Skocz do zawartości
Forum

Październikowe fasolki


Kinga1982

Rekomendowane odpowiedzi

Mamcia ojej współczuję biedactwa. Oby juz kolejny dzien I noc daly troche wytchnienia,niecodzienna sytuacja. Oby tylko Madzia zdrowa była. Daj znac pozniej czy juz lepiej.

Co do Gabrysi to wczoraj lekarka przebadala I płuca ok, jest infekcja gornych drog oddechowych. Wczoraj caly dzien w domku a dzis w nocy wreszcie malenstwo odpoczelo. Byla chyba wykonczona chorobskiem bo jak nigdy spala pięknie najpierw ok 5 godz a potem ok 3,5godz wiec tylko raz sie obudzila w nocy I teraz. Z noska widze ze jej schodzi katarek a I apetyt chyba wraca wiec miejmy nadzieje ze juz bedzie tylko lepiej. Jeszcze dzis na pewno posiedzimy w domku :)

Milego dnia

http://www.suwaczki.com/tickers/ug37uay3elqekwr0.png

Odnośnik do komentarza

Karolina, ja po tych tabletkach nie przytyłam, ale miałam krwawienie, już nie pamiętam czy odstawiłam je w trakcie brania 2 opak. czy 3. Po 3 tyg. krwawienia musiałam brać wit. K na zatrzymanie. Myślałam, że może Tobie jakieś inne zaproponował i mogłabym zasugerować swojemu ginowi, ale chyba sobie pigułki odpuszczę.

Antykoncepcja - ja zawsze brałam tabletki, ale te o jednakowej niskiej zawartości hormonów (Cilest, a jak wycofali to zapisano mi Atyvia). Wyniki i próby wątrobowe zawsze miałam b. dobre, samopoczucie i libido w jak najlepszym porządku, więc sobie chwaliłam tę metodę. Innych metod raczej nie biorę pod uwagę, szczególnie kalendarzyka, bo okres miałam z reguły regularny, ale czasem zdarzyło się, że dostałam o dzień wcześniej, więc wolę nie, tym bardziej, że nie planujemy dalszego powiększania rodziny. Jednak zaciekawiła mnie ta wkładka, nim urodziłam dzieci to nie brałam jej pod uwagę, ale od wczoraj po wypowiedzi Mirisz zaczęłam się nad nią zastanawiać. Muszę poczytać o niej i pogadać z ginem.

October, masakryczna jest ta papierologia. Ja jestem zatrudniona na stałe, więc w pracy na szczęście wypełniłam tylko 3 druki (1 - o 20 tyg. macierzyńskiego, 2 - o dodatkowe 6 tyg. macierzyńskiego i rodzicielski oraz 3 - o niekorzystaniu mojego męża z rodzicielskiego) i skserowali sobie akt urodzenia małego. Z kolei becikowe to porażka tyle druków, trzeba było dochód należny z pitów podawać i inne pierdoły. Dzwonili, że mamy już przyznane, ale czekamy jeszcze na pesel (m-c czekania, ponad 4 lata temu było od ręki), bo trzeba podać i dopiero zrobią przelew.

Pysiak, u nas to samo z terminami usg bioderek grudzień, styczeń...po prostu nie do pomyślenia. Obdzwoniłam ileś poradni i już myślałam, że trzeba będzie iść prywatnie, ale w jednej udało się na nfz wcisnąć nas na 19.11, Konradek będzie miał 6 tyg. Na prawdę w durnym kraju żyjemy.

Karliczek, biedna Marcelinka, dobrze, że tylko na tych plasterkach skończyło się.

Mamcia, to nocka za Wami nie fajna. Dużo zdrówka dla chłopców i dla Was, żebyście nie załapali, szczególnie Magdusia.

