Skocz do zawartości
Forum

12-latka w ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

Niestety to prawda zdarzyło się to w moim województwie. Sąd wszczął postępowanie czy nikt ich do tego nie zmusił. Sprawa jest bardzo delikatna. Oni sami nie wiedzieli co robią i jakie są konsekwencje ich czynów. Podstawowa sprawa że rodzice wstydzą się rozmawiać z dziećmi a później się dziwią. Z dzieckiem należy rozmawiać jak zadaje pytania a nie unikać tematu. Mój 8-latek jak zadaje pytania nie odpowiadam że znalazłam go w kapuście, odpowiadam tak na jego wiek. Ale ostatnio zobaczył reklamę w telewizji z prezerwatywą i pyta:"mamo do czego to słuzy" to mu odpowiedziałam, po co ma sie dowiadywać bredni od innych w końcu ma rodziców i tak jak rozmawiją o obcych, o tym co w szkole to o seksie też należy rozmawiać tylko w umiejętny sposób. Jak powiedziała mi kiedyś jedna pani psycholog nigdy nie okłamuj swojego dziecka bo później jak dowie się prawdy nie zapyta juz bo będzie wiedział że jego rodzice są niewiarygodni. Podstawa to rozmowa z dzieckiem.

http://www.zapytajpolozna.pl/components/com_widgets/view.php?sid=63759

http://www.zapytajpolozna.pl/components/com_widgets/view.php?sid=64228

Odnośnik do komentarza

Też o tym słyszałam i czytałam. Szczerze, to nie wyobrażam sobie w wieku 30 lat posiadać dziecko w wieku 18. lat. Prawdziwy szok.
Wcześniej rzeczywiście częściej o takich wczesnych ciążach czytało się w prasie zagranicznej, choć chyba jeszcze nigdy o dwójce tak młodych ludzi, zwykle ojcowie byli starsi.
Oby tylko koleżanki nie pomyślały, że to takie fajne, że wszyscy ją wspierają. Choć nie wyobrażam sobie pozostawienia samemu sobie tych dzieci. Oby im się wszystko ułożyło. Lekko nie jest.

Odnośnik do komentarza

Akurat ta parka co znam raczej wsparcia rodzicow nie ma. W wakacje wygladalam sobie przez okno w nocy to chyba kolo 23 ta dziewczyna z brzuchem wielkim szla i bluzgala sie z tym chlopakiem. Takze ciezko tu powiedziec o madrosci. Nie chodzi o to ze o 23 sobie spaceruje, chce to niech chodzi ale darcie sie przy dziecku na ojca i takie slowa to i o 13 nie brzmia dobrze, zwlaszcza w ustach nastolatki ktora bedzie matka

http://s2.suwaczek.com/201404304578.png

Odnośnik do komentarza

U nas na mazowszu aż huczy od tego ale na osiedlu mam taką rodzinę ,że tam dziewczyny młode zachodzą w ciąże ;/ rodzina patologiczna owszem . 19-latka ma już 2 dzieci 2 latka i roczek ;/ teraz jej siostra ,która jest w gimnazjum w szkole specjalnej tez jest w ciązy unikała mnie jak ja wózek oglądalam z moim partnerem a wyszlismy ze sklepu ona az sie schowa za tego młodego chłopaczka ;/
Ja mam 21 lat i jestem w ciązy od roku się staraliśmy (choroba moja i tylko to ratowało ) ale my chcielismy tego dziecka i staramy się te warunki mu zapewnić . Niestety w mojej miejscowości same młode matki począwszy od 1-wszej gimnazjum , pamietam jak w szkole osttani rok zaczynałam i na rozpoczęcie pierwszo klasistki przyszły w jednej klasie były ze 3 cięzarówki ;/

Niestety to jest wina rodziców ,którzy się wstydza tak jak któras z Was napisała ,że trzeba rozmawiac z dzieckiem moja matka ze mną non stop rozmawia nawet do tej pory, a ostatnio siedziałam ja mama i sister i jej synowi który ma 13 lat tłumaczyłyśmy, rozmawiałysmy, książki o zyciu seksualnym dałysmy mu aby sobie czytal oglądał a nie internet i pokazywanie zywego mięcha ;/ jak pytał to odpowiadałyśmy mu i kwestią tez zartowania aby chłopak sie nie zmieszał :)
A co do tej pary nastolatków w podstawówce to psychologowie z nimi pracują a ona za 1,5 miesiąca będzie rodziła ;/ . Mnie osobiście serce strasznie boli z tego powodu bo człowiek chory stara się o dziecko o ta nadzieje na lepsze jutro i chce żyć dla tej małej istotki to niesttey walka prawie rok czasu i az nagle cudem się udało kiedy już praktycznie stół czekał i aby usunąc mi narządy ;/ a przynajmiej cześc z nich na sam początek . I gdzie tu sprawiedliwość ja się pytam ;/

http://www.suwaczki.com/tickers/km5stv73cnsxwwu0.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...