Skocz do zawartości
Forum

Zimowe spacery - przemarzanie :(


Magda_z_lasu

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, Mam problem. Moja roczna córeczka pomimo kilku warstw ubranek przemarza na spacerach. Skóra na jej pleckach, nogach robi się sucha i pojawiają się krostki. Dzieje się tak nawet po pół godzinnym spacerze przy małym mrozie. Macie jakieś sposoby na tak wrażliwą skórę maluchów? Przez te dolegliwości mała jest skazana na ciągłe siedzenie w domu :(

Odnośnik do komentarza

Jak dla mnie dziwna ta reakcja. Jesli dziecku byłoby zimno to powinno mieć zimny kark. Jeśli kark jest ciepły i suchy to znaczy, że jest ok.
Kilka warstw ubrań to znaczy ile i jakie grube? I dlaczego "przemarzanie" maloby wychodzic na plecach, a nie na buzi, która jest najbardziej narażona na kontakt z zimnym powietrzem. Jeśli ubierasz dziecku np. dwie pary rajtek, to wtedy rzeczywiście może pojawic sie problem z przemarzaniem, bo jeśli ubrania są zbyt ciasno to ograniczają krążenie krwi i wtedy łatwo zmarznąć.

Odnośnik do komentarza

Hej, byłam u lekarza. No i potwierdził moje domysły. To od zimna. Mała ma wrażliwą skórę, prawie jak AZS i dlatego tak reaguje. Na policzkach nie przemarza, bo buzię zawsze smarujemy kremem przed wyjściem. A plecki i nóżki ma suche, więc skóra łatwiej się podrażnia i stąd te wypryski. Kazał kąpać w Oilatum, smarować całe ciało maścią natłuszczającą 2x dziennie i na godzinę przed planowanym wyjściem. No i nie wychodzić jak wieje i jest silny mróz. Polecił jeszcze kupić nawilżacz powietrza do domu, żeby skóra nie była taka sucha. Byle do wiosny!

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny moje Maleństwo to ma pecha. Zastosowałyśmy się do poleceń lekarza, smarowałam Małą kilka dni oliwką i dostała uczulenie od oliwki :( Dopiero potem doczytałam w internecie, że oliwka J&J strasznie uczula wiele dzieci. No i teraz czekam aż jej zejdzie ta swędząca wysypka, a potem kupię inną oliwkę - ponoć dobra jest bambino. Jakich oliwek używacie?

Odnośnik do komentarza
Gość Aleksandraa1

Mnie także się wydaje, że może to być problem związany z materiałami, jakie mają kontakt ze skórą dziecka. Zamiast polarowych ubrań i kocyków radziłabym zakup bawełnianych ubranek i porządnego wełnianego kocyka, my w zimę używamy czegoś takiego http://papillon-shop.pl/welniany-kocyk-z-serduszkiem.html, mam pewność że moje dziecko jest opatulone, ale się nie zapoci.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...