Vonabe, przyłączę się do wypowiedzi dziewczyn po karmieniu piersią dokarm mm, wyjdzie Tobie i malutkiej na dobre, bo wykończysz się. Większość położnych i pediatrów ma wielkie ciśnienie na karmienie tylko i wyłącznie piersią, nie patrząc jak kobieta i dziecko może się męczyć, jeżeli jest problem z piersią czy mniej pokarmu. A co do spaceru, nakarm córcię i wyjdź najpierw gdzieś bliżej, a potem już wydłużaj dystans od domu, sądzę, że będzie raczej na nim spała niż domagała się jedzenia.

Ja się wysypiam, nawet z przerwami nocnymi na karmienie. A z wczoraj na dzisiaj to Konradek mi ładnie pospał, po kąpieli karmienie było o 20, mały spał już przed 21, potem obudził się po 1 na cyca i przewinięcie pieluchy - o 2 śpiochał sobie i potem ok. 7. Mam nadzieję, że teraz będzie tak częściej.

W ogóle to mały mnie zadziwia, że tak już próbuje sztywno trzymać główkę, a jak leży na brzuszku to potrafi ją udźwignąć i przełożyć główkę z jednej strony na druga, a dopiero dzisiaj skończył 4 tyg., o ile dobrze pamiętam to Ola później zaczynała.

Co do pępuszka to nie mamy go już od 15 dni.

Mam już 12 kg na minusie, jeszcze zostało 3 kg i będę ważyła tyle ile przed ciążą :) Brzuszek jeszcze odstaje, ale w zwykłe spodnie mieszczę się, więc ciążówki poszły w odstawkę.

Idę zrobić sobie śniadanie, bo już zgłodniałam.

http://www.ticker.7910.org/as1cRfg0g000000MjA3ZHw1MDkxNzFkfEtvbnJhZCBtYQ.gif
http://www.ticker.7910.org/an1cHnX0g000000MTA3NzdkfDU4OTUyMDFkYXxPbGdhIG1h.gif

Odnośnik do komentarza

Zapomniałam jeszcze dopisać.

Chaotic - cieszę się, że rehabilitacja stópki przynosi efekty i z oczkiem wszystko w porządku, a po odpadnięciu pępuszka życzę super-fajnej kąpieli :)

October, nie wiem jak jest w innych przychodniach, ale u nas pediatra przychodzi na wizytę patronażową do domu. Nie rozumiem, że tak można odmówić, a potem robić łaskę o przyjście. Może warto pomyśleć o zmianie przychodni, jeżeli macie taką możliwość. Nie daj Boże będzie w dalszych latach potrzebna wizyta domowa, czego oczywiście nie życzę, to też odmówią, bo tyłka nie będzie chciało się ruszyć. Tak nie powinno być.

Zosia, uśmiech takiego maluszka to najpiękniejsze i zachwycające momenty w życiu :)

http://www.ticker.7910.org/as1cRfg0g000000MjA3ZHw1MDkxNzFkfEtvbnJhZCBtYQ.gif
http://www.ticker.7910.org/an1cHnX0g000000MTA3NzdkfDU4OTUyMDFkYXxPbGdhIG1h.gif

Odnośnik do komentarza

Mamcia wspólczuję i życzę dużo zdrowia całej waszej rodzinie.
Perlaa dużo zdrówka dla Gabrysi, jak już pospała ładnie to powinno być lepiej.
AnulkaJ super synuś daje się mamie wyspać :-) Edwardzik dzisiaj w nocy pospał 5h bez przerwy, a teraz od 7 znowu pięknie śpi :-)
Tyszanka zgadzam się z tobą wszytskie nasze muluchy są prześliczne, nam się udało fajne zdjęcie zrobić bo aparat porządny.
Ja też jestem za wkładką, ale chcę jeszcze z ginem pogadać.

http://www.suwaczki.com/tickers/mhsvi09kmgcadk7p.png

Odnośnik do komentarza

Również podziwiam Pysiak i Karolinę, ze są tak aktywne na forum, bo mi ciągle brakuje czasu :( niestety przy karmieniu muszę skupić się na Małym, bo jak biorę telefon do ręki to od razu protestuje...
Ja jeszcze nie byłam u ginekologa, odczekam 6 tyg połogu i się wybiorę. Zastanawiam się też nad formą antykoncepcji...może lekarz coś doradzi, poleci.

