Skocz do zawartości
Forum

Październikowe fasolki


Kinga1982

Rekomendowane odpowiedzi

Oj padalam i to bardzo...po ok 16h zdecydowalam sie na znieczulenie,najpierw morfina jak przestala dzialac to czekalam na epidural a ze na lekarza czekalam by podal ze 2-3h to gaz wzielam po drodze. A i tak skonczylo sie szczypcowo. W trakcie porodu na epiduralu to spalam i odsypialam wczesniejsze meki a odkad byl epidural juz bylo ok. Bez znieczulenia nie dalabym rady

http://www.suwaczki.com/tickers/ug37uay3elqekwr0.png

Odnośnik do komentarza

Perlaaa mam do ciebie w takim razie pytanie. Moja bratowa za 2 miesiące będzie rodzic w szpitalu, gdzie jedynym środkiem znieczulajacym jest gaz. Skoro miałaś z nim do czynienia to powiedz czy Twoim zdaniem jest to porównywalne do znieczulenia zewnatrzoponowego? Ja po 10h dostałam ale niestety na fazę 3 porodu przestało znieczulenie działać i nie było juz żadnego anestezjologa :/ a tak na marginesie to dziwne, ze co szpital to inne standardy. Moja siostra pracuje w szpitalu na Dolnym Śląsku i opowiadała mi, ze u nich jak po 6-7h nie ma postępu w porodzie to wysyłają na cc. Milego dnia!!!!

Odnośnik do komentarza

Czesc dziewczyny u mnie porod też bardzo dlugo trwal o 15.10 o 3 w nocy zaczęły się skurcze dosc bolesne wiec sie przygotowalam i o 11 bylam w szpitalu niestety u nas nie ma znieczulen jakich kolwiek. Rozwarcie dosyć dobrze szlo do 23 bylo chyba 9 cm ale zatrzymalo się i nawet nie drgnelo dalej do 3. Juz z tego calego zmeczenia zasypialam miedzy skurczami nie mialam juz sily. Poloznej przy mnie nie bylo tylko co jakis czas przychodzila sprawdzic jak idzie cala akcja bo na drugiej sali rodzila druga pani. Lezalam ciagle podlaczona do ktg i potem malej zaczelo slabnac tetno i jak to zobaczyli to odrazu jechalam na cesarke i tak 16.10 o 3:30 zostalam mamusia cudownej Lilianki :)

Widze perla ze ty rodzilas w ten sam dzien co ja hihi mamy dzieciatka w tym samym wieku :)

Pozdrawian wszystkie mamusie i zycze milego dnia :)

Odnośnik do komentarza

Kulek wybacz, ale nie bez powodu przeniosłyśmy się do zamkniętej grupy na facebooku...

Kulka po małych przejściach na początku w 2 tygodniu wylądowała na butelce niestety... Ale dzięki temu przesypia 7, czasem 8h w nocy :)

Ładnie dźwiga główkę, przewraca się na plecki a wczoraj zaczęła chichotać :)

http://lb1f.lilypie.com/pNMp.pnghttp://davf.daisypath.com/IVXNp1.png

Odnośnik do komentarza

Wowo, rozumiem,ze chronicie swoją prywatność i przez kilka dobrych miesięcy zdążyliście na tym forum nawiązać juz dostatecznie dużo znajomosci i aby czuć sie swobodniej przerzucilyscie sie na fb. Ja zwyczajnie nie miałam głowy na uczestniczenie w jakimkolwiek forum :) teraz staram sie chociaż trochę nadrobić zaległości- lepiej późno niż wcale :)
Co do butelki to mój dostaje wieczorem- bo jest juz tak marudny, ze robi mi taki ryk przy cycku, ze szkoda moich nerwów no i jak muszę iść do pracy to mąż zostaje z małym i tez jest na butli. Wyznaje zasadę, ze ważne aby dziecko buło najwdzone i szczęśliwe :) tego przesypiania to zazdroszczę- mój budzi sie tak koło 3 i 6 na dokładki :)
To masz niezła zdolniachę- mój szkrab dopiero wczoraj zrobił pierwszy przewrót ma plecki i uradował mamę :)

