Skocz do zawartości
Forum

Jak szukacie fachowców?


Ulla

Rekomendowane odpowiedzi

ja osobiście dostaję torsji na samo słowo fachowiec, wiele razy już się nacieliśmy i to na takich poleconych superr ludzi. Teraz szukam inaczej,
wśród znajomych wielu moich kolegów z klasy zajmuje się a to wykończeniam, a to robi piękne drewniane schody, jeden jest elektrykiem i tak od słowa do słowa mam naprawdę dobrego człowieka na dobrym miejscu.
Na pewno nie szukam z ogłoszenia lub z polecenia

http://www.suwaczki.com/tickers/kjmn20mmu0okh9gs.png
http://www.suwaczki.com/tickers/9o2zvhpgkhvwrq18.png

Odnośnik do komentarza

najczęściej z polecenia. Jak mam coś do zrobienia w domu to pytam znajomych, rodziny których podoba mi się jakość danej pracy (tak mam, że jak coś się u mnie szykuje to od razu baczniej się przyglądam jak to jest u kogoś zrobione i jak mi się podoba). I też nie do każdego znajomego ma zaufanie w tych kwestiach, bo niektórzy ludzie są tacy, że za chiny się nie przyznają, że coś źle wybrali. Więc podpytuje tylko tych, o których wiem, że mi szczerze powiedzą jak im się kimś współpracowało i czy solidnie wykonał swoja pracę.

Odnośnik do komentarza

Rozbieżność bywa duża, bo często wyceny są na różnych materiałach. I tu trzeba pytać, dociekać i nie godzić się na żadne "dogadamy się" tylko wszystko z góry ustalić. Warto zastanowić się, które prace trzeba wykonać porządnie i z dobrych materiałów (np. instalacje), a na których można zaoszczędzić, bo wymieni się je za kilka lat łatwo, tanio i bez większego bałaganu.
To co się da pójść i obejrzeć, jak wykonane są inne inwestycje itp.

Odnośnik do komentarza

zgadzam się z Marzeną, naprawdę sa tacy ludzie, którzy nie przyznają się, że coś źle wybrali itd, poza tym radziłabym też nie sugerować się rodziną - fachowcy z rodziny nie zawsze się sprawdzają i trudniej im zwrócić uwagę niż takim innym...nie wiem, czy w internecie są jakieś strony z opiniami o fachowcach z danej okolicy...

Odnośnik do komentarza

Mnie nie chodziło o to, żeby brać kogoś z rodziny do robót tylko w rodzinie popytać czy mają jakieś sprawdzone kontakty na solidnych wykonawców. I wiadomo, że w rodzinie, wśród znajomych można podjechać i samemu pooglądać wykonanie w ich domu.
A jak się nie ma nikogo w okolicy, kto w ostatnich latach remontował, pozostaje tylko rozmawiać z wykonawcami, obejrzeć ich dotychczasowe prace i dokładnie przeglądać kosztorys - co zawiera i z jakich materiałów.
Znajomi przyoszczędzili na firmie kładącej parkiet i parkiet im podniosło, bo był źle ułożony. Panowie z firmy, która u mnie układała parkiet od razu powiedzieli w jaki sposób można kłaść określony rodzaj drewna, a w jaki nie bo się podniesie. Dodatkowo przy pracach stolarskich (parkiety, schody itp) warto brać materiały u tej firmy, która później wykonuje - zabezpieczamy się wtedy na wypadek reklamacji: ten co kładł nie będzie zwalał winy na kiepskiej jakości drewno i na odwrót, ten co sprzedał drewno nie będzie zwalał na złe ułożenie (np. na zbyt mokrej wylewce) bo to będzie jedna i ta sama firma :)
Wannę, umywalki, baterie zamawiałam przez firmę, która przerabiała mi instalacje - nie dość, że cena wyszła niższa to jeszcze niższy vat (wtedy 7% a nie 22% bo liczone z robocizną jako "komplet").

Odnośnik do komentarza
Gość miłka11

ja albo szukam po znajomych albo szukam w internecie z polecenia ;) i takim sposobem po remoncie mam całą baze firm które mogę polecać albo odradzać :) teraz jestem świeżo po budowie schodów i jestem bardzo zadowolona

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...