Mój syn też ulewa bardzo, czasem az noskiem mu pójdzie...bidulek. Mimo tego ze odbije czasem nawet ze 3 razy to po jakimś czasie i tak ulewa. Masakra. Też się bałam początkowo ze mi sie udusi jak go poloze. Teraz juz wyluzowalam. Klade go na boczku i zawsze mu wyleci z buzi.

Na kolki uzywam delicol i SabSimplex. Moim zdaniem delicol działa lepiej, ale tale pierdy ma po tym jak stary chłop :p ważne ze pomaga :)

W nocy wstaje 2 lub 3 razy i zanim się znowu kładę to mijają prawie 2 godziny...,zazdroszczę tym które biorą dziecko w nocy do łóżka i na półśpiąco karmią z piersi. Ja to muszę przybrać odpowiednią pozycję najlepiej siedząca bo inaczej Kuba ma problem ze złapaniem cyca.

Pokarmu mam ciągle dużo i muszę podciągać mimo ze już staram się często przystawiac Małego do piersi żeby mi się to uregulowalo.

Jak objawia się zapełnie piersi ?zauważyłam ze boli mnie prawa pierś. Jak przystawiłam Kubę do niej to jest ból, ale po chwili ulga. Tylko ze jak kończy pic to znowu ból. I bardzo boli jak piers jest pełna, więc pomagam sobie laktatorem, ale wydaje mi się ze po takim odciaganiu boli jeszcze bardziej.

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny z tym ulewalniem to trzeba sie przemęczyć nawet i pół roku, to wina niedojrzałego układu pokarmowego. Moj Olo tez ulewa pomimo odbijania, kładę go tak jak Sweet na boczku i jest ok.

Tak w ogole to witaj Sweet:) fajnie ze sie pojawiasz. Wiem jak mało czasu mamy teraz, u mnie ratunkiem jest telefon z netem bo kompa dotknąć nie ma szansy.

Tak, janrowniez podziwiam dziewczyny z małymi dziećmi 2 czy wiecej, moja Ala jest fantastyczna siostra, ma taki dryg do dzieci ze wstyd sie przyznać ale nawet nie wiedzialam o tym. Zajmuje sie Olusiem chętnie i bardzo sprawnie.
My z mezem byliśmy ostatnio na zakupach a Ala z Olusiem została i wszystko było ok.

Mnie dopadło od wczoraj przeziębienie, gardło boli z nosa cieknie ciurkiem, ratuje sie czym moge, ale zaczynaja mnie bolec zatoki wiec nie wiem jak to sie skończy.

Zakupiłam sobie wczoraj w aptece Femaltiker, pije od wczoraj, bardzo dobre w smaku, 2 paczki mi jeszcze przyjdą poczta, piersi narazie dają rade, co mnie bardzo cieszy tym bardziej ze jestem chora wiec moje mleko jak najbardziej jest wskazane dla Olusia.

http://www.suwaczki.com/tickers/relgh371u9g66oyk.png

Odnośnik do komentarza

Esska ja dzisiaj planuję zakupić ten femaltiker, powiedz mi tylko czy pijesz go z mlekiem?? bo wiem, że takie jest zalecenie. Z tym, że ja nabiał całkowicie wyeliminowalam i nie wiem czy ze zwykłą wodą można i jaki to będzie mialo wtedy smak... u nas z karmieniem może troszkę lepiej, ale bez szału... w jednej piersi mam zdecydowanie więcej pokarmu niż w drugiej. Jeśli nie będzie większej poprawy do piatku to wybieram się do poradni laktacyjnej. A za chwilę idziemy na wizytę patronażową do pediatry, jestem ciekawa jak mala przybiera i czy wszystko ok . Przepraszam, że tak tylko o sobie ale dziś za bardzo nie mam czasu was poczytać, ale za to pozdrawiam serdecznie wszystkie :) Wowo śniło mi się że urodzilaś, mam nadzieję że to był proroczy sen :))))))!!!!