Odnośnik do komentarza

Wowo to zdolniacha z coreczki ;)
Moja mala tez sie juz smieje ciagle raczki w buzce ma a od wczoraj zaczela podnosic sie do pozycji siedzacaj jak sie ja za raczki trzyma. Niestety nie lubi na brzuchu lezec i nie chce sie jej glowki podnosic....
Bardziej jak lezy na brzuchu to probuje obrocic sie na plecki choć jej sie jeszcze to nie udaje.
Fajnie ze tu jeszcze choc troszke zagladacie i mozemy sobie popisac :)

Mam pytanko czy szczepilyscie dzieci na pneumokoki bo rozne sa oponie na ten temat ??

My tez karmimy buteleczka i tez przesypia cala noc ;) Mozna sobie troche odpoczac :)

Odnośnik do komentarza

Wowo nie zalapalam o co chodzi z tym plusem :)
Ewelkam- my zaszczepilismy ale to jest decyzja indywidualna rodzicow i nie śmiem nikogo przekonywać do za albo przeciw. Osobiście znam przypadek dziecka, ktore po trefnej serii szczepionek musiało być rehabilitowane przez 5-6 lat, a rodzice dziecka o ironio losu oboje sa lekarzami. Zrób to do czego masz większe przekonanie.

Odnośnik do komentarza

No właśnie my tez zamierzamy zaszczepić a teraz 28 będzie pierwsza dawka tej szczepionki i druga dawka 5w1 ja tez wole zaszczepić.

Dzięki Kulek za podpowiedz tez spróbuję takiej metody moze sie jej to spodoba :)
A podnosi juz twoja glowke jak tak lezy na brzuszku albo przekreca sie? ;)

Odnośnik do komentarza

Mój szkrab ma 3 m i 2 tyg. Od początku nie lubił leżeć na brzuszku , około 3 tyg temu zaczęłam z nim ćwiczyć lezenie na brzuszku- najpierw dosłownie chwile i z każdym dniem tak o 1-2 próby więcej i o kilka min dłużej i wczoraj sam sie obrócił na plecki i główkę tak od 10 dni ładnie juz trzyma. U nas ta metoda sie sprawdziła. I jeszcze jak leżał na pleckach to go turlalam całym cialkiem tak do pozycji prawie ma brzuszek :)

Odnośnik do komentarza

Chaotic- nas wypisano z normalnym poziomem bilirubiny tylko po 4 dniach sie rozkręciła przez to, ze młody urodził sie wcześniej i mamy konflikt serologiczny a na koniec młody mało jadł bo był tak senny :( dziwilam sie, ze nie kazali nam przyjechać nawet na kontrole. Nauczka na przyszłość.
Pysiak- mój synek tez tylko czasami przeturla sie z brzuszka na plecy ale mi to wtedy radochy sprawia :)
Dziewczyny mam takie pytanie- czy wasze maluchy śpią regularnie? Mój synek przez 2-3 noce ładnie śpi ( 2 przerwy na karmienie) a pozniej 2 noce słabsze budzi sie około 1-2 i pozniej co 1-1,5 h. Macie moze jakieś magiczne sposoby na uregulowanie snu takiego maluszka?

Odnośnik do komentarza

Czesc dziewczyny :-) :-)
Myslalam ze jakos zapomne o forum, ze ciaza minela, porod minal, to juz nie ma sensu pisac.. A jakos tak mi tego brakuje, zagladalam tutaj i szkoda mi bylo. To byl nasz wspolny rok, jakby nie patrzec!! Fajnie ze moglam tu popisac i was poznac :-) Zaraz wam wkleje fajny artykul, moze Wam sie spodoba. Jestem bardzo ciekawa co u Was!!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...