Skocz do zawartości
Forum

Wysokie beta hCG


Rekomendowane odpowiedzi

Jakie wysokie ?? tu masz normy:
3 tydzień ciąży: 5 – 50 mIU/ml
4 tydzień ciąży: 5 – 426 mIU/ml
5 tydzień ciąży: 18 – 7340 mIU/ml
6 tydzień ciąży: 1080 – 56500 mIU/ml
7 – 8 tydzień ciąży: 7650 – 229000 mIU/ml
9 – 12 tydzień ciąży: 25700 – 288000 mIU/ml
13 – 16 tydzień ciąży: 13300 – 254000 mIU/ml
17 – 24 tydzień ciąży: 4060 – 165400 mIU/ml
25 – 40 tydzień ciąży: 3640 – 117000 mIU/ml

kobiety nie będące w ciąży: poniżej 5.0 mIU/ml

Więc twój wynik wskazuje na 5/6 tc. A lekarz musi sprawdzić czy będzie widać pęcherzyk bo poprzednio go nie było widać. Nie martw się na zapas. Na pewno będzie dobrze :)

Odnośnik do komentarza

HCg swiadczy ze jest sie w ciazy ale w moim przypadku bylo tak nie dostalam miesiaczki ok 3- 4 dni zrobilam test ciazowy wyszedl dodatni wiec mysle jestem w ciazy umowilam sie na wizyte ale za ok 1 tygodnia jednak po paru dniach od zrobienia testu zaczelam krwawic trafilam do szpitala gdie wykonano USG w macicy nic nie bylo tzn jaja plodowego wiec wykonano test cizowy tzn okreslono poziom HCG wynik mnie zaskoczyl bylo ok 5000 .I co sie stalo ja mowie lekarzom ze napewno poronilam a oni sie uparli ze ciaza pozamaciczna bo gdybym poronila HCG powinno byc niskie w granicach 200 .Zaplanowano laproskopie i ja wykonano .Zabieg tez zaskoczyl lekarzy powiedzieli ze obszukali caly brzuch i macice i ciazy pozamacicznej nie znaleziono.Dnia nastepnego rzeprowadzono czyszczenie macicy.Po tym wykonano HCG gdzie wynik byl na ok 3000.Rece lekarze rozkladali nie wiedzac o co biega ja przy swojej teori ze poronilam samoistnie i nalezy dac czas by HCG powrocilo do normy ponizej 5.A lekarze postawili diagnoze zasniad groniasty!!! wyrok na smierc mialam chyba 24 lata.Co zrobilam? wypisalam sie ze szpitala wrecz ucieklam wynik powtorzylam HCG za ok 5 dni i HCG mialam ok 160. Przeszlosc ginekologiczna mam straszna ale mam 2 chlopcow zdrowych urodzonych o czasie i jestem 24 tyg.ciazy z coreczka.i taka przygode mam z HCG.

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny jestem w 9 tyg ciazy tydzien temu robilam HCG wynik 15000 dzis odebralam kolejny wynik ktory jest taki sam.. znowu 15000 co to oznacza? do lekarza dopiero w poniedzialek ...sad czy ciaza rozwija sie prawidlowo? z tego co troche czytalam hcg powinno wzrastac.... czekam na szybka odpowiedz!!!

Odnośnik do komentarza

Hej, Jestem pierwszy raz na forum, ale nie wiem już jak to interpretować. Ostatnią miesiączkę miałam 13 lipca. Cykle mam mega nieregularne. Czułam, że coś zaczyna się dziać w moim ciele, wiecie "kobieca intuicja". Miałam skierowanie na podstawowe badania od rodzinnego na morfologie, mocz itp. i pomyślałam, że skoro już mam pobieraną krew to zrobię sobie hcg. Pierwsze hcg zrobiłam 4 sierpnia- wyszło 14,7, drugie żeby sprawdzić czy rośnie zrobiłam 7 sierpnia wyszło 65. Poszłam do gina 8 sierpnia (piątek) i w tym tygodniu dwa razy kazał mi skontrolować hcg w poniedziałek miałam wynik ponad 430 a dziś wyszedł 1076,9. Nie wiem czy to nie za szybko moje hcg rośnie?
Jak uważacie, może miałyście podobne doświadczenia?

Odnośnik do komentarza

Witajcie,
mam pewne zmartwienie. Otóż pół roku temu przeszłam ciążę biochemiczna w dzień który dowiedziałam się o ciąży wieczorem już jej nie było. Odczekałam trochę czasu i mam nadzieję że w końcu się udało i jest wszystko dobrze. Moja pierwsza beta z tego tygodnia wynosiła 354 po dwóch dniach zrobiłam kolejną która wyszła 718. Jest to moja pierwsza ciąża i po ostatnich przejściach się trochę denerwuję. Wizytę u ginekologa mam dopiero za 6 dni. Przez ostatnie dni czułam w brzuchu i podbrzuszu delikatne skurcze i równie delikatne ukłucia. Dzisiejszy dzień jest już spokojny i bez dziwnych objawów. Tak jak mówię troszkę jestem podenerwowana tymi skurczami. Nie wiem co to tak naprawdę może być. Czy któraś z was miała podobne objawy?