Odnośnik do komentarza

Witam was serdecznie ;D
Dawno mnie tutaj nie bylo widzę że mam duuużo zaległości ;D Jak bd miała chwilę to nadrobię ;D

Antykoncepcja ? Zastanawiam się nad tabletkami i chyba bd musiała się zdecydować na nie . Zobaczę co mi powie Pani gin na wizycie kontrolnej :)

Konrad ma już 22 dni matko jsk ten czas szybko leci, ile ja sie na niego naczekałam przecież urodzilam 12 dni po terminie a teraz tak leci ze za nim sie obejrzę on bd chodził ;o
Mieliśmy problemy. Po cesarce nie miałam pokarmu, Kondzio był duży i był dokarmiany. Gdy wróciliśmy do domu wg nie chciał cycka . Nie tyle że nie umiał ssać jemu ewidentnie nie smakowało moje mleko ;( Strasznie to przeżyłam bo zależało mi na karmieniu ;( ale jesli mamy obydwoje sie meczyć ... no trudno . Tak się starałam tak pobudzałam aktacje a wyszlo jak wyszło. Potem kolejny problem ciagłe ulewanie ! A raczej chlustanie mlekiem ! Wizyta u pani doktor stwierdzenie że mały bardzo malo przybrał na wadze ;o zmiana mleka notowanie kiedy ulewa kiedy chlusta kiedy pojawia sie kupa . wlasnie z kupa tez były mega problemy ;(
Teraz mam nadzieje ze sie unormuje . Wczoraj bylismy na kontroli mały waży 4,5 kg zaczął ładnie przybierać na wadze ale wciąż wszytsko trzeba notować.

Dziewczyny mam do was pytanie czy wy pieluszkujecie swoje skarby ? nam kazali a nie wiem czy jest to koniecznie wydaje mi sie ze to powienien zalecic ortopeda a nie pediatra ;o

Któraś pisała że strasznie męczy się przy karmieniu piersią wiem co czujesz ...

Czy juz wszytskie mamusie sa rozpakowane ?

http://www.suwaczki.com/tickers/f2wl2n0a78e8hdwc.png

http://www.suwaczki.com/tickers/neomdcimp5cyra81.png

Odnośnik do komentarza

elizka
Wowo śniło mi się że urodzilaś, mam nadzieję że to był proroczy sen :))))))!!!!

Jeszcze nie :)
Ale rano przed pracą był seksik, więc liczę na popołudniowe skurcze :)
A jeśli nie to jutro masaż szyjki.

a co do mleka - miałam Ci właśnie polecić alternatywę w postaci sojowego, ale soja jest raczej wzdymająca, więc może spróbuj mleko kokosowe? Tutaj mam takie ogólnodostępne w kartonie, może znajdziesz gdzieś u siebie też?

http://lb1f.lilypie.com/pNMp.pnghttp://davf.daisypath.com/IVXNp1.png

Odnośnik do komentarza

Elizka-
ja ten femaltiker piję z wodą bo młodemu wyszła alergia na białko i jest nawet do wypicia, tylko że ja to raz dziennie piję ze względu na rozwalony sutek. Nie podaje tej piersi i boję się żeby za dużo się w tej piersi mleka nie zbierało...
Piłam też raz z mlekiem i było trochę lepsze;)

Asiekk-
mi położna kazała pieluszkować, na patronażu nic lekarz nie mówił więc ja czekam na usg bioderek, jeśli ortopeda tak zaleci to będziemy dopiero wtedy pieluszkować. Ortopedę mamy 1 grudnia ;)

Wowo-
jeśli dobrze się orientuję to mleko sojowe też może uczulać i nie jest chyba wskazane podczas karmienia, ale pewna nie jestem:)

