Skocz do zawartości
Forum

Czy chemia ginie w wysokiej i niskiej temp?


natka-n

Rekomendowane odpowiedzi

dzień dobry
czy odpowie mi Pani na takie pytanie?
jeśli w domu jest ktoś chory na raka i przyjmuję chemioterapię, która jak wiadomo z człowieka ulatnia się poprzez pot, mocz itp
to jak to sie ma do przygotowanych posiłków
już bez wzgledu na to jaki reżim higieniczny jest zachowany (w sensie czy odpowiedni dla chorych przyjmujących chemię) bo tego nie wiem
ale czy będąc w ciąży i spożywając posiłki od takiej rodziny, które były mrożone a później odgrzewane, czy to jest dla mnie a w zasadzie mojego nienarodzonego dziecka bezpieczne?
w sensie czy chemia ginie na skutek mrożenia czy gotowania, tak jak np bakterie, czy toksoplazmoza?
pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza

Szanowna Pani,

Chemia to potoczna nazwa dla leków stosowanych w leczeniu nowotworów. One podobne jak każde inne leki po zmetabolizowaniu wydalane są głównie z moczem, z kałem (żółć), a w mniejszym stopniu przez skórę i wydychanym powietrzem.
Nie należy popadać w paranoję i panikę, gdyż z bardziej toksycznymi i w większych ilościach związkami spotyka się Pani na co dzień.

Posiłki w tym domu, jeżeli przygotowywane są w sposób higieniczny, a przede wszystkim ze świeżych produktów nie będą wpływać negatywnie na zdrowie i rozwój płodu.

Oczywiście że produkty poddane gotowaniu / pieczeniu/ smażeniu zawierają ,miej bakterii, gdyż pod wpływem temp. gotowania giną.
Produktów poddanych rozmrażaniu nie powinno się ponownie zamrażać.

Kobiety w ciąży powinny zdrowo się odżywiać jeść dla dwojga, a nie za dwoje. Ponadto należy unikać produktów z pleśnią np. sery pleśniowe.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...