Odnośnik do komentarza
Gość edyta19

Dzien dobry;) ostatnia niesiaczke mialam 20 Marca teraz jest 15 maj a ja dalej jej nie mam. Bylam u ginekologa i mowi ze cos tam widzi. Kazal mi przyjsc za 2 tygodnie zrobilam wynik beta HCG i wyszedl mi 2,55 co to oznacza?? Prosze o odo

Odnośnik do komentarza
Gość edyta19

Dzien dobry . mieszaczkie ostatnia mialam 20 marca teraz jest 15 maj i dalej jej nie mam bylam u lekarza i powiedzial do mnie tak ,, cos tu widac tylko musze miec wyniki z krwi i zobaczyc cie za dwa tygodnie " i przepisal mi folik wizyte mam 27 ale juz zrobilam beta HCG i wynik jest 2,55 i co o tym myslicie czy jestem w ciazy?? Prosze pomuszcie

Odnośnik do komentarza
Gość edyta19

Wczoraj bylam u ginekologia i znowu jestem w kropce.... Powiedzial mi ze tam jest wszystko przygotowane i lada dzien moze pojawic sie pęcherzyk. Ale jest jedno ale. Takie cos moze tez sprzyjac nadchodzacej miesiaczce. Powiedzial do mnie zeby zrobic za tydzien test ciazowy i wtedy powinien pokazac prawde jesli oczywiscie nie dostane miesiaczki.a jesli test bedzie negatywny to spokojnie na nia czekac.... I jeszcze ze mam nieregularne miesiaczki dlatego jest to takie skaplikowane A te czekanie to jest strasznie ciezkie....

Odnośnik do komentarza

Dzień dobry, dwa dni temu test ciążowy pokazał wynik pozytywny. Wczoraj zrobiłam beta hcg - wynik 1056. Dzisiaj byłam u ginekologa, który stwierdził, że to pierwszy tydzień i trochę się pośpieszyłam z hcg. Zrobił usg dopochwowe, pokazała się mała plamka - 0,41cm.
Nie daje mi spokoju wynik hcg. na tych wynikach jest podana skala, według której, wynik 1056 odpowiada 4-6 tyg. ciąży.
Dodam, że ostatnią miesiączkę miałam 23 maja. Od ponad tygodnia bolą mnie sutki, lekarz je zbadał i swtierdził, że wszystko jest ok.
To który w końcu jest to tydzień?

Odnośnik do komentarza
Gość KlaudiaKlaudia

Hej dziewczyny . prosze o pomoc!!! Mialam od zawsze niereguralne miesiaczki ostatnio wmowilam sobie objawy ciazy .. Testy wyszly pozytywnie ale z druga blada kreska. Ginekolog zauwazyl maly pecherzyk ale skierowal mnie na bete hcg z czego wynik wyszedl 391,2 mlU/ml. Czy to oznacza ciaze ? Czy wynik z krwi mogl soe mylic ? ? Prosze o odp !

Odnośnik do komentarza

Cześć, mnie martwi chyba zbyt duży przyrost bety jak na jeden tydzien. Tydzien temu, czyli 4t4d mialam wynik 380. Wczoraj, czyli 5t3d bylam u ginekologa;
, stwierdzil ze poziom beta hcg niski, na usg widac jedynie pecherzyk 8mm. Postanowilam dzis 5t4d powtorzyc badanie i ku mojemu zdziwieniu wynik to 10900.. troche martwi mnie tak gwaltowny przyrost,myslicie ze powinnam sie martwic? Wizyta u ginekologa dopiero za 10 dni..

Odnośnik do komentarza

Przyrost ok, gorzej by bylo, gdyby był mały. Tu masz artykuł z wyszczególnionymi zakresami wysokosci bety w poszczególnych tc http://www.mjakmama24.pl/ciaza-i-porod/ciaza/objawy-ciazy/beta-hcg-w-ciazy-co-oznacza-poziom-hcg-i-jakie-sa-normy-hcg,387_8135.html

Normy beta hCG dla tygodni ciąży, licząc tygodnie od ostatniej miesiączki:

3. tydzień 5 - 50 mIU/ml
4. tydzień 5 - 426 mIU/ml
5. tydzień 18 - 7,340 mIU/ml
6. tydzień 1,080 - 56,500 mIU/ml
7. - 8. tydzień 7, 650 - 229,000 mIU/ml
9. - 12. tydzień 25,700 - 288,000 mIU/ml
13. - 16. tydzień 13,300 - 254,000 mIU/ml
17. - 24. tydzień 4,060 - 165,400 mIU/ml
25. - 40. tydzień 3,640 - 117,000 mIU/ml

Odnośnik do komentarza

Witam ja mam taki problem. trzy dni temu powinnam dostać @. Byłam w środę u ginekologa na rutynowym usg. Lekarz powiedział, że możliwe iż jestem w bardzo wczesnej ciąży
. Oczywiście radość była Duża. Już Jedną ciążę straciłam 10tc puste jajo. Byłam dzisiaj na beta hcg i Wyszło 2 :(. Nie ma chyba co robić sobie nadzieji prawda!? Bo nawet jak by była Bardzo wczesna hcg bu Podskoczylo? Dodam, że moje cykle są 23 dniowe. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...