Jedziemy z naszą trzódką na zakupy - pierwsze zakupy :D

Odnośnik do komentarza

Dziękuję dziewczyny za rady. Uważam tak jak wy i jak mała będzie głodna będę ją dokarmiała butlą.
Dziś miałam wizytę położnej i kazała spróbować ze smoczkiem, może moja Zosia musi possać troszkę smoczek i nie będzie non stop na cycu, da mi troszkę odpocząć. Mam smoczek firmy NUK ale jest za duży i mała się nim dławi. Jutro kupię inny, podobno Aventu są niezłe.
Po południu miałam też wizytę pediatry. Zosia zdrowa tylko troszkę skórę ma suchą. Pani doktor kazała ją kąpać w krochmalu. Dała mi skierowanie na usg bioderek i informację na temat szczepień.

Odnośnik do komentarza

Esska dziękuję za miłe przywitanie :) chociaż Ty jedna, bo szczerze poczułam się trochę niechciana tutaj.

Bioderka mamy 12 listopada i też chciałam czekać z pieluszkowaniem do wizyty, ale wczoraj była położna, pokazała mi jak to robić i z pewnością to nie zaszkodzi:)

Vonabe- ja mam smoczek z Lovi i z Nubby. Ten z lovi jest super w przeciwieństwie do tego drugiego, który jest straszie duży.

Co to jest ten femaltiker?

Odnośnik do komentarza

Hej. Piekna pogoda w tym tygodniu. Tylko spacerowac.

Mamcia to niezle wam dalo chorubsko popalic. Oby mala sie nie zarazila.

Pysiaku u nas tez trzeba prywatnie bo terminow nie ma. Usg bioderek jutro oczywiscie prywatnie.

Sweet moze przestan odciagsc mleko to troche sie go zmniejszy. Mi polozna mowila ze mleka tyle sie produkuje ile dziecko potrzebuje a jak sie sciaga to dodatkiwo pobudza sie laktacje. Ja nigdy nie sciagalam przystawiam na zmiane i od poczatky nie mam problemu z piersiami.
No ale to roznie tez pewnie u kazdego.

Tyszanka moj szymek tez ma naczyniaka na kciuku.

My jutro albi w piatek jedziemy di rodzicow na wies na pare dni. Ciesze sie jak nie wiem bo juz ze 3 miesiace nie bylismy

http://www.suwaczki.com/tickers/74dii09kqtlwealj.png

Odnośnik do komentarza

Sweet nie smuć się, bo jesteś jak najbardziej tu chciana :D
Dziewczyny co do naczyniaków, to starsza miała na buźce- na powiekach, na karku i na dupce. Te pierwsze zniknęły bardzo szybko- w przeciągu miesiąca, może dwóch, natomiast ten na pośladku bladł powoli i teraz ma 2, 5 roku i już go prawie nie widać, tak więc nie ma się czym martwić, ważne żeby się nie powiększał.
Co do usg bioderek to my idziemy w połowie grudnia na nfz, mała będzie miała wtedy 10 tyg, a podobno teraz do 12 tyg trzeba zrobić, nie tak jak kiedyś do 8tyg. Pediatra nam dziś mówił, że już się teraz odchodzi od pieluchowania - takiego profilaktycznie. W ogóle to mała waży 4380g i ładnie przybrała, ogólnie wizyta bardzo udana :)

Odnośnik do komentarza

Elizka, nie wiem czy to jego wpływ bo zażywam od wczoraj ale dzisiaj musiałam malego wybudzić bo myślałam ze mi piersi pękną, na szczescie Olek daje rade z oby dwoma cyckami a i napełniają sie szybciej, mam nadzieje ze tak przez jakis czas zostanie.
Elizka, smak na wodzie ok, ale na mleku mi bardziej smakuje, taki śmietankowy. Mysle ze warto kupic, kup jedna paczkę, tam jest 12 saszetek, stosuje sie po 2 na dobę, zobaczysz czy cos ruszy. Cena 27 zł u mnie w aptece, na internecie chyba taniej troszke.

