril87
Nie zgadzam się z panią ekspert
substancje chemiczne moga przenikac przez skore ale po pierwsze nie dostaja sie do krwioobiegu a po drugie nie sa to takie ilosci zeby mogly w jakikolwiek sposob wplynac na plod nawet wdychajac farbe przez ta godzine czy dwie podczas malowania.
Po co straszyc ludzi skoro sama pani przyznaje ze nie ma badan ktore by to potwierdzily w 100%?
ja rozmawialam z tyloma lekarzami i w szpitalu i prywatnie jak chodze i kazdy mi mowi ze moge sobie farbowac utleniac robic co chce, bo to juz nie te farby co kiedys i ze to nie ma wpływu.

Nigdy nie mamy pewności czy dana substancja na pewno nie przeniknie do krwioobiegu, ponieważ może do tego dojść wówczas, gdy w obrębie skóry są obecne mikrouszkodzenia.

A co do badań naukowych to podam Pani taki przykład: na kobietach w ciąży nie wykonuje się wielu zabiegów kosmetycznych z tego względu, że nie istnieją badania, które potwierdzają wpływ konkretnych procedur na płód. Czy zatem kobiety ciężarne nie powinny się tym przejmować, bo tak naprawdę nie wiadomo czy zabieg zaszkodzi płodowi czy też nie? Po prostu lepiej tego unikać, bo najważniejsze jest zdrowie dziecka.

Odnośnik do komentarza

Avril87
Poza tym tutaj jest artykul pani ekspert, ktory mowi, ze jednak mozna farbowac wlosy, nie zaleca sie jednak robic tego w pierwszym trymestrze:
http://parenting.pl/portal/farbowanie-wlosow-w-trakcie-ciazy

We wcześniejszej odpowiedzi napisałam, że kobietom ciężarnym "odradza się farbowanie włosów, itd", ale nie wspomniałam nic na temat, że tych zabiegów w ogóle się nie wykonuje u kobiet ciężarnych tylko, że lepiej tego unikać. Wiele Pań w ciąży regularnie farbuje włosy i to jest ich indywidualna sprawa.

Odnośnik do komentarza

ja osobiście malowłam włosy w ciąży 1 raz - akurat miałam wesele i odrosty ok 7cm także nie fajnie to wyglądało, pytałam nawet o to lekarza powiedział żeby nie była farbą tzw, śmierdzącą czyli zawierała amoniaku,
poza tym moja jedyną ulubioną marką jaką maluję włosy to KADUS

tradycyjnie dodaje link odnośnie mojej ulubionej farby
Tekst linka

jest to firma znana bardziej fryzjerom, ale można już zakupić na allegro albo w innych sklepach internetowych

monthly_2014_04/farbujemy-wlosy_10146.jpg

http://www.suwaczki.com/tickers/kjmn20mmu0okh9gs.png
http://www.suwaczki.com/tickers/9o2zvhpgkhvwrq18.png

Odnośnik do komentarza

Najlepiej przygotować się do takich sytuacji przed ciążą, ale nie zawsze można przewidzieć, że w naszym brzuchu rośnie dzidziuś ;) Wiele moich koleżanek przed staraniem się o dziecko, poszło do fryzjera żeby pofarbować włosy na swój naturalny kolor, tak aby odrosty nie były widoczne :) zawsze jakiś sposób :)

Jestem w 10 tygodniu i 1 dniu ciąży :)

Odnośnik do komentarza

Mamy, Mamusie, Tatusiowie.... Malutki chory Wiktorek walczy dzielnie z chorobą nowotworową, ale jego jedyną szansą zostało leczenie za granicą... Na ten cel rodzice muszą uzbierać ponad 5 mln zł - jeśli możesz wesprzyj Wiktorka choćby złotówką, choćby udostępnieniem🙏https://www.siepomaga.pl/wiktorek-ratajczak Zerknij na jego historię i pomóż proszę ❤️❤️❤️

Bez tytułu.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...