Skocz do zawartości
Forum

Poród we Wrocławiu ;) Który szpital wybrać ?;)


Agaaa

Rekomendowane odpowiedzi

Ogólnie zostałam przyjęta na patologie ciazy bo byłam 7 dób po terminie. Byłam w sali 3 osobowej oczywiscie tam nie ma sal z łazienkami. Opieka w zależności od zmiany ale raczej nie było zle. Panie pomogły przystawić do piersi, po porodzie pójść do łazienki itp. Do szpitala trzeba zabrać najlepiej jednorazowe majtki poporodowe albo bawełniane, podkłady na łóżko i te duże podpaski, swoj papier, ręcznik papierowy do osuszania krocza, tantum rosa. To takie w sumie najważniejsze rzeczy a resztę to co naprawdę potrzebujesz kosmetyki, swoją koszule do porodu, ręczniki z dwa. Malucha dostajesz od nich w pieluszce i w rożku pozniej możesz zamienić np na swoj kocyk ale nie musisz. Ja tylko używałam swoich pieluszek tetrowych i ważne zebys miała z 5 sztuk no i jakies rzeczy dla Malucha. Jak były upały to w samym pampersie był albo w body. Oddział ten gdzie powinno sie leżeć po porodzie jest ładniejszy ale jak byłam z Małym tam na badaniach to byłam świadkiem ze nie chcieli pomoc przystawić dziecka do piersi bo nie maja czasu bo tyle badań musza robic, a na patologii czegos takiego nie słyszałam tylko było bardzo pomocni i przychodzili sprawdzic czy jest ok i czy zmienić pozycje na jakas inna. Szczególnie fajna jest taka dziewczyna w blond włosach o imieniu Ewa, nie pamietam nazwiska, ale pełni dyżury na obu oddziałach. Polecam tez wykupienie własnej położnej do porodu.

http://www.suwaczki.com/tickers/mhsv15nm4ozvp6w7.png

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny,

Piszę bo szukam porady/pomocy w temacie CC na terenie Wrocławia. Mam wskazania zdrowotne - ostra astma oskrzelowa. Czy któraś z Was miała umawiane cesarskie cięcie? jeśli tak to jaki szpital, jak to było załatwiane? nie chciałabym czekać do naturalnego rozpoczęcia się akcji porodowej, bo w moim przypadku jest to bardzo niebezpieczne.

Odnośnik do komentarza

Faktycznie jest tam sala z wanna do porodu ale z tego co wiem nieczynna. Jak chodziłam w sierpniu do szkoły rodzienia tam to położna mówiła że nie można korzystać u nich z porodu w wodzie. Z tego co wiem to tylko na Kamieńskiego chyba że coś się zmieniło przez ostatnie pół roku. Najlepiej zadzwoń na porodowke tam to będziesz miał informacje z pierwszej ręki

http://www.suwaczek.pl/cache/37d48efce6.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza
Gość MałaMim

Rodziłam kilka dni temu na Borowskiej - trafiłam na świetną położną, panią Kamilę. Poró przebiegał spokojnie, mogłam się ruszać, skakać na piłce, iść pod prysznic. Udało się urodzić bez pęknięcia, ani nacięcia - to zasługa pani położnej. Po porodzie poprosiłam o coś do jedzenia i bez problemu dostałam obiad. Powiem szczerze, że bałam się rodzić w tym szpitalu, ale jestem naprawdę zadowolona i z porodu, i z opieki po nim.

Odnośnik do komentarza

Paciak serdecznie polecam szpital na Borowskiej ! Rodziłam tam w grudniu 2014 i wszystko wspominam bardzo , bardzo dobrze. Na kazdym kroku czulam sie traktowana ot po prostu po ludzku. Po przyjezdzie na porodowke polozne zapytaly czy chce porod rodzinny (jest to mozliwe dla kazdego ,za darmo jesli akurat taka sala porodowa jest wolna) czy w boxie porodowym . Wybralismy porod rodzinny . Salka byla jednoosobowa z lazienka tylko dla nas . Pozniej sam porob przebiegal w bardzo przyjaznej atmosferze . Po wszystkim od razu dostalam corcie na brzuch skora do skory . (wazenie mierzenie ubierani etc odbylo sie po 2 h).przyciemnili swiatlo , obsluga wyszla i zostalismy swoja trojka na 2 godziny .- to cudowne przezycie . Wiem ze nie we wszystkich szpitalach jest taka mozliwosc .
Na oddziale noworodkowym polozne tez raczej pomocne . Pani od opieki laktacyjnej swoja prace wykonuje wzorowo . No to z grubsza tyle

http://www.suwaczki.com/tickers/relgupjyml4u9676.png

Odnośnik do komentarza
Gość agata_go

Dziewczyny, w którym szpitalu od razu po porodzie zostawiają Ci dzidziusia na brzuchu? Wiem na pewno że tak jest na Borowskiej, bo byłam tam na "zwiedzaniu porodówki", ale co do reszty szpitali nie mam pewności... Na Kamińskiego próbuję się dostać od kilku tygodni ale ciągle czasu nie mają.
I jeszcze jedno - w którym szpitalu można wykupić sobie pojedynczą salę po porodzie?

Odnośnik do komentarza

Witam. Mam termin porodu na listopad i wstępnie jesteśmy zdecydowni z mężem na Borowską. Widzę po wpisach że nie jest tam źle ale ostatnio się dowiedziałam że problem to może być z dostaniem się do tego szpitala. Czy ktoś może się w tej kwestii wypowiedzieć? Czy oprócz braku miejsc coś innego może być przeszkodą w dostaniu się do tego szpitala np. lekarz prowadzący ciążę który tam nie pracuje?

Odnośnik do komentarza
Gość Niezdecydowana

Witam,mam dylemat przy wyborze szpitala. Wstępnie byłam zdecydowana na Chałubińskiego,ale teraz tez zastanawiam się na Borowską. Jest tu jakas mama,która rodziła i tu i tu oraz będzie w stanie doradzić. Sama nie jestem w stanie podjąć decyzji,a już trzeba,bo został tylko miesiąc :/

Odnośnik do komentarza

Witajcie, odradzam.Kamienskiego, jesli ciaza przebiega bez.komplikacji i chcecie rodzic jak ludzie to omijajcie ten szpital. Straszny tłok, ja siedzialam 7 dni po terminie w.poczekalni 7 godzin, po czym.powiedzieli mi,ze nie.ma.miejsc. pojechalismy do.Oleśnicy. Tam mnie przyjeto od razu i odeszly wody w nocy. położne super! Pomocne, rozmawiaja..cichutko, czysciutko.

Odnośnik do komentarza

Ja osobiście polecam Brochów! Uratowali życie mojemu dzieciątku które miało okręconą pępowinę wokół szyi. lekarze i położne bez zarzutu - na prawdę się starają i opiekują kobietami i maluchami. Może nie widać że są czułe itd ale to przecież szpital a nie żłobek. Zawsze pomogą jeśli się o coś prosi - nawet o jakąkolwiek poradę/pomoc. Zdarzają się czasem mniej miłe położne i lekarze ale nie o to chodzi. Szpital i opieka bez zarzutu i z całą odpowiedzialnością polecam Brochów!

Odnośnik do komentarza

Czy któraś rodzaca na Borowskiej ma informacje na temat położnej, która można opłacić, która jest godna polecenia zarówno pod względem przygotowania jak i takiej zwykłej ludzkiej życzliwości?Jest w ogóle tam taka możliwość?Jaki to koszt?Będę wdzięczna za informacje i namiary.Pozdrawiam wszystkie obecne i przyszłe mamy :-)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...