Sweet, zawsze jestes miło widziana, przeciez byłaś jedna z najcześciej udzielających sie mam a i zawsze służyłas dobra rada i pociecha, wiadomo ze jest teraz mniej czasu, ale kiedyśmy to minie.
Femaltiker to słód jęczmienny na pobudzenie laktacji.

My mamy bioderka na kasę chorych 18 listopada, nie daje pieluchy miedzy nogi, z Ala dawałam o nie wyszło jej to na zle wiec nie wiem o co tyle szumu.

U mnie dętka totalna, bola mnie kości, mam mega katar i stan podgorączkowy, boje sie ze to grypa jednak. Poczekam do jutra jak nie zelżeje to wybiorę sie do lekarza.

http://www.suwaczki.com/tickers/relgh371u9g66oyk.png

Odnośnik do komentarza

hej dziewczyny. nie udziekqlam sie dawni bo brak czasu...kolki i jeszcze idziemy znowu do szpitala. dluga historia jak bede przy komputerze to napisze czemu.
Pysiak chyba Ty pisalas o tej dziurce w sercu tak? moja tez ma i tez ma taki jakby nierowny oddech. Bylas z tym u lekarza? co powieszial ? jesli pisalas gdzies wczesniej to przepraszm nie widzialam.

Tyszanka - moja ma naczyniaka na srodku czola. nie martwie sie tym bo podobno to nic groznego.

co to jest pieluszkowanie?

http://s5.suwaczek.com/201409215572.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

Dziolchy, czemu tak jest ze faceci sa beznadziejni? Moj normalnie rozwalil mi uczucia. Pierwszy raz w zyciu jestem na niego wkurwiona. Naprawde z reka na sercu pierwszy raz moglabym mu z przyjemnoscia walnac w ten glupi ryj! Gnoj jeden :( Taka dzis bylam slaba, leb bolal od rana bo noc byla dosc ciezka, a ten poszedl do kolegi pogadac o robocie bo razem beda rozbierac jakis domek w gorach i wrocil najebany jak meserszmit. Najlepsze jest to ze wrocil kiedy juz spalam. Budze sie bo Nataszka placze, znowu ma kolki i troche twardy brzuszek, przebieram, biore na rece i masuje brzuszek, daje jesc i probuje ja jakos uspokoic. Ten lezy rozwalony na lozku, a ja nie mam miejsca zeby zajac sie dzieckiem. Pomyslalam ze cos jest nietak. Nagle ten wstaje i jak go zaczelo zaciepywac! Jak on doszedl do domu skoro nie potrafil nawet wstac z lozka???? Poszedl do lazienki, narozwalal, oblal cale pomieszczenie i teraz spi. A mi normalnie szczeka opadla... Przysiegam ze jak on rano wstanie to bedzie mial tak przejebane ze dlugo sie bedzie po tym zbieral! A ja teraz co? Oczy jak 5 zl i cisnienie zawalowe bo wiem ze on jak spi po alkoholu robi rozne rzeczy i kompletnie nie panuje nad soba,a pozniej nic nie pamieta. Jesli mu sie przysni zeby pojsc do dziecka to mu wyrwe nogi z dupy.
Widzial ze zle sie dzis czuje i ze potrzebuje pomocy, obiecal ze wroci najpredzej jak moze, a upil sie i robi mi pod gorke.
Mam nadzieje, ze rano bedzie mu strasznie chujowo z tym co zrobil.
Niech go szlag...
Wybaczcie dziewczyny ze tylko o sobie i tak nieelegancko ale nie mam gdzie sie wyzalic, a wiem ze Wy zrozumiecie i nie bedziecie rozliczac za jezyk.

Klaudia mam nadzieje, ze z dziecinka i z Toba wszystko dobrze? Duzo zdrowka zycze! :*

http://www.suwaczki.com/tickers/dqprqps6h1sh18